Shooter (TV seriál)

Akční / Drama

USA, 2016 - 2018, 21 h 52 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

John Hlavin

Předloha:

Stephen Hunter (kniha)

Cynthia Addai-Robinson, Ryan Phillippe, Omar Epps, Bayardo De Murguia, Tembi Locke, David Marciano, Roman Mitichyan, Tom Sizemore, Shantel VanSanten, Paul Lazenby, Eddie McClintock, J.C. Williams, Yousuf Azami, Allan Graf, Rob Brown, Stephen Hunter, Robert Moloney, Boualem Hassaine, Delaina Mitchell, Sean Cameron Michael, Yancey Arias, David Andrews, Donzaleigh Abernathy, Stefanie von Pfetten, Dale Pavinski, Eddie McGee, Katie Johnson, Betsy Baker, Natalia Castellanos, Essam Ferris, Shahaub Roudbari, Jason Gedrick, Eddie George, Brendan Connor, Tim DeZarn, Catherine Haena Kim, Michelle Krusiec, Izabella Miko, James Harvey Ward, Kurt Yaeger, Alex Feldman, Gene Farber, Michelle Arthur, William Fichtner, Desmond Harrington, Leif Gantvoort, Brendan McCarthy, Chad Todhunter, Brian Ibsen, Josh Stewart, Jesse Bradford, Jerry Ferrara, Todd Lowe, Patrick Sabongui, Gina Gallego, Colleen Flynn, Beverly D'Angelo, Jawed El Berni, D'Arcy Fellona, Eddie J. Fernandez, Anna Khaja, Anthony Skordi, Carmen Argenziano, Tony Amendola, Matt Bushell, Harry Hamlin, Randy Orton, René Ashton, Ashton Moio, Angel Qinan, Luca Oriel, Troy Garity, Dave Florek, Drew Seeley, Ravil Isjanov, Nick Gracer, Ruman Kazi, Carlease Burke, Carlos Leal, Darin Cooper, Thomas Rosales Jr., Nestor Serrano, Stephanie Maura Sanchez, Amin Joseph, Corin Nemec, Ted Larkin, Lara Harris, Jaina Lee Ortiz, John Marshall Jones, Karishma Ahluwalia, Costa Ronin, Wilbur Fitzgerald, Grant Harvey, Derek Phillips, Lindsay Pulsipher, Kristin Slaysman

Zprvu akčně vlažnější seriál jdoucí ve stopách filmu Shooter 2007, pak se to rozjede a ke konci vás to už vyloženě baví. Problém Boba Lee je především v tom, že přesně víte, co udělá, jelikož jste viděli předlohu. A nepomůže ani klíčová obměna - tj. předtím Boby Lee vyčistil CIA od plev kvůli mrtvému psovi. Seriálový Boby psa nemá, má však ženu a malou holčičku. Ale osa příběhu je stejná, ocasem však vrtí nikoliv pes, ale jeho manželka. (Nekňubu Peňu zastoupila chytrá agentka) Ovšem pozor, zhruba v polovině, když už neustálé akce překroucené tak, aby se vždy řešily snajprovkou, začnou nudit pro své schématické opakování, dojde k radikálnímu odklonu od originálu a příběh si jede v jakýs takýs vlastních kolejích, čímž se nyní stává i docela napínavým. Nakonec člověk musí uznat, že to byl zdařilý, ryze akční (s mini prvky thrilleru) séroš, kde vás někdejší hošan Ryan Phillippe velmi překvapí, resp. utáhne to v podstatě na výbornou. Vlastně je akorát škoda, že znáte filmovou předlohu. Neexistovala-li by, jednalo by se vskutku o výjimečný seriál, který by pokořil slavné předchůdce jako např. Prison break apod. Nadto přihazuji jednu plusku za vedlejší postavu. Nebudu jmenovat, ale musím velmi ocenit, že ryze a jasně daná záporná persona projde charakterovou proměnou. Nečernobílost postav je tak vyloženě k dobru. Druhá řada bude jistě skvělá, jelikož od prvního dílu nebudeme absolutně tušit, o co jde. Super.(17.3.2017)

• deadman93

Překvapivé množství zkušených seriálových matadorů (Cynthia Addai-Robinson, Omar Epps, Tom Sizemore- z nějakého důvodu a dokonce i William Fichtner... v jedné epizodě). Bohužel zbytek je nezábavný bordel, plný rádoby cool konspirace a nudné vaty. Dokopat se k tomu, abych se na to dodíval je děs... nakonec mi to nestálo ani za to abych se na to dodíval. Konspirace je milionkrát viděna nuda o zlých pánech v oblecích, hlavní postava je tak strašný borec, že dokáže vymlátit místnost plnou hajzlů a dokáže splynout s každým chroštím, ale nenapadne ho změnit svůj vzhled (Proč si neoholí hlavu nebo ten neustále opečovávaný fus? Nebo se naopak nech plně zarůst ty idote!). Ještě dotaz: Proč mu nemohli kuchnout starou i toho caparta? Nebo kuchnou stranou a on se musí na útěku starat i o svou dceru... daleko víc cool. Protože takhle tam jsou jenom jako výplň...(1.8.2017)

1. série Když musím jako jednu z hlavních výtek použít pro mě nehodící se hudbu, tak je to, myslím, dobrá vizitka. Na obsazení jsem si zvykl poměrně rychle a oblíbil jsem si ho celé bez rozdílu v chování. Akce je až překvapivě drsná a užil jsem si i klidnější, krásnější, a o to smrtelnější odstřelování. I přes znalost zápletky jsem se bavil i napodruhé, a to dokonce o něco víc, než tomu bylo ve stejnojmenném filmu. (Netflix) -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2. série Když se seriál snaží o něco ambicióznějšího, tak mu to vychází. Musí se ale pořádně soustředit, jinak totiž sklouzává k obyčejnému, nicméně stále zábavnému akčnímu výplachu. Navázání na první sérii mi přišlo nenucené a rozšiřování dějových linek bylo děláno rozumně. Výsledný dojem mi hodně zkazilo zjištění, že osmý díl ukončuje druhou řadu, protože jsem dva týdny marně čekal na pravé finále, než mi došlo, že už dorazilo. (Netflix)(24.1.2017)

Film jsem měl moc rád a když jsem čirou náhodou zjistil ,že je venku i seriál, neváhal jsem. Zatím viděny všechny odvysílané díly a musím říct, že mě to baví víc a víc. Kvalitní herci, pořádné peníze na seriál už je dnes standart, díky bohu. A lehká konspirační zápletka. Ale hlavně, pušky, náboje a střelba, to je přesně to co mám rád a na hooooodně dlouhou vzádelnost.(29.12.2016)

Odstřelovače s Wahlbergem mám zařazeného v kolonce oblíbených filmečků, a tak mě překvapilo, že tomu chtějí dát prostor na seriálovém poli. Antoine Fuqua dohlížel na pár dílů z pozice producenta, což se projevilo zásadně na kvalitě tohoto seriálu. Ryan Phillipe je dost neobsazovaným hercem, ale po zhlédnutí opravdu nechápu, proč tomu tak je. On sám seriál táhl svým charismatem a sympatickým projevem, možná se do role hodil víc než samotný Wahlberg. Podal brilantní výkon se vším všudy. Ostatní herci nebyli špatní, ale někdy jejich výkony nebyly úplně ideální. Z vedlejších herců bych chtěl vyzdvihnout výkon Toma Sizemora, který na mě již v prvních minutách utvrdil, že jeho obsazení má smysl. Akce je zde spíše druhořadá, ale když už na ni přijde, tak to stojí za to (zejména poslední dva díly). Je ale pravda, že akční sekvence měly být zastoupeny primárně, což je jeden z mála záporů. Nejlepší byl podle mě asi předposlední díl, a to zejména konec dvou hlavních záporáků. Hodnocení: 80 %(21.1.2017)

• - Jedná se o adaptaci románu Stephena Huntera "Point of Impact". Jde už o druhou adaptaci, tou první je snímek Odstřelovač (2007). Film režíroval Antoine Fuqua, který se také částečně podílel na seriálu, a to jako producent jedné z epizod. (joker.george)