Designated Survivor (TV seriál)

Drama / Thriller

USA, 2016 - 2017, 22 h 32 min (Minutáž: 22x60 min)

Kiefer Sutherland, Natascha McElhone, Adan Canto, Italia Ricci, LaMonica Garrett, Tanner Buchanan, Kal Penn, Maggie Q, Malik Yoba, Mckenna Grace, Kevin McNally, Virginia Madsen, Noam Jenkins, Arjay Smith, Peter Outerbridge, Michael Gaston, Richard Bekins, Mark Quigley, David Ingram, Colin Woodell, Ashley Zukerman, Lara Jean Chorostecki, Dylan Walsh, Paulino Nunes, Alex Mallari Jr., Mykelti Williamson, Elisa Moolecherry, Michael Kinney, Dan Lett, Melanie Scrofano, Michael Therriault, George Tchortov, Mariana Klaveno, Wesley French, Erik Palladino, Vladimir Jon Cubrt, Hrant Alianak, Raven Dauda, Richard Waugh, Glenda Braganza, Rob Morrow, Reed Diamond, David Reale, Geoff Pierson, Ruben Santiago-Hudson, Mark Deklin, Janaya Stephens, Grace Lynn Kung, Mercedes de la Zerda, Linda Purl, John Tench, Martin Doyle, Terry Serpico, Peter Millard, Romina D'Ugo, Guy Buller, Vieslav Krystyan, Jocelyne Zucco, Scott Williams, Dan MacKay, David Miller, Darryl Flatman

Komentáře uživatelů k TV seriálu (31)

Je to ještě lepší, než jsem čekala. A to jsem čekala opravdu hodně. Tohle bude pořádná závislost. Kiefer Sutherland si to jako obvykle neskutečně dává, navíc tentokrát má dost velký prostor pro vývoj postavy, takže se jistě máme na co těšit. Doufejme, že zbytek řady bude stejně povedený jako úvodní díl. Pilot - 100%(23.9.2016)

Kýfr se na stará kolena transformoval z podrážděného pitbula Jendy Bauera do páprdovitě naivního prasidenta Spojených sráčů amerických, ovšem ukrutně správňáckého, morálně neposqrněného, pyjonýrsky čestného a zásadového, který si libuje v pateticko patriotistických projevech a po nocích samou láskou k vlasti vášnivě prcá srolovanou hvězdopruhatou vlajku. No charakterizace xblití a jako vystřižená z nějaké kýčovité ufonské Emerichárny. Ovšem na straně druhé je tahle naivní konspirační bajka O poctivém chujopletovi, jenž pravdou a návistí sveřepě potře každou lež a nelásku ohrožující integritu nejzdegenerovanější demokracie světa, tak nějak vinně potěšující a svižně odsejpající, až jsem se těšil na každý další díl. A navíc je Mařenka Kvéčko snad jediná ťamanka, které bych dobrovolně zabrnkal na Géčko, aniž by musela přinést vlastní kytaru, platit nebo úpěnlivě škemrat.(22.5.2017)

• StarsFan

Nerealistické, předvídatelné, patetické. Designated Survivor je show, kde je prezidentovi dovoleno, aby se bez ochranky a neprůstřelné vesty procházel po místě výbuchu navzdory tomu, že desítky osob v jeho okolí nebyly nijak prověřeny; kde je generál takovou karikaturou bojechtivého šílence, že si naprosto iracionálně dovolí porušit prezidentův výslovný zákaz; kde prezidentův mluvčí využije den svého jmenování k tomu, aby před novináři v Bílém domě pronesl příšernou řeč o tom, jak nikdy tuhle pozici nechtěl, ignorujíce všechny profesionální protokoly a předpokládaje, že jeho osobní život bude v čase krize vůbec někoho zajímat. Před dvaceti nebo třiceti lety by podobný formát mohl ABC projít, v době, kdy však kvalitu politických dramat nastavilo House of Cards a Borgen, je to velký krok vedle. Na Netflixu jsem viděla první čtyři díly a dál navzdory svým sympatiím ke Kieferu Sutherlandovi pokračovat nebudu.(15.11.2016)

Fajn politickej thriller, kterýmu zatím v PILOTu citelně chybí taková ta vážnější, profesionálnější patina, známá ze stájí amerických kabelovek. Takže je tu Kiefer spíš legrační než seriózní. Spojení dramatu s veřejnoprávkama prostě skřípe častěji než je zdrávo.(4.10.2016)

