poster

The Discovery

Romantický / Sci-Fi

USA, 2017, 110 min

Střih:

Jennifer Lilly

Scénografie:

Akin McKenzie

Kostýmy:

Keri Langerman
(další profese)
 • Morholt
  **

  Ona je trochu pitomá už samotná premisa. Doktor objeví, že smrtí to nekončí a vzápětí se spustí vlna sebevražd, aniž by kdo věděl, co ho pak čeká. Doktor se tedy rozhodne vystoupit v televizi, aby upřesnil, že vlastně pořádně nic neví, ale to vyprovokuje ještě větší počet sebevražd. A tak se doktor uchýlí na svoje sídlo, kde si zřídí nějakou sektu a dělá tam Bůh ví co. Z toho mohl vzniknout vlastně jenom blábol a taky že jo. A nepomáhá ani příjezd skeptického syna, který postupně odhaluje o co vlastně jde, protože je to celé postavené na hlavu, byť se to tváří strašně přemýšlivě. Jo udělat z toho thriller či béčkový horor, mohlo to s trochu šikovnějším režisérem za něco stát. Alespoň že ten casting se povedl. 30%(19.5.2017)

 • Mimomisu
  ***

  To, co ma byt na divakovi je zbytecne polopaticky vysvetlovano a to co by chtelo trochu vic osvetlit je ignorovano (aspon pro me). Kazdopadne prijemna jednohubka, Segel mi tam nevadil vubec, naopak (doporucuju The End of Tour) - chapu, ze prechod ze znamy komedialni role do dramaticky neni pro kazdyho snesitelna, ale ja s tim problem nemel. Ale jinak opravdu indie vec se super nametem, ale v samotnem provedeni je jasne, ze scenar potreboval jeste mnohem vic revizi. Dlouho stoji na jednom miste (coz mu ale slusi vlastne nejvic) a buduje tajemno s trochou detektivky, aby pak najednou skoncil do existencionalni sci-fi, ktera je trosku moc zamotana a vlastne uspechana. Mit tenhle namet lepsi scenárista, tak jsem si jistej, ze by to dopadlo skvele. Takhle je to promarnena prilezitost(2.4.2017)

 • Aljak
  ***

  Charlie McDowell nám už pri The One I Love pomotal hlavy, a teraz sa o to pokúsil opäť. Cesta k pointe je však v tomto prípade až neúmerne dlhá a aj spracovanie v mnohých ohľadoch trochu pokrivkáva. Každopádne má však film pozoruhodný sci-fi rozmer a donúti človeka si to celé pospájať do nejakého zmysluplného celku . Aj keď mám pocit, že tým spôsobom ako to bolo podané, to bolo zároveň tak trochu mrhanie potenciálu, no aspoň sa tým zabránilo vykrádaniu Butterfly Effectu či iných filmov s časovou slučkou (hoci napokon tá pointa bola obdobná). Ale OK, oceňujem námet, aj čiastočnú snahu o originalitu, ale aj tak sa mi The One I Love páčilo o kus viac...(4.5.2017)

 • majo0007
  ***

  Celá tá premisa s objavom posmrtného života a následnou explóziou sebevrážd bola zaujímavá. Myslím, že keby sa to udialo v súčastnosti, nastala by rovnaká situácia. Niekto tu spomína náboženský film - absolútne mimo - slovo náboženstvo, viera, boh sa tu nespomenie ani raz (a ako zarytý "dokostolanechodič" by som to ani nepozeral)!(18.4.2017)

 • P1tr
  ****

  Tvůrci se vydali trošku jinou cestou, než jsem na základě premisy čekal, ale rozhodně nejde o chybu. Namísto čistě vědeckého zkoumání titulního zjištění se film více zajímá o postavy a jejich životy, do kterých zásadní objev zasahuje. Ačkoliv bych hlubší průzkum posmrtného života uvítal, v současné podobě se jedná také o intenzivní zážitek, kterému nechybí hloubka a chytlavé motivy. Pokus o překvapivé rozuzlení nevychází zcela dle plánu autorů a jde bohužel o trošku očekávané, klišoidní zakončení, jehož nedokonalost dokáže nicméně překrýt emoční pouto s postavami, které jste si v průběhu příběhu vytvořili. The Discovery je uspokojivým snímkem, který se mohl svému tématu věnovat více do hloubky, ale stále se jedná o solidní dílo, které občas donutí k zamyšlení a zanechá ve vás stopu.(13.3.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace