Shooter (TV seriál)

Akční / Drama

USA, 2016–2018, 21 h 39 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

John Hlavin

Předloha:

Stephen Hunter (kniha)

Cynthia Addai-Robinson, Ryan Phillippe, Omar Epps, Bayardo De Murguia, Tembi Locke, David Marciano, Roman Mitichyan, Tom Sizemore, Shantel VanSanten, Paul Lazenby, Eddie McClintock, J.C. Williams, Yousuf Azami, Allan Graf, Rob Brown, Stephen Hunter, Robert Moloney, Boualem Hassaine, Delaina Mitchell, Sean Cameron Michael, Yancey Arias, David Andrews, Donzaleigh Abernathy, Stefanie von Pfetten, Dale Pavinski, Eddie McGee, Katie Johnson, Betsy Baker, Natalia Castellanos, Essam Ferris, Shahaub Roudbari, Jason Gedrick, Eddie George, Brendan Connor, Tim DeZarn, Catherine Haena Kim, Michelle Krusiec, Izabella Miko, James Harvey Ward, Kurt Yaeger, Alex Feldman, Gene Farber, Michelle Arthur, William Fichtner, Desmond Harrington, Leif Gantvoort, Brendan McCarthy, Chad Todhunter, Brian Ibsen, Josh Stewart, Jesse Bradford, Jerry Ferrara, Todd Lowe, Patrick Sabongui, Gina Gallego, Colleen Flynn, Beverly D'Angelo, Jawed El Berni, D'Arcy Fellona, Eddie J. Fernandez, Anna Khaja, Anthony Skordi, Carmen Argenziano, Tony Amendola, Matt Bushell, Harry Hamlin, Randy Orton, René Ashton, Ashton Moio, Angel Qinan, Luca Oriel, Troy Garity, Dave Florek, Drew Seeley, Ravil Isjanov, Nick Gracer, Ruman Kazi, Carlease Burke, Carlos Leal, Darin Cooper, Thomas Rosales Jr., Nestor Serrano, Stephanie Maura Sanchez, Amin Joseph, Corin Nemec, Ted Larkin, Lara Harris, Jaina Lee Ortiz, John Marshall Jones, Karishma Ahluwalia, Costa Ronin, Wilbur Fitzgerald, Grant Harvey, Derek Phillips, Lindsay Pulsipher, Kristin Slaysman, Mustafa Haidari, David Stuart, Eric Ladin, Sandy Martin, Conor O'Farrell, Dale Godboldo, Brian Letscher, Billy Lush, Michael Dempsey, Gerald McRaney, Felisha Terrell, Tom Wright, Michael Segovia, Nelson Lee, Adam Johnson, Tony Plana, Elizabeth Blackmore, Chastity Dotson, Eddie Perez, Alex Saxon, Kurt Fuller, Mallory Jansen, Dee Wallace, Raymond J. Barry, Michael O'Neill, Chad Michael Collins, Jesse Luken, Hannah Rose May, Marlene Forte, Michael Hogan, Tom Beyer, Trenton Rostedt, Lexy Kolker, Benito Martinez, Don Franklin, Rhea Perlman, Annie Lee, Nick Smoke, Brian Kimmet

Odstřelovače s Wahlbergem mám zařazeného v kolonce oblíbených filmečků, a tak mě překvapilo, že tomu chtějí dát prostor na seriálovém poli. Antoine Fuqua dohlížel na pár dílů z pozice producenta, což se projevilo zásadně na kvalitě tohoto seriálu. Ryan Phillipe je dost neobsazovaným hercem, ale po zhlédnutí opravdu nechápu, proč tomu tak je. On sám seriál táhl svým charismatem a sympatickým projevem, možná se do role hodil víc než samotný Wahlberg. Podal brilantní výkon se vším všudy. Ostatní herci nebyli špatní, ale někdy jejich výkony nebyly úplně ideální. Z vedlejších herců bych chtěl vyzdvihnout výkon Toma Sizemora, který na mě již v prvních minutách utvrdil, že jeho obsazení má smysl. Akce je zde spíše druhořadá, ale když už na ni přijde, tak to stojí za to (zejména poslední dva díly). Je ale pravda, že akční sekvence měly být zastoupeny primárně, což je jeden z mála záporů. Nejlepší byl podle mě asi předposlední díl, a to zejména konec dvou hlavních záporáků. Hodnocení: 80 %(21.1.2017)

