Co na tom, že Rose (Allison Williams) je bílá jako stěna a Chris (Daniel Kaluuya) černý jako noc? Žijeme přece v jednadvacátém století, kdy je boj proti rasové nesnášenlivosti přece už dávno dobojovaný a na smíšené páry se skrz prsty nedíváme. Minimálně Roseini rodiče Missy a Dean jsou na Chrise od prvního momentu nesmírně milí. Vadí jim snad jen to, že si přítel jejich dcery tu a tam zapálí, ale to s barvou kůže přece nesouvisí. Psycholožka Missy dokonce Chrisovi nabídne, že ho jeho zlozvyku zbaví pomocí hypnózy. Byl by to ráj na Zemi, kdyby se dva zdejší černošští zaměstnanci nechovali tak podivně. A kdyby se zvláštně neprojevoval i další muž černé pleti, který během víkendu dorazí na návštěvu. Náznaků, že všechno není v úplném pořádku, postupně přibývá, a Chris se rozhodne vzít nohy na ramena. To, co následuje, překoná jeho nejčernější noční můry a všem divákům v kinosále připraví naprosto nečekaný a nezapomenutelný zážitek. (CinemArt)

Solverino

Průměrná záležitost, spíše k smíchu než horor. Někdo tu psal, že se autor nebojí píchnout do rasové situaci v US - tak nevím kam autor píchá, ale té pozitivní diskriminace už bylo opravdu dost - černá fakt není v módě. ()

vipeerr

Pro mě maximální překvapení. Film jsem zapínal s očekáváním Béčkového Djanga ale vyvinulo se z toho propracované drama. Pro mě to asi ani hororové příliš nebylo, ale způsob jakým to vyvolávalo v člověku pocity strachu a úzkosti se asi k hororu blíží více než k thrilleru. Napětí panující po celou dobu filmu a nepředvídatelný děj mě rozložil na částečky jako třetí výstřel ze zatnaktele. Velmi povedený kousek. Za mě 80% ()

Coliseum

Dost nešetrně rozdělenej film. První půlka je až příliš zdlouhavou přípravou na hodně ukvapenou druhou půlku. Nepovedená eskalace celku hodně ublížila. Vivat ohavný zlozvyk a zkus mě mentorovat! ()

Gummma

Trailer mě bavil tolik, že jsem šel letos prvně do kina. Prvních 80% filmu je super, skvěle budovaná atmosféra, výborně zahráno, ... ale pak mě to začalo štvát (zhruba od scény, kdy nemohla najít klíče). Např: Borec je připoutaný v křesle v místnosti s kamerou, ale nikdo si nevšimne, že si strčil do uší molitan; velmi zjednodušené zranění postav, kdy náhle vstanou a choděj, mluvěj, jakoby neměli díru v břiše; všichni se objevují přesně tam, kde by je člověk čekal. Toho závěru je určitě škoda, protože začátek je skvělý, takže asi nejvíc horor v tom filmu bylo, že vše je od MS a všichni používají pouze Bing, což mě tam štvalo úplně nejvíc. A ještě jedna věc, zadavatel si vyhlédl svou schránku díky jeho očím, ale copak fotoggrafa neurčuje hlavně duše? ()

Ikedar

Okamžitá kultovka. Film, ktorý sa, ak nie hneď, tak rokmi určite, zaradí medzi hororové klasiky. Inteligentné, popcornové, zábavné, artové aj vážne - jednoducho super! ()

XXXXXXXX

Divácký Sryler - od slova srát diváka. A tak mate chuť, nakopat všechny ty sluničkářsky bělošské scénáristy do odpadniho otvoru za to, jak z diváka, 3/4 počinu, dĕlají exemplář blbouna diváckého. Byla by docela prča, kdyby se námětu chytil nějaký Nelson Mandela a natočil variaci na téma nelegálních přechodů hranice: Get in!!! ()

PAVLIS

70% V jádru levné béčko, které bude asi napodruhé nuda, tvářící se do vyložení karet na stůl jako něco mnohem většího a lepšího, spíše thriller než horor, zároveň ale napínavé, znepokojivé a atmosférické. Vtáhlo mě to, až jsem byl cestou domů po prázdných nočních ulicích lehce nervózní z každého osaměle projíždějícího auta. ()

Plastík

To bylo tak svižné, neotřepané a i napínavé, že jsem sám překvapen, jak se mi to líbilo. Hlavně díky atmosféře. Je to rozhodně na 5 hvězd, i když si myslím, že by to mohl být větší trhák, kdyby to bylo kratší, nebo se naplno využil ten potenciál námětu. Vidět to v kině, tak si to nechám zabalit domů na potom, až vyvenčím psa. 90 minut by bylo ale nejlepších, podle mého soudu. ()

Kortexo

Nízkorozpočtový horor s neoriginální pointou, jehož uspěch stojí na ožehavé otázce postavení černochů ve společnosti, také na dobrém obsazení a hlavně skvělemu konci.Horor, který by mohl pomýšlet na Oskary.Chtělo to rozhodně odvahu. Natočit stejný film v Česku na postavení Romské komunity v české společnosti, tak to skončí u ústavního soudu a bude s toho poprask po Evropě na několik měsíců... ()

vieriX

Atmosfericky velice osvěžující tohle tady dlouho chybělo bylo tu napětí trochu té mystiky. Všechno nějak začlo plynout jak jsem vůbec nečekal až jsem z toho byl v šoku. Jedině James Wan a tohle mě během posledních let dokázalo vystrašit až jsem nedychal6. ()

Sssiksseilor odpad!

Lehký podprůměr mající velmi kvalitní technické zpracování (kamera je kupříkladu špičková), ale výrazně pokurvené téměř vše ostatní. Celé je to točeno od negrů pro negry, takže je jasné, že to celé nedává smysl, což je škoda, protože za těch pár dobrých scén bych moc rád pochválil i něco dalšího, ale nejde to. U castingu je znát hodně omezený rozpočet a takzvaná vyšší nadřazená třída je vyobrazena dosti komediálně. Thus GET OUT, nothing to see here, only blackness. ()

ervina

Tak mě nalákalo zdejší hodnocení a to jsem si dala. Nechápu označení horor, byl to spíš slabý thriller. Dávám jednu hvězdu za to, že jsem to dokoukala. ()

Sholi

Thriller ok, horor těžko - za mě teda velké zklamání. Díky hodnocení a traileru jsem se těšil, ale byla to chyba. ()

Mr.Ward

Tak toto byla bomba!!! Nesnáším lekačky ve filmech, ale mám rád horory s twistem. Ano, tohle bylo přesně pro mě. Budování neskutečné atmosféry od začátku postupně vrcholí a já nedýchám. Jsem tak nadšený a děkuji, že po všech těch hororových blbostech je tu konečně něco jiného a chytrého. ()

ratpile

Survival skvely v tom, ze se v nem do poslednich minut o zadny survival zdanlive nejedna. Vsechno je paradne WTF, neuspechana gradace nahrava atmosfere, stejne jako perfektni vyber lokace a naprosto uveritelne vykony hercu. Snimek navic bravulne poskakuje nekde na hrane mezi psychologickym hororem a jizlivou studii rasismu s drobecky skveleho humoru. Dokonce ani vztahova linie tu neni vubec do poctu a skvele nahrava zaverecnemu twistu. Jordan Peele ve svych videich do rasove tematiky rype pravidelne, tohle jsem od nej ale necekal. Autorske. Bozi. ()

Vykuk

Celkem zajímavý nápad, trochu to pokazil ten vysvětlující zvrat, který byl poněkud přiblblý, ale když se nad tím zamyslím, asi by cokoliv jiného vyznělo stejně, tedy budiž. Konec takový vlažný, ale vcelku to byl fajn film na skouknutí, lepší průměr si zaslouží. ()

murkl

Geniálně natočený film. Sympatický černoch na návštěvě rodičů své bílé přítelkyně? To zní jak popis béčkové černošské komedie. Mé obavy se naštěstí nenaplnily a já viděl jeden z nejlepších filmů roku. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Tvůrce Uteč a komediální Černé zrcadlo?

Tvůrce Uteč a komediální Černé zrcadlo?

03.07.2018

Jordan Peele má po svém debutovém hitu Uteč najednou plné ruce práce. Na jedné straně tu jsou projekty pro Amazon, dále jeho vlastní filmy pro studio Universal, a teď se čerstvě upsal epizodní sci-fi… (více)

Tvůrce Uteč míří do televize

Tvůrce Uteč míří do televize

07.06.2018

Amazon Studios obchodního magnáta Jeffa Bezose pokračuje ve své cestě k televizní nadvládě a po koupi práv na televizního Pána prstenů teď čerstvě podepsalo exkluzivní smlouvu s režisérem a… (více)