Tři billboardy kousek za Ebbingem

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Tri billboardy kúsok za Ebbingom

Drama / Krimi

USA / Velká Británie, 2017, 115 min

Abnormálně bizarní krávovina. Ale v dobrým. Vůbec jsem nevěděl, co od filmu čekat, nicméně takovou nekompromisní drsňárnu jsem teda nečekal ani náhodou. Nutno však říct, že je to drsňárna skvěle ukočírovaná. Ačkoli většinou podobný černý humor nemusím, toto bylo opravdu mega zábavné a naprosto skvěle zahrané (ani nevím, jestli byla více trefná postava Mildred nebo poldy). Bezesporu jsem originálnější a osobitější film už nějaký ten pátek neviděl, každopádně mi trošku chybělo konzistentnější finále. 4,5*(18.1.2018)

Vypadá to, že McDonagh svůj celovečerní debut V Bruggách už nepřekoná. Každý jeho další film je fajn podívaná, která má ale k soudržné dokonalosti V Bruggách příliš daleko. Tři billboardy budiž toho příkladem. Během filmu se učitě mnohokrát zasmějete a užijete si několik skvělých momentů. Vrcholem scénáře je pak pro mě vývoj postavy Sama Rockwella, kdy jsem jako divák ve vztahu k němu vystřídal celou paletu emocí. Problém naopak vidím v nesoudržnosti scénáře, který přináší velké množství odboček a nedrží u sebe tak jak bych si to představoval. Příkladem budiž i samotný konec, který mě z diváckého hlediska vůbec neuspokojil a dramaturgicky mi přijde hodně nedotažený. Za úplně největší fail filmu (nikoliv scenáristický, ale technický) však považuji moment se srnkou. Netuším, co všechno tam bylo CGI a co údajně nebylo, ale vizuálně to byl humus. 4 hvězdy tedy hlavně za postavu Sama Rockwella a za ty černohumorné scénky, které McDonagh prostě psát umí. Je ale možné, že časem u mě převládne ten pocit nesoudržnosti a půjdu s hodnocením ještě o něco níž. 7/10(1.2.2018)

Na Tři bilboardy se dobře kouká. Režijně jsou zvládnuté bravurně, s mnoha originálními nápady (nehet, vyhození z okna). McDonagh navíc znovu přišel s těžkozaškatulkovatelným příběhem​ o matce, která pro nalezení vraha své dcery využije neortodoxní metodu vyburcování policie. Drsný humor střídá seriózní témata hladce a snímek si i přes jistou divadelnost zachovává neskutečnou míru uvěřitelnosti. Špičkové herecké výkony, skvělý Burwellův soundtrack. Čím méně o tom víte, tím lépe.(19.1.2018)

Snímek mi vyrazil dech. Originální příběh se stupňující se dramatizovanou zápletkou, kterou občasně střídají neskutečně vtipné situace většinou založené na jižanských charakterech se svou omezeností. Bezvýchodnost situace matky, která řeší své neštěstí pomocí zástupných symbolů a vede tak svou žabomyší válku za spravedlnost. Trochu mi to připomínalo naprostou originalitou bratry Coeny. Jsem naprosto unesen.(18.1.2018)

Americký indie film ve ačkovém balení. A dokonce bych řekla s drobnou inspirací evropských art filmů, kde na začátku filmu začnete sledovat příběh hrdiny v určitém bodě jeho života a za dvě hodiny ho opustíte. Tři billboardy nemají silnou katarzi, ale o to jsou reálnější a silnější. Hlavní hrdinka na začátku filmu bojuje s rodinnou tragédií a na konci je jen o trochu více smířená se životem. Frances McDormand, Sam Rockwell a Woody Harrelson tu podávají naprosto parádní výkony. Jejich postavy mají zásadní charakterové vady, ale přesto v divákovi dokáží vyvolat silné emoce. McDonagh exceluje v dramatu a drobných nuancích ve vztazích hrdinů - a to je radost sledovat. Třeba scénu, kdy se McDormandová a Harrelson hádají a (!spoiler!) šerif najednou dostane krvavý záchvat kašle. Dejte jim všechny herecké ceny, které jsou na trhu.(27.1.2018)