Temné tajemství

• Německo Ultimate Justice (více)

mokki5

Jediné asi co tu na celém filmu bylo alespoň trochu koukatelné byli souboje, které ale v podstatě ani nepředvádí hlavní hvězda Dacascos, což člověka zamrzí... až na pár vyjimek. Jinak je to amatérsky natočená týmovka. Příběh byl zajímavý - pro mě - asi tak první cca pů hodiny a pak jakoby veškerý scénář šel úplně pryč a sledujete pouze partu která po sobě střílí neskutečně chaoticky a nepřehledně. ()

Acrobat

Povedal by som, že zasmiať sa na úvodnej scéne dobývania akéhosi neznámeho priestoru s neznámymi ľuďmi je povinnosť. To si človek ešte začne vážiť Postrádateľných. Ono čo viac chcieť, keď rozpočet filmu činí úroveň minimálnej mzdy na Slovensku. Potom sa jednou dobrou scénou, ku ktorej vedie nudná večera, odpichne celý film aj s mizerne hrajúcim tímom, ktorý z taktiky veľa nepobral, všetko robí v štúdiovom duchu a všetko okolo je jeden obyčajný bezmenný komparz. Twist, na ktorom stojí pointa filmu a prečo všetci strieľajú je odhadnuteľný tak nejako intuitívne, no nedá sa nezasmiať nad schopnosťou niečo také robiť. Film umožňuje dopozerať predovšetkým slušné bitky chlapa na chlapa, rýchle boje sú choreograficky priehľadné i keď dynamicky natočené. Vlastne pozdvihnutie filmu robí redukcia postáv a pohodlné finále idúce kamsi za „nádejou“. Byť to amíci, je to katastrofa. Nemci dodali aspoň európsku odťažitosť a fakt nadmiernu likvidáciu hlavných postáv. (videné 09.06.2020, Filmplus archív) ()

Johnny.ARN

Temné tajemství nie je nič iné, ako pokus režiséra s airsoftovými zbraňami a vyžitými hercami spraviť dychberúce Bčko, kde sa nepozerá na obete z radov kladných hrdinov. A fakt sa mu to nepodarilo. Spomínané tajomstvo síce vypláva na povrch až v závere, ale to už nikoho nezaujíma. Pár je ich tam nesmrtelných, eliťáci v kľúčový moment netrafia ani slona, súboje 1v3 dopadnú vždy...veď viete ako atď. Jediné čo ma bavilo bol ten blonďáčik. Kopal, skákal, lietal, toho by som si pozrel ešte v nejakej bojovke s lepšími súpermi. Inak je to utrpenie. Slabulinké 2 z 5 ()

AxelWers

Nebolo to až také zlé. Síce celkovo skôr podpriemer, ale veľkým plusom bolo, že som videl konečne film, kde aj kladní hrdinovia ukázali, že nie sú nepremožiteľní a vedia schytať nejakú tú guľku do krku a nejaký ten nôž do chrbta alebo brucha. Bolo tam zopár pre mňa nelogických scén, ale kašľať na to. Za pár dní na tento film aj tak zabudnem. Ale inak OK. ()

Lacike

Kludne by som mohol skopirovat svoj koment z dalsieho skvostu s Mike Möllerom - Urban Fighter. Klasicky podfinancovany film na urovni amaterskych pokusov nadanych bitkarov na youtube. Produkcne zazemie nulove. Odohrava sa to v polorozpadnutych budovach v ktorych pobehuju nasi borci s atrapami zbrani a tvaria sa, ze strielaju. Vrcholom filmu je zrazka dvoch aut, ktore mali blizko do srotu este pred zrazkou. Zapletka je primitivna, dialogy neznesitelne a herecke vykony komicke. Jedine, co je na profesionalnej urovni, su bitky. A aj to len tie v ktorych sa predvadza nadany bitkar a skuseny kaskader Mike Möller. Dacascos a Hues maju uz svoj vek, takze sa v bitkach predvedu minimalne a len nejake zakladne chvaty. Zato Möller je talent a predvadza skvele akrobaticke kusky. Niektore pôsobive chvaty som este nikdy nevidel. Bitky pôsobia kontaktne. Len im chyba tvrdost. Akteri sa prilis neobtazovali s reakciami na udery, aby ich poriadne predali. Kvalitnu choreografiu podrzala aj prehladna kamera. Len strih je obcas prilis rychly. Takze celkovo to je dalsi trapny amatersky pokus s celkom vydarenymi bitkami. 3/10. ()