Uteč

• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017, 103 min

Jednohubka s vcelku originální zápletkou, kterou by ale režiséři typu Tarantina či bratrů Cohenů dokázali dle mého názoru dovést k dokonalosti, zejména ji lépe vygradovat. Nejlepší je první polovina, která vám za doprovodu znepokojivé hudby pořádně zahraje na nervy. Závěr, jak už jsem naznačil, trochu ztrácí dech ... 3.5* aneb 70%(12.6.2018)

Chudák Darius.(29.6.2018)

Uteč...správný překlad zní: Vypadni!..... Ale k snímku samotnému: Hypnózou ovlivněná celá komunita, mi tak trochu připomenula snímek Stepfordské paničky. Kdož se trochu orientuje v oblasti psychologie, velmi dobře ví, že hypnóza nemůže působit dlouhodobě, natož zcela zbavit člověka vlastní vůle. Důvodem je skutečnost, že hypnóza pracuje s podvědomím, nikoli s vědomím. Pokud se nejedná o regresivní hypnózu, pak ta "prostá" pracuje s potlačovanými vzpomínkami, kolizí mezi vědomým a podvědomým jednáním, vypořádáním se se svými skrytými "démony"... V žádném případě nemůže odstranit svobodnou vůli a vědomí na delší časový úsek a k tomu zcela!... Nesčetněkrát potvrzená fakta, nemůže spisovatel/ka nebo scénárista/tka zcela ignorovat v thrileru ani dramatu, pokud nejde o dílo z kategorie fantasy... Nicméně, herecké výkony, kamera, dobře navozená atmosféra nejistoty a pochybností, udržují v mých očích snímek na 55%, a tedy slabších třech hvězdách....(29.4.2017)

Pri tomto filme bol premrhaný obrovský potenciál.(30.4.2017)

Hrozne nesympatický film, ktorý rozhodne nebude pochuti každému. Má však nádych originality, je znepokojujúci, náramne vybrúsený a do poslednej štipky napätia vystavaný tak, aby proste nedovolil divákovi odtrhnúť od neho zrak. Možno udá nový trend vytvárania hororov. Hoci sa podstata dá odhaliť už pri príjazde k rodičom a nevyhlo sa to nelogickým mindfuckom, to finále to našťastie (síce tiež nebolo až také, ako by sa možno čakalo) ako tak zadosťučiní. Bez neho by som zrejme šiel o hviezdičku nižšie.(1.5.2017)

Přímo vzorová ukázka toho, jak špatně sestavený trailer dokáže pohřbít celý film. V podstatě jsem se na to nemusel dívat, protože mi trailer prozradil téměř všechno a v samotném filmu mě tak nemělo co překvapit. Největší highlight měl být očividně zvrat, ten u mě bohužel nezafungoval, jelikož jsem ,,pointu" toho všeho prokoukl ve chvíli, kdy Roseina matka, zbavovala Chrise závislosti na kouření, ale komu to nedojde, bude překvapen. Znepokojivé to svým způsobem bylo, když je jeden černoch v obklopení desítek bělochů, kteří se chovají až podezřele přívětivě a vyjde najevo celá pravda, cítíte zoufalství společně s ,,hlavním hrdinou". Daniel Kaluuya podal suverénní přesvědčivý výkon. V podstatě všichni ,,záporáci" zvládli role na výbornou. Bradley Whitford vypadá tak o 10-15 let starší. Po shlédnutí už nechci nikdy slyšet cinkání lžičky o šálek nebo sklenku, drásalo mi to nervy. Každopádně je potěšující neobvyklý námět, protože moc moderních filmů o rasismu není. Nebýt hláškujícího Lil Rel Howeryho, viděl bych to jen na průměr, ale díky jeho humoru, který to krásně zlehčoval a skvěle se do tohohle tipu filmu hodil, musím přihodit i tu čtvrtou hvězdu.(6.5.2017)

Podobných filmů jsem pár viděl, ale chválím, že závěr je jiný, než člověk původně čekal, i když to k něčemu takovému směřovalo. Správně bizarní, genderově vyrovnaná Taková normální rodinka ("Dědo, sejmi ho!"), kde nakonec i několik předchozích, podivných dialogů dá smysl. Scény v propadlišti byly špicovní! Jen ta všemi zmiňovaná atmosféra mi nějak utekla...(6.6.2017)

