Reklama

Reklama

Poslední dny

(TV seriál)
  • Velká Británie The Last Days Of...
všechny plakáty
Dokumentární / Historický / Drama
Velká Británie, 2015, 6x45 min

Obsahy(1)

Naše dějiny znají množství žen a mužů, kteří svým životem usměrnili jejich běh, ale najdou se mezi nimi i takové osobnosti, jejichž smrt měla větší význam než jejich celoživotní dráha a zanechala budoucím generacím skryté souvislosti a řadu nezodpovězených otázek. V tomto seriálu divákům představíme šest všeobecně známých, ba slavných historických postav, jejichž krutý a krvavý skon výrazně ovlivnil historii lidského rodu. Jsou to Ježíš Kristus, Julius Caesar, Rasputin, Marie Stuartovna, Guy Fawkes a Karel I. (TV Spektrum)

(více)

Recenze (3)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

1/6 Podívala jsem se na díl o Marii Stuartovně. Není to žádný hit, je to klasické dokudrama, mluvící hlavy často jsou jen literáti a různí fabulátoři. Celé je to vyprávěné jako příběh s emocemi s důrazem na osudové chyby (názory na vztahy jsou dost dnešní), různé kroky, které ovlivnily to a ono. A anonymní herci chodí v různých kostýmech, aby ilustrovali ta klíčová místa, o kterých vybrané mluvící hlavy zrovna mudrují. Trochu bulvárek, trochu první krok k rozkoukání se, pokud si vyberete díl o někom, o kom máte jen základní povědomí. Nutné je pak samozřejmě pokračovat v poznávání a neusnout na vavřínech. Tyhle dokumenty mohou maximálně suplovat základku, pokud chcete úroveň středoškoláka, jdete jinam. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem tři díly. Ze starověkého Řecka vychází naše evropská kultura. Je škoda, že tak pracně vybudované hodnoty našich předků svobody, rovnosti a způsobu života nyní masové mizí s příchodem nových kultur do Evropy. ()

Reklama

Maslord odpad!

všechny recenze uživatele

Verím, že by sa dalo dostatočne polemizovať a historickej presnosti ohľadom života a smrti Ježíša Kristusa. Bolo zaujímavé sledovať ako nejaký pseudo-historici považujú bibliu za dôveryhodný zdroj informácií, opisovali príbehy ktoré neboli nikdy historicky potvrdené. Nejedná sa o historický seriál, ale o fantastickú drámu. Úbohé! ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama