Zdravý nemocný Vlastimilený Brodský

Dokumentární

Česko, 1999, 87 min

Ondřej Havelka

Kristián Hynek

Vlastimil Brodsky mel za sebou bohatou hereckou karieru. Tento dokument obsahuje spoustu ukazek z jeho filmu (skoda, ze u ukazek nejsou popisky o ktery film se jedna). Chybi mi zde trochu informaci ze soukromeho zivota. Jinak je dokument veden ve velmi pesimistickem duchu a otazce smrti se venuje Brodsky zbytecne hodne.(2.1.2012)

70%. Zajímavý pohled na herce, který o několik let později zemřel... přestože je po formální stránce podán velmi zajímavě, zamrzí, že u jednotlivých ukázek není napsáno, ze kterého filmu pocházejí (závěrečné shrnutí v titulcích moc užitečné není) a také že přehled Brodského kariéry končí kolem roku 1969 Skřivánky na niti a Hajajou - že by chtěl upozornit pouze na těch "pět či šest ze stopadesáti, které se povedly?" Nebo to byl dramaturgický záměr Havelky, protože "v sedmdesátých a osmdesátých letech úroveň české kinematografie poklesla"?(9.7.2009)

Ondřeji Havelkovi se podařilo dostat skutečně hodně blízko naší herecké legendě a jím stavěný filmový pomník je sice naoko pompézní, ale hned v následujícím záběru je mramor rozbit a shozen nějakým téměř cynicky vyznívajícím výrokem mistrovým či obrazem s absurdně humorným rámcem (Bróďa v letecké kombinéze sedící na místě někdejšího Stalinova pomníku je vrcholem...). Je zajímavé poslouchat ten šibeniční morbidní humor Vlastimila Brodského, hlavně s vědomím, že o necelé tři roky později ukončí svůj život sám dobrovolně svou vlastní rukou... Podobné filmy: Tatínek(28.7.2009)

Laskavý dokument o jedné z největších postav českého filmu. Úspěšně se vyhnul syndromu "mluvících hlav", místo toho nabízí neustálé prolínání dialogů s panem Brodským na místech jemu blízkých s ukázkami snímků, v nichž hrál. Soustředí se čistě na hereckou kariéru, doplňovanou postřehy, pocity a názory. Krásné a krásnější tím víc, čím raději jste pana Brodského měli.(10.2.2008)

Brodský so svojím príjemným prihováraním sa divákovi nepotrebuje v dokumente takmer žiadneho sprievodcu. Ten za celý čas položil asi len tucet otázok, celý film patrí Brodskému, jeho svojskemu humoru a ukážkam z jeho filmov. Nie každý film je v komentári pomenovaný, takže poslúži aj ako test filmový znalostí pre fajnšmekrov.(4.12.2015)