Světový šampion

(festivalový název)

Drama / Romantický

Velká Británie, 1927, 72 min

Alfred Hitchcock

Hitchcockova režie je jistá a několikrát vytáhne výborný vizuálni nápad, takže absence zvuku tu nijak nevadí. Bohužel příběh o milostném trojuhelníku boxerů a nerozhodné ženy není příliš zajimavý, spíš silně odhadnutelný a na 85 minut je ho málo. Naštěstí spojení talentovaný tvůrce & sympatičtí herci dokázalo z filmu vyždímat víc než slušnou zábavu, už třeba tím, ze fandit se dá oběma kohoutům. __ Mimochodem, hlavní herečka, roztomilá Lillian Hall-Davis, po delších psychických problémech spojených s předčasným koncem kariéry (zvuk) spáchala v roce 1933 sebevraždu.(16.3.2010)

Boxerské téma na každém rohu, klišé a milostný trojúhelník v centru dění. Dnes žel bohu nic nového pod sluncem, kdysi to ale musela být velká senzace. Díky absenci zvuku několik humorných scén působí až "Chaplinovsky". V kontrastu se ale ve filmu objevuje i několik klasických scén nesoucích Hitchcockův podpis, zvláště pak zuřivé boxerské výrazy a žárlivá imaginace Carla Brissona. Přesto jsem ale čekal trochu více. 6/10(30.6.2013)

Je skoro až neuvěřitelné, že tento orezlý milostný triangl dokázal mladý Alfred Hitchcock rozeznít zcela novými tóny, a vytvořit tak skutečně působivé umělecké dílo. Je to sice stále týž otřepaný sujet, ale je vypravován zcela originálním jazykem, v němž je každý obraz důkladně promyšlen, přepečlivě vystavěn a účelně přispívá k výstižnější psychologické kresbě postav či k charakteristice prostředí. A právě díky tomuto způsobu vyprávění, soustředěnému k detailu, často rafinovaně volenému a emocionálně bohatému, má smysl se do tohoto Ringu vrátit.(27.2.2010)

"Dramatická komedie o dvou boxerech zamilovaných do stejné ženy." Na pouti vystupuje One-Round Jack (Carl Brisson), boxer, který protivníka z řad návštěvníků pouti vyřídí během jediného kola. Jednoho dne se ale na pouti objeví Bob Corby (Ian Hunter), který nejen, že vydrží první kolo, ale dotáhne to až do čtvrtého, ve kterém Jacka knokautuje. To vše sleduje prodavačka lístků (Lilian Hall Davis), které se Bob zalíbí. Dívka se líbí i Jackovi, ale Bob si ji získá tím, že jí koupí za peníze z vyhraného zápasu náramek ve tvaru hada. To je jakože symbol hříchu:)) A to je 20. minuta. Do této chvíle je příběh ještě poměrně zajímavý, ale další peripetie milostného trojúhelníku už tak zajímavé nebyly. Ačkoliv se Hitchcock snažil a film zaplnil nejrůznějšími nápady, je vidět, že mnohem více mu svědčí napínavé příběhy.(8.5.2010)

Další Hitchcockův němý film se mi líbil ještě méně než ten, který jsem viděla dříve. Příběh mě moc nezaujal a nedokázal vtáhnout. Milostný trojúhelník nebyl dotáhnut do konce, nijaké emoce, vášně... Celkem nuda. Zápasy díky tomu nevynikly, navíc jim chyběl zvuk, což je u němého filmu sice jasné, ale zde je to na škodu. Nemůžu jít s hodnocením výše.(15.6.2013)

• - Jedná se o první film, který natočil Alfred Hitchcock pro nově vytvořenou filmovou společnost British International Pictures. (Pavlínka9)

• - Scénář k filmu psal Hitchcock jen několik málo týdnů. (Pavlínka9)