Viktorie (TV seriál)

Victoria

Kráľovná Viktória

Drama / Historický

Velká Británie, 2016 - 2017, 15 h 6 min (Minutáž: 60 min)

Předloha:

A.N. Wilson (kniha)

Jenna Coleman, Daniela Holtz, Adrian Schiller, Catherine H. Flemming, Tommy Knight, Margaret Clunie, Anna Wilson-Jones, Eve Myles, Nell Hudson, Ferdinand Kingsley, Jordan Waller, Tom Hughes, Nigel Lindsay, Rufus Sewell, David Oakes, Peter Bowles, Basil Eidenbenz, Alex Jennings, Peter Firth, Robin Soans, Andrew Bicknell, Paul Rhys, Nichola McAuliffe, Samantha Colley, Robin McCallum, Patricia Winker, Richard Dixon, Tom Price, Simon Paisley Day, Michael Parkhouse, David Bamber, Daniel Donskoy, Alice Orr-Ewing, James Wilby, Terence Beesley, Annabel Mullion, Andrew Scarborough, Scott Arthur, Ryan Pope, Gertrude Thoma, Bruce Mackinnon, Cornell John, Clare Wille, Daisy Goodwin, Richard Price, Grant Crookes, Guy Oliver-Watts, Nicola-Jayne Wells, Leo Suter, Richard Braine, Bebe Cave, Diana Rigg, Craig Thomas Lambert, Emerald Fennell, Nicholas Agnew, Bruno Wolkowitch, Guillaume Rivaud, Martin Compston, Michael Maloney, Dan Fredenburgh, Andrew Havill, Denis Lawson, Andrew Neil, Carolin Stoltz, Hebe Beardsall

Pilot 80%: Herci super, kostýmy super, hudba super, ale scénář mi přijde takový univerzální až sterilní. Chybí tomu ruka umělce. Největší selhání začínající panovnice, že se spletla ohledně těhotenství? Čekala bych, že Viktorie udělá své vlastní chyby, ale na to je příliš ikonická. První série 90%: Od příchodu Alberta mě to začalo bavit víc.(2.9.2016)

• gudaulin

Pokud máte rádi velkoryse natočenou kostýmní romantizující podívanou, existuje velmi slušná šance, že se vám Viktorie bude líbit. Řemeslo je to bezesporu kvalitní. Potíž je v tom, že jsem ve Viktorii od začátku viděl směřování k červené knihovně a tu skutečně nemusím, takže záhy jsem sledování vzdal. Pokud totiž hledáte něco víc, hlubší ponor do viktoriánské éry, nebanální dramata a nekonvenční zpracování, musíte se obráti jinam. Celkový dojem: 45 %.(24.9.2017)

• honajz

Přehlídka kostýmů, nic jiného. Dramaturgicky nezvládnuté - chybí jakékoliv napětí, zápletky, resp. když už se něco jako zápletka objeví, je to smeteno pod koberec nebo se vše hned vyřeší či jde o tak nejapnou záležitost, že ji ani zápletkou nazvat nejde. Postavy jsou tak dokonalé vzhledově, až to vypadá jako seriál pro čtenářky Bravíčka, Elle, případně Marianne. Osudy postav jsou mi zde šumák, jak nevěrohodně a mizerně charakterově jsou podány. Spousta zbytečných až nadbytečných scén, zato jiné, pro mne podstatnější pro děj, chybějí. Hudba zcela chybí nebo je upozaděna, často tvoří jen vatu na pozadí. Dokonce ve filmu chybějí i majestátnější lokace - jo, u scény svatby natáčeli v katedrále, ale jinak mi přijde, že nevylezli z ateliérů, kde točili jídelnu, šatnu a ložnici, vše v jednom.(13.10.2017)

Oproti The Crown méně politické, více vztahové a celkové někdy až s nádechem romantického dramatu. To je škoda, protože u The Crown je to vyvážené vše, a proto to hodnotím výš. Jinak ale naprostá spokojenost. Victoria je nádherná, Lord Melbourne neskonale charismatický a Albert je ten správný "Němec", který disponuje kromě velmi specifického šarmu a gentlemanství pořádným drajvem. Už se těším na další série, kde se snad dočkám plného startu průmyslové revoluce a celkového rozkvětu Anglie vůbec.(29.11.2016)

Tento seriál jsem si našla na základě jiného seriálu - The Crown, který mě totálně odrovnal. U Victorie se to rozhodně říct nedá. Přišlo mi to hodně "umělé" a přesto, že vím, že to není o zeleném plátně, přesto mám pocit, že plno věcí tam před zeleným plátnem je a proto to na mě nepůsobilo ani tak moc přesvědčivě. Nevím, zdali je to tím, že neměli třeba tak veliký rozpočet, ale prostě mi to přišlo takové nepřirozené. "Láska" Victorie a jejího muže Alberta mi přišla poněkud zvláštní a doteď jsem nepochopila jaký tedy byl, když se předtím- jak v seriálu aspoň znázornili - choval. Ve výsledku - vlastně mi tento seriál přišel poněkud zbytečný :D O to hůř, že bude druhá série :D(23.5.2017)