Člověk kancelářský (TV film)

Komedie

Česko, 2016, 41 min

Jan Bártek

Jan Musil
  • Peabody

Jen uvědomělý masochista jako já dokáže prokoukat těchto 40 minut krystalicky čistých nesmyslných keců několika individuí v kanceláři. Základní téma je vskutku zásadní, pustit klimatizaci nebo nepustit. Opravdu shakespearovské, umocněné naprosto zhnuseným odříkáváním dialogů všech zúčastněných. Raději nechci vědět, kdo psal tenhle jakoscénář, za to musela jít silná přímá platba. Vše umocňuje chroptění nějakého death metalu. Velmi důrazně varuji. Ani Eva Josefíková ani Jitka Čvančarová nemají co předvést, takže první jen koulí očima a druhá jen povýšeně stahuje koutky. M9t na to možnost, nechám to někomu předepsat k náhradě.(16.6.2016)

• dopitak

Nakonec to docela vyplynulo z odpadu, ale moc nechybělo. Eva Josefíková hraje zase úplnou blbku, a tak největšího sympaťáka obstará Luboš Veselý (co to znamená, si dosaďte sami). Nejlíp v téhle televizní noticce hraje Ivana Uhlířová.(15.9.2017)

Moc hezké,krásně jsme se v tom viděli s ženou.. :-)(10.11.2016)

• garry

Totální nesmysl. Takhle pracují státní úředníci. Malá soukromá analytická firma se musí jinak ohánět, aby si vydělala na mzdy a nájem. V žádném případě by nezaměstaly taková líná kopyta. Šéfka by se neshazovala před zaměstnanci a nevyřizovala by před nimi soukromé telefonické hovory. Jednak musí shánět zákazníky, jít příkladem aby mohla sdírat z podřízených kůži. Jinak si nevydělá na Insignu. Blbost, blbost.(28.12.2016)

• D.Moore

Není to úplně špatné, ale ani úplně dobré. Pokud tomu dobře rozumím, jde vzhledem k roku výroby 2014 uvedeném v titulcích o pilotní díl nakonec nenatočeného seriálu, který se ČT rozhodla odvysílat letos. No, docela by mě zajímalo, jak by takový seriál vypadal - inspirace Kanclem je sice zjevná (aha, to je možná ono - přiznaný remake Kanclu nakonec dostal přednost?), ale mohlo z toho vzniknout něco sympatického, pokud by se tvůrci v následujících dílech namísto karikatur typických kancelářských typů soustředili také na příběh, pokud by délku epizod zkrátili na polovinu a stavěli proboha na něčem zajímavějším než na sporu o klimatizaci. Z obsazení mě potěšily především přesná Ivana Uhlířová s permanentním výrazem pokerové hráčky a roztomile zmatená Eva Josefíková, obě mají komediálního talentu na rozdávání.(16.8.2016)