Po letech čekání a těšení jsem upřímně řečeno trošku zklamaná. A za to může především Rory a její dějová linka a chování ve všech čtyřech dílech, neuvěřitelně dlouhý a naprosto zbytečný muzikál, nedostatek času na obrazovce pro mé oblíbené postavy, příliš mnoho času na obrazovce pro Logana a jeho kamarády (proč dostali víc prostoru než Lane?), rozvod Paris a Doyla, no a taky ten úplný závěr. Nevím, jestli chtěli udělat paralelu k Lorelaině situaci nebo proč se rozhodli udělat tohle, ale fakt se mi to nelíbilo. Čekala jsem nějaké uzavření po té hrozné sedmé řadě, ale nakonec mě závěr té hrozné sedmé řady asi uspokojil o něco víc. Na druhou stranu bylo fajn vidět všechny znovu a některé poprvé (PAN KIM!!!), vyvolalo to pořádnou nostalgii. Emily je pořád stejně dokonalá, a navíc teď používa slovo bullshit, takže je vlastně ještě dokonalejší, Lorelai se trošku za ty roky změnila, ale díky bohu jen po fyzické stránce, a Luke je pořád Luke, bručoun se srdcem ze zlata. Jen ten Richard mi tam chyběl :((27.11.2016)

• Lenulinka

Jak tady čtu ty komentáře, tak mi přijde, že mi na Netflixu asi nechali jen ty nepovedené vystřižené scény. Já bych nemohla být více zklamaná, než jsem. První dva díly, které si ani nepamatujete, že jste viděli a kde se řeší jen a pouze Richard, jsou vyloženě o ničem. Potom se přesunete do léta, kde celou hodinu a půl řeší muzikál a zpívá vám tam herečka, kterou někteří z nás znají z jiných seriálů, takže si nejste jistí, na co se to vůbec díváte a proč sakra, když je to taková nehorázná příšernost. Co se mi líbilo, tak ten poslední, čtvrtý, díl. Ten byl dobrým zakončením. Nechat jen ten, tak je to upřímně mnohem lepší. Akorát se k němu musíte překousat příšernou nudou a hororovými scénami z Across the Universe wannabe.(28.11.2016)

Jsem cílovka tohohle přídavku k původnímu seriálu a musím říct, že jsem hodně spokojená. Jak s výsledkem, tak s návraty jednotlivých postav a herců. Nejsem si jistá, do jaké míry tahle série konkuruje všem Hrám o trůny a American horror stories, ale já si myslím, e tak to ani být nemělo. Tahle série GG vznikla čistě pro radost fanoušků a svou funkci plní skvěle. Klidně si to za nějakou dobu pustím zas. Osobní PS: Zas mám po letech dojem, že můj život se ztotožňuje spíš s Rory než Lorelai.(10.1.2017)

Na tyto 4 díly jsem se podívala jen z toho důvodu, že jsem si přečetla knihu Lauren Graham - Rychleji již mluvit nedokážu. Byla jsem tedy na to zvědavá a šla jsem do toho. Ten seriál je prostě tak umělý :D To je strašné :D :D Jsem ale ráda, že se tam objevilo obrovské množství - snad všech těch postav a ano - byla to sranda, ale už to nebylo ono. Navazuje to na předešlé díly, je to dlouhé, je to tak neskutečně umělé a ten konec? Stane se :D Jen doufám, že už další díly nebudou...(15.9.2018)

Perfektní. Dostatečný ignore ultradebilní sedmé série a utažení všech linek tak, jak se sluší a patří. Full circle koncept, nebojácnost v oblasti antifanservisu (na*ranost řady fanoušků je krásný důkaz jejich romantizované bubliny dokonalého světa) a všeobjímající pocit návratu domů. Dalších dílů očividně netřeba. Není důvod se opakovat.(26.11.2016)