12 Feet Deep

Brandon Walz

Scénografie:

Vincent Albo
  • ricci.s

Dve holčiny ostanú uväznené v bazéne po tom, čo sa zatiahne a zabudne sa na nich. No a jediná osoba, ktorá im dokáže pomôcť, je strelená upratovačka a bývalá trestankyňa, ktorá by na tejto situácii rada zarobila. Nudný a strašne nezaujímavý thriller podľa skutočnej udalosti, čo je síce uveriteľné, ale nechápem, čím to malo (alebo chcelo) diváka osloviť. Mňa proste nebaví sledovať hodinu a pol trvajúcu konverzačku medzi dvoma, neskôr troma postavami. Keby sa tam znenazdajky objavil nejaký žralok, tak by som kľudne prihodil. Lepšia srandovná stupidita ako toto.(20.6.2017)

Americký snímek „12 Feet Deep“ je pro mě docela milým překvapením. Z jednoduchého nápadu dostal, co se dalo, a divák si tak mohl užít podívanou, která rozhodně neurazí. Klaustrofobní prostředí je zde použito skvěle, ale hlavní jsou obě představitelky uvězněných žen, jimž skutečně věříte, že to tam dole pro ně není jednoduché a že smrt je docela blízko. Ne, nápady tu nejsou originální a skvělé, ale v rámci zvolené zápletky to sedí parádně.(30.7.2019)

• Morholt

Námět je vlastně neotřelý, ale originalita neznamená automatický úspěch. Situace, ve které se holky ocitly, sice je kritická, ale ne pro filmové potřeby. Ono je to totiž jen o bouchání do bazénového krytu a uprošování hlavní záporačky, aby je pustila. A to je nuda. O moc lepší to není ani v mezičasech, kdy si obě sestry léčí šrámy z minulosti. To je totiž ještě větší nuda. Částečně to zachraňují sympatické herečky, které ale nemají větší šanci něco předvést. Zejména u Nory-Jane Noone to zamrzí, protože v minulosti ukázala, že má rozhodně na víc. Bída. 25%(15.4.2019)

• Dado

Lacná hlúposť s celkom zaujímavou synopsou - presne to, čo sa dnes našim komerčným televíziám dokonale hodí do prime-timu. Ak im z toho praskajú peoplemetre, tak prosím, ide zrejme skutočne o výhodný marketingový ťah. Nič to však nemení na tom, že ma táto znôžka debilných klišé s najväčšou pravdepodobnosťou na dlhú dobu odradila od ďalších snáh venovať pozornosť ich "bohatému" programu. (20%)(11.8.2018)

• ske_sarrera

Tímto filmem končí veškerý moje plavecký ambice a odhodlání ještě dřív, než stihly pořádně zakořenit. To, kolika tělními tekutinami může být ten nebohej bazén při takové páteční zavíračce obohacen, jsem si dokázala představit už v mateřské školce, kdy se někteří z mých olympijských kolegů v autobuse domů svěřili, že chodit o přestávkách na záchod jim připadá jako ztráta času. S tím se popravdě nedá nesouhlasit. Dokonce ani fakt, že se o krytý bazény staraj vyšinutý uklízečky s revolverem, se mi vůbec nezdá vystřiženej z alternativní reality. Na světě s největší pravděpodobností neexistuje člověk, kterýmu by nějaká manažerka úklidu nevyhrožovala smrtí – jednou za pošlapanou chodbu, podruhé za nespláchnutej záchod, potřetí zase za to, že jste ji na střední nepozdravili dost slušně, přestože se hierarchicky nachází hned o několik příček pod váma. Každopádně představa, že mi může někdo jen tak z rozmaru zneškodnit moje oblíbený místečko u vyhřívání, který obývám značnou část svojí plavby, je vskutku přespříliš. Takže děkuju pěkně, až budu zase za dva roky přemýšlet jestli jít plavat, mám tentokrát o důvod víc to zase nechat „na příště“.(21.2.2018)