• Ouwen

Lituju, že jsem pokračoval. Stupidní scénář, opět... nezajímavé postavy. Akční scény nic moc. Chování postav nelogické a ke konci to už bylo zbytečně natahovaný. Děj předvídatelnej. Phillippe je sympaťák, ale na Marka se zdaleka nechytá a nejhorší na tom všem je agentka FBI, která působí úplně nepřirozeně a klišovitě, její chování mi už lezlo krkem. Záporáci cajk. Pár solidních bitek, který však kazí strašná kamera (bud snímá slunce, nebo je zoom příliš blízko u těla). Občas se i střílí. Krvavé to je, taktické jakž takž, ale přišlo mi to celé úplně lhostejné. Jakoby tam o nic nešlo. Celé to vyvrcholí v posledních dvou dílech, do té doby hlavní postava ač je všude hledaná, si vesele chodí mezi lidmi, maskuje se kšiltofkou a v akci to žádnej profík není. Vizuál je opravdu strašnej, drží to solidní soundtrack. Druhou sérii nechci vidět.(29.4.2017)

1. série Když musím jako jednu z hlavních výtek použít pro mě nehodící se hudbu, tak je to, myslím, dobrá vizitka. Na obsazení jsem si zvykl poměrně rychle a oblíbil jsem si ho celé bez rozdílu v chování. Akce je až překvapivě drsná a užil jsem si i klidnější, krásnější, a o to smrtelnější odstřelování. I přes znalost zápletky jsem se bavil i napodruhé, a to dokonce o něco víc, než tomu bylo ve stejnojmenném filmu. (Netflix) -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2. série Když se seriál snaží o něco ambicióznějšího, tak mu to vychází. Musí se ale pořádně soustředit, jinak totiž sklouzává k obyčejnému, nicméně stále zábavnému akčnímu výplachu. Navázání na první sérii mi přišlo nenucené a rozšiřování dějových linek bylo děláno rozumně. Výsledný dojem mi hodně zkazilo zjištění, že osmý díl ukončuje druhou řadu, protože jsem dva týdny marně čekal na pravé finále, než mi došlo, že už dorazilo. (Netflix)(24.1.2017)

"NOTHING IS CERTAIN IN AFGHANISTAN." ------------ S prerábkami filmov na seriály sa v posledných rokoch roztrhlo vrece. Drvivá väčšina z nich sa ani trošičku nechytá na ich filmové náprotivky. Shooter je však blyšťavou výnimkou a dovolím si povedať, že svojho parťáka z roku 2007 v mnohých smeroch ďaleko predčil. O obsahu nie je nutné moc hovoriť, všetci sme film videli. Dej sa nemenil, len sa venuje viac konšpirácii a jej zloduchom. Postavy sú aj tu bez nejakých výrazných čŕt, až na Williama Fichtnera, ktorý si bohužiaľ zahral len v jednej epizóde. Záverečné epizódy prvej série boli prakticky o tom istom stále dokola a až na pár scenáristických vychytávok žiadne terno. S nádejou však idem do druhej série, kde očakávam dodatočné zlepšenie a viac prekvapení.(26.9.2018)

,,POKUD BUDE NAŽIVU DOST DLOUHO, ZA TO, CO JSME MU PROVEDLI, SE NÁS POKUSÍ VŠECHNY ZABÍT...“ /// Bob Lee Swagger je donucenej vyrazit na lov. Nejdřív ho honěj ho jako Uprchlíka, ale von je vždycky o vteřinku napřed. Má totiž z pekla štěstí! Bez něj by totiž neměl šanci vobjevit stůl, kolem kterýho seděj velcí chlapi, co rozhodujou…. Je to celkem jednoduchý – tři hlavní postavy, kolem kterejch se všechno točí a vobčas dost pitomá berlička k další zápletce. Rozhodně se nejedná vo nezapomenutelnej (uměleckej) zážitek. Prostě to „jen“ svižně ubíhá a vyhrávaj „naši“. Debilita nebije do vočí a nesmrtelnost má nastavenou rozumnou míru. Nejvíc škody napáchaj v posledním díle, kdy místo fajnovýho finále uvařili břečku plnou klišé. Ale přinávám, že mě to bavilo víc než film. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Románovou sérii od Stephena Huntera neznám. 2.) Thx za titule „cricket277 a Valada06“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(3.2.2017)

• - Jedná se o adaptaci románu Stephena Huntera "Point of Impact". Jde už o druhou adaptaci, tou první je snímek Odstřelovač (2007). Film režíroval Antoine Fuqua, který se také částečně podílel na seriálu, a to jako producent jedné z epizod. (joker.george)