Je to objektivně na 5*? Určitě ne. Ale jsou to Gilmorky. Nejslabší je určitě léto, ten neskutečně dlouhý muzikál byl naprosto šílený, ale přesně se mi do Stars Hollow hodil. Ač se mi určitý vývoj moc nelíbil, brala jsem to tak, že to tak tvůrci prostě chtěli. Některé postavy naprosto zbytečné, oproti většině mě třeba Paris dost rozčilovala, naopak Emily naprosto skvělá. Závěrečná čtyři slova jsem asi čekala i nečekala, přesto jsem z toho tak nějak... konsternovaná, to je to správné slovo. I přes nedostatky to byl moc milý návrat do mého nejoblíbenějšího seriálového městečka a asi ani nevím, zda bych ještě další díly uvítala. Necháme se překvapit :)(6.12.2016)

Velký návrat gilmorek !!! Geniální, dojemné zakončení. Ano, souhlasím že byla nejslabším místem muzikálová část ve třetí epizodě, ale oproti tomu zbylému je tohle jen pouhý detail. Gilmorova děvčata a jejich rok v životě Vás rozesmutní, rozveselí a dotáhnou všechny dějové linie do konce, který někdo mohl předpovídat a někdo naopak vůbec ani netušil. Já byla na měkko když se v seriálu objevila Sookie, protože jsem sledovala přípravy, informace ohledně natáčení, a moc jsem chtěla (a přála si) návrat všech protagonistů, vše mi krásně seplo a zahřálo na duši, že tam byla ta scéna s Lorelai a Sookie, kdyby ten prostor pro ně nebyl aspoň v jednom díle zařazen, zlomilo by mi to srdce. <3 Rok v životě Gilmorových děvčat se stalo plnohodnotným zakončením seriálu nebo otevřeným prostorem k pokračování...?(28.11.2016)

Príliš ukecané. A polovica tých dialógov a monológov ma nebavila, akoby to chcelo byť nasilu cool. A príbeh okolo samotnej Rory ma bohužiaľ vôbec nezaujímal. Lenže malo to aj momenty, ktoré vás vrátili do tých starých čias a skvelého Luka. Pre mňa menšie sklamanie. Project 52 Films by Women (1.1.2017)

Byl jsem zvědav, jak seriál, který vévodil televizi před 15 lety obstojí před současnou "hi tech" tvorbou, věřil jsem, že sympatické charaktery a dobře napsaný scénář zvítězí nad lží a nenávistí (tedy nejen Hrou o Trůny), ale to jsem se šeredně mýlil. Gilmorky se snaží navázat "jakoby nic", všichni jsou o pár let starší, ale přitom se nic nezměnilo. Bohužel ani nic není zajímavé, opravdu nemohu říct, že by mě na "roku v Gilmorkách" cokoli zaujalo nebo se nějak dotklo. Na druhou stranu, nejsem si jist, zda je to vina seriálu nebo mě, jakožto diváka, který z tohoto seriálu (čti: z masturbace nad Lauren Graham) už vyrostl. 5/10(24.12.2016)

Stejně praštěné kecy a voda na Rory se dovařila.. aneb jak svět může vypadat, když jste rozmazlený fracek a vše vám padá do hrsti a pak najednou máte o něčem rozhodnout sami a poserete všechno, co je možné, protože se prostě na nohy dokázat postavit nedokážete... Ano, tak nějak jsem jí přála aby dopadla.. a stalo se tak.. asi by mne i naštvalo, kdyby její svět byl nadále růžový a kytičkový, protože tak to přeci v reálném světě vůbec nefunguje. Z mého pohledu jen scénáristé spadli na zem a nechali mladou slečnu se v tom řádně vykoupat. Celou sérii hodnotím velmi pozitivně, ať už kvůli zemřelému dědečkovi nebo reálnému nádechu životních situací.. Předešlý seriál jsem měla ráda jako nadsázku a brala jsem ho.. nicméně tím, že se rozhodli v tomto pokračovat, jsem ráda, že zvolili realističtější styl, kde i Lorelai má silu oponovat své ufňukané dceři a Mrs Gilmore je vlastně taky člověk a ne jen zákeřná zlá bestie. Děkuji za to.(29.12.2016)