poster

ClownTown

Horor / Thriller

USA, 2016, 86 min

Režie:

Tom Nagel

Scénář:

Jeff Miller

Kamera:

Ken Stachnik
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • malylada
  **

  Na tomto slasheru není nic originálního, naopak se zde objevují typické neduhy. Jednoduchá zápletka, postavy, které jsou každému ukradené, iritující chování všech, vraždy bez nápadu a napětí nulové. Vraždící klauni na papíře vypadají hezky, ale v reálu nic zásadního nepředvedli a chyběl mi tam tvůrčí šmrnc. O tragédii se nejedná, ale nevidím důvod, proč si tento kousek vůbec pouštět.......3/10(20.4.2017)

 • darkrobyk
  ***

  Průměrný hixploitation, kde se burani oblékají do masek klaunů (kteří jsou momentálně v kurzu) a vraždí náhodné návštěvníky města, co vypadá na první pohled jako místo duchů. Tedy titulek - podle skutečných událostí - mě dokáže vždy spolehlivě rozesmát. Tomu snad nevěří ani naivní Američan... Jinak banda tupých hovad vyjede na koncert (jak originální) a cestou si nechá poradit od místních v bistru (jak nečekané). A pak už se jen půl filmu plíží a půl utíkají. Nechybí ultrablbá uječená blondýna, idiot, co si svítí mobilem, aby je rychleji našli, a blb, co sedne klaunům na lep. Na druhou stranu - pěkné titulky i úvodní scéna, velmi slušná hudba a konečně taky moment, kdy napadený pochopí, že nelze klauna odbýt jedním štulcem, nýbrž je nutné mu rozmašírovat hlavu železem. Zavírám oči nad hloupostmi jako - mám sice několikrát prostřelené břicho, ale jsem klaun, tak běhám vesele dál - a, ač se nejedná o žádné veledílo, jsem vcelku spokojen - na jedno podívání.(12.11.2017)

 • AlistairMir
  ****

  Příjemný překvápko. Nagel jako režisér by mohl mít lepší budoucnost než jako herec. Zápletka jednoduchá, ale koho to štve u slasheru? Mě tedy rozhodně ne. Atmosféru se daří budovat, vlasatej klaun je vážně dost creepy a některým postavám člověk dokáže i fandit. Krve je tak akorát, mordů mohlo být víc, ale zase lepší méně vražd a napínavá hra na očku a na myš než tuna kečupu bez atmosféry. Scéna v domě s psychobábou a klaunem doslova za dveřma se mi líbila stejně tak jako schovávačka na vrakáči. Kdo čeká, že Lauren Elise se svlíkne bude zklamanej, ale nebojte - fotila pro Playboy tak můžete slintat u strejdy googlu :-)(14.7.2016)

 • Frajer42
  ***

  Tak se mi po dlouhé době poštěstilo vidět nízkorozpočtový horor, který si na nic nehraje, s ničím novým nepřichází a přece se na něj příjemně kouká. Děj je pěkně vystaven. Slečny jsou solidně obdařené. Hudba od kohosi neznámého, snad dokonce i vlastnícího vaginu, byla mimořádně poslouchatelná a výrazně podporovala děj. Trošku mi vadilo mužské zastoupení hlavních hrdinů, a to včetně jejich nemastných hereckých výkonů. Ženy to měly o poznání snazší. Ženy si obvykle v hororu vystačí s pronikavým jekotem, solidní přední nápravou a vystrašeným pohledem. Parta krvelačných klaunů byla kupodivu velmi sympatická. Člověk by jim snad i fandil. I atmosféra městečka byla luxusní. Inspirace skutečným příběhem je třešničkou na dortu.(22.10.2017)

 • SOLOM.
  **

  Jako malé dítě jsem klauny zbožňoval. Tedy až do chvíle, kdy jsem poprvé viděl film To a Pennywise, který byl ztělesněním samotného zla. Od té chvíle se klauni /šašci stali vděčným tématem pro spoustu filmařů a nemuselo jít vždy jen o démony, ale i nejrůznější psychopaty v kostýmech, kteří nám ozdobili nejeden slasher. Jenže právě v tomto případě mi to přijde už trochu vyčpělé a zvláště když se tohoto tématu chytne člověk, který má minimum režisérských zkušeností, ještě si k tomu pozve polovinu rodiny a vykrade několik scén ze známějších filmů. Tom Nagel měl jediné štěstí, že ač originalitou tedy zrovna jeho kousek nehýří, podařilo se mu sehnat partičku opravdových pošuků, kteří v maskách klaunů vypadali ještě děsivěji než v reálném životě. Takový David Greathouse (vůdce klaunů) vypadal opravdu skvostně šíleně a věřím, že nejedné slabší povaze se z něj naježí chlupy na těle. Je tu však jeden problém a to ten, že kromě vůdce a klauna s páčidlem, který si připsal nejvíc mrtvých, tu byl zbytek bandy vyloženě zbytečný. O nějaké logice se asi taky nemá smysl moc bavit, protože jako totální retardi se tu chovali snad úplně všichni. Nemůžu však říci, že bych se u sledování ClownTown vyloženě nudil. To zas ne! Našlo by se tu několik zajímavých momentů a dokonce jsem tu a tam zaregistroval i celkem slušnou atmosféru. Zvláště pak v prostřední části filmu. Bohužel je tu i celá řada negativních prvků, které mi kazili celkový prožitek z filmu a samotný závěr filmu byl doslova otřesný. I kvůli tomu nakonec nedám ani průměrné ohodnocení…40%(29.7.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace