Exorcista

USA, (2016–2017), 14 h 30 min (Minutáž: 41–47 min)

Tvůrci:

Jeremy Slater

Ben Daniels, Alfonso Herrera, Geena Davis, Hannah Kasulka, Brianne Howey, Alan Ruck, Camille Guaty, Francis Guinan, Kurt Egyiawan, William Peter Blatty (více)

Série(2) / Epizody(20)

Tam, kde je dobro, tam je aj zlo. Tam, kde je Boh, tam je aj diabol. Tomas je prototypom moderného kňaza, ktorý vedie svoje kázne skôr v priateľskom duchu, než v prísnej atmosfére striktného dodržiavania božích prikázaní. Keď sa jedného dňa v jeho farnosti objaví Angela, ktorá ho tvrdohlavo presviedča o tom, že jej príbytku sa snažia zmocniť temné sily, pričom toto zlo začína ovládať najmä staršiu dcéru Kat, neostáva mu nič iné, ako Angelin rodinný dom navštíviť. Následná skúsenosť ho privedie k jedinému možnému riešeniu: spojiť svoje odhodlanie v boji s temnotou so skúseným "exorcistom", ktorého neustále vidí vo svojich donekonečna opakujúcich sa nočných morách. (*CARNIFEX*)

Recenze uživatele ScarPoul k tomuto seriálu (20)

Exorcista (2016)

Veľmi pekné postupné budovanie atmosféry. Hŕstka postáv, ktorým sa pomaly dostávame pod kožu a kvôli ktorým je finále omnoho intenzívnejšie než som u seriálu stanice Fox vôbec predpokladal. Ide to trochu mimo hororovú líniu, ale sú tam zachované potrebné žánrové piliere aby to nepôsobilo hlúpo, hoci niektoré zvraty naozaj skúšajú divákovú trpezlivosť. Atmosférou je to ale bezchybné. Rovnako aj masky, hudba a ústredné duo hrdinov. Tí sú nielenže sympatickí, ale ich vnútorný boj je značne konfrontovaný so všetkým zlom, ktorému čelia. Prepojenie s pôvodným filmom je perfektné a finále neuveriteľne uspokojujúce. Ben Daniels vo svojej postave kňaza renegáda bezchybný. Podľa môjho názoru sa jedná o jeden z najlepších seriálov roku 2016. Len by som naozaj poprosil nechať len jednu sériu.. Neviem kam ďalej by to malo ísť aj napriek otvorenej vedľajšej dejovej línií. Každopádne 1. séria 95%. Druhá séria je trochu slabšia. Hlavne v tom zmysle, že zbytočne naťahuje a vytvára retrospektívy, ktoré ale dej neposúvajú a len trochu ozvláštňujú dejové línie. Nebolo to treba, lebo sme sa z nich aj tak nič podstatné nedozvedeli. Mytologickosť a presahy sú na ústupe, ale finálny diel je najlepší z celej série. Je tam všetko. Presah, emócie a hrdinstvo. V zásade to navnadilo slušne na tretiu sériu. 2.séria - 85% ()

Kapitola první: Ať mé volání až k tobě dospěje (2016) (S01E01)

Bál som sa že to bude blbé. Zatiaľ je tam ale vyvážená dávka aj toho nadprirodzeného aj toho spirituálneho. Postavy sympatické. Finálne zjavenie za sprievodu pôvodnej hudbe potešujúce. Nechcem to zakríknuť, ale zatiaľ som pozitívne namotaný. ()

Kapitola druhá: Lupus in fabula (2016) (S01E02)

Zatiaľ to nestráca nič zo svojej zaujímavosti. Pomaličky ale isto sa do dostáva pod kožu. Zjavenia, väčšie pochybnosti, hrozba pápežovho príchodu a postupné odkrývanie charakterov. Čo som si z tohto dielu ale naozaj odniesol - pozor na bezdomovcov. Prítomnosť viacerých démonov( nie len jedného) tvorí predzvesť zaujímavého rozvíjania zápletky. Uvidíme. ()

Kapitola třetí: Vpusťte je! (2016) (S01E03)

Páči sa mi fakt, že sa tam objavuje viacej démonov. Takto nejako mal vyzerať seriálový Lucifer. Nemá to ešte takú tú bezútešnú atmosféru. Ešte nie, ale veľmi dobre si to pohráva so zobrazením neistoty, ktorá sa objavuje u postáv. Ústredné duo kňazov je perfektné. Hlavne Ben Daniels. ()

Kapitola čtvrtá: Pohyblivý svátek (2016) (S01E04)

Skvelé. Páči sa mi to. Rehoľné sestry a ich prístup k exorcizmu robí z tohto seriálu pomerne rozsiahlu štúdiu toho ako postupovať. Samozrejme, že asi realizmu sa to približuje minimálne, ale v rámci tvorcami vytvoreného sveta sa mi takéto rozširovanie strašne páči. ()

