Mozaika (TV seriál)

Mosaic

Drama / Krimi

USA, 2018, 5 h 3 min (Minutáž: 47–52 min)

Na první pohled slabší rozjezd graduje v každém díle. Podle mně je to zajímávý detektivní příběh zasazený do nestandartního prostředí. Jsou zde zajímavé flashbecky, které tomu dodávají šmrnc a výkony všech hlavních herců, ale i třeba kamera mě doslova pohltily...aplikaci nehodnotím, neb jsem jí nepoužila, ale i bez ní jsem "shltla" všech 6 dílů v podstatě v kuse....(27.2.2018)

HBO vypustilo aplikaci, kde si každý může zvolit způsob vyřešení vraždy spisovatelky dětských knih Olivie Lake. V aplikaci jsou různé osoby a pomocí krátkých klipů, telefonátů a zpráv si z nich vybíráte, co uvidíte. Steven Soderbergh se pak chopil seriálu a udělal svoji verzi vyšetřování. Nápad to je docela zajímavý a v aplikaci funguje dobře, bohužel převedení do seriálu je takové nevýrazné. Přišlo mi to ploché a chvílema dost nudné. Znalost případu z aplikace asi taky nepomohla. 50%(29.1.2018)

• bouncer

Strašná nuda.(1.3.2018)

Velmi zajímavý projekt, který otevírá novou kapitolu vývoje filmového oboru. Svět se vyvíjí každým dnem a v posledních deseti letech rychlost vývoje velmi akceleruje, takže je logické, že se konečně objevují nové progresivní filmové postupy. Samozřejmě jediný prvek, který výrazně ovlivňuje kvalitu díla a z celkového hodnocení nikdy nevypadne, je zajímavý příběh - i to se zde povedlo. Navíc je příběh úžasně realistický, a to nejen z hlediska scénáře, který jednotlivé postavy představuje neuvěřitelně opravdově, což může diváka zpočátku trochu zmást a může mít pocit, že se jakoby nic neděje. Opak je pravdou, postavy od počátku výborně hrají a nenajdeme žádnou postavu jednaznačně kladnou, neboť všichni lidé mají své slabosti. Skvělý výkon Sharon Stonové v roli manipulativní osobnosti Olivie Lake.(15.7.2018)

Úvod je slabší a človek si musí zvyknúť, ako je to natočené, snaha o realistickosť sa tam čudne bije s topornosťou hercov pohybujúcich sa presne po značkách. Ale s každým ďalším dielom je to zaujímavejšie a nakoniec veľmi solídna detektívka.(7.3.2018)