Reklama

Reklama

12 Feet Deep

  • USA The Deep End (neoficiální název) (více)

Skutočný príbeh o dvoch sestrách Bree (Nora-Jane Noone) a Jonne (Alexandra Park), ktoré ostanú uväznené pod skleneným krytom olympijského veľkokapacitného verejného bazéna po tom, ako sa uzavrie na víkend. V bazéne ich zdržal zásnubný prsteň, ktorý jedna zo sestier stratila. Správca ponáhľajúc sa na víkend ich pod hladinou nevidel a bazén uzavrel. Jedinou nádejou na záchranu sa zdá byť upratovačka Clara (Diane Farr). Ide však o bývalú trestankyňu, ktorá mieni túto situáciu využiť vo svoj prospech a poriadne zarobiť. Tesne nad hladinou sa zrazu vynárajú mnohé rodinné problémy, súrodenecké súperenie, ale najmä strach o vlastný život... Teraz musia spojiť sily a urobiť všetko preto, aby prežili vražednú noc. (TV Markíza)

(více)

Videa (1)

Recenze (29)

kingik 

všechny recenze uživatele

Vodní hrátky se smrtí ve veřejném bazénu. A po zavíračce. A údajně podle skutečné události. Jonna (Alexandra Park) a Bree (Nora Jane-Noone) jsou dvě sestry, kterým se nevyplatí dobývání zásnubního prstenu zapadlého na dně bazénu. Správce opustí prostor, na rozloučenou jim zatáhne nad hlavami sklolaminátový kryt a jde se válet na kanape na celý prodloužený víkend. V areálu ani noha, až na pochybnou a soudně trestanou uklízečku (Diane Farr) těchto prostor, které se ale do záchranářských prací hned tak nechce. Následuje vydírání, sestry, které už si to chtěly navzájem dělat jazykolamem, budou vypucované na rok dopředu. Jejich pobyt ve vodní lázni jim stěžuje pouze chlad, cukrovka a problémová minulost. Na thriller je to málo napínavé A když už děj pozbývá napětí, je málo extrémně řešen. Námět, který dává vzpomenout na všechny vyhrocené situace v Open Waterech, na lanovkách po provozní době a na všechny možné prostory, které slouží pro vyžití, jen se jaksi nepočítá, že zde může jít i o život. Přesto jde o neotřelý námět, u něhož se režisér Matt Eskandari nenamáhal, zda by to takhle přesně probíhalo v reálu. Důležité detaily mu byly buřt. I probodnuté ucho se regeneruje poměrně zdárně a vůbec nebolí. Uvězněným hrdinkám bude jen málokdo fandit, neb jsou protivné a nesympaticky afektované. Jednou z nich je i objev Alexandra Park, která zahrála při spotřebě špuntů v díře uvěřitelně, napříště by už mohla dostat lepší plavební úbor než ty fosilní plavky. Tobin Bell zafungoval jen jako lákadlo do titulek. Je zde jen na začátku, "skládačkový vrah" si v diáři odfajfkoval jen další práci, jejíž natočení trvalo asi méně času než napuštění bazénu. Na co je ve filmu žena se sociopatickými rysy, když se nepustí do ničeho delikátního. Film se hodně se vším plahočil. V situaci, kdy mně půjde o život, asi nebudu diskutovat nad pohnutým dětstvím, sourozeneckými i rodinnými problémy a vyčítat si hovadiny. Sestry tyhle konverzace spolu vedly půl filmu v přerušovaných intervalech. Není divu, že pak bylo těžké navázat na děj a dát mu napětí. Konec byl z celého filmu tím nejhorším. Klidně bych uvítal i mini žraloka. Technické hledisko měl film slabší, špatný střih i celkový horší rytmus scén se na výsledném hodnocení projevil. Ke všemu se film postupně idiotsky zvrtne do psychologického drama blábolu, kdy tři ženštiny čelí démonům ze své pohnuté minulosti. Příště už chci film o obézním chlapečkovi, který se v noci šel nadlábnout do spíže, a zavřela se za ním dvířka. Maminka byla na zájezdu, tatínek byl hluchý a slepý. A po každém soustu vyjela z podlahy motorová pila. 6/10 ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Nebol to zlý nápad, len to jeho prevedenie na filmové plátno dosť kríva. Netvrdím, našlo by sa tu pár zaujímavejších scén, v ktorých napätie aspoň letmo pohladilo po tvári, no celkovo išlo skôr o ťažkú nezáživnú nudu a hlúpe jednanie postáv, ktoré bolo najmä v podaní tej upratovačky totálne nethrillerové a s nevyužitým potenciálom, ktorý táto postava ponúkala. Chcelo sa skrátka nad tým celým trochu viac zamyslieť. Podpriemer. 40/100 ()

Reklama

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Dve holčiny ostanú uväznené v bazéne po tom, čo sa zatiahne a zabudne sa na nich. No a jediná osoba, ktorá im dokáže pomôcť, je strelená upratovačka a bývalá trestankyňa, ktorá by na tejto situácii rada zarobila. Nudný a strašne nezaujímavý thriller podľa skutočnej udalosti, čo je síce uveriteľné, ale nechápem, čím to malo (alebo chcelo) diváka osloviť. Mňa proste nebaví sledovať hodinu a pol trvajúcu konverzačku medzi dvoma, neskôr troma postavami. Keby sa tam znenazdajky objavil nejaký žralok, tak by som kľudne prihodil. Lepšia srandovná stupidita ako toto. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

V těch záplavách sraček co poslední dobou koukám musím lehce nadhodnotit. Protože tohle vypadalo jak ultimátní lejno ale nakonec se z toho vytřískalo co se dalo. Film s tak neuvěiřtelně debilním námětem se nakonec vyklubalo sice stále špatné ale napínavé pokoukání. Dvě ženský jsou uvězněné v bazénu s další ženskou která je magor a chce využít situace. Největší problém je že herečky tu jsou strašně upištěné a otravné a to že film by se vešel tak do 60 minut. Ale na takový námět jsem se zas tak moc nenudíl a jak jsem psal....Čekal jsem to 3x horší. Ale i tak je film zapomenutí hodnej. Tak nadhodnoceně hodnotím protože jsem v jeden den viděl plno sraček. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Námět je vlastně neotřelý, ale originalita neznamená automatický úspěch. Situace, ve které se holky ocitly, sice je kritická, ale ne pro filmové potřeby. Ono je to totiž jen o bouchání do bazénového krytu a uprošování hlavní záporačky, aby je pustila. A to je nuda. O moc lepší to není ani v mezičasech, kdy si obě sestry léčí šrámy z minulosti. To je totiž ještě větší nuda. Částečně to zachraňují sympatické herečky, které ale nemají větší šanci něco předvést. Zejména u Nory-Jane Noone to zamrzí, protože v minulosti ukázala, že má rozhodně na víc. Bída. 25% ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama