vydumnica

I💙 This Is Us! Mám však menšie obavy, že piata séria bude najslabšia. Mám pocit, že už tam veľmi nemajú čo rozvíjať. Už dlho som čakala na to, kedy konečne dostane priestor vzťah Rebeccy a Miguela, ktorý by si definitívne zaslúžil viac priestoru a skok do minulosti, aby sme spoznali začiatok ich lásky. Namiesto toho tam vždy vystupujú "mŕtvi" Jack a William. Jack ma aspoň zaujíma, ale William ani veľmi nie. Zo zábleskov do budúcnosti vieme, že niečo sa stane s Kate, lebo Toby je sám. Scenár tu dosť funguje na improvizácii, na prispôsobení sa tomu, čo je aktuálne. Máme tu Black Lives matters problematiku, máme tu všetko okolo Covidu. Na jednej strane je to dobré, lebo je to aktuálne a nie sme v tom sami, no na druhej strane, ešte ani pri obľúbenom seriáli nemáme od toho pokoj. Som si istá, že keď sa nakrúcala scénka so stratenou Rebeccou, vtedy ešte tvorcovia netušili, že do pokračovania na chate budú musieť zakomponovať aj pandémiu. Je to pochopiteľné, no na druhej strane trochu divné, keďže na konci štvrtej série sa nachádza Rebecca v obchode a v reštaurácii bez rúška a hneď začiatok piatej série - čo je vždy akože ten istý víkend, sa už dodržiavajú všetky Covidové opatrenia. A ešte im otehotnela Mandy Moore :-) takže to mali zaujímavé pri nakrúcaní Season 5. No uvidíme. Čakala som lepší začiatok. Volalo sa to síce Forty, ale bolo to celé viac o aktuálnom dianí najmä v USA, o rasizme, Covide, o tehotenstvách a pôrodoch než o oslave 40. narodenín Big Three!!! Schválne som si nechala tento diel (prvé dva) na deň mojich 40. narodenín, aby som ich mohla osláviť spoločne s Kevinom, Kate a Randallom :-). Musím povedať, že môj deň bol lepší ako ten ich. Randall sa im bude teraz vzhľadom na aktuálne problémy viac vzďaľovať, myslím si a dúfam, že nezabudne, že ho vychovali úžasní rodičia bielej pleti a jeho nikdy nevnímali inak. Slabšie 4* za prvé dve epizódky a Happy 40th Birthday to us🍰. Stále platí, že tento seriál je pre mňa ten NAJ. ()