Uteč

• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017, 103 min

Zajímavý dobře zpracovaný námět. Tvůrcům se daří udržovat napětí a "Ira Levinovskou" (Stepfordské paničky, Rosemary má dětátko) atmosféru nejistoty a tíživého pocitu spiknutí všech proti jednomu. Jen je škoda, že si tvůrci hned v úvodních minutách vyplácali jeden zvrat z mého pohledu zdánlivě čitelnou narážkou - paradoxní je, že při zpětném pohledu musím seznat, že jsem si jí vyložil vlastně špatně, což ale nic nemění na tom, že mě tím stejně nezáměrně vlastně k předčasnému odhalení jednoho ze zvratů přivedli!(29.7.2017)

• David David

Dejte tam cernocha a rasistickou tematiku a lidi na to budou koukat. Podprumernej film, kterej se snazi svest na vlne "anti-rasismu". WTF(26.8.2017)

Pěkné překvapení! Ani se nedivím, že na to šlo do kin tolik lidí! Super nápad a jednoduše a pěkně zpracováno. Hypnóza, černoši, trošku krve, trocha vtipu a super parťák z ostrahy letiště, to vše na jedno pěkné odpolední podívání. Finále perfekt 8/10(17.9.2017)

No do prčic na stará kolena se mi snad začnou líbit podobné filmy? No asi ano, protože je to napínavý, mysteriózní a prostě vás to drží napnutého celý film. Ano asi jsem se přejedl všech supermanů, spidermanů, wonderženskejch, transformerů a podobně, proto si rád "oddychnu" u podobného filmu.(5.10.2017)

Hodina neskutečné nudy o ničem, a pak trocha překvapení a akce s větší špetkou humoru. Divná rodinka, ještě podivnější sloužící a kde je vlastně babička s dědou? :) Tři * aspon za ten konec.(6.11.2017)

Snímek, který se umisťuje na prvním místě téměř všech žebříčků nejlepších hororů 2017 je dosti nafouklá bublina. Je to sice dobrej film s ok nápadem, ale to je tak všechno. Nějakou genialitu za tím nehledejte. Bylo by to o dost lepší nebýt prvoplánového tupého antirasismu, protože nedává v konceptu filmu ani smysl... Je to jako by si autor řekl, že to udělají jedním způsobem a pak to změnil. A ten černoch byl hrozně nesympatickej.(21.4.2018)

Sice mě na tom nic nepřekvapilo a humor to místy dost kazí, ale jedna nebo dvě scény jsou opravdu parádní. I když nemůžu říct že bych se bál, byl to super zážitek.(20.5.2018)

ŠOK! První polovina velmi krásně buduje napětí, druhá polovina vás nenechá vydechnout. Thrillerová cerze filmu "Co jsme komu udělali?" je dokonalou ukázkou toho, že slavné herecké obsazení není všechno. Nízký rozpočet a výsledek hodný Hollywoodu. Celý filmový zážitek podkresluje neuvěřitelně originální soundtrack. Musím vidět znovu!(13.4.2017)

Velmi povedený originální snímek. Doporučuji.(30.4.2017)

Až do odhalenia pointy, niekde za polovicou stopáže, sa čudujete, prečo sa tí ľudia správajú tak zvláštne. Cítite z nich rasistické nálady, ale popritom zvláštne milú pohostinnosť k hlavnej postave, mladého černocha, ktorý sa zoznámi z peknou bielou dievčinou, ktorá si ho po nejakej dobe spoločnej známosti privedie ukázať svojim xenofóbnim rodičom v starousadlíckom vidieku. Postupne však mladý hosť zisťuje, že to z jej "milou" rodinkou nie je celkom v poriadku. Kaluuya hral svoju rolu nejako zvláštne, prosto sa mi ako herec veľmi nepáčil, nemal to v krvi. Horrorové prvky tu moc nie sú ale ako triler to funguje výborne, ma to v sebe plno napätia a medzi postavami vládne napnutá atmosféra, ktorá vyústi až ktomu najhoršiemu. Zaujímavý film aj keď podobná myšlienka, už bola neraz použitá, ako napríklad v horrore Kľúč.(2.5.2017)

Možná jsem po tom americkém hypu čekal něco víc, ale i když se jede v celkem úzkých příběhových mantinelech a ani nevíme, proč to ti lidi vůbec dělají, tak je to velmi chutná jednohubka k pozření. Možná bych trochu uzemnil Chrisova kámoše tlučhubu a zvýraznil hororovou atmosféru, 3-4 lekačky se na film s podobnou tématikou příliš nehodí. Chtělo by toho prostě více.(4.5.2017)

Největší obavy jsem měl z rasový tématiky, která se naštěstí nakonec tolik neřešila. Příběh dokázal bez problémů udržet pozornost i napětí, dařilo se budovat solidní atmosféru a navzdory množství twistů nepůsobil příliš překombinovaně (nějaký zvraty byly čekaný, nějaký zase ne - viz překvapivě vyhrocený finále). Jen škoda, že občas zarazilo chování postav (SPOILER: Chrisovo finální vraždění bez jakýhokoliv ostychu - jako by to už někdy dělal nebo proč "převtělený" bílý prarodiče dělali černýho zahradníka a služku - nebylo by vůbec nejlepší, kdyby je rodiče Rose před návštěvou Chrise někam "uklidili", aby zbytečně v Chrisovi nebudili podězření, že něco neni v pořádku? KONEC SPOILERU). Ještě si řikám, že by nebylo od věci příběh trochu odlehčit nějakym černym humorem nebo aspoň dát víc prostoru Chrisovýmu hláškujícímu kámošovi. Ale i přes pár výhrad dávám čtyři jistý hvězdy, protože tolik zábavy za necelejch 5 mega se jen tak nevidí, přičemž v rámci finančních možností vůbec nezklamala ani filmařina nebo neokoukanej casting.(13.5.2017)

Výborná záležitost a nevšední hororová podívaná. Snad nikoho nenapadne dělat na sequelu. Více zde: http://t2knews.webnode.cz/l/recenze-utec/(15.5.2017)

Joooo mělo to něco do sebe s těma negrama na jižanském venkově... Vcelku se tam s něma nakonec vypořádal dobře. Sice to byla taková ta klasika, kdy se 3/4 filmu neděje skoro nic jen pár lekaček a nápověd jak by to mohlo být nebo kdo by mohl být ten padouch....a pak to má kurevské spád, ale v kině jsem se posledních 20 minut docela bavil. Mohlo to být lepší a možná i bude nějaké díl navíc...mno necháme se překvapit. Takové slabší 4 hvězdy.(29.5.2017)

Komorní horor, bodující snad na všech frontách, tak jen bodově: naprosto jistá režie, perfektně budované napětí a atmosféra (i díky netradičnímu a velmi znepokojivému soundtracku), solidní herci, neokoukaná premisa, inteligentní scénář, skvělý humor. Všude se řeší, jak se to zabývá rasou a postavením černochů v současné společnosti. Osobně bych tedy neřekl, že se leitmotiv Get Out skrývá zrovna v tom, plus mi zde zrovna tyhle otázky přijdou trochu schizoidní, ale film perfektně funguje i pro publikum nepostižené americkou hysterií, takže za to má body k dobru. O příběhu lepší nic nevědět, protože přináší řadu zvratů, a i když vás třeba brzy napadne JAK a CO, jen nevíte PROČ, věřte, že to JAK a CO je úplně jinak a PROČ mnohem zvrácenější, než byste čekali. Jordan Peele chystá čtyři další "společenské thrillery" o lidských démonech, tak se máme na co těšit. V hororu nejsvěžejší vítr od... no, za hodně dlouhou dobu.(4.6.2017)

Vynikající, zajímavé od první do poslední minuty, atmosféra neuvěřitelná! Když bílá holka pozve na návštěvu rodičů svého černého přítele, vypadá to jako remake slavného filmu Hádej, kdo přijde na večeři, ale ten začátek je tak to jediné, co oba filmy spojuje. Dál už je to jen hustá a ještě hustší atmosféra, plná očekávání věcí příštích. Ano, zhruba v polovině je zřejmé oč tu jde, na kráse a dramatičnosti to ale vůbec neubírá. Jen jsem do poslední chvíle doufal, že Rose do toho zapletená nebude ( nebo jsem si to přál?). Štval mě vlastně jen začátek, kdy oba milenci přijedou k Roseiným rodičům.Ty neúpřimné a superkorektní kecy typu: Obama je nejlepší prezident a volil bych ho potřetí a hlavně to, že kuřák je tu stavěn skoro na úroveň masového vraha, je pro mne neúnosné. Jestli se ještě někdo díví, proč byl Donald Trump zvolen prezidentem USA, pak pak vězte, že tato levičácká politická korektnost a jen jediná uznávaná celospolečenská "pravda" je toho příčinou. Ale to jsem se nechal unést a odbočil jsem od hodnocení filmu, kterému dávám pět hvězd i kvůli "šťavnatému" závěru.(19.6.2017)

To, co nezvládl dotáhnout The Skeleton Key je skvěle zakončené zde.(23.7.2017)

Natočíte film za 5 milionů o jednom domě a 10 lidech a vyděláte 250? Bože, takhle se těží zlato! A nutno podotknout, že naprosto po právu. Jordan Peele vzal myšlenku o střetu černých a bílých a udělal z toho v několika momentech až fantastický horor, který má v sobě tolik originality, že by se 90% veškeré velkoprodukce mohlo od tohoto chlapíka učit. Atmoséfa je skvělá, mysteriozní a postupná gradace divností dobře vyvážená. Pokud bych něco měl vytknout, tak pouze posledních 20 minut. Tam to Jordan Peele trochu přepálil a trochu to kazí ten opar neznámého. Tady by se hodilo něco opravdu originálního, víc na tvl efekt. Tohle je ale opravdu jen malá skvrna na jinak sněhobílém ubrusu.(2.9.2017)

Tíživá pěti hvězdičková atmosféra mysteriózna a paranoi první poloviny je bohužel trochu nešťastně narušena postupným odkrýváním až po finálové odhalení. I přesto šlo o pěkně silný zážitek.(5.9.2017)

To je taková kravina, až je to vlastně dobrý.(28.10.2017)