The Discovery

Akin McKenzie

Kostýmy:

Keri Langerman
  • Morholt

Ona je trochu pitomá už samotná premisa. Doktor objeví, že smrtí to nekončí a vzápětí se spustí vlna sebevražd, aniž by kdo věděl, co ho pak čeká. Doktor se tedy rozhodne vystoupit v televizi, aby upřesnil, že vlastně pořádně nic neví, ale to vyprovokuje ještě větší počet sebevražd. A tak se doktor uchýlí na svoje sídlo, kde si zřídí nějakou sektu a dělá tam Bůh ví co. Z toho mohl vzniknout vlastně jenom blábol a taky že jo. A nepomáhá ani příjezd skeptického syna, který postupně odhaluje o co vlastně jde, protože je to celé postavené na hlavu, byť se to tváří strašně přemýšlivě. Jo udělat z toho thriller či béčkový horor, mohlo to s trochu šikovnějším režisérem za něco stát. Alespoň že ten casting se povedl. 30%(19.5.2017)

To, co ma byt na divakovi je zbytecne polopaticky vysvetlovano a to co by chtelo trochu vic osvetlit je ignorovano (aspon pro me). Kazdopadne prijemna jednohubka, Segel mi tam nevadil vubec, naopak (doporucuju The End of Tour) - chapu, ze prechod ze znamy komedialni role do dramaticky neni pro kazdyho snesitelna, ale ja s tim problem nemel. Ale jinak opravdu indie vec se super nametem, ale v samotnem provedeni je jasne, ze scenar potreboval jeste mnohem vic revizi. Dlouho stoji na jednom miste (coz mu ale slusi vlastne nejvic) a buduje tajemno s trochou detektivky, aby pak najednou skoncil do existencionalni sci-fi, ktera je trosku moc zamotana a vlastne uspechana. Mit tenhle namet lepsi scenárista, tak jsem si jistej, ze by to dopadlo skvele. Takhle je to promarnena prilezitost(2.4.2017)

• tron

„Existuje veľa spôsobov, ako niekoho zachrániť.“ O čo vznešenejšie sa to tvári, o to je to v konečnom dôsledku nudnejšie. Pritom ústredná zápletka je fakt poriadne originálna (čo v dnešnej dobe, kedy tu už „všetko bolo“, treba oceniť), herci sa snažia (najviac zaujme troška silene pôvabná, ale aj tak fajn Rooney Mara) a atmosféra je dosť silná. No scenár sa ku koncu začína topiť v nezaujímavosti a nepochopiteľnosti resp. blbých zvratoch (pištoľ) a na konci som bol rád, že sa to konečne skončilo. 50%(5.6.2017)

Tenhle film mi svým námětem připomněl hlášku z jiného filmu a sice : kdybychom věděli, že existuje posmrtný život, tak by jsme asi všichni spáchali sebevraždu, aby jsme si ho užili...Ano tak nějak to bude každopádně na další film režiséra McDowella jsem po slibném One I Love byl velmi zvědavý, ale tady je to přeci jenom o něco slabší. Ano ze začátku celkem svižné a dějově opravdu originální, ale v druhé půli tomu při spiritistickém vedení pod dohledem starýho dědka Redforda začne povážlivě docházet dech. Jako by režisér tentokrát nevěděl co s tím a tak se to vleče a konec už mi byl celkem fuk. Nicméně pořád aspoň slušná trojka v rámci řemesla.55%(26.10.2017)

Rooney Mara vypadá s blond přelivem fakt dobře a její už tak dost nihilistickej xichtík je v její nihilistický roli a pod tím blond přelivem ještě víc nihilistickej, což mi udělalo radost. A osmdesátiletej dědek Redfordů vypadá maximálně tak na šede něco, holomek! A já myslel, že už je dávno mrtvej. Zápletka o vědeckém hledání důkazu posmrtného života je lákavá a místy i docela zajímavá, i když v jednu chvíli zjevně obšlehnutá z kdysi téměř kultovního videobijáku Hráči se smrtí. Ale nevím, proč se musejí posmrtný vize hystericky klepat a bejt mázlý. A to úplně podstatný, teda uspokojivou odpověď na otázku co že je vlastně jednou po tý naší smrti, jsem z filmu taky nedostal. Ani to, jestli teda mají duši a posmrtnej život i zviřátka, jak se nenihilisticky zajímala nihilistka Rooney. No já teda nevím, ale myslím, že kdybych jednou v Elysiu potkal třeba sousedovic uštěkanýho tupýho jezevčíka, rozkopu ho tam okamžitě na sračky, i kdybych si tím měl zmrvit karmu. Aspoň já osobně teda tam nahoře absolutně odmítám jakýkoliv zatracený štěkající čokly! Poloamatérská, okázale menšinová, nasládlá vztahová limonáda je to, žádný mrazivý mysteriózní scífko, na který jsem se těšil.(1.11.2017)