The Discovery

Akin McKenzie

Kostýmy:

Keri Langerman
  • Morholt

Ona je trochu pitomá už samotná premisa. Doktor objeví, že smrtí to nekončí a vzápětí se spustí vlna sebevražd, aniž by kdo věděl, co ho pak čeká. Doktor se tedy rozhodne vystoupit v televizi, aby upřesnil, že vlastně pořádně nic neví, ale to vyprovokuje ještě větší počet sebevražd. A tak se doktor uchýlí na svoje sídlo, kde si zřídí nějakou sektu a dělá tam Bůh ví co. Z toho mohl vzniknout vlastně jenom blábol a taky že jo. A nepomáhá ani příjezd skeptického syna, který postupně odhaluje o co vlastně jde, protože je to celé postavené na hlavu, byť se to tváří strašně přemýšlivě. Jo udělat z toho thriller či béčkový horor, mohlo to s trochu šikovnějším režisérem za něco stát. Alespoň že ten casting se povedl. 30%(19.5.2017)

Hodne uťahaný a melancholický film, ktorý je zaujimavý skôr v tom aké existenčné otázky pokladá, ako v tom ako na ne odpovedá. Vizuál, hudba, herci skvelí a ideálny TV film na sobotu večer k vínu, Nietzschemu a krabičke Xanaxu. Ja som bol spokojný, aj keď chápem tie výtky, ktoré nevedia prekúsnuť ostatní diváci. 7/10(15.5.2017)

The Discovery začíná jako film se skvělým nápadem a končí jako uspěchaná slátanina a je to škoda. Působilo to na mě nedotaženě a nedostatečně promyšleně. Charlie McDowell spolu se scénáristou Justinem Laderem znovu dokazují, že dokáží vymyslet originální film s originálním nápadem, ale bohužel si tentokrát vzali až moc velké sousto a je tu spousta detailů, které nejsou úplně promyšlené a hodně to kazí celkový dojem z filmu. Zápletka o objevu posmrtného života a to jaký by to mělo dopad na lidstvo je naprosto suprová, bohužel z toho opravdového obrazu toho jak by takový svět vypadal uvidí divák pramálo. Dějová linka se totiž drží spíše podivně romantického vztahu mezi postavami Jasona Segela a Rooney Mary a uzavře nás do "léčebny" s rodinou a pacienty Roberta Redforda neboli objevitelem posmrtného života. Nebudu se tajit tím, že sem od filmu čekal trochu něco jiného a moje zklamání trochu ovlivňuje celkové hodnocení. Přesto si myslím, že snímek má i své světlé stránky, protože sice není tím čím by mohl být, ale to co dělá, dělá poměrně dobře. Pokud někdo čeká atmosférické sci-fi o prokázání posmrtného života bude spokojen sotva z půlky a bude se muset smířit s utopicky romantickým filmem s prvky sci-fi. Opravdu mi vadilo finále filmu, které působí uspěchaně a snaží se z filmu udělat něco víc než ve skutečnosti je. 61%(7.4.2017)

• tron

„Existuje veľa spôsobov, ako niekoho zachrániť.“ O čo vznešenejšie sa to tvári, o to je to v konečnom dôsledku nudnejšie. Pritom ústredná zápletka je fakt poriadne originálna (čo v dnešnej dobe, kedy tu už „všetko bolo“, treba oceniť), herci sa snažia (najviac zaujme troška silene pôvabná, ale aj tak fajn Rooney Mara) a atmosféra je dosť silná. No scenár sa ku koncu začína topiť v nezaujímavosti a nepochopiteľnosti resp. blbých zvratoch (pištoľ) a na konci som bol rád, že sa to konečne skončilo. 50%(5.6.2017)

The Discovery má skvělé herecké obsazení, což je umocněno skvělou a dynamickou první polovinou, která spolu se svou myšlenkou aspiruje na jednu z nejlepších. Avšak polovina druhá, to je úplně něco jiného. Najednou herci nemají co hrát, scénář a děj se "sype" pod rukama režiséra, přičemž celkovému výsledku vůbec nepomáhá podivné a zkratkovité finále, které by si zcela jistě zasloužilo mnohem lepší zpracování a následné zapracování do filmu. Je veliká škoda, že snímek nebyl prezentován jen jako "kraťas", jelikož právě ta roztahaná druhá polovina násilně vtahuje The Discovery do područí modrého filmového průměru. „Death used to be something we just had to live with, and now it's a convenient way to escape pain. That's okay.“(29.4.2017)