Reklama

Reklama

Tohle jsme my

(seriál)
  • USA This Is Us
Trailer
USA, (2016–2022), 76 h 21 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvůrci:

Dan Fogelman

Hrají:

Milo Ventimiglia, Mandy Moore, Sterling K. Brown, Chrissy Metz, Justin Hartley, Susan Kelechi Watson, Gerald McRaney, Chris Sullivan, Alan Thicke (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(106)

Obsahy(1)

Seriál Tohle jsme my sleduje životy manželů Jacka a Rebeccy Pearsonových a jejich tří dětí, jež přišly na svět v den otcových narozenin. Kate a Kevin se měli narodit z trojčat, ale jejich biologický bratr zemřel při porodu. Rodiče však byli připraveni si odnést domů tři děti, a tak adoptovali dalšího novorozence Randalla, který se narodil ve stejný den a byl přinesený do nemocnice, když ho jeho biologický otec zanechal u hasičské stanice. Pilotní díl začíná v den šestatřicátých narozenin už dospělých sourozenců, z nichž každý se potýká s různými problémy. Kevin se prosadil jako televizní herec, ale není si jistý, kým vlastně je a kým chce být. Kate je obézní a nedokáže s tím nic dělat, dokud se během terapie neseznámí se stejně postiženým Tobym. Nejúspěšnější je Randall, který je partnerem ve velké firmě, ovšem celý život cítí zášť ke svému skutečnému otci, dokud ho blíže nepozná... Působivé drama je vyprávěno nelineárním, a tím pádem na sledování náročnějším způsobem. Volně se pohybuje ve třech časových úsecích – 1980 (narození dětí), 1987–95 (děti rostou), současnost (děti jsou dospělé) – v jedné scéně se tak můžeme dozvědět o úmrtí jednoho z aktérů, abychom ho vzápětí sledovali v jiném období. Silně napsané postavy jsou nesmírně živé, uvěřitelné, a přestože mají řadu negativních rysů, jejich postoje jsou vesměs pozitivní. Všechny jsou bezchybně obsazeny a přesvědčivě ztvárněny svými hereckými představiteli.
Milo Ventimiglia (nar. 1977) se prosadil zejména v televizi. Měl např. velké role v úspěšných seriálech Gilmorova děvčata (2001–06) a Hrdinové (2006–10). Za roli Jacka má dvě nominace na Emmy... Mandy Mooreová (nar. 1984) je známá především jako zpěvačka. Za postavu Rebeccy má jednu nominaci na Zlatý glóbus... Sterling K. Brown (nar. 1976) je veteránem americké televizní tvorby. Oceňovanou postavu advokáta Christophera Dardena, žalobce ve sledovaném procesu s O. J. Simpsonem, vytvořil v seriálu American Crime Story (2015–16). Za roli adoptivního syna Randalla získal Emmy, Zlatý glóbus a Cenu Cechu amerických herců (SAG); ty dvě poslední dokonce jako první afroamerický herec za hlavní úlohu v dramatickém seriálu... Chrissy Metzová (nar. 1980) se před obsazením do seriálu Tohle jsme my uplatnila jen v několika menších seriálových rolích. Za postavu Kate byla dvakrát nominovaná na Zlatý glóbus a jednou na Emmy... Justin Hartley (nar. 1977) se zatím uplatnil zejména v televizi. Dostal větší příležitosti v seriálu Smallville (2006–11) jako zelený lučištník Green Arrow a pak v populární mýdlové opeře Mladí a neklidní (2014–16). V seriálu Tohle jsme my ztělesnil postavu Kevina... Susan Kelechi Watsonová (nar. 1981) hraje také hlavně v televizi (mj. seriály Třetí hlídka a Louie). Postava Randallovy manželky Beth je zatím její největší příležitostí... Chris Sullivan (nar. 1980) má na svém kontě několik menších filmových rolí, ale i on se uplatnil zejména v televizi, např. v Soderberghově historickém seriálu z newyorské nemocnice The Knick, u nás nazvaném Doktoři bez hranic. Postava Kateina přítele Tobyho je pro něho zatím největší výzvou... Scenárista, producent a režisér Dan Fogelman (nar. 1976, New Jersey) se prosadil v roce 2003 jako jeden ze scenáristů sitcomu Jako rodina. Stal se kmenovým autorem studia Pixar, kde se podílel na úspěšných animovaných titulech Auta, Bolt – pes pro každý případ a Na vlásku. Začal se specializovat na komedie pro dospělejší publikum (např. Bláznivá, zatracená láska nebo Frajeři ve Vegas), ale největších úspěchů dosáhl v televizi. Po sitcomu o rodině mimozemšťanů v New Jersey Sousedi (2012–14) a historickém komediálním seriálu Galavant (2015–16) vytvořil v roce 2016 mimořádně úspěšný příběh trojčat Tohle jsme my, který byl vyznamenán řadou prestižních ocenění, mj. Emmy a Zlatý glóbus pro jednoho z hlavních představitelů Sterlinga K. Browna a nominace na Zlatý glóbus a dvě Emmy v kategorii dramatických seriálů. (Česká televize)

(více)

Recenze uživatele castor k tomuto seriálu (39)

Tohle jsme my (2016) 

Začne to pár fakty z Wikipedie, končí docela fajn představením jednotlivých postav. Kate, jejího dvojčete Kevina a adoptovaného sourozence Randalla. Tihle dva měli komplikovaný vztah už od dětství, Kevin byl přes sport (a později přes herectví), Randall zase přes hlavu. Kate celoživotně řešila trable s nadváhou. Jejich matka čekala nejprve trojčata, nakonec trojlístek doplnil novorozenec odložený před požární stanicí. Jejím úkolem bylo vychovat tři slušné lidi, zatímco později se pokoušela o restart svého pěveckého snu. Úkolem otce Jacka, o němž víme, že (brzy) zemře, bylo velkou rodinu uživit a odolat démonu alkoholu. To byla nicméně jediná kaňka, protože jinak to byl sympaťák každým coulem. Melodramatické pojetí ve své nejryzejší podobě. Tady nejde o salvy smíchu, ale o milý úsměv na tváři z netriviálního vyprávění, které posbíralo několik prestižních televizních a filmových cen. První i druhá série ničím speciálním nevybočuje (a to je možná ta největší síla), jede na stejné náladě, ve stejném rytmu, se stejným humorem. A se silnými momenty. Neustále se všechno proplétá, získáváme nové souvislosti. V průběhu druhé série se mimochodem z Tobyho (Chris Sullivan) a Beth (Susan Kelechi Watson) stanou velmi cool vedlejší postavy. Civilní, milé a přirozeně zahrané. ()

Série 1 (2016) (S01) 

Začne to pár fakty z Wikipedie, končí docela fajn představením několika postav. Protože to nebude jen o Kate, která je zrovna na setkání tlouštíků, ale i o jejím dvojčeti Kevinovi a adoptovaném sourozenci Randallovi. Tihle dva měli komplikovaný vztah už od dětství, Kevin byl přes sport (a později přes herectví), Randall zase přes hlavu. Kate celoživotně řešila trable s nadváhou. Jejich matka čekala nejprve trojčata, nakonec trojlístek doplnil novorozenec odložený před požární stanicí. Jejím úkolem bylo vychovat tři slušné lidi, zatímco později se pokoušela o restart svého pěveckého snu. Úkolem otce Jacka, o němž víme, že zemře (ale nic víc), bylo velkou rodinu uživit a odolat démonu alkoholu. Seriál se odehrává v několika časových rovinách a přináší poměrně zajímavý efekt. Není nijak komplikovaný, ale divácky vyzývavý s postupným prohlubováním charakterů postav. Střídání časových rovin a jejich významové doplňování funguje, navrch jsou reálné životní situace zahrané solidními herci. ()

Pilot (2016) (S01E01) 

Mohla za to matka, která jí nedovolila jíst pizzu. Teď, když ji v dospělosti vidí, musí ji prostě sežrat celou, povídá na setkání tlouštíků jedna z účastnic. A tak trochu dopomáhá seznámení Tobyho a Kate. Právě ona se zdá být důležitou postavou seriálu, za kterým stojí Dan Fogelman. Začne to pár fakty z Wikipedie, končí docela fajn představením několika dalších postav. Protože to pochopitelně nebude jen o Kate, ale i o jejím dvojčeti Kevinovi a adoptovaném sourozenci Randallovi. Pozorní diváci prostě poznají, že se nejedná o nahodilé postavy a zřejmě hned z úvodu pochopí, že pokoušet přelstít se nás tvůrci budou snažit ještě mnohokrát. Uspořádání dějových linek je nakonec povedené. ()

Velká trojka (2016) (S01E02) 

Jednotlivé postavy jsou uchopené poměrně sympaticky, ale hlavně relativně uvěřitelně. Rozhodně se neprezentujeme nějakým převratným námětem, prostě jen mrkneme na osudy několika lidí, kteří zrovna oslavili šestatřicet let, a mnohokrát se podíváme na začátek, jak se k „číslu“ dostali. Melodramatické pojetí ve své nejryzejší podobě. Tady nejde o salvy smíchu, ale o milý úsměv na tváři z netriviálního vyprávění, které posbíralo několik prestižních televizních a filmových cen. Střídání časových rovin a jejich významové doplňování (zatím) funguje. ()

Kyle (2016) (S01E03) 

Randall se snaží najít „kvalitnější“ lékaře pro svého biologického otce Williama, verdikty jsou ovšem stejně nepříznivé. Toby připravuje pro Kate další překvapení, její dvojče hodlá zkusit štěstí v divadle – na druhém konci Spojených států. Pobízí sestru, aby odjela s ním. A Rebecca se snaží přes myšlenky nad bolestivou ztrátou najít cestu ke svému třetímu dítěti. Nejde o nic originálního, prostě jen milá mozaika osudů několika postav, které jsou ovšem sympatické, předvádí civilní humor a především jsou velmi dobře zahrané. ()

Bazén (2016) (S01E04) 

Manželé Jack a Rebecca tráví den u bazénu, kde se projevují všemožné neduhy jejich početné rodiny. Kate naplno slyší, že má problém se svou váhou, Randall zase se svou barvou pleti. Což se projeví také v jeho dospělé verzi, když jeho dcera hraje ve školním představení Sněhurku. Kevin potvrzuje (zatím) nejhůře napsanou, a tak nějak nejotravnější postavu série. Základním stavebním prvkem zůstává, že se seriál odehrává v několika časových rovinách a přináší poměrně zajímavý efekt. Není nijak komplikovaný, ale divácky vyzývavý s postupným prohlubováním charakterů postav. Střídání časových rovin a jejich významové doplňování funguje, navrch jsou reálné životní situace zahrané solidními herci, přičemž nejvíc mě baví otec Jack ztvárněný Milem Ventimigliem a dospělý Randall Sterlingem K. Brownem. Nezklamává ani seriálová matadorka Mandy Moore. ()

Herní strategie (2016) (S01E05) 

Finále Super Bowlu protne několik časových rovin. Jack zjistí, že Rebecca (před tím vším) asi úplně nechce děti, Randall a Beth jedno další mít možná budou a Kevin má po celý večer na starosti své dvě neteře, přičemž se má učit divadelní hru a v přítomnosti dědy děvčat dojde řeč na téma umírání. A v závěru začne mít reálné obrysy. Nejde o nic originálního, prostě jen milá mozaika osudů několika postav, které jsou ovšem sympatické, předvádí civilní humor a především jsou velmi dobře zahrané. Emocionálně vypjatých scén je dost, přiznejme si ale, že ne vždy zafungují, jak by měly nebo mohly. ()

Profesní den (2016) (S01E06) 

Melodramatické pojetí ve své nejryzejší podobě pokračuje. V záplavě všech těch překombinovaných a pesimistických seriálů je velmi učesaný a rozpoznatelný. Naše rodinka zjišťuje, že Randall se od ostatních dětí ve škole liší nejen barvou pleti, ale i nadáním. A prakticky po celý díl se proto řeší jeho přestup na prestižní školu a v dospělé rovině zase jeho povolání. To je aktuální i pro Kate, která se rozhodla pro profesní upgrade. Tady nejde o salvy smíchu, ale o milý úsměv na tváři z netriviálního vyprávění, které posbíralo několik prestižních televizních cen. ()

Nejlepší pračka na celém světě (2016) (S01E07) 

Kevin s Randallem měli komplikovaný vztah už od dětství. A jak vidno, také v dospělosti je to podobné. Poprvé se dostáváme do časové roviny, kdy jsou naši tři sourozenci na střední škole a oba bratři nastoupí ve fotbalovém zápase proti sobě. Kate nehubne, jak by mě měla, ba dokonce přála. The Big Three (velká trojka), jak je přezdívá jejich otec Jack, má své trhliny. Emocionálně vypjatých scén je dost, přiznejme si, že ne vždy zafungují, jak by měly nebo mohly. Po celou sérii vnímá Randall jako svůj největší handicap barvu své kůže, Kate výraznou nadváhu a Kevin zřejmě nedostatek pozornosti a pochyby nad svým hereckými schopnostmi. ()

Poutník Rick (2016) (S01E08) 

„Když mi moje vnučka usnula na klíně, snažil jsem se chytit ten moment jejího teplého dechu. A když jsem svého syna rozesmál, snažil jsem se zachytit jeho smích, jak vycházel z jeho hrudi. Pak se kousky začnou hýbat rychleji a já je nemůžu už chytit. Cítím, jak mi proklouzávají mezi prsty,” promlouvá nemocný William k Olivii (která přišla s Kevinem) na Díkůvzdání, které počítá s celou rodinou. A se všemi tradicemi rodiny Pearsonových, u kterých se dozvíme, jak vznikly. Až je naruší Randallovo zjištění, kterak to bylo mezi jeho matkou a biologickým otcem Williamem. ()

Výlet (2016) (S01E09) 

Seriál americké stanice NBC je ve své polovině. Navazujeme na Randallovo zjištění, kterak to bylo mezi jeho matkou a biologickým otcem Williamem. A vše podstatné se odehraje na rodinné chatě, kterou chce Rebecca prodat. Z poměrně (záměrně) otravného Kevina se stává snesitelný a docela fajn Kevin. Narativní hádanky poměrně fungují, každá postava nějakou má a vždy se k ní docela umně vrátíme a uvedeme ji na pravou míru. ()

Loni o Vánocích (2016) (S01E10) 

Katiina operace slepého střeva spojí rodinu opět s doktorem, který před devíti lety odrodil Pearsonovic dvojčata a „přivedl” k nim Randalla. A paradoxně to bylo kvůli tomu, že původní porodník ležel na sále, ano, se slepým střevem. Je tady Štědrý večer a naše rodinka se opět schází dohromady. A přijede i Toby, který bude v závěru hrát podstatnou roli. Podobně laděné mozaiky jsme viděli už mnohokrát. Ale pokud jsou zpracované kvalitně, vůbec to nevadí. ()

Udělej, co se sluší (2017) (S01E11) 

Seriál americké stanice NBC je za polovinou. Tobyho arytmie mnohé vyděsila, Jack s Beccou se dozvídají, že budou mít trojčata. A s tím jsou spojené obavy a hlavně finanční výdaje. Byt bude příliš malý, jenže všechno se nakonec otočí. Randall řeší případnou homosexualitu nalezeného otce, Kate zase operaci srdce. Emocionálně vypjatých scén je dost, přiznejme si ale, že ne vždy zafungují, jak by měly nebo mohly. ()

Velký den (2017) (S01E12) 

Rebeccy a Jacka den se pomalu blíží, trojčata brzy přijdou na svět. Zoufalé a unavené Beccy se zmocnil démon a zapomněla na manželovy narozeniny. Vracíme se k postavě lékaře, který u toho všeho byl, i hasiče, před jehož požární stanicí „někdo“ nechal Randalla. Narativní hádanky poměrně fungují, každá postava nějakou má a vždy se k ní docela umně vrátíme a uvedeme ji na pravou míru. Základním stavebním prvkem zůstává, že se seriál odehrává v několika časových rovinách a přináší poměrně zajímavý efekt. Není nijak komplikovaný, ale divácky vyzývavý s postupným prohlubováním charakterů postav. Střídání časových rovin a jejich významové doplňování funguje, navrch jsou reálné životní situace zahrané solidními herci, přičemž nejvíc mě baví otec Jack ztvárněný Milem Ventimigliem a dospělý Randall Sterlingem K. Brownem. Nezklamává ani seriálová matadorka Mandy Moore. ()

Tři věty (2017) (S01E13) 

Velká trojka má desáté narozeniny a každý by rád vlastní oslavu. A každému dopadne trochu jinak. Ostatní je při starém. Kate se snaží zhubnout, Kevin se nemůže rozhodnout, kterou dívku chce víc a udělá překvapivý tah, a Randall se nechce smířit s tím, že dny jeho biologického otce se krátí. A vůbec poprvé se podíváme na pohřeb, který si rozhodně nepřejeme. Střídání časových rovin a jejich významové doplňování funguje, navrch jsou reálné životní situace zahrané solidními herci, přičemž nejvíc mě baví otec Jack ztvárněný Milem Ventimigliem a dospělý Randall Sterlingem K. Brownem. Nezklamává ani seriálová matadorka Mandy Moore. ()

Manželství na prvním místě (2017) (S01E14) 

Děj se štěpí do několika linek, které jsou propojenější, než by se mohlo na první pohled zdát. Vracíme se zase úplně jinam – svatba Beccy a Jacka – kteří si chtějí připomenout důležité „skutečnosti“. Ty si příliš nepřípouští Randall, kterému v práci přibyla konkurence a narušila jeho „dokonalost“, navrch se nehodlá smířit s tím, že dny jeho biologického otce se krátí. Kevin si k nápravě dvanáct let starých chyb zvolil krapet zvláštní taktiku. Ale zdá se, že úspěšnou. ()

Syn Jacka Pearsona (2017) (S01E15) 

Becca má myšlenky vyrazit s kapelou na turné, to znamená nebýt nějakou dobu doma. A to přinese potíže a zřejmě jedno zásadní rozuzlení. Randall si vzal velké sousto a všechno (otcova nemoc, tlak v práci) začíná nedávat. Kevinova divadelní premiéra se blíží, nervozita stoupá, tudíž hledá záchranné stéblo. Základním stavebním prvek zůstává, že se seriál odehrává v několika časových rovinách a přináší poměrně zajímavý efekt. Není nijak komplikovaný, ale divácky vyzývavý s postupným prohlubováním charakterů postav. Střídání časových rovin a jejich významové doplňování funguje, navrch jsou reálné životní situace zahrané solidními herci, přičemž nejvíc mě baví otec Jack ztvárněný Milem Ventimigliem a dospělý Randall Sterlingem K. Brownem. ()

Memphis (2017) (S01E16) 

Cesta do Memphisu za kořeny, za příbuznými, za vzpomínkami. A za osvětlením, jak to bylo s odjezdem k matce, o počátcích drogového pádu. Cesta, o které tušíme, jak asi skončí. Poslední dny s biologickým otcem, kterého znal Randall jen pár měsíců. Ale stálo to za to. Základním stavebním prvek zůstává, že se seriál odehrává v několika časových rovinách a přináší poměrně zajímavý efekt. Není nijak komplikovaný, ale divácky vyzývavý s postupným prohlubováním charakterů postav. Dospělý Randall ztvárněný Sterlingem K. Brownem si v tomhle dílu bere mnohé scény pro sebe. ()

Co teď? (2017) (S01E17) 

William hodlá ve vnučkách opět vyvolat radost a rozhodl, že jeho pohřbu budou „šéfovat“ ony. Takže v duchu rozlučky je i tento díl. Randall postupně zjišťuje, jak důležitým prvkem v sousedství se William i za těch několika málo měsíců stal. Navíc si všechno (opět) dokonale sedne (pohled pro Beth). Prostě onen pozitivismus cáká na každém druhém kroku prakticky od samého začátku. Jediné černé mraky jdou naopak aktuálně nad vztahem mezi Jackem a Beccou, protože odjíždí na turné s kapelou – a mimo jiné se svým expřítelem. Mimochodem Beccu „v současnosti“ měli tvůrci s ohledem na věk namaskovat podstatně lépe. ()

Měsíční stín (2017) (S01E18) 

Finále, které se soustředí hlavně na manžele Pearsonovi, je tu. Nadhozené laso ovšem párkrát změní směr i cíl a tvůrci nám nakonec nepoví vše, co bychom rádi, a spíš nás přesvědčují, abychom si okamžitě vyhledali druhou sérii. Střídání časových rovin a jejich významové doplňování po celou dobu solidně fungovalo, navrch jsou reálné životní situace zahrané solidními herci, přičemž nejvíc mě bavil a baví otec Jack ztvárněný Milem Ventimigliem a dospělý Randall Sterlingem K. Brownem. Nezklamává ani seriálová matadorka Mandy Moore. ()

Související novinky

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

23.09.2019

Ceny Emmy 2019 byly rozdány a ani letos se to neobešlo bez pár překvapení. Velkým vítězem se stala závěrečná řada Hry o trůny, která z rekordního počtu 32 nominací proměnila 10 už v části Creative… (více)

Pátý Indiana Jones mění scenáristy

Pátý Indiana Jones mění scenáristy

02.05.2019

Minulý rok přišla zpráva, že scenárista čtvrtého Indiana Jonese David Koepp byl nahrazen Jonathanem Kasdanem, který měl za sebou čerstvě spin-off Solo: Star Wars Story. Kasdan prý přišel s úplně… (více)

Reklama

Reklama