Psychothriller so záverečným twistom za ktorý by sa nemusel hanbiť ani Shyamalan na začiatku svojej režisérskej kariéry. Atmosféra je budovaná veľmi zručne (vôbec nie je cítiť, že režisér je predovšetkým komik), ale čo je trochu škoda, na konci vyvrcholí len do brutálnej vyvražďovačky. Sofistifikovanejší záver mohol z tohto filmu spraviť ďalšiu žánrovú klasiku. 7+/10(6.6.2017)

Krásna hra so žánrami, thriller na pomedzí horroru s vtipnými vsuvkami, niečo medzi drámou a scifi. Pekný to mix. Jordan Peele natočil vyspelý filmársky debut, ktorý masívne zabodoval (najmä v US) a nedivím sa tomu. Skvelý nápad, prevedenie, neznámi, no dokonalí herci, dobrá hra s tempom, kamerou a ešte aj dobrá hudba. Nemám čo dodať, ja som si tento žánrový kúsok užil fakt hodne.(10.6.2017)

Podle mě nejlepší horor (nehoror) za poslední roky. Jordan Peele dokázal za málo natočit hodně muziky a rád bych se podíval na další jeho film. Což se k úspěchu filmu rozhodně tak stane. 90%(20.6.2017)

Solidní černý humor kombinovaný se slušným hororem a výbornou Alison Williams. Skvělá atmosféra mrazivého napětí na párty, kde jsou všichni děsně v pohodě, jen to černé služebnictvo se chová nijak zvláštně. Hlavní motiv není nijak originální, ale přesto v tomhle filmu funguje bezvadně.(30.6.2017)

V průběhu děje dost twist. To jsem nečekal. Zabavilo. Však šokován nejsem.(1.7.2017)

Zajímavý dobře zpracovaný námět. Tvůrcům se daří udržovat napětí a "Ira Levinovskou" (Stepfordské paničky, Rosemary má dětátko) atmosféru nejistoty a tíživého pocitu spiknutí všech proti jednomu. Jen je škoda, že si tvůrci hned v úvodních minutách vyplácali jeden zvrat z mého pohledu zdánlivě čitelnou narážkou - paradoxní je, že při zpětném pohledu musím seznat, že jsem si jí vyložil vlastně špatně, což ale nic nemění na tom, že mě tím stejně nezáměrně vlastně k předčasnému odhalení jednoho ze zvratů přivedli!(29.7.2017)

• David David

Dejte tam cernocha a rasistickou tematiku a lidi na to budou koukat. Podprumernej film, kterej se snazi svest na vlne "anti-rasismu". WTF(26.8.2017)

Tíživá pěti hvězdičková atmosféra mysteriózna a paranoi první poloviny je bohužel trochu nešťastně narušena postupným odkrýváním až po finálové odhalení. I přesto šlo o pěkně silný zážitek.(5.9.2017)

Pěkné překvapení! Ani se nedivím, že na to šlo do kin tolik lidí! Super nápad a jednoduše a pěkně zpracováno. Hypnóza, černoši, trošku krve, trocha vtipu a super parťák z ostrahy letiště, to vše na jedno pěkné odpolední podívání. Finále perfekt 8/10(17.9.2017)

No do prčic na stará kolena se mi snad začnou líbit podobné filmy? No asi ano, protože je to napínavý, mysteriózní a prostě vás to drží napnutého celý film. Ano asi jsem se přejedl všech supermanů, spidermanů, wonderženskejch, transformerů a podobně, proto si rád "oddychnu" u podobného filmu.(5.10.2017)

Hodina neskutečné nudy o ničem, a pak trocha překvapení a akce s větší špetkou humoru. Divná rodinka, ještě podivnější sloužící a kde je vlastně babička s dědou? :) Tři * aspon za ten konec.(6.11.2017)

tento film je genialny pozrel som aj ked z titulkami dakujem Sarinke za titulky uplna jeba film uvod trochu slaby ale potom to ide fakt parada ale horor to neni isto(11.1.2018)

Snímek, který se umisťuje na prvním místě téměř všech žebříčků nejlepších hororů 2017 je dosti nafouklá bublina. Je to sice dobrej film s ok nápadem, ale to je tak všechno. Nějakou genialitu za tím nehledejte. Bylo by to o dost lepší nebýt prvoplánového tupého antirasismu, protože nedává v konceptu filmu ani smysl... Je to jako by si autor řekl, že to udělají jedním způsobem a pak to změnil. A ten černoch byl hrozně nesympatickej.(21.4.2018)