Tři billboardy kousek za Ebbingem

• Velká Británie Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (více)

Mildred Haynesové (Frances McDormand) zavraždili dceru. A protože se vyšetřování už několik měsíců bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města vylepí na tři billboardy velmi kontroverzní vzkazy adresované váženému šéfovi místní policie (Woody Harrelson). Tímto nezvyklým činem začíná bitva mezi Mildred a zástupci zákona. Když se do věci vloží ještě další policista (Sam Rockwell), nevyzrálý maminčin chlapeček se zálibou v násilí, souboj mezi místním policejním oddělením a osamělou, ukřivděnou a hlavně rozzuřenou bojovnicí se může rozjet na nejvyšší obrátky. (CinemArt)

Dawe2

Fuckáčů opravdu požehnaně. A myslím, že by to vůbec nebylo nutné. Jinak zajímavý příběh plný zvratů, nuda nepřichází v úvahu. Dal bych 3,5*. ()

imaginer21

Mnozí na konec nadávají, ale mně přišel právě tak dobrý, jaký měl být. Přeci jen pod tou surovou slupkou je to hlavně film o svědomí a odpuštění. A právě to jsem ve vší parádě dostal. Krásné. ()

Desmi

Jsem jednoduchý člověk. Když se dívám na film, oceňuji především příběh. A jsem vážně, ale vážně moc nadšený, pokud mne příběh něčím překvapí. Ještě o kapičku větší zážitek ve mě vzbudí film, který má nejen překvapivý příběh, ale i logický vývoj. Film, který nestaví překvapivé prvky na nevybudovaných a nelogických vazbách. Jako se to děje třeba tady U třech billboardů. Sledovat příběh, jehož začátek ani konec fakticky neexistují, resp. sledovat pouze stať příběhu, ve mne tudíž vyvolává pouze pocit neúplnosti a zklamání. A je mi celkem u prdele, jak dobré herci podávají výkony, jak kvalitně natočené a zrežírované to je atd... Za mě nejpřeceňovanější film roku. ()

HellsAngel

Rozhodne najlepší počin skvelého Martina McDonagha, vďaka ktorému zo seba konečne striasol nálepku "európskeho Tarantina". A treba dodať, že zaslúžene. So všetkými pre neho typickými prvkami to totiž narába s omnoho väčším citom a prehľadom ako v jeho predošlých filmoch. Zaujať sa mu darí už samotným námetom, pričom komunita amerického malomesta ponúka skutočne širokú paletu ľudských charakterov, ktoré sa po vtiahnutí do víru udalostí začnú krásne vyfarbovať. Sledovať ich osudy je skutočne na nezaplatenie - dokážu totiž diváka nielen rozosmiať, ale aj rozplakať, šokujú a zároveň nechajú vydýchnuť, znechutia sa vám a následne sa úprimne otvoria. Taký je jednoducho život a Tri billboardy kúsok za Ebbingom ho mapujú znamenite. Nechápem, ako som mohol so zhliadnutím otáľať viac ako rok. ()

brasek odpad!

Film je obyčajný hnoj! V príbehu si hlavná hrdinka kopne do všetkého čo sa prieči hnusným liberálnym chúťkam Hollywoodu. A vy idete tomu tlieskať?! ()

Syndrom

"Láska dodává klid k přemýšlení detektive." je určitě geniální věta, ale jinak pouze čtyřhvězdičkový film nadaného dramatika se psaním schopným přeskakovat zjevné kroky a jednotnýma postavama vzhledem k prostředí. Dobrá práce nic víc. V Bruggách byla mnohem propracovanější mašina. ()

veverysiak

Takto si predstavujem neakčný film, ktorý vstrebem na jedno nadýchnutie, má to všetko, čo má mať, usporiadané je to tak, ako má byť a ide z toho zo všetkých strán reálny život, takže 90%. ()

Pan.Antonin

Tři billboardy si ode mě zasloužily tři hvězdy. Nicméně to, že mé hodnocení není vyšší, nepřičítám nízkému počtu billboardů, ale nezvládnutému závěru. ()

jpacuta

Skvělý scénář, skvěle zahráno, skvěle zrežírováno. Za mě hodně silné výrazivo, ale film tím dostává vážnost a brutalita to jenom podtrhuje. Herecký koncert všech hlavních postav. ()

Brenda.Ch

"Buď na ní hodný, Charlie" - pro mě nejsilnější scéna filmu - když Mildred toto říká svému muži o jeho mladé milence. Film má mnoho rovin a každý si tam najde to své. O tom, že zdaleka nejsme "svéprávné" bytosti, že náš názor, život, naše činy a myšlenky ovládá naše prostředí a lidé kolem, o tom není pochyb. Dobře míněná rada "buď na ní hodný, Charlie", které jakoby chyběl závěr "protože dopadne jako já", je podle mně gro celého filmu. Celého geniálního, zatraceně dobrého, herecky excelentního a skvělými dialogy přímo nabušeného filmu. O námětu ani nemluvě. Máločemu dávám pět hvězd, toto dílo si to zaslouží. ()

daleba

V půlce jsem si byl jistej, že to bude jasnej plnej počet, ale (jak už tady někdo psal) ke konci se to úplně rozpadlo. Což je strašná škoda, protože jinak to mohl být jeden z nejlepších kousků, co jsem za život viděl... Podle mě stačilo udělat klasickej komerční konec s dopadením vraha a bylo to tam! Tomuhle konci jsem prostě nevěřil a byla tam na mě i spousta nelogickýho jednání postav, který se najednou začaly chovat úplně jinak... Škoda! ()

Lendak

Reálne nevidím nič, kvôli čomu by toto malo byť nejak uznávané. Okrem hercov a Rockwellovej postavy tu nevidím nič zaujímavé alebo aspoň zapamätateľné. Nevie, že či to má byť komédia, či dráma, či triler alebo krimi. Hudba a hlavne Rocwellova postava to síce aspoň tak vyzdvihujú, ale to neje dôvod, prečo by som mal kvôli tomu obetovať dve hodiny svojho úbohého života. A ani mi to nepripadá nejak artovo. Hlavne ten koniec. Proste ustrihnúť koniec filmu a celé to kvôli tomu nepôsobí nejak zaslúžene, na čo som musel celý ten film čakať. Škoda. Vôbec neviem, skade sa zobral ten hype. ()

BrMikes

Tento film za mě nejlépe dokáže popsat slovo neuvěřitelné. Je na něm totiž neuvěřitelná hromada věcí. Třeba jaká spousta příběhových i emocionálních vrcholů se vejde do filmu, který nemá ani dvě hodiny. Nebo jak z každé jedné scény dýchá atmosféra amerického zapadákova, kde každý ví všechno o každém. Je neuvěřitelné jak McDonagh s Rockwellem dokázali vykreslit postavu Dixona tak, že divák se dokáže ponořit do jeho cesty a měnit svůj pohled na něj tak, jak on mění svůj pohled na svět. Ale neuvěřitelné je vykreslení všech postav, v čele se samotnou Mildred (neuvěřitelné zahranou Frances McDormand), s jejíž motivací sice člověk celou dobu plně soucítí a její chování chápe, zároveň ale vidí, jak toxická vůči svému okolí celou dobu je a tím dokáže chápat i jednání většiny ostatních charakterů. Pro mě osobně je pak neuvěřitelné i to, jak banálně až lhostejně dokáže Woody Harrelson sdělit pro jeho postavu zcela zásadní a pro většinu lidí těžce uchopitelné oznámení. Je neuvěřitelné jak naprosto logicky a téměř přirozeně dokáže Martin McDonagh  (i když u něj už je to asi normální) zapojit do svého příběhu téměř přehnané násilí, které i přes možná až nezdravou realističnost zůstává divácky atraktivní. Neuvěřitelná je i kvalita celkového technického zpracování filmu a ruku v ruce s tím jde, jak neuvěřitelné je, jak malý úspěch za film sklidil kameraman Ben Davis, jehož práce je pro snímek zcela zásadní. Suma sumárum neuvěřitelný zážitek. ()

PTuranyi

Skvelý príbeh z amerického malomesta, obsadený zaujímavými figúrami. V centre príbehu je vnútorný vývoj ženy zasiahnutej smrťou dcéry. Film nemá katarzný koniec. ()

Karbos

Rozhodně nejlépe natočený film o ničem, který jsem kdy viděl. Nemá to začátek a ani konec, za dvě hodiny se vůbec nic nevyřeší, pointa vyzní do ztracena a čas prostě tak nějak plyne. Ovšem i přesto, že jsem si na konci filmu přišel tak trochu mentálně znásilněný, prostě mě to bavilo. Postavy, herecké výkony, dialogy, všechno na špici. Znova si to ale asi nepustím. ()

F2003F

Veľmi tesné od plného. Tri billboardy sú veľmi špecificky zvláštnym filmovým dielom snažiacim sa navonok emočne zapôsobiť, pritom vnútorne nesúce zaujímavo podané x-krát videné posolstvo o ničivej (ne)spravodlivosti a predsudkoch. Od piatej ho pre mňa delí prevyšujúce množstvo únosnej miery nehodiacich sa postáv a ich rušivého prvku v príbehu (otec, liliput) nevhodne vnikajúceho do budovanej atmosféry a otáznosť či daná zábavnosť niektorých momentov bola zámerom, pretože taktiež do deja nezapadala. Rockwell big up ()

vzdyo111

Na McDonaghových filmech mám nejraději, že se nebojí veplout do hnusu, trapnosti, násilí a absurdity v srdci světa a přesto tak nějak uzavřít s tím, že v něm zbývá spousta prostoru pro lásku, ba co víc, že láska existuje se vším tím "zlem" v jakési harmonii. Což je vlastně tak trochu zvrácená idea, ale má překvapivě silný terapeutický účinek. ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

30.10.2021

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Startuje BEST FILM FEST