Exorcista

USA, (2016–2017), 14 h 30 min (Minutáž: 41–47 min)

Tvůrci:

Jeremy Slater

Ben Daniels, Alfonso Herrera, Geena Davis, Hannah Kasulka, Brianne Howey, Alan Ruck, Camille Guaty, Francis Guinan, Kurt Egyiawan, William Peter Blatty (více)

Série(2) / Epizody(20)

Tam, kde je dobro, tam je aj zlo. Tam, kde je Boh, tam je aj diabol. Tomas je prototypom moderného kňaza, ktorý vedie svoje kázne skôr v priateľskom duchu, než v prísnej atmosfére striktného dodržiavania božích prikázaní. Keď sa jedného dňa v jeho farnosti objaví Angela, ktorá ho tvrdohlavo presviedča o tom, že jej príbytku sa snažia zmocniť temné sily, pričom toto zlo začína ovládať najmä staršiu dcéru Kat, neostáva mu nič iné, ako Angelin rodinný dom navštíviť. Následná skúsenosť ho privedie k jedinému možnému riešeniu: spojiť svoje odhodlanie v boji s temnotou so skúseným "exorcistom", ktorého neustále vidí vo svojich donekonečna opakujúcich sa nočných morách. (*CARNIFEX*)

Recenze uživatele brasek k tomuto seriálu (11)

Exorcista (2016)

Season 1: Na scéne chýbal seriál s podobnou tematikou, lenže úprimne ak seriál skončí po prvej sérii nebudem ľutovať. Príbeh z väčšej časti nie je pútavý, aj keď samozrejme sú tam sekcie ktoré majú atmosféru a príslušnú dynamiku. Seriál sa postupne rozbehne, treba počkať pár častí... lenže potom ja ako divák som sa tešil už len na finále a nie ako príbeh bude pokračovať. Na 9. a 10. epizódu nemám ani slovko chvály... fraška. Season 2: Nemám veľké očakávania a zatiaľ ani tie nie sú uspokojené. 11/2017 Znižujem hodnotenie na 2*, po S02E07 si seriál viac nezaslúži. Príšerné množstvo nudného balastu, príbeh nemá tempo a mení sa nekonečnú telenovelu. ()

Janus (2017) (S02E01)

Opäť totálny výplach žalúdka! Už väčšia časť prvej série nestála za veľa, dokonca posledné časti bola magorina a fraška a v tomto smere pokračujeme aj v druhej sérii. Na začiatku máme nový príbeh, čo potešilo iba do chvíle keď sa filmári opäť predviedli. Nechápem ako toto môže mať takú sledovanosť, že séria pokračuje. ()

Pocit bezpečí (2017) (S02E02)

Filmári zjavne nezvládajú ponúknuť divákovi v atraktívnom podaní niekoľko dejov, ale v S02E02 sa snaha uprieť nedá. Nudné tliachanie mi pripomína začiatok prvej série, keď som márne čakal až sa seriál rozbehne... v druhej sérii keď už viem o čo ide mal by mať príbeh svižnejšie tempo. Tempo však nechýba pri exorcizme Cindy... ovšem z celkového pohľadu to bola len obyčajná mäsiarčina. ()

Nečisté (2017) (S02E03)

Príbeh sa trocha oživil, čo potešilo... ale paralelné sledovanie niekoľkých príbehov uberá na zaujímavosti, kedže ani jeden nedosahuje úrovne, ktorá by ma držala v kresle pred obrazovkou. Táto časť mi vliala trocha nádeje, že sa seriál začal uberať tým správnym smerom, dúfajme že to epizóda č.4 nepokriví. Zatiaľ najlepšia časť druhej série, pretože obsahuje najmenej balastu. ()

Jedna přináší smutek (2017) (S02E04)

Gratulácia? Ešte nie, ale smeruje to k tomu, pretože filmári sa polepšili a seriál sa stáva sledovateľným. S epizódou č.4 som mierne spokojný, zápletka je zjavná, príbeh rozbehnutý slušne... Moje negatívne názory sa vytrácajú, pravdu ukáže však až nasledujúca epizóda. ()

Tam, nebýt milosti Boží, kráčím já (2017) (S02E05)

Ako samostatná epizóda to nebolo zlé, ale toto je seriál... a z celkového pohľadu príbehu ide o zbytočnú epizódu, nikam sa neposúvame vpred, celé to stagnuje a obávam sa, že takto to bude pokračovať aj v ďalších častiach. ()

Miláček Nikki (2017) (S02E06)

Máme po 6. epizóde a čo sa stalo? Absolútne nič... Kam sa príbeh posunul? Absolútne nikde... Autori nechápu prečo má seriál malú sledovanosť, no však pre toto... to čo v inom príbehu vyrozprávam za 10 minút, tak tu sú potrebné aj dve časti. ()

Pomoc! (2017) (S02E07) odpad!

Epizóda č.7 prináša iba kopu balastu, skoro celá minutáž sa odohráva v spomienkach Andyho ktorý podstupuje exorcizmus (čo sa deje v Chicagu nikto nevie... už druhú epizódu ani slovko). Hodnotím ako Odpad! pretože od 3. epizódy sme sa skoro nikam neposunuli, dramatizácia postáv a ich vzťahov absolútne nefunguje a rozhodne seriál nie je taký pútavý aby si tvorcovia mohli dovoliť prakticky celé štyri epizódy zabiť. ()

Pekelné nebe (2017) (S02E08)

Neviem či má zmysel tento seriál ešte sledovať... možno zvedavosť, či očakávaný adrenalín z posledných častí, ktoré sa určite zmenia na absolútnu frašku?! Seriál už pár častí viazne, filmári nám ponúknu niečo nové a to udalosti z roku 1999 (zatiaľ ťažko posúdiť ich význam pre ďalšie pokračovanie) a záver epizódy... hm... z jednej strany prekvapivé (také správne aby bol divák navnadený na pokračovanie), na druhej strane keď seriál má vyvrcholiť tak je to krok vzad. ()

Obřad a opakování (2017) (S02E09)

V tejto epizóde hlavný príbeh dostal tempo a je akčnejší, ale to je tak asi všetko... minutáž sa doplnila o vízie otca Thomasa, ktorý je v kóme či posadnutý na polovičný úväzok a drobnú akciu s agentmi Vatikánu. Z pohľadu na celú druhú sériu stále chodíme okolo horúcej kaše a osobne som znechutený neschopnosťou filmárov. ()

Nejsem hoden (2017) (S02E10)

Posledný diel nepriniesol nič zaujímavé a úžasné, jediná pozitívna vec je tá, že filmári sa vyhli fraške akú sme mohli vidieť na konci prvej série. Značná časť minutáže sa odohráva vo víziách a snoch, ktoré svojou úrovňou sú vhodné možno pre druhotriedny horor. ()

Amazon zachránil The Expanse

14.05.2018

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

28.08.2016

Režisér Zrození planety opic patřil v roce 2011 mezi nejobletovanější hollywoodské filmaře. Jeho úspěšný restart opičí ságy vydělal 481 milionů dolarů, Wyatt se ale kupodivu neujal pokračování. Místo… (více)