Kapitola pátá: Mea culpa (2016) (S01E05)

Tak toto bolo veľmi chutné. Prepojenie s pôvodným Exorcistom skvelé a celkovo to naberá riadne grády. Fantastická atmosféra a výborný Ben Daniels. ()

Kapitola šestá: Světlonoš (2016) (S01E06)

Trochu toho sektárstva nikdy neuškodí. Seriál pomaly vstupuje do niečoho omnoho komplikovanejšieho ako sa na prvý pohľad zdalo. Kašľať na konšpirácie, tvorcovia si pripravujú pekné ihrisko na finálny stret. A zlo je omnoho silnejšie než dobro. ()

Kapitola sedmá: Otec lží (2016) (S01E07)

Už je to z mojej strany taká povinnosť. Už tu ani nejde o chyby.. ani o to, že to niekomu príde pomalé. Charaktery sú natoľko upevnené v príbehu, že každá zmena je citeľná a dôležitá. Nábeh na najlepší seriál roku 2016 ()

Kapitola osmá: Trpitelé (2016) (S01E08)

Absolútne famózne. Netvrdím že sú zvraty prevratné, ale aj napriek tomu sa mi to páči. Konšpirácie siahajúce do najvyšších miest( kde to tak nie je) hŕstka stroskotancov a čo je najlepšie všetko sa to riadne zamotáva. Som nadšený. ()

Kapitola devátá: 162 (2016) (S01E09)

Výborné v každom jednom ohľade. Ide sa na posledný stret! ()

Kapitola desátá: Tři pokoje (2016) (S01E10)

Super. Super. Super. Skvelý seriál. Skvelé zakončenie. Len prosím všetkých čo to majú na starosti.. kašlite na druhú sériu.. Nekazte to. Lebo fakt neviem kam inde by sa to malo posunúť. ()

Janus (2017) (S02E01)

Aboslútne fenomenálne! ()

Pocit bezpečí (2017) (S02E02)

Prekonáva prvú sériu v mnohom. Pričom aj prvá séria bola veľmi dobrým zárezom do celej mytológie exorcistu. Ale tam, kde sa prvá séria snažila o prepojenie a posunutie hlavnej línie ďalej.. v druhej sa línie vetvia a postavy, ktoré tu máme sú zaujímavejšie aj funkčnejšie. Vývinom prešli aj obidvaja hrdinovia a celé sa to nesie vo veľmi znepokojivom a napínavom háve. ()

Jedna přináší smutek (2017) (S02E04)

Nejako sa nám to zamotáva. Exorcista si drží svoju úroveň. Jeden z tých seriálov pri ktorých ľutujem, že na ďalšiu časť musím čakať týždeň. ()

Tam, nebýt milosti Boží, kráčím já (2017) (S02E05)

V tomto smere som čakal niečo napínavejšie. Je tu príliš veľa démonických stretnutí, ktoré sú neuzatvorené, pretože sme len v polovičke. Vytráca sa z toho napätie, jediné čo to posúva ďalej je prítomnosť niečoho na ostrove, čo je potvrdené a aj ukázané. Po prvých 4 dieloch, ktoré boli skvelé je to ale menší krok späť. ()

Miláček Nikki (2017) (S02E06)

Démon sa konečne prejavil. Pritvrdzujeme. Dúfam, že to vydrží až do finále. Kvalitka. ()

Pomoc! (2017) (S02E07)

Nie je to také silné ani trefné ako predchádzajúce časti. Ale páči sa mi metafora spomienok a postupného nahlodávania temnou bytosťou. Má to svoje silné momenty a hlavne je John Cho dosť sympatický. ()

Pekelné nebe (2017) (S02E08)

Dobre. Začína to smerovať k vyvrcholeniu. Som spokojný. John Cho výborný. ()

Obřad a opakování (2017) (S02E09)

Ako to smeruje k finále je to stále viac ťažkopádnejšie. Atmosféra sa vytratila, pretože postavy konajú hlúpo. Antihrdina je čím ďalej tým viac ukecanejší a netlačí na pílu. Nezabíja a nemanipuluje. Dejové zvraty sú takmer nulové. Toto som doslova pretrpel. ()

Nejsem hoden (2017) (S02E10)

Výborné vyvrcholenie. Emocionálne, temné a sledujúce vedľajšiu dejovú líniu, ktorá sa tvorila celou druhou sériou, aby ju na konci posunula do hlavnej zápletky. Teším sa. ()

Amazon zachránil The Expanse

14.05.2018

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

28.08.2016

Režisér Zrození planety opic patřil v roce 2011 mezi nejobletovanější hollywoodské filmaře. Jeho úspěšný restart opičí ságy vydělal 481 milionů dolarů, Wyatt se ale kupodivu neujal pokračování. Místo… (více)