Tři billboardy kousek za Ebbingem

• Velká Británie Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (více)

Mildred Haynesové (Frances McDormand) zavraždili dceru. A protože se vyšetřování už několik měsíců bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města vylepí na tři billboardy velmi kontroverzní vzkazy adresované váženému šéfovi místní policie (Woody Harrelson). Tímto nezvyklým činem začíná bitva mezi Mildred a zástupci zákona. Když se do věci vloží ještě další policista (Sam Rockwell), nevyzrálý maminčin chlapeček se zálibou v násilí, souboj mezi místním policejním oddělením a osamělou, ukřivděnou a hlavně rozzuřenou bojovnicí se může rozjet na nejvyšší obrátky. (CinemArt)

MyrnaAlec

Když vyhodím poldy, co jsou rasisti, tak mi tu zůstanou ti, co nesnáší buzny, pravil Woody coby šerif. Nekorektní humor a skvěle napsaná role pro Frances McDormand. Super scénář, dialogy a dokonce i nejednoznačný závěr. ()

Kortexo

Klasický, americký, vlastenecky, dobře natočený film pro američaný s brilantním obsazením bez chyb.Nepřináší nic nového, ale oskara dostane a právem... ()

Sharleen

Zaslúžený Glóbus pre Frances McDormand, Sama Rockwella a najlepšiu drámu. Interakcia Frances, Woodyho a Sama fungovala skvele. Sam Rockwell je hotový chameleón, v každej novej úlohe je z neho niekto úplne iný. Mňa to ako celok veľmi bavilo. ()

oasismanik

Ach bože, ako mám ja rád filmy z amerických mestečiek niekde uprostred ničoho. Trochu mi to pripomínalo českú Pustinu kríženú čiernym cynickým humorom z Farga. Veľmi dobre natočené a premyslené. 9/10 ()

PAVLIS

V první polovině je to jedna vtipná nálož za druhou. Nutno říci, že jsou dost hrubozrnné a nekorektní, takže asi ne pro každého. Já se ale bavil. Přesto se to pořád tváří, že by mělo jít hlavně o drama/krimi žánr a vtip je jen doplněk. Bohužel jenom tváří. Nakonec jde spíš jen o nedomrlou komedii. ()

TomiBery

Tři Billboardy kousek za Ebbingem je příjemná komedie (drama), která za příjemné hudby nadlehčeně řeší poměrně vážné téma. Film se snaží být odlehčený hlavně slovně, a proto mi nesedělo pár momentů, které se dost vzdalovaly od reality ("trest" za vyhození oknem, žhářství bez pozornosti,...). Jinak (až na pár lehce nudnějších scén) je to skvělé filmové drama s perfektními postavami (a ještě lépe zahranými). ()

smatana.sk

Zaslúži si to každý jeden z tých štyroch zlatých glóbusov, ktoré to dostalo. V podstate na tom filme nebolo nič také výnimočné, iba... scenár, réžia, kamera, herecké výkony a hudba. Scenár otočil naruby všetky očakávané klišé. Asi trikrát som si počas toho filmu hovoril "tak teraz to môžu skončiť a nič nepokazia". A nepokazili. ()

Plastík

Nádhera nádherná. Neměl jsem tušení, o čem film je a to to bylo parádnější. Opravdu velmi pěkný příběh, moc příjemné prostředí děje, skvělé charisma všech představitelů. ()

XXXXXXXX

Dvě hvězdy za Tyriona Lannistera s pedoknírem a jedna za film, jako takový. Bilbordy totiž nejsou ani podařeným krimi, ani zdařilým dramatem. Až je člověku skoro líto těch 2 hodin, co tímhle vyplýtval. ()

mar11

Má velká očekávání se do značné míry naplnila. Martin McDonagh dokáže po vzoru bratří Coenů využít atmosféru amerického maloměsta s jeho zajímavými postavami i vhodně spojit tragiku s komikou. Hodně se mluví o Frances McDormand a Samu Rockwellovi, jejichž výkon je samozřejmě skvělý, ale mě nejvíc uchvátil Woody Harrelson, který i přes poměrně malý prostor dokázal své postavě propůjčit neobyčejnou lidskost a smysl pro humor, a to i v těch nejtragičtějších chvílích. Menší výhrady mám jen k závěru, který mě tolik neuspokojil. Lepší 4*. ()

iz67

Po dlouhý době nádherný film. Za slovo nádherný mě samozřejmě můžete chytnout, protože je to o spoustě věcech, který rozhodně nádherný nejsou. Je to drsná věc, s drsným humorem, úžasným dějem a ještě lepším koncem (míněno koncem propracovaným a podporujícím vyznění celého filmu)! Výborný Harrelson a McDormand, o Rockwellovi ani nemluvě. Prostě Biják s velkým B! A navíc to má message, a proto 5* ! ()

Vykuk

Osobně nevím, co kdo na tomto filmu vidí tak výjímečného, je to jeden z těch fajn filmů, které se nemají za co stydět, místy se člověk i zasměje, ale zároveň to u mě nenaplňuje podstatu dobrého filmu, spíše ukazatel toho, jak funguje maloměstská společnost v americe. Jako dobrý, dobře zahráno, má to nápad, ale člověk po téměř dvou hodinách táhlého vyprávění, jehož některé pasáže by se daly jednoduše vynechat, očekává alespoň nějaký konec, který se nedostaví.. o čem to bylo asi nezapomenu, ale na film jako takový asi velmi brzy a znovu bych vidět nechtěl. ()

ACDCKL

Svým způsobem je tento film kvalitní, ale z mého pohledu to mám jako u Revenantu, stačí vidět jednou a stačí mi to. Film je dobrý, ale měl jsem občas co dělat, abych to dokoukal na jeden zátah - to je však jediné mínus filmu. Jinak herecké výkony hlavních a vedlejších představitelů jsou topové, Frances a Sam si svého Oscara naprosto zasloužili. Za mě 80%, 4*. ()

unrocker

Hodně dějově a charakterove propracovaná věcička! Příběh od první minutky chytí a drží vás až do konce kdy nevíte vlastně jak to dopadne což je asi jediné co tomu jde vytknout... ()

angel.CZ

Příběh o mladé dívce, kdy její brutální vražda rozhází životy několika lidí v jednom malebném městečku k nepoznání. Napínavý a dramatický děj, doprovázený osudu několika lidí s ním spojeným vypraví tento film a jeho pomalé rozuzlení.... Drsná matka co se nezalekne snad ničeho. Sheriff, který trpí rakovinou a nedokázal tento zločin vyřešit. Věčně opilý a výbušný poručík policie a pár ,,vedlejších´´ postav, které jsou s tím spojeni. Nečekejte velké, Hollywoodské krimi, ani akční scény.... v tomto filmu je na prvním místě zaujmout diváka příběhem, který snad nemůže napsat ani život sám. Pro mě osobně, pokud nebude v nejbližší době pokračovaní (což pochybuji) byl vcelku zklamáním nedokončený konec filmu, ovšem davá to divákovi na výběr, zda zvítězí chuť po pomstě, či odpuštění..... Zasloužených 80% ()

Emjecko

Ukecaný, sprostý film s občasnými dávkami černého humoru. V hlavní roli život, aneb jaká svině umí být. Fair play nedodržuje, snahu málokdy ocení, tím spíš bezvýslednou. Trpělivě však vyčká na vaše prozření, kdy si uvědomíte, že některé věci se nezmění (výjimkou budiž vaše vnitřní smíření). Velký palec nahoru dávám za nedoslovný konec a herecké výkony, protože i ty nejmenší vteřinové štěky ze zoo (vlastně od koní) jsou tak výrazné, že na ně člověk hned tak nezapomene. O hlavních rolích nemluvě. Jako celek dokonalé, téměř (za mě trochu utahané, proto "jenom" čtyři). ()

Gamekeeper77

Novodobá kovbojka s neohroženou "dámou" v hlavní roli. Pár scén, na mě dost přitažených za vlasy (třeba brutální přizabití pracovníka billboardové agentury) vyváží ty hodně emocionálně silné (čtení Woodyho dopisů a akce tomu předcházejíci). Vtipných scén tam vzhledem k vážnosti tématu taky pár je, takže film působí velmi dobrým, vyváženým dojmem. Od konce jsem sice čekal něco trochu jiného, ale jinak mě film docela příjemně překvapil. 78%. ()

marek29

What-a-film..! Pět? Ne šest nebo sedm hvězd si to zaslouží. Dámy a pánové tohle není přesah tohle je realita převedená na plátno. Absolutní nutnost, skvost, ironie resp. sarkasmus, humor, napětí, ty vole prostě si to pusťte. Brutalita a vulgární upřímnost tak jak to všichni hezky nosíme pod trenclema a gaťkama :D ()

blowup

Skvělý film, po dlouhé době jsem cítila nadšení a rozechvění. Asi že jsem šla s tím, že uslyším samé f... apod. Vůbec mi to ale nevadilo, stejně jako V B. to setřel příběh, kde nikdo není jen černý nebo bílý (mimochodem - ty "bílý huby, co se válej" mne rozesmálo). Oscar za film i režii by byl zasloužený, ale nevadí, hlavně, že takové filmy jsou. ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

30.10.2021

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Startuje BEST FILM FEST