Jen málo pokračování dokáže dostát kvalitě původních sérií, u Gilmorek se to ale docela podařilo. A Year in the Life má dobře napsané dialogy, téměř všechny původní herce, atmosféru, humor i dojemné chvilky... pro fanoušky je to opravdu návrat do Stars Hollow. První a poslední díl, režírované Amy, jsou lepší než prostřední dva. Zejména scény s muzikálem ve třetím díle patří k slabším místům série a proklikáním o nic nepřijdete. Přála bych si trochu více prostoru pro Jesse a Deana, ale well... nothing´s perfect. Konec, i když s cliffhangerem, je podle mě důstojný a nepotřebuje pokračování, takhle se "circle of life" skutečně uzavírá. Obecně - spokojenost. :)(26.11.2016)

Velký návrat gilmorek !!! Geniální, dojemné zakončení. Ano, souhlasím že byla nejslabším místem muzikálová část ve třetí epizodě, ale oproti tomu zbylému je tohle jen pouhý detail. Gilmorova děvčata a jejich rok v životě Vás rozesmutní, rozveselí a dotáhnou všechny dějové linie do konce, který někdo mohl předpovídat a někdo naopak vůbec ani netušil. Já byla na měkko když se v seriálu objevila Sookie, protože jsem sledovala přípravy, informace ohledně natáčení, a moc jsem chtěla (a přála si) návrat všech protagonistů, vše mi krásně seplo a zahřálo na duši, že tam byla ta scéna s Lorelai a Sookie, kdyby ten prostor pro ně nebyl aspoň v jednom díle zařazen, zlomilo by mi to srdce. <3 Rok v životě Gilmorových děvčat se stalo plnohodnotným zakončením seriálu nebo otevřeným prostorem k pokračování...?(28.11.2016)

Stejně praštěné kecy a voda na Rory se dovařila.. aneb jak svět může vypadat, když jste rozmazlený fracek a vše vám padá do hrsti a pak najednou máte o něčem rozhodnout sami a poserete všechno, co je možné, protože se prostě na nohy dokázat postavit nedokážete... Ano, tak nějak jsem jí přála aby dopadla.. a stalo se tak.. asi by mne i naštvalo, kdyby její svět byl nadále růžový a kytičkový, protože tak to přeci v reálném světě vůbec nefunguje. Z mého pohledu jen scénáristé spadli na zem a nechali mladou slečnu se v tom řádně vykoupat. Celou sérii hodnotím velmi pozitivně, ať už kvůli zemřelému dědečkovi nebo reálnému nádechu životních situací.. Předešlý seriál jsem měla ráda jako nadsázku a brala jsem ho.. nicméně tím, že se rozhodli v tomto pokračovat, jsem ráda, že zvolili realističtější styl, kde i Lorelai má silu oponovat své ufňukané dceři a Mrs Gilmore je vlastně taky člověk a ne jen zákeřná zlá bestie. Děkuji za to.(29.12.2016)

Po letech čekání a těšení jsem upřímně řečeno trošku zklamaná. A za to může především Rory a její dějová linka a chování ve všech čtyřech dílech, neuvěřitelně dlouhý a naprosto zbytečný muzikál, nedostatek času na obrazovce pro mé oblíbené postavy, příliš mnoho času na obrazovce pro Logana a jeho kamarády (proč dostali víc prostoru než Lane?), rozvod Paris a Doyla, no a taky ten úplný závěr. Nevím, jestli chtěli udělat paralelu k Lorelaině situaci nebo proč se rozhodli udělat tohle, ale fakt se mi to nelíbilo. Čekala jsem nějaké uzavření po té hrozné sedmé řadě, ale nakonec mě závěr té hrozné sedmé řady asi uspokojil o něco víc. Na druhou stranu bylo fajn vidět všechny znovu a některé poprvé (PAN KIM!!!), vyvolalo to pořádnou nostalgii. Emily je pořád stejně dokonalá, a navíc teď používa slovo bullshit, takže je vlastně ještě dokonalejší, Lorelai se trošku za ty roky změnila, ale díky bohu jen po fyzické stránce, a Luke je pořád Luke, bručoun se srdcem ze zlata. Jen ten Richard mi tam chyběl :((27.11.2016)

• Lenulinka

Jak tady čtu ty komentáře, tak mi přijde, že mi na Netflixu asi nechali jen ty nepovedené vystřižené scény. Já bych nemohla být více zklamaná, než jsem. První dva díly, které si ani nepamatujete, že jste viděli a kde se řeší jen a pouze Richard, jsou vyloženě o ničem. Potom se přesunete do léta, kde celou hodinu a půl řeší muzikál a zpívá vám tam herečka, kterou někteří z nás znají z jiných seriálů, takže si nejste jistí, na co se to vůbec díváte a proč sakra, když je to taková nehorázná příšernost. Co se mi líbilo, tak ten poslední, čtvrtý, díl. Ten byl dobrým zakončením. Nechat jen ten, tak je to upřímně mnohem lepší. Akorát se k němu musíte překousat příšernou nudou a hororovými scénami z Across the Universe wannabe.(28.11.2016)

• - Rory (Alexis Bledel) je nyní 32 let, stejně jako bylo Lorelai (Lauren Graham) na začátku seriálu Gilmorova děvčata (od r. 2000). (Céčko)

• - Tvůrkyně seriálu Amy Sherman-Palladino se po šesté sérii nedohodla s televizí CW a spolu se svým manželem se nepodíleli na tvorbě sedmé série seriálu Gilmorova děvčata (od r. 2000) a ani ji neviděli. Část děje v Gilmore Girls: A Year in the Life se tak původně měla odehrát už v sedmé sezóně (tedy o 9 let dřív) a to je i důvod toho, proč se spousta postav prakticky nijak neposunula. (Céčko)

• - Představitelka Gipsy Rose Abdoo si střihla dvojroli, když hrála i služebnou Emily Gilmorové (Kelly Bishop). (Céčko)