The Discovery

Scénografie:

Akin McKenzie

Kostýmy:

Keri Langerman

To, co ma byt na divakovi je zbytecne polopaticky vysvetlovano a to co by chtelo trochu vic osvetlit je ignorovano (aspon pro me). Kazdopadne prijemna jednohubka, Segel mi tam nevadil vubec, naopak (doporucuju The End of Tour) - chapu, ze prechod ze znamy komedialni role do dramaticky neni pro kazdyho snesitelna, ale ja s tim problem nemel. Ale jinak opravdu indie vec se super nametem, ale v samotnem provedeni je jasne, ze scenar potreboval jeste mnohem vic revizi. Dlouho stoji na jednom miste (coz mu ale slusi vlastne nejvic) a buduje tajemno s trochou detektivky, aby pak najednou skoncil do existencionalni sci-fi, ktera je trosku moc zamotana a vlastne uspechana. Mit tenhle namet lepsi scenárista, tak jsem si jistej, ze by to dopadlo skvele. Takhle je to promarnena prilezitost(2.4.2017)

• Botič

The Discovery je konvenční indie film tvářící se na první pohled jako něco extra, jenže za tím pečlivě vysaturovaným vizuálem se nakonec schovává pekelně frustrující drama bez emocí, které stojí na nedotaženém “co kdyby” nápadu, z kterého rozbolí akorát tak hlava.(31.3.2017)

Kým sa dostaneme k pointe je to dosť nudné. Každopádne dúfam, že sa na niečo podobne úžasné/hrozné nikdy nepríde, pretože ľudia by potom po každom životnom zaváhaní volili rovnakú cestu ako vo filme. Nikto by sa z ničoho nepoučoval, vykašľal sa na nejakú zodpovednosť. Bolo by to ako počítačová hra, kde umriete a začnete znova celú misiu až kým sa nedostanete k jej splneniu.(13.5.2017)

The Discovery má skvělé herecké obsazení, což je umocněno skvělou a dynamickou první polovinou, která spolu se svou myšlenkou aspiruje na jednu z nejlepších. Avšak polovina druhá, to je úplně něco jiného. Najednou herci nemají co hrát, scénář a děj se "sype" pod rukama režiséra, přičemž celkovému výsledku vůbec nepomáhá podivné a zkratkovité finále, které by si zcela jistě zasloužilo mnohem lepší zpracování a následné zapracování do filmu. Je veliká škoda, že snímek nebyl prezentován jen jako "kraťas", jelikož právě ta roztahaná druhá polovina násilně vtahuje The Discovery do područí modrého filmového průměru. „Death used to be something we just had to live with, and now it's a convenient way to escape pain. That's okay.“(29.4.2017)

Hodne uťahaný a melancholický film, ktorý je zaujimavý skôr v tom aké existenčné otázky pokladá, ako v tom ako na ne odpovedá. Vizuál, hudba, herci skvelí a ideálny TV film na sobotu večer k vínu, Nietzschemu a krabičke Xanaxu. Ja som bol spokojný, aj keď chápem tie výtky, ktoré nevedia prekúsnuť ostatní diváci. 7/10(15.5.2017)