Zákon přitažlivosti

• slovenský

Zákon príťažlivosti

Komedie / Romantický

Irsko / Velká Británie / Německo, 2004, 84 min

I když film nemá žádnou velkou hloubku, mně se celkem trefil do vkusu. Miluju, když se hlavní hrdinové na začátku nenávidí a během filmu spolu skončí v posteli a to nejlépe po velkém flámu nebo rovnou s prstýnkem na prstě s nápisem Just married na zádech. Brosnan možná fofrovatí a ve filmu je trochu za starého mládence, ale právě to je na něm možná sexy a ve spojení s uhlazenou a elegantní Moore k sobě prostě pasují. Myslím, že stojí za shlédnutí...(22.2.2008)

Průměrná komedie z právnického prostředí. Milé výkony obou hlavních představitelů dávají zapomenout na nevýrazné dialogy. Je tu sice několik vtipných scén, ale od podobného filmu bych jich asi čekal více. Největším překvapením pro mě rozhodně byl Pierce Brosnan, který si konečně zahrál roli, která se alespoň trochu vymyká bondovské škatulce. Není to sice výkon oscarový, ale rozhodně se nejedná o těch pár naučených pohledů královnina agenta. Brosnan je tu postavou Julianne Moorové docela trápen a jeho výkon vzbuzuje soucit i baví. Do kina to asi není, ale domů, třeba k žehlení(12.9.2005)

• _Irbe_

Mezi Brosnanem a Mooreovou to celkem hezky jiskří a oba podávají pro mě sympatický výkon. Ač jsou oba charaktery dost plitce napsané a obě stars nemají moc co hrát, vcelku se i na hloupých a jednoduchých dialozích vyřádili. Film má dobrý spád a rychle utíká. Ne, že bych se tedy něčemu zasmál, ale aspoň to nenudí. Krom hlavních představitelů je však všechno na dobré cestě k odpadu. Rádoby sexy babička je silně nesympatická, rockový páreček velmi trapný, zápletka originální asi jako autorská tvorba Heleny Vondráčkové a nějaké emoce třeba jako u Lásky Nebeské rozhodně vynecháte. Romantická "komedie" v podstatě o ničem se dvěma "esy" na kterých celý film kompletně stojí a padá.(22.10.2006)

• peetriss

Dvojice Brosnan - Moore slibovala něco víc než jen další nevýraznou americkou "romanťárnu" - bohužel nestalo se tak, byť to rozhodně není vinou zmíněné dvojice, ale naprosto nevyužitým potenciálem poměrně zajímavého nápadu, který mohl být výborným odrazištěm koncentrované filmové zábavy. Schopnosti režiséra a scénáristky však nestačily na víc než jen pár osamocených fórků, navíc i po romantické stránce naprosto bez fantazie.(31.1.2015)

Určitě nekoukám na romantické komedie často a rád, ale když jsem neměl na vývěr a dívat se musel, tak to nakonec nebylo tak hrozný. Docela mě i bavilo, jak vzorňačku tenhle Colombo pořád stíral a byl sexistickej... scénky s rockovýma hvězdama a finále bylo ale hodně slabý. Přesto tomu těch 60-65% dávám.(6.2.2015)

• - Frances Fisher hraje ve filmu matku Julian Moore, přesto je ve skutečnosti jen o osm let starší. (HappySmile)

• - V den, kdy měl film premiéru v Irsku otiskly jedny populární dublinské noviny celostránkový článek o tom, jak urážlivě film ukazuje Iry. (HappySmile)

• - V kubánské restauraci poručí Daniel Rafferty (Pierce Brosnan) pro sebe a Audrey Woods (Julianne Moore) podezřele vyhlížející hnědě kalný koktejl s koktejlovou třešní na dně. Je to  Huevo de Chivo, doslova „Kozlí vejce", ale překlad „Kozlí koule" je nepochybně správný.
    Nápoj  je tvořen stejnými díly mandlového likéru Creme de Almond (28 obj. % alk.), Tequila Blanco (40 obj. % alk.) a Rum Bacardi 151  (75,5 obj. % alk.).Nápoj má tedy slušných  48 obj. % alkoholu, a tak nelze se divit, že se po něm hlavní hrdinka zakuckala. (Tixo)