• Psychor

Jack Bauer si splnil svůj americký sen a z pozice budoucího předsedy Mezinárodního palačinkového výboru to za pomoci drobné detonace dotáhl až do Bílého domu, z kterého bude nyní ochraňovat Ameriku před všudypřítomnými teroristy. No ještě se národu ani nepředstavil do televizních kamer a už si stihl připsat první diplomatický úspěch v podobě odvrácení války s Íránem. Jenže pohádka nemusí mít dlouhého trvání. Během těch pár minut v prezidentském úřadu si totiž stihl vytvořit spoustu nepřátel, takže spiklenci již kují pikle na jeho odstranění. Jsem nadšen. V rámci oddechové televizní zábavy nemá podobný námět konkurenci a já už napjatě očekávám, jakým směrem se bude scénáristova fantazie ubírat dále.(22.9.2016)

Moc pěkně namíchaný koktejl "pravdoláskařského" House of Cards a klasického konspiračního thrilleru. Sutherlandovou životní rolí sice (nepřekvapivě) nadále zůstává nekompromisní Jack Bauer, ale i jako "mirkodušínovský" americký prezident je ohromně sympatický. Pro fandy 24 hodin každopádně naprostá povinnost! ;-) S01: 80 %(21.5.2017)

Seriál se celkem záhy rozdělí na dvě linky. Ta první se dá označit za vyšetřovatelsko-konspirační, kdy se agenti FBI snaží odhalit pozadí a původce atentátu a je docela zábavná, byť to v ní občas zaskřípe. Ta druhá je víceméně politická a nezkušený prezident se v ní snaží vypořádat s nově nabytou mocí a z ní pramenící odpovědností. Tady už to trošku hapruje, protože Sutherlandův "určený přeživší" je správňák od kosti a dělá téměř všechno podle příručky Mirka Dušína. Navíc je tu hromada klasického amerického patosu. To sice bylo zpočátku tak nějak mile naivní, ale postupem času mi to docela začalo lézt na nervy. A jestliže je klišovitá postava prezidenta, tak to samé se dá říct i o ostatních aktérech a byť si seriál místy snaží hrát na House Of Cards, moc mu to nejde. Ale i když je tu much nepočítaně, na mě to docela fungovalo, protože to má spád, takže člověk celkem snadno některé nedostatky přehlédne a vydařil se i casting. Tak snad to tvůrci v další řadě ještě vyladí. 70%(19.5.2017)

• arbitr

Viděl jsem 7 dílů a končím. Takovou podobnost s House of Cards jsem nečekal, dokonce se ani nemáhali postavy jinak pojmenovat. Tedy ne, že by hrála stejná jména stejné postavy. Ale jediné co oba počiny odlišuje jsou prezidentské děti. A pak kvalita. Zatímco Underwoodovský boj o Bílý dům má pro mě punc uvěřitelnosti, tohle je pouze pohádka plná amerického patosu. Ale možná je to jen o tom, že nemám růžové brýle a nedokážu si představit hodné vládce USA, vykreslené klaďákem Kieferem a jeho věrnou družkou Nataschou, mimochodem stále jí to moc sluší, stejně jako v Californication.(25.11.2016)

Clancyho série o Jacku Ryanovi patří mezi mých TOP5 knih. Vzniklo pár filmů, z nichž některé jsou fajn, jiné horší, kvalit knížek ale nedosahují. Amazon sice chystá seriál, ale ten bude pouze "na motivy" knih. V Designated Survivor pracuje s premisou jedné z nej knih série, Z rozkazu prezidenta. V ní je celá vláda zlikvidována a dočasný viceprezident, absolutní antipolitik, čestný člověk se zdravým selským rozumem musí sestavit celou novou vládu. Tohle je v podstatě to samé, navíc i v tom směru, že postava Kiefera Sutherlanda je Jackovi Ryanovi podobná tak, až z toho mrazí (I v dalších postavách si najdu podobu s knihami). Pilot mě dovedl do stavu "WTF, já se musim probudit, tohle nemůže být pravda, bože ano!" a já se nemůžu dočkat dalších dílů.(24.9.2016)

Příjemné politické překvapení smíchané s akcí. Úvodní díly trochu nemastné neslané, než se rozjede postranní zápletka, kdo vše tahá za nitky. Kiefer si to dává podobně jako ve 24, funkčně povýšil a nezapomenul ani na damn it. Ostatní postavy trochu šablonovité, zatím se dá zjistit kdo kope za koho. Mohl by přijít i nějaký nečekaná zvrat. Prvních 10 epizod nabralo pěkný spád a těším se na zbytek. Druhá polovina už nebyla tak dobrá a byla poměrně vleklá.. Snižuju na 3* Uvidíme s čím přijde druhá sezóna (hodnocení za 1. sérii) (12.1.2017)

Na papíře vypadal seriál zajímavě a obsazení je hodněl slušné, hromada známých herců v čele s Kieferem Sutherlandem. Takže jsem byl zvědav jaký to bude. Pilot docela navnadil a celou sérii se pořád něco děje, že to i pěkně utíká. K.S. hraje výborně, stejně tak i zbytek obsazenstva. Maggie Q si jede další Nikitu a Kal Penn zajišťuje komediální odlehčení. Bohužel tomu seriálu něco chybí, přišlo mi to takové prázdné a občas roztahané. ABC je hodně znát, což je velká škoda. Celkově jsem relativně spokojen, znova už na to koukat ale nebudu. První série skončila prakticky uzavřeně, i když tam maj dvířka pro druhou řadu a tak pravděpodobně druhou řadou pokračovat ani nebudu. 70%(19.5.2017)

1. série: Tento seriál má velký potenciál. Dokáže člověka zaujmout a umí být v mnoha ohledech zajímavý. Problémem je, že to celé působí tak "telenovelácky" a utahaně, že chápu lidi, kteří se přes to nedostanou. Je to dlouhý seriál a zřejmě ještě dlouhý bude a i přesto, že se vždy neřeší kraviny, stejně je to běh na velmi dlouhou trať. Celkově bych to ohodnotil jako méně zábavnější a víc prosťácké House of Cards. A taky seriál je život ze stínu tohoto velikána.(3.6.2017)

Na to, že ide o politický triler, o akciu nie je núdza. V každej časti sa niečo deje a divák sa nemá šancu nudiť. Za mňa veľmi pozitívne prekvapenie a skvelý predkrm pred novou sériou House of Cards. Teším sa na pokračovanie.(4.6.2017)

Zatím takovej průměr, klasika od ABC, seriál asi nemá žádné větší ambice, co se týče originlity scénáře. Uvidíme, co bude dál, zatím 70%.(23.9.2016)

No tedy nechápu moc ty kritické komentáře. seriál funguje. Asi to nemá být zrovna art film a asi tam je patosu fůra, ale na druhé straně jsem u toho jak přilepená, už třetí díl, ale musela jsem se odtrhnout a nevím,co budu dělat , až skončím s osmým, víc na netflixu není. je to totálně návykový seriál, napínavý, že si ani nezajdete na wc. nebo jenom když fakt musíte.(2.12.2016)

Tak třeba tohle je seriál, který mně opravdu dostal. Objevil jsem ho až v půlce ledna 2017 a prvních 10 dílů jsem měl hotových za necelý týden. Kiefer je ve své roli výtečný a zápletka každý dýl je čím dál propletenější. Velmi baví, zatím: 85%(7.1.2017)

• Torpid

Forma 24 hodin, kde jediné o co šlo bylo akčně-konspirační hutné tempo, charisma Sutherlanda a tomu se podřizovalo vše, že moc nevadila chabá logika příběhu, ploché postavy a celková "chytrost" seriálu. Co jsem tak nějak u agenta Bauera dokázal ignorovat, to u prezidenta USA nedokážu. Megapatos, megapatriotismus a především naprosto zvráceně podané uzavřené prostředí politické elity, která v reálném světě veškěré své jednání a hodnoty podřizuje boji o moc . Tady máme dobro a zlo, ultrasprávňáka prezidenta proti padouchům, zkrátka čitelný a srozumitelný svět, který dává krom zábavy divákovi i klamný pocit jakéhosi bezpečí a orientace ve světě. Nepřijde mi to celé jako nevinná zábava a napínavá pohádka, tak trochu se z toho chce zvracet.(25.5.2017)

První 2 díly mě moc neoslovily, ale od 3. dílu se z Kiefera Sutherlanda v roli prezidenta USA stává čím dál větší "badass", což je přesně poloha, která mu ve všech jeho dosavadních rolích seděla nejlépe. Zbytek hereckého obsazení je téže poměrně sympatický a seriál se u mě s každým dalším dílem těší čím dál větší oblibě. 4 hvězdy.(17.10.2016)

Po prvních dvou dílech jsem měl rozpačitý názor na tenhle seriál, ale od třetího dílu naprostá politická podívaná a Kiefer Sutherland naprosto geniální ve své roli. Midseason finále (E10) naprosto úžasné! Nemůžu se dočkat března, kdy bude pokračování. Zatím 95%. No tak za mě překvapivý menší úpadek v druhé polovině, ale nakonec dokoukáno a celkově seriál rozhodně bavil a druhou sérii si určitě někdy pustím. 1. série - 85%(17.12.2016)

Obyčejňák prezidentem. Proti všem těm generálům a zavedeným strukturám. Skvělý námět, první díl vypadá zpracováním zatím spíše nízkorozpočtověji (oproti např. House of Cards). Doufejme, že to neupadne ve vztahovku ala The West Wing. Logicky vedenou akčňárnu narušují scény, kdy Kiefera nejdříve po obrovském výbuchu Kapitolu 2 míle od Bílého domu svezou do jeho bunkru, aby se následně radil se ženou venku na terase před Bílým domem.(28.9.2016)

<< předchozí 1 2