Případ vraha - Uspávačka (TV film)

• Česko

Uspávačka

(festivalový název)

The Spike Girl

(festivalový název)

Dokumentární / Drama / Krimi

Česko, 2016, 52 min

Mě se původní díl vlastně docela líbil. Ono člověk měl tenhle případ zafixovaný s Případů prvního oddělení, nicméně bylo zajímavé se na něj podívat i zde, protože v tomto seriálu se jde víc do hloubky. Méně se soustředí na vyšetřování a více na samotný případ. Což není špatné. V Případech prvního oddělení jsem to bral tak jako že vražedkyně byla chycena, skvělá práce detektivů. Až díky tomuto seriálu jsem zjistil že policie vlastně při pátrání neměla až tak velkou práci díky množství stop a dřívějších záznamech. Navíc mě to donutilo k přemýšlení jak se mohlo stát že z normální holčičky se stane nelítostný vrah. V seriálu je to naznačené, ale člověka to zkrátka nutí k zamyšlení jak jedna maličkost, jeden okamžik který se nemusel stát, dokáže ovlivnit tolik budoucích životů. Díky tomu bych dal seriálu 4 hvězdičky a podívám se na další díl.(14.6.2016)

• Tom_Lachtan

Velmi slabá záležitost, které dominují velmi amatérské výkony všech herců, u kterých nevěřím, že jim někdo někde nabídl reálné angažmá a přesto mají ve svých filmografiích nějaké ty seriály.. A ani Viktor Preiss jako vypravěč není zrovna ideální, protože to, co mu někdo podstrčil jako scénář, je mnohdy vtipnější, než kočka, co obsadila lepenkovou krabici a hájí ji všemi silami proti jedné zapadlé ponožce. Jak už je tu psáno, mnohem, mnohem lepší je se podívat na jednu z episod Případů prvního odděleí, která se tímto případem zabývá, sice tam jsou změněná data a pár marginálních informací, ale ani zde např. nejsou jména reálná.(15.8.2017)

Zajímavá rekonstrukce. Určitě stojí za shlédnutí. Ač zřejmě známý případ, já jsem o něm nikdy neslyšela.(14.6.2016)

Kvalitní dokudrama, které v TV poněkud zapadlo. #finaleplzen(11.5.2017)

O Fabiánovej, bez Fabiánovej. Informácii dostatok, no bez autenticity, to skrátka nemá "váhu".(9.1.2018)