Shooter (TV seriál)

Akční / Drama

USA, 2016–2018, 21 h 39 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

John Hlavin

Předloha:

Stephen Hunter (kniha)

Cynthia Addai-Robinson, Ryan Phillippe, Omar Epps, Bayardo De Murguia, Tembi Locke, David Marciano, Roman Mitichyan, Tom Sizemore, Shantel VanSanten, Paul Lazenby, Eddie McClintock, J.C. Williams, Yousuf Azami, Allan Graf, Rob Brown, Stephen Hunter, Robert Moloney, Boualem Hassaine, Delaina Mitchell, Sean Cameron Michael, Yancey Arias, David Andrews, Donzaleigh Abernathy, Stefanie von Pfetten, Dale Pavinski, Eddie McGee, Katie Johnson, Betsy Baker, Natalia Castellanos, Essam Ferris, Shahaub Roudbari, Jason Gedrick, Eddie George, Brendan Connor, Tim DeZarn, Catherine Haena Kim, Michelle Krusiec, Izabella Miko, James Harvey Ward, Kurt Yaeger, Alex Feldman, Gene Farber, Michelle Arthur, William Fichtner, Desmond Harrington, Leif Gantvoort, Brendan McCarthy, Chad Todhunter, Brian Ibsen, Josh Stewart, Jesse Bradford, Jerry Ferrara, Todd Lowe, Patrick Sabongui, Gina Gallego, Colleen Flynn, Beverly D'Angelo, Jawed El Berni, D'Arcy Fellona, Eddie J. Fernandez, Anna Khaja, Anthony Skordi, Carmen Argenziano, Tony Amendola, Matt Bushell, Harry Hamlin, Randy Orton, René Ashton, Ashton Moio, Angel Qinan, Luca Oriel, Troy Garity, Dave Florek, Drew Seeley, Ravil Isjanov, Nick Gracer, Ruman Kazi, Carlease Burke, Carlos Leal, Darin Cooper, Thomas Rosales Jr., Nestor Serrano, Stephanie Maura Sanchez, Amin Joseph, Corin Nemec, Ted Larkin, Lara Harris, Jaina Lee Ortiz, John Marshall Jones, Karishma Ahluwalia, Costa Ronin, Wilbur Fitzgerald, Grant Harvey, Derek Phillips, Lindsay Pulsipher, Kristin Slaysman, Mustafa Haidari, David Stuart, Eric Ladin, Sandy Martin, Conor O'Farrell, Dale Godboldo, Brian Letscher, Billy Lush, Michael Dempsey, Gerald McRaney, Felisha Terrell, Tom Wright, Michael Segovia, Nelson Lee, Adam Johnson, Tony Plana, Elizabeth Blackmore, Chastity Dotson, Eddie Perez, Alex Saxon, Kurt Fuller, Mallory Jansen, Dee Wallace, Raymond J. Barry, Michael O'Neill, Chad Michael Collins, Jesse Luken, Hannah Rose May, Marlene Forte, Michael Hogan, Tom Beyer, Trenton Rostedt, Lexy Kolker, Benito Martinez, Don Franklin, Rhea Perlman, Annie Lee, Nick Smoke, Brian Kimmet, Danielle Burgio, E.R. Ruiz, Tierre Turner, Chet Grissom, Chiquita Fuller, Diandra Lyle, PeiPei Alena Yuan, Tommie Earl Jenkins, Chido Nwokocha, Matthew Law, Hope Brown, Anthony Bless

Ja som našťastie film s Wahlbergom nevidel, a tak môžem vyjadriť len spokojnosť. Jediné, čo mi trochu vadilo, bola preťahovaná stredná časť série, v pohode by postačilo, keby seriál mal len 6 častí. Začiatok a koniec bol ale naozaj dobrý, napriek otrepanom klišé o zlých Rusoch. Prekvapil ma hlavne Ryan Phillippe, ktorý herecky verne stvárnil drsňáka s dobrým srdcom. Výhodou seriálu je tiež fakt, že sa všetko točí okolo ústrednej postavy Swaggera a dej nezachádza príliš ďaleko do bočných línií. Navyše tu fungovala rodinná chémia. Vzťah muž - žena - dcéra sa zdal byť prirodzený, ako by boli rodinou aj v skutočnosti.(20.7.2017)

1. série Když musím jako jednu z hlavních výtek použít pro mě nehodící se hudbu, tak je to, myslím, dobrá vizitka. Na obsazení jsem si zvykl poměrně rychle a oblíbil jsem si ho celé bez rozdílu v chování. Akce je až překvapivě drsná a užil jsem si i klidnější, krásnější, a o to smrtelnější odstřelování. I přes znalost zápletky jsem se bavil i napodruhé, a to dokonce o něco víc, než tomu bylo ve stejnojmenném filmu. (Netflix) -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2. série Když se seriál snaží o něco ambicióznějšího, tak mu to vychází. Musí se ale pořádně soustředit, jinak totiž sklouzává k obyčejnému, nicméně stále zábavnému akčnímu výplachu. Navázání na první sérii mi přišlo nenucené a rozšiřování dějových linek bylo děláno rozumně. Výsledný dojem mi hodně zkazilo zjištění, že osmý díl ukončuje druhou řadu, protože jsem dva týdny marně čekal na pravé finále, než mi došlo, že už dorazilo. (Netflix)(24.1.2017)

"NOTHING IS CERTAIN IN AFGHANISTAN." ------------ S prerábkami filmov na seriály sa v posledných rokoch roztrhlo vrece. Drvivá väčšina z nich sa ani trošičku nechytá na ich filmové náprotivky. Shooter je však blyšťavou výnimkou a dovolím si povedať, že svojho parťáka z roku 2007 v mnohých smeroch ďaleko predčil. O obsahu nie je nutné moc hovoriť, všetci sme film videli. Dej sa nemenil, len sa venuje viac konšpirácii a jej zloduchom. Postavy sú aj tu bez nejakých výrazných čŕt, až na Williama Fichtnera, ktorý si bohužiaľ zahral len v jednej epizóde. Záverečné epizódy prvej série boli prakticky o tom istom stále dokola a až na pár scenáristických vychytávok žiadne terno. S nádejou však idem do druhej série, kde očakávam dodatočné zlepšenie a viac prekvapení.(26.9.2018)

1. série: Remake vydařeného filmu Ostřelovač nafouknutý do deseti dílů seriálu. První a poslední epizoda jsou asi nejzajímavější. Zbytek je jen vata (byť poutavě natočená). 2. série: Tentokrát už není kde opisovat, tak je děj o něco poutavější. Natočený je skvěle. Boužel sérii zabíjí debilní scénář (kdyby měla série epizod polovinu byla by to pecka). Takhle se v osmi epizodách tolikrát otočí děj, že to přijde až vtipné. Seriál má potenciál, jen prosím vyhoďte ty hovada co ho píšou. 3. série: tbd(5.2.2017)

• mzss1

|1.-3.epizoda po 3*, 4.-9.epizoda po 2* a 10.epizoda – 1*| = |celkově za 44%| Původní Odstřelovač s Wahlbergem je film, který mám rád a občas si ho pouštím. Tento desetidílný remake mě určitě přitáhnul, ale moc mi nesedl. Celý víkend jsem se s tímto seriálem mořil, dával si pauzy, abych to vydržel do konce. Nic světoborného a i musím říci, že je to naprostá ztráta času. Dějově se tu najde i pár nelogických děr, především v chování postav. Vyskytovalo se tu mnoho zvratů a některé mi přišli úplně debilní. Hlavní hrdina Ryna Phillippe mi moc nesedl – takový moc zachmuřený, zamračený, nesympatický. Ostatní herci mě též moc neoslovili. První 3 díly ještě šly, ale díl od dílu to bylo pak horší, nudnější a zbytečně zamotanější. Hudba? Té jsem si nevšiml. Co se týče akce, občas se tu pár akčních kousků objevilo, ale nestálo to ani za řeč. Bitky byly neohrabané a nebylo na nich moc k vidění. Celkově z toho nevyplývá nějaký odpad, ale podprůměrný miniseriál, který by si spíše zasloužil zkrátit tak na 6 epizod, přidat kvalitnější akci a vylepšit děj. Krom toho to má takový typický, obyčejný televizní look. Do konce jsem to dodíval bez újmy na zdraví, přeci jen jsem byl zvědav na poslední díl, který byl tak nevýrazný, že ani to finále mě trochu nezaujalo.(19.2.2017)

• - Jedná se o adaptaci románu Stephena Huntera "Point of Impact". Jde už o druhou adaptaci, tou první je snímek Odstřelovač (2007). Film režíroval Antoine Fuqua, který se také částečně podílel na seriálu, a to jako producent jedné z epizod. (joker.george)