Shooter (TV seriál)

Akční / Drama

USA, 2016 - 2017, 12 h 33 min (Minutáž: 43 min)

Předloha:

Stephen Hunter (kniha)

Cynthia Addai-Robinson, Ryan Phillippe, Omar Epps, Bayardo De Murguia, Tembi Locke, David Marciano, Roman Mitichyan, Tom Sizemore, Shantel VanSanten, Paul Lazenby, Eddie McClintock, J.C. Williams, Yousuf Azami, Allan Graf, Rob Brown, Stephen Hunter, Robert Moloney, Boualem Hassaine, Delaina Mitchell, Sean Cameron Michael, Yancey Arias, David Andrews, Donzaleigh Abernathy, Stefanie von Pfetten, Dale Pavinski, Eddie McGee, Katie Johnson, Betsy Baker, Natalia Castellanos, Essam Ferris, Shahaub Roudbari, Jason Gedrick, Eddie George, Brendan Connor, Tim DeZarn, Catherine Haena Kim, Michelle Krusiec, Izabella Miko, James Harvey Ward, Kurt Yaeger, Alex Feldman, Gene Farber, Michelle Arthur, William Fichtner, Desmond Harrington, Leif Gantvoort, Brendan McCarthy, Chad Todhunter, Brian Ibsen, Josh Stewart, Jesse Bradford, Jerry Ferrara, Todd Lowe, Patrick Sabongui, Gina Gallego, Colleen Flynn, Beverly D'Angelo, Jawed El Berni, D'Arcy Fellona, Eddie J. Fernandez, Anna Khaja, Anthony Skordi, Carmen Argenziano, Tony Amendola, Matt Bushell, Harry Hamlin, Randy Orton
  • Ouwen

Lituju, že jsem pokračoval. Stupidní scénář, opět... nezajímavé postavy. Akční scény nic moc. Chování postav nelogické a ke konci to už bylo zbytečně natahovaný. Děj předvídatelnej. Phillippe je sympaťák, ale na Marka se zdaleka nechytá a nejhorší na tom všem je agentka FBI, která působí úplně nepřirozeně a klišovitě, její chování mi už lezlo krkem. Záporáci cajk. Pár solidních bitek, který však kazí strašná kamera (bud snímá slunce, nebo je zoom příliš blízko u těla). Občas se i střílí. Krvavé to je, taktické jakž takž, ale přišlo mi to celé úplně lhostejné. Jakoby tam o nic nešlo. Celé to vyvrcholí v posledních dvou dílech, do té doby hlavní postava ač je všude hledaná, si vesele chodí mezi lidmi, maskuje se kšiltofkou a v akci to žádnej profík není. Vizuál je opravdu strašnej, drží to solidní soundtrack. Druhou sérii nechci vidět.(29.4.2017)

Zprvu akčně vlažnější seriál jdoucí ve stopách filmu Shooter 2007, pak se to rozjede a ke konci vás to už vyloženě baví. Problém Boba Lee je především v tom, že přesně víte, co udělá, jelikož jste viděli předlohu. A nepomůže ani klíčová obměna - tj. předtím Boby Lee vyčistil CIA od plev kvůli mrtvému psovi. Seriálový Boby psa nemá, má však ženu a malou holčičku. Ale osa příběhu je stejná, ocasem však vrtí nikoliv pes, ale jeho manželka. (Nekňubu Peňu zastoupila chytrá agentka) Ovšem pozor, zhruba v polovině, když už neustálé akce překroucené tak, aby se vždy řešily snajprovkou, začnou nudit pro své schématické opakování, dojde k radikálnímu odklonu od originálu a příběh si jede v jakýs takýs vlastních kolejích, čímž se nyní stává i docela napínavým. Nakonec člověk musí uznat, že to byl zdařilý, ryze akční (s mini prvky thrilleru) séroš, kde vás někdejší hošan Ryan Phillippe velmi překvapí, resp. utáhne to v podstatě na výbornou. Vlastně je akorát škoda, že znáte filmovou předlohu. Neexistovala-li by, jednalo by se vskutku o výjimečný seriál, který by pokořil slavné předchůdce jako např. Prison break apod. Nadto přihazuji jednu plusku za vedlejší postavu. Nebudu jmenovat, ale musím velmi ocenit, že ryze a jasně daná záporná persona projde charakterovou proměnou. Nečernobílost postav je tak vyloženě k dobru. Druhá řada bude jistě skvělá, jelikož od prvního dílu nebudeme absolutně tušit, o co jde. Super.(17.3.2017)

