The Girl Who Invented Kissing

Drama / Romantický

USA, 2017

"The Girl Who Invented Kissing" je pre mňa prekvapivo absolútne fascinujúcou drámou, na ktorú tak skoro nezabudnem. Vynikajúco napísané, veľmi dobre prevedené a dotiahnuté do absolútne fantastického konca, ktorý človeka dokáže zasiahnúť na tých správnych miestach. Tento film má srdce, má v sebe život a hlavne má v sebe postavy, ktoré som nemal problém sledovať od začiatku až do konca. Jeden človek dokáže urobiť veľa. Najmä ak ste niekým, kto je neustále posudzovaný ako absolútny magor a hlupák. Všetkými, včetne vášho jediného brata, ktorému ste zachránili život. A ako úžasné môže byť ak stretnete niekoho, kto sa na vás takýmito očami nepozerá. Má to vynikajúci soundtrack, ktorý bolo radosť počúvať, smial som sa na správnych miestach, bolo mi do plaču na správnych miestach. Jediné čo filmu podľa mňa chýba je pár odpovedí, no aj bez nich ide podľa mňa o nádherný film, ktorý odporúčam všetkým, ktorí chcú vidieť dobrú romantickú drámu. Láska niekedy nemusí byť tým, čo ju najviac ťahá. Môže to byť aj najlepšie priateľstvo. O tom býva málo filmov. A vždy keď prídu, tak sú maximálne osviežujúce. Dávam filmu obrovský kredit a odporúčam. Hodnotenie: A-(30.10.2018)

Tento nenápadný film ma dostal pekelne nepripraveného! To, čo sa spočiatku tvárilo ako veľmi zle napísaná romantika, ktorú som chcel vypnúť asi po osemnástich minútach, sa slušne zmenilo na drámu naozaj s výborne napísaným scenárom o mladej babe (Suki Waterhouse s neodolateľne hravým úsmevom a k zožratiu), ktorá spôsobí taký menší rozruch v jednom skoro vidlákove. K môjmu údivu vo filme hrala i slušná banda známych hercov a kedže som si to pred pozretím absolútne nezisťoval, padala mi každú chvíľku sánka od prekvapenia. Najviac asi na konci, ked som zistil, že tam celý čas hrá (síce nie furt na očiach) Luke Wilson, ktorého som absolútne nespoznal na začiatku filmu. Iné šupy... Pre mňa nenápadný objav, ktorý bohužial, asi hocikomu nesadne.(4.8.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 29. dubna 2017 na filmovém festivalu v Beverly Hills. (BMW12)