Reklama

Reklama

Poslední dny

(TV seriál)
  • Velká Británie The Last Days Of...
Dokumentární / Historický / Drama
Velká Británie, 2015, 6x45 min

Obsahy(1)

V průběhu celé historie lidstva narazíme na muže a ženy, kteří svými činy změnili svět – a kteří mají po smrti mnohem rozporuplnější pověst, než měli za svého života. V tomto seriálu se zaměříme na šest velikánů dějin, jejich život i brutálně krvavou smrt. Tyto příběhy se zdají povědomé, ale jsou plné nečekaných zvratů a šokujících překvapení. V každé epizodě zasvěcení autoři, učenci a historici vášnivě debatují o tom, jaký odkaz po sobě zanechaly tyto nechvalně proslulé osobnosti. Často se vůbec neshodnou. Vychutnejte si napínavé, dramatické a velice sporné vyprávění, které by ve vás mělo vyvolat pochyby o tom, co si myslíme, že víme. Ježíš, César, Rasputin, Marie Stuartovna, Guy Fawkes a Karel I. Stuart: Hrdinové a zloduchové, co změnili svět, přicházejí. (TV Prima)

(více)

Recenze (3)

Marze 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem tři díly. Ze starověkého Řecka vychází naše evropská kultura. Je škoda, že tak pracně vybudované hodnoty našich předků svobody, rovnosti a způsobu života nyní masové mizí s příchodem nových kultur do Evropy. ()

Maslord odpad!

všechny recenze uživatele

Verím, že by sa dalo dostatočne polemizovať a historickej presnosti ohľadom života a smrti Ježíša Kristusa. Bolo zaujímavé sledovať ako nejaký pseudo-historici považujú bibliu za dôveryhodný zdroj informácií, opisovali príbehy ktoré neboli nikdy historicky potvrdené. Nejedná sa o historický seriál, ale o fantastickú drámu. Úbohé! ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

1/6 Podívala jsem se na díl o Marii Stuartovně. Není to žádný hit, je to klasické dokudrama, mluvící hlavy často jsou jen literáti a různí fabulátoři. Celé je to vyprávěné jako příběh s emocemi s důrazem na osudové chyby (názory na vztahy jsou dost dnešní), různé kroky, které ovlivnily to a ono. A anonymní herci chodí v různých kostýmech, aby ilustrovali ta klíčová místa, o kterých vybrané mluvící hlavy zrovna mudrují. Trochu bulvárek, trochu první krok k rozkoukání se, pokud si vyberete díl o někom, o kom máte jen základní povědomí. Nutné je pak samozřejmě pokračovat v poznávání a neusnout na vavřínech. Tyhle dokumenty mohou maximálně suplovat základku, pokud chcete úroveň středoškoláka, jdete jinam. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama