poster

Psycho

 • USA

  Psycho

 • Československo

  Psycho

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1960, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  *****

  Scénář: Joseph Stefano .. Psycho je opravdu PSYCHO! Představoval jsem si tento snímek dosti jinak, o to větší byla moje spokojenost!! Mistr Hitchcock byl opravdu génius stylu. V podstatě souhlasím s komentářem POMO, lepe bych to nevystihl!.. A pověstná třešnička na závěr, jedinečná a asi milionkrát kopírovaná koupelnová scéna, která jako jedna z mála je opravdu kultovní! 100% a i to je málo.(23.3.2005)

 • Superpero
  *****

  U tohohle filmu jsem byl opravdu "vypsychovanej", Hitchcock je opravdu mistr protože ten film neni vůbec naivní a když se máte leknout leknete se to si buďte jistí. Nemůžu zapomenout na super atmosféru která je hlavně vyvolaná bezvadnou hudbou. K tomu přičtěte velice sympatické herecké výkony a to že ten film sakra dobře vypadá (prostě mám rád černobílí). Naprosto se nedivím že tenhle film postupem času zkultovněl.(23.4.2005)

 • Zíza
  ***

  Předesílám, že jsou to lepší 3*. To, co tenle film dělá talkovým "ternem", je hudba. Dívala jsem se na to v kině, se spolužáky kolem sebe, a nemálo z nich sebou při vraždě soukromého očka škublo, jak se vyděsilo. Ale to hlavně kvůli té hudbě. Bohužel mě to nechalo chladnou, což je rozhodně škoda. A dalším problémem bylo, že mi skoro od začátku bylo jasné, jaký bude konec. Myslí ale, že tenhle film patří do kolonky "must-see", takže vůbec nelituju, že jsem v rámci Projektu 100 na něj zašla. Ale poslední scéna (ještě než tam skočí titulky), ta byla opravdu úžasná.(18.12.2009)

 • MM_Ramone
  *****

  Legendárny anglický režisér, priekopník v oblasti thrillerovo-horrorovej kinematografie a génius temných kriminálnych filmov sir Alfred Joseph Hitchcock natočil v roku 1960 svoj najznámejší a najpopulárnejší film. Do kín prišlo "Psycho". Šialený hoteliér Norman Bates a jeho mŕtva matka. Desivý starý dom na kopci nad motelom. To je totálna klasika. Scénu zavraždenia Marion Crane v sprche pozná asi každý. Z tohto čiernobielého snímku sa stalo kultové dielo. "Psycho" *****(10.4.2016)

 • Gilmour93
  ****

  „A boy´s best friend is his mother.“ Ví to školní ředitel Seymour Skinner, ví to i moteliér se zálibou v taxidermii Norman Bates.. Trojbradému mistru hrůzy lze vyčíst jen dvě věci a to sice doslovný závěr s psychologickým rozborem pachatelky a taky nedostatečné ocenění práce Bernarda Herrmanna, když tvrdil, že účinnost Psycha má z 33% na svědomí hudba. Já bych to viděl nejmíň na 51%..(12.11.2009)

 • - Ve Velké Británii bodnutí ve sprše (17) sestříhali na tři. (M.B)

 • - Obraz zakrývající škvíru, kterou se dívá Norman (Anthony Perkins), je reprodukce Rembrandta, "Zuzana a starci". (M.B)

 • - Do úlohy Marion Crane boli zvažované Grace Kelly a Deborah Kerr. (RosieMcgowa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace