Shooter (TV seriál)

Akční / Drama

USA, 2016 - 2017, 12 h 33 min (Minutáž: 43 min)

Předloha:

Stephen Hunter (kniha)

Cynthia Addai-Robinson, Ryan Phillippe, Omar Epps, Bayardo De Murguia, Tembi Locke, David Marciano, Roman Mitichyan, Tom Sizemore, Shantel VanSanten, Paul Lazenby, Eddie McClintock, J.C. Williams, Yousuf Azami, Allan Graf, Rob Brown, Stephen Hunter, Robert Moloney, Boualem Hassaine, Delaina Mitchell, Sean Cameron Michael, Yancey Arias, David Andrews, Donzaleigh Abernathy, Stefanie von Pfetten, Dale Pavinski, Eddie McGee, Katie Johnson, Betsy Baker, Natalia Castellanos, Essam Ferris, Shahaub Roudbari, Jason Gedrick, Eddie George, Brendan Connor, Tim DeZarn, Catherine Haena Kim, Michelle Krusiec, Izabella Miko, James Harvey Ward, Kurt Yaeger, Alex Feldman, Gene Farber, Michelle Arthur, William Fichtner, Desmond Harrington, Leif Gantvoort, Brendan McCarthy, Chad Todhunter, Brian Ibsen, Josh Stewart, Jesse Bradford, Jerry Ferrara, Todd Lowe, Patrick Sabongui, Gina Gallego, Colleen Flynn, Beverly D'Angelo, Jawed El Berni, D'Arcy Fellona, Eddie J. Fernandez, Anna Khaja, Anthony Skordi, Carmen Argenziano, Tony Amendola, Matt Bushell, Harry Hamlin, Randy Orton, René Ashton, Ashton Moio, Angel Qinan

Komentáře uživatelů k TV seriálu (19)

,,POKUD BUDE NAŽIVU DOST DLOUHO, ZA TO, CO JSME MU PROVEDLI, SE NÁS POKUSÍ VŠECHNY ZABÍT...“ /// Bob Lee Swagger je donucenej vyrazit na lov. Nejdřív ho honěj ho jako Uprchlíka, ale von je vždycky o vteřinku napřed. Má totiž z pekla štěstí! Bez něj by totiž neměl šanci vobjevit stůl, kolem kterýho seděj velcí chlapi, co rozhodujou…. Je to celkem jednoduchý – tři hlavní postavy, kolem kterejch se všechno točí a vobčas dost pitomá berlička k další zápletce. Rozhodně se nejedná vo nezapomenutelnej (uměleckej) zážitek. Prostě to „jen“ svižně ubíhá a vyhrávaj „naši“. Debilita nebije do vočí a nesmrtelnost má nastavenou rozumnou míru. Nejvíc škody napáchaj v posledním díle, kdy místo fajnovýho finále uvařili břečku plnou klišé. Ale přinávám, že mě to bavilo víc než film. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Románovou sérii od Stephena Huntera neznám. 2.) Thx za titule „cricket277 a Valada06“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(3.2.2017)

Můj komentář bych musela okopírovat z Odstřelovače 2007, protože to vidím úplně stejně. Takže ještě počkám, co nabídne druhá série, ale hodnocení první série rozhodně nezměním.(31.10.2017)

Zprvu akčně vlažnější seriál jdoucí ve stopách filmu Shooter 2007, pak se to rozjede a ke konci vás to už vyloženě baví. Problém Boba Lee je především v tom, že přesně víte, co udělá, jelikož jste viděli předlohu. A nepomůže ani klíčová obměna - tj. předtím Boby Lee vyčistil CIA od plev kvůli mrtvému psovi. Seriálový Boby psa nemá, má však ženu a malou holčičku. Ale osa příběhu je stejná, ocasem však vrtí nikoliv pes, ale jeho manželka. (Nekňubu Peňu zastoupila chytrá agentka) Ovšem pozor, zhruba v polovině, když už neustálé akce překroucené tak, aby se vždy řešily snajprovkou, začnou nudit pro své schématické opakování, dojde k radikálnímu odklonu od originálu a příběh si jede v jakýs takýs vlastních kolejích, čímž se nyní stává i docela napínavým. Nakonec člověk musí uznat, že to byl zdařilý, ryze akční (s mini prvky thrilleru) séroš, kde vás někdejší hošan Ryan Phillippe velmi překvapí, resp. utáhne to v podstatě na výbornou. Vlastně je akorát škoda, že znáte filmovou předlohu. Neexistovala-li by, jednalo by se vskutku o výjimečný seriál, který by pokořil slavné předchůdce jako např. Prison break apod. Nadto přihazuji jednu plusku za vedlejší postavu. Nebudu jmenovat, ale musím velmi ocenit, že ryze a jasně daná záporná persona projde charakterovou proměnou. Nečernobílost postav je tak vyloženě k dobru. Druhá řada bude jistě skvělá, jelikož od prvního dílu nebudeme absolutně tušit, o co jde. Super.(17.3.2017)

• mzss1

|1.-3.epizoda po 3*, 4.-9.epizoda po 2* a 10.epizoda – 1*| = |celkově za 44%| Původní Odstřelovač s Wahlbergem je film, který mám rád a občas si ho pouštím. Tento desetidílný remake mě určitě přitáhnul, ale moc mi nesedl. Celý víkend jsem se s tímto seriálem mořil, dával si pauzy, abych to vydržel do konce. Nic světoborného a i musím říci, že je to naprostá ztráta času. Dějově se tu najde i pár nelogických děr, především v chování postav. Vyskytovalo se tu mnoho zvratů a některé mi přišli úplně debilní. Hlavní hrdina Ryna Phillippe mi moc nesedl – takový moc zachmuřený, zamračený, nesympatický. Ostatní herci mě též moc neoslovili. První 3 díly ještě šly, ale díl od dílu to bylo pak horší, nudnější a zbytečně zamotanější. Hudba? Té jsem si nevšiml. Co se týče akce, občas se tu pár akčních kousků objevilo, ale nestálo to ani za řeč. Bitky byly neohrabané a nebylo na nich moc k vidění. Celkově z toho nevyplývá nějaký odpad, ale podprůměrný miniseriál, který by si spíše zasloužil zkrátit tak na 6 epizod, přidat kvalitnější akci a vylepšit děj. Krom toho to má takový typický, obyčejný televizní look. Do konce jsem to dodíval bez újmy na zdraví, přeci jen jsem byl zvědav na poslední díl, který byl tak nevýrazný, že ani to finále mě trochu nezaujalo.(19.2.2017)

• Ouwen

Lituju, že jsem pokračoval. Stupidní scénář, opět... nezajímavé postavy. Akční scény nic moc. Chování postav nelogické a ke konci to už bylo zbytečně natahovaný. Děj předvídatelnej. Phillippe je sympaťák, ale na Marka se zdaleka nechytá a nejhorší na tom všem je agentka FBI, která působí úplně nepřirozeně a klišovitě, její chování mi už lezlo krkem. Záporáci cajk. Pár solidních bitek, který však kazí strašná kamera (bud snímá slunce, nebo je zoom příliš blízko u těla). Občas se i střílí. Krvavé to je, taktické jakž takž, ale přišlo mi to celé úplně lhostejné. Jakoby tam o nic nešlo. Celé to vyvrcholí v posledních dvou dílech, do té doby hlavní postava ač je všude hledaná, si vesele chodí mezi lidmi, maskuje se kšiltofkou a v akci to žádnej profík není. Vizuál je opravdu strašnej, drží to solidní soundtrack. Druhou sérii nechci vidět.(29.4.2017)

1. série Když musím jako jednu z hlavních výtek použít pro mě nehodící se hudbu, tak je to, myslím, dobrá vizitka. Na obsazení jsem si zvykl poměrně rychle a oblíbil jsem si ho celé bez rozdílu v chování. Akce je až překvapivě drsná a užil jsem si i klidnější, krásnější, a o to smrtelnější odstřelování. I přes znalost zápletky jsem se bavil i napodruhé, a to dokonce o něco víc, než tomu bylo ve stejnojmenném filmu. (Netflix) -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2. série Když se seriál snaží o něco ambicióznějšího, tak mu to vychází. Musí se ale pořádně soustředit, jinak totiž sklouzává k obyčejnému, nicméně stále zábavnému akčnímu výplachu. Navázání na první sérii mi přišlo nenucené a rozšiřování dějových linek bylo děláno rozumně. Výsledný dojem mi hodně zkazilo zjištění, že osmý díl ukončuje druhou řadu, protože jsem dva týdny marně čekal na pravé finále, než mi došlo, že už dorazilo. (Netflix)(24.1.2017)

1. seria: Dejovo to dost kopiruje filmovu predlohu, ale vzhladom na väcsiu stopaz ju obohacuje dalsimi liniami. Najviac sa rozvinulo pozadie ludi, ktori vymysleli celu tu konspiraciu ohladom atentatu. Scenar je miestami vtipne prekombinovany a postavy na nespravaju prilis logicky. Niektore veci sa vyriesia podla toho ako sa to prave hodilo scenaristom. Trochu mi to pripomenulo tie slabsie neskorsie serie Prison Breaku. Herecke obsadenie dopadlo slusne. Najslabsie je na tom hlavny hrdina a jeho rodinka. Pôsobia dost nudne a ich dojimave rozhovory ma vôbec nebavili. Niezeby mi Ryan Phillippe vadil, ale prilis som mu toho megaschopneho snipera neveril. Chcelo by to nejakeho charizmatickejsieho herca. O nieco zaujimavejsia je agentka, ktora hlavnemu hrdinovi pomaha. Z postav ale najlepsie dopadli zaporaci. Slizky Tom Sizemore, ktory ma po dlhsej dobe, co hrat. Ostrelovac Desmond Harrington s ktorym si v neskorsich dieloch Phillippe pomeriava kto ma dlhsiu ehm pusku. Ale najlepsi je Omar Epps, ktory behom serialu prejde velkym vyvojom. Potesi aj par epizodnych uloh z ktorych je najlepsi William Fichtner ako stary skuseny ostrelovac. Skoro som mal chut fandit zaporakom, lebo ich pribeh ma bavil viac ako Swaggerov. Skvele je, ze prva seria pôsobi ako jeden do velkej miery uzavrety celok s malymi dvierkami pre dalsiu seriu. No a poslednym plusom su akcne sceny. Väcsinou prestrelky na väcsiu vzdialenst, aby sa vyuzila sniperka a sem tam nejaka ta kvalitna bitka. Potesi, ze akcia obsahuje aj dostatok krvi a sem tam sa dockame aj nejakej tej lahôdky ak odstrelenie ruky alebo detailny vybuch zbrane do xichtu. Takze celkovo som spokojny. Hlad po akcnom zánri, ktory je viacmenej mrtvy, serial zasýti dostatocne. Druha seria, ktora uz nebude kopirovat zapletku filmu by mohla byt este lepsia. 6/10. __2. seria:__ sa po dejovej stranke zmenila na prekombinovane politicke pikle v style tych horsich trapnych poslednych serii serialu Prison Break. Pritom sa to zacne celkom nadejne atentatom na byvalych kolegov hlavneho hrdinu, kvôli urcitym udalostiam z minulosti. Ale postupne sa ukaze, ze namiesto pomsty jednotlivca je za vsetkym tajomna organizacia Atlas. Takze väcsinu dielu tvori prekombinovana a postupne stale nezazivnejsia dejova vata, ktoru obcas prerusia solidne akcne sceny. Tie uz netvoria len sniperske prestrelky, ale casto klasicka akcia. A aj ked je stale dostatocne krvava, tak mi pripadala menej kvalitna ako v prvej serii. Vlastne ma nenapada ziadna akcna scena z celej druhej serie, ktoru by som vypichol, ako nieco fakt dobre. Proste taky akceptovatelny priemer. Co sa tyka zapletky, tak nastve, ze nie je behom serie uzavreta, ale evidentne sa s touto otravnou liniiou pocita aj pre pripadne dalsie serie. Takze nakoniec nedôjde ani na suboj s hlavnym zaporakom, ktory celu seriu kántri jedneho clena Swaggerovho timu za druhym. Linia so Swaggerovou zenou je este zbytocnejsia ako v prvej serii, takze celkovo ma tato seria uz vôbec nebavila a siroko otvorenymi dverami pre tretiu seriu rozhodne neprejdem. 4/10.(2.4.2017)

První série za čtyři hvězdy, protože sem tam to pokulhává. Dvojka je však perfektní a díl od dílů to graduje ve skvělý akčňák! Nemohu se však smířit se závěrem, finálního, 8meho dílu, který působí naprosto nezávěrečně a víc, než otevřeně...(17.10.2017)

Odstřelovače s Wahlbergem mám zařazeného v kolonce oblíbených filmečků, a tak mě překvapilo, že tomu chtějí dát prostor na seriálovém poli. Antoine Fuqua dohlížel na pár dílů z pozice producenta, což se projevilo zásadně na kvalitě tohoto seriálu. Ryan Phillipe je dost neobsazovaným hercem, ale po zhlédnutí opravdu nechápu, proč tomu tak je. On sám seriál táhl svým charismatem a sympatickým projevem, možná se do role hodil víc než samotný Wahlberg. Podal brilantní výkon se vším všudy. Ostatní herci nebyli špatní, ale někdy jejich výkony nebyly úplně ideální. Z vedlejších herců bych chtěl vyzdvihnout výkon Toma Sizemora, který na mě již v prvních minutách utvrdil, že jeho obsazení má smysl. Akce je zde spíše druhořadá, ale když už na ni přijde, tak to stojí za to (zejména poslední dva díly). Je ale pravda, že akční sekvence měly být zastoupeny primárně, což je jeden z mála záporů. Nejlepší byl podle mě asi předposlední díl, a to zejména konec dvou hlavních záporáků. Hodnocení: 80 %(21.1.2017)

