ClownTown

Ken Stachnik

Tom Nagel

Scénografie:

Ryan Pilz

Jako každé malé dítě jsem i já klauny vždy nesnášela a sotva jsem čas od času nějakého zahlédla spustila jsem takovej řev že nikdo nechápal, jak toho může být tak malej tvor schopen. Časem jsem vyrostla až do metru a půl a když spatřím klauna už neřvu jelikož jsem se naučila obstojně ječet. Clown Town tak byl výzva jako kráva a já, s Alíkem po boku, se rozhodla že se svému strachu postavím čelem. Hned na začátku filmu jsem chytla infarkt z toho tlustýho fakana v šáša kostýmu a bejt jeho béééjbysitter tak skončil s hlavou na sračky v kaluži krve než by mi došlo, že jsem to hlídání asi nezvládla a prachy nedostanu. Pak nám děj poskočil o 15 let kupředu a já sledovala jak díky émerické blbce která ztratila foun, trčí parta v liduprázdném městě a jejich IQ padá na dno žumpy, jeliko tam trčeli až do slunka západu. Večer se objevila parta zkurvenejch klaunů a začala je kosit. A já jejich vůdce - vlasatýho sráče s odporně pomalovaným ksichtem, fakt nedávala. Jak se tenhle kolosální zmrd objevil na obrazovce tak jsem myslela že mě jebne a on se jak naschvál objevoval často. Jednou jsem zcela chápala řvoucí émerickou pitchu jelikož na jejím místě bych řvala ještě víc až by mě milosrdně klepla pepka a měla bych klid. Plusem je, že zbylá tlupa šášulů mi vedle toho ukázkovýho mamrda přišla trochu méně děsivá (klaun s páčidlem vypadal jak špatnej mim toho jsem se dokonce skoro nebála) takže ode dneška už nejsem úplně zesraná z každýho klauna co uvidím. Jinak na filmu oceňuji, že když má týpek šanci šášulu rozmrdat na sračky tak to udělá a ne že ho praští a uteče. Alespoň trocha logiky. Já bych do něj třískala dokud by ho ten beton komplet nevsáknul a nebyl by to promrdanej čas. Jistota je jistota. Celkem mě překvapil vousatej týpek se začínajícím teřichem, kterýmu sem i celkem držela pěsti a na konci mě potěšil jak vynesl smetí. Jinak vraždy mohly být krvavější, dost je toho mimo záběr (viz rozbíjení palice na sračky) ale celkově vzato spokojenost. Ale za to že sem až do rána měla rozsvícenou lampičku a nespala budu svině a dám jen 3*(14.7.2016)

Dva zamilované páry sa pri ceste na festival zastavia v menšej reštaurácii. Jedno z dievčat si v nej zabudne mobil, takže nastanú neočakávané komplikácie. Našťastie neznámy muž mobil našiel a je ochotný ho vrátiť na dohodnutom mieste. Keď sa však na mieste objavia klauni s vražednou výbavou v rukách, je im jasné, že sa dostali do pasce. - Tvorcovia si zrejme po ich poslednom hororovom projekte The Burning Dead uvedomili, že s nekvalitnými a smiešnymi digitálnymi efektami s tečúcou lávou plnou Zombie neprerazia, a tak sa rozhodli presunúť zdroj zla z digitálnej do reálnej podoby. A vyplatilo sa to. Masky klaunov síce nie sú úplne kvalitné, ale celkovo je tento horor výrazným posunom vpred. Dej má klasický nádych moderného hororu, kedy sa partia mladých dostane do problémov kvôli stratenému mobilu. Na herecké obsadenie sa celkom dobre pozeralo a myslím si, že mnoho hercov z tohto hororu bude dobre sekundovať mojej Scream Queen v Inoperable, aj keď sa jej samozrejme nikdy nevyrovnajú. Krvi tu bolo dosť a aj vraždy boli rozmanité, pričom bola výrazná aj práca so svetlom, ktorá v Clinton, Ohio pri naháňačkách prázdnymi ulicami fungovala pôsobivo. Ku koncu už to výrazne strácalo dych, ale aj tak som s celkovým výsledkom spokojný a u tvorcov je vidieť potenciál. + herec z The Burning Dead(30.7.2016)

Příjemný překvápko. Nagel jako režisér by mohl mít lepší budoucnost než jako herec. Zápletka jednoduchá, ale koho to štve u slasheru? Mě tedy rozhodně ne. Atmosféru se daří budovat, vlasatej klaun je vážně dost creepy a některým postavám člověk dokáže i fandit. Krve je tak akorát, mordů mohlo být víc, ale zase lepší méně vražd a napínavá hra na očku a na myš než tuna kečupu bez atmosféry. Scéna v domě s psychobábou a klaunem doslova za dveřma se mi líbila stejně tak jako schovávačka na vrakáči. Kdo čeká, že Lauren Elise se svlíkne bude zklamanej, ale nebojte - fotila pro Playboy tak můžete slintat u strejdy googlu :-)(14.7.2016)

• malylada

Na tomto slasheru není nic originálního, naopak se zde objevují typické neduhy. Jednoduchá zápletka, postavy, které jsou každému ukradené, iritující chování všech, vraždy bez nápadu a napětí nulové. Vraždící klauni na papíře vypadají hezky, ale v reálu nic zásadního nepředvedli a chyběl mi tam tvůrčí šmrnc. O tragédii se nejedná, ale nevidím důvod, proč si tento kousek vůbec pouštět.......3/10(20.4.2017)

Když se dívám na tvorbu Toma Nagela, jakože jsem (naštěstí) nic z toho neviděl, tak asi může být s Clowntownem spokojený. Jedná se o jednoduchou noční naháněčku, která ničím moc nepřekvapí, snad jen svou nenápadistostí ve vztahu k potenciálu, ale v kopci shitu letošního roku je to aspoň kousek, u kterého si nezkurvíte večer. Slabá trojka. 50%(9.7.2016)