• mzss1

|1.-3.epizoda po 3*, 4.-9.epizoda po 2* a 10.epizoda – 1*| = |celkově za 44%| Původní Odstřelovač s Wahlbergem je film, který mám rád a občas si ho pouštím. Tento desetidílný remake mě určitě přitáhnul, ale moc mi nesedl. Celý víkend jsem se s tímto seriálem mořil, dával si pauzy, abych to vydržel do konce. Nic světoborného a i musím říci, že je to naprostá ztráta času. Dějově se tu najde i pár nelogických děr, především v chování postav. Vyskytovalo se tu mnoho zvratů a některé mi přišli úplně debilní. Hlavní hrdina Ryna Phillippe mi moc nesedl – takový moc zachmuřený, zamračený, nesympatický. Ostatní herci mě též moc neoslovili. První 3 díly ještě šly, ale díl od dílu to bylo pak horší, nudnější a zbytečně zamotanější. Hudba? Té jsem si nevšiml. Co se týče akce, občas se tu pár akčních kousků objevilo, ale nestálo to ani za řeč. Bitky byly neohrabané a nebylo na nich moc k vidění. Celkově z toho nevyplývá nějaký odpad, ale podprůměrný miniseriál, který by si spíše zasloužil zkrátit tak na 6 epizod, přidat kvalitnější akci a vylepšit děj. Krom toho to má takový typický, obyčejný televizní look. Do konce jsem to dodíval bez újmy na zdraví, přeci jen jsem byl zvědav na poslední díl, který byl tak nevýrazný, že ani to finále mě trochu nezaujalo.(19.2.2017)

1. série Když musím jako jednu z hlavních výtek použít pro mě nehodící se hudbu, tak je to, myslím, dobrá vizitka. Na obsazení jsem si zvykl poměrně rychle a oblíbil jsem si ho celé bez rozdílu v chování. Akce je až překvapivě drsná a užil jsem si i klidnější, krásnější, a o to smrtelnější odstřelování. I přes znalost zápletky jsem se bavil i napodruhé, a to dokonce o něco víc, než tomu bylo ve stejnojmenném filmu. (Netflix) -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2. série Když se seriál snaží o něco ambicióznějšího, tak mu to vychází. Musí se ale pořádně soustředit, jinak totiž sklouzává k obyčejnému, nicméně stále zábavnému akčnímu výplachu. Navázání na první sérii mi přišlo nenucené a rozšiřování dějových linek bylo děláno rozumně. Výsledný dojem mi hodně zkazilo zjištění, že osmý díl ukončuje druhou řadu, protože jsem dva týdny marně čekal na pravé finále, než mi došlo, že už dorazilo. (Netflix)(24.1.2017)

• deadman93

Překvapivé množství zkušených seriálových matadorů (Cynthia Addai-Robinson, Omar Epps, Tom Sizemore- z nějakého důvodu a dokonce i William Fichtner... v jedné epizodě). Bohužel zbytek je nezábavný bordel, plný rádoby cool konspirace a nudné vaty. Dokopat se k tomu, abych se na to dodíval je děs... nakonec mi to nestálo ani za to abych se na to dodíval. Konspirace je milionkrát viděna nuda o zlých pánech v oblecích (i Brooklyn Nine-Nine má zajímavější záplety), hlavní postava je tak strašný borec, že dokáže vymlátit místnost plnou hajzlů a dokáže splynout s každým chroštím, ale nenapadne ho změnit svůj vzhled (Proč si neoholí hlavu nebo ten neustále opečovávaný fus? Nebo se naopak nech plně zarůst ty idote!). Ještě dotaz: Proč mu nemohli kuchnout starou i toho caparta? Nebo kuchnou stranou a on se musí na útěku starat i o svou dceru... daleko víc cool. Protože takhle tam jsou jenom jako výplň... *souběžně jsem sledoval daleko zábavnější/zajímavěší Brooklyn Nine-Nine (konec 4.série je super)(1.8.2017)

• - Jedná se o adaptaci románu Stephena Huntera "Point of Impact". Jde už o druhou adaptaci, tou první je snímek Odstřelovač (2007). Film režíroval Antoine Fuqua, který se také částečně podílel na seriálu, a to jako producent jedné z epizod. (joker.george)