Remake vydařeného filmu Ostřelovač nafouknutý do deseti dílů seriálu. Privní a poslední epizoda jsou asi nejzajímavější. Zbytek je jen vata (byť poutavě natočená)(5.2.2017)

• deadman93

Překvapivé množství zkušených seriálových matadorů (Cynthia Addai-Robinson, Omar Epps, Tom Sizemore- z nějakého důvodu a dokonce i William Fichtner... v jedné epizodě). Bohužel zbytek je nezábavný bordel, plný rádoby cool konspirace a nudné vaty. Dokopat se k tomu, abych se na to dodíval je děs... nakonec mi to nestálo ani za to abych se na to dodíval. Konspirace je milionkrát viděna nuda o zlých pánech v oblecích (i Brooklyn Nine-Nine má zajímavější záplety), hlavní postava je tak strašný borec, že dokáže vymlátit místnost plnou hajzlů a dokáže splynout s každým chroštím, ale nenapadne ho změnit svůj vzhled (Proč si neoholí hlavu nebo ten neustále opečovávaný fus? Nebo se naopak nech plně zarůst ty idote!). Ještě dotaz: Proč mu nemohli kuchnout starou i toho caparta? Nebo kuchnou stranou a on se musí na útěku starat i o svou dceru... daleko víc cool. Protože takhle tam jsou jenom jako výplň... *souběžně jsem sledoval daleko zábavnější/zajímavěší Brooklyn Nine-Nine (konec 4.série je super)(1.8.2017)

All good, pork!(28.2.2017)

Po prvních dvou dílech nejistota, ale potom se to parádně rozjelo, tuna akce se střelbou nechyběla a skvělý Ryan Phillippe absolutně tahal celý seriál. Pro lidi co mají rádi stejnojmenný film s Wahlbergem velice doporučuju. 1. série - 80%(28.1.2017)

Ja som našťastie film s Wahlbergom nevidel, a tak môžem vyjadriť len spokojnosť. Jediné, čo mi trochu vadilo, bola preťahovaná stredná časť série, v pohode by postačilo, keby seriál mal len 6 častí. Začiatok a koniec bol ale naozaj dobrý, napriek otrepanom klišé o zlých Rusoch. Prekvapil ma hlavne Ryan Phillippe, ktorý herecky verne stvárnil drsňáka s dobrým srdcom. Výhodou seriálu je tiež fakt, že sa všetko točí okolo ústrednej postavy Swaggera a dej nezachádza príliš ďaleko do bočných línií. Navyše tu fungovala rodinná chémia. Vzťah muž - žena - dcéra sa zdal byť prirodzený, ako by boli rodinou aj v skutočnosti.(20.7.2017)

Film s Markem Wahlbergem jsem viděla asi sedm krát, takže na seriál jsem byla opravdu zvědavá. Za mě nezklamal, Ryan Phillippe v roli Swaggera je skvělý, Julie Swagger je badass a k tomu všemu super soundtrack. Za první řadu má ode mě 5 hvězd. :)(22.1.2017)

"Guľka sa nedá vrátiť." Pokiaľ ste si neužili trampoty Boba Lee Swaggera v 9 rokov starom rovnomennom snímku v podaní Marka Walberga, do sýtosti, tu to môžete pokojne napraviť.(28.11.2016)

Nic extra... Malo sa striela ako by som od snajpra cakal... Pribeh pozname uz z filmu aj ked je tu trochu viac rozvinuty.. Slabe 3*(29.3.2017)

Film jsem měl moc rád a když jsem čirou náhodou zjistil ,že je venku i seriál, neváhal jsem. Zatím viděny všechny odvysílané díly a musím říct, že mě to baví víc a víc. Kvalitní herci, pořádné peníze na seriál už je dnes standart, díky bohu. A lehká konspirační zápletka. Ale hlavně, pušky, náboje a střelba, to je přesně to co mám rád a na hooooodně dlouhou vzádelnost.(29.12.2016)

• BEZHLAVY

Beckovy natahovaci shit...(7.4.2017)