Zákon přitažlivosti

Zákon príťažlivosti

Komedie / Romantický

Irsko / Velká Británie / Německo, 2004, 84 min

• JajinkaBec

Asi bych dala minimálně o hvězdičku víc, kdyby mě tam tak strašně do uší i očí netloukla jedna věc - vzdor Danielově ujištění, že mu záleží hlavně na Audrey a ne na kariéře, dělá všechno proto, aby vyhrál každý případ. Až do toho posledního - rozhodujícího - to ještě celkem chápu. Ale chatu v Aspenu už ne. To byla kudla vražedná do zad tím nejpodlejším možným způsobem a opravdu nechápu, proč to vlastně vůbec nepřišlo na přetřes. To byla pořád jen velkohubá prohlášení o nutnosti bojovat, ale na pozadí vlastně nic. Hlavně žádná důvěra. Jak se dá bojovat za vztah, ve kterém nevíte, kdy na vás partner v práci nevytáhne něco, co vyhrabal v odpadkovém koši ve vaší společné domácnosti? Celkově shrnuto - zajímavý námět, ale nevyužitý. Kdyby se vzal jenom o trochu vážněji a kdyby se tam jenom trochu víc přemýšlelo, bylo by to jednou tolik lepší.(15.6.2010)

Jeden ze snímků, na kterých si "James Bond ve výslužbě" vyzkoušel také producentské řemeslo, prostřednictvím vlastní společnosti Irish Dreamtime. Jak sám Brosnan uvedl, všech osm dosavadních produkcí byly filmy dobré, upřímné a humorné (z dalších například Aféra Thomase Crowna). U Zákonu přitažlivosti se rozhodně nejedná o žádný průlomový megafilm. Je to příjemná oddychovka, která neurazí a je možné ji kdykoliv vidět znovu. Už kvůli neodolatelné Julianne Moore, nebo kouzelné irské krajině (natáčelo se v irském hrabství Wicklow). Ani romantický hrad se sto pokoji určitě není k zahození; jak říká Audrey "...k čertu s Thornem a Serenou, já ho chci!" A když se k tomu ještě přimíchá irská hudba a závody v pití piva (které samozřejmě - a jak jinak - vyhraje Brosnan/Rafferty) je tu film, kterých nebude nikdy dost.(25.2.2010)

Hned po prvních pár taktech jsem si řekla, že ta zrzka má rajc, umí hrát, ale není komediant. To Pierce, který coby Bond už začínal fotrovatět, byl tady opět zarostlej neoholenej kluk se špatně uvázanou kravatou a šarmem. Nic moc náročného, tohle pošťuchování dvou rozvodových advokátů, ale spolu s rockovou Audreynou matkou a irským folklorem...... se to nechá rádo vidět.(25.8.2005)

• Primavera

Smiešne, že sa v toľkých romantických komédiach vyspia dvaja ľudia zásadne pod vplyvom alkoholu a za triezva sa akože neznášajú, sú rivali, tvária sa, že sú si odporní ako politická opozícia v parlamente... A dej romantickej komédie sa vždy hrnie k svadbe, pretože svadbou zrejme romantika končí a komédia asi tiež. :-) P. Brosman bol zaujimavý, ale to sa o deji povedať nedalo...(7.3.2009)

• kingik

Audrey Woodsová a Daniel Rafferty jsou špičkoví právníci se specializací na rozvody. Elegantní Audrey je svobodná a nechce se vdávat ani citově vázat, je chladně upjatá, neurotická a striktně se drží zákonů. Daniel je ironický a požitkářský a Audrey se mu líbí a ona se naopak tváří, že ji nezajímá, ale dost ji ve skutečnosti přitahuje. A náhoda je svede k tomu, že se jednou probudí v posteli se svatebními prstýnky na rukou. Do toho pár peripetiií s klienty, v tomto případě s rockovým zpěvákem, a hodně blbý film je na světě. Je s podivem, že takový kvalitní herci, jako je Pierce Brosnan a Julianne Moore do něj vlezli. Ani trochu jsem se nebavil. Dost nepovedené. 20%(5.3.2013)

• - Režisér Peter Howitt si střihl malou roličku na začátku filmu, kde se objevil jako klient Pierce Brosnana - manžel v rozvodovém řízení. (HappySmile)

• - Režisérem měl být původně Michael Caton-Jones, který ale na poslední chvíli odešel kvůli tvůrčím neshodám. (HappySmile)

• - Frances Fisher hraje ve filmu matku Julian Moore, přesto je ve skutečnosti jen o osm let starší. (HappySmile)