Život za život

Život za život

• Austrálie

• Kanada

Francie / Belgie, 2016, 103 min

Snad poprvé jsem byla schopná sledovat transplantaci srdce i se všemi účastníky, kterých se to týkalo. Na někoho to možná působí sterilně, ale opak je pravdou. Stačilo sledovat jejich oči, vnitřní boje a možná i to, že ani pro lékaře to není vždy pouhou rutinní prací.(17.2.2018)

Sterilní, chladné a bez emocí. Takhle může fungovat dejme tomu třeba špitál v létě, ale ne film. Měl jsem z něj pocit, jakoby sám čekal na srdce.(29.7.2017)

Výborne natočené, bez zbytočných okolkov s parádne zvolenou muzikou, ktorá fantasticky podfarbovala atmosféru filmu i samotných hereckých výkonov.(8.2.2018)

Zvenčí VELICE minimalistický příběh ... o to víc myšlenek a emocí ukrývá. Začíná zářivou nocí - a pokračuje modrým ránem ... než se svět promění ve změť střepů, kterým už nelze vrátit původní tvar. Berete je do rukou ... jeden po druhém. Jsou lhostejné k vašim pocitům ... tvrdé jako diamant, ostré jako nůž a chladné jako led. Neznají výhry ani prohry, radost ani žal, svítání - ani soumrak ... nelpí na minulosti a nevybírají si budoucnost. Možná i proto dovolí vyprávění, aby skončilo zdánlivě tak, jak začalo: zářivou nocí - a modrým ránem ... které jsou ve skutečnosti TAK vzdálené těm dychtivým a bezstarostným okamžikům, které se v jediném zlomku vteřiny propadly kamsi do hlubin času, aby v ruletě osudu směnily své ztráty za cizí nálezy.(7.3.2020)

52. KVIFF - Vzhledem k tomu, že jsem studovala na zdravotní škole, tak mě filmy ze zdravotního prostředí baví a jistým způsobem i přitahují, proto jsem se na tohle těšila a docela mile mě to překvapilo. Úžasná hudba, skvělé záběry a krásně vyvážení scén mezi postavami. Jen škoda, že jsme se více něco nedozvěděli o hlavní postavě chlapce, který zemřel, protože by to bylo více emotivnější pro diváka.(5.7.2017)

Emócie ustávajú ku koncu, keď ide k nahému predvedeniu zákroku. Pre mňa celkom zbytočné detaily, ale film ako taký držal pokope a vyznel skvele.(27.12.2017)

Kviff: Atmosfericky film, ktery jsem vydrzel vzhuru i kdyz nemam v lasce doktorske filmy ani nezavislacke pohledy na rozbourene more.(30.6.2017)

První třetina filmu naprostá pecka. Jak vizuálně, tak i hudebně, naprosto perfektní!!! Další dvě třetiny byly jak píší v programu (kviff52nd) jen další díl serialu pohotovost.(1.7.2017)

Francouzi vždy dovedli filmem říct bez zbytečného citového vydírání více než jiní a Život za život to jen dokazuje.(24.9.2017)

Život za život je v podstate ťažký melancholický až surový snímok natočený chladným až profesorským spôsobom vhodným ako audiovizuálna pomôcka pre študentov medicíny. Na jednej strane bez emócií, ale na strane druhej so zaujímavým poňatím tých najťažších rozhodnutí v živote človeka. Upozorňujem, že podľa mňa tento film nie je veľmi vhodný pre citlivejšie povahy. 55 %(19.9.2019)

Svižný úvod téměř beze slov diváka navnadí. Postupně se přidává množství motivů a dějových linií. V polovině filmu se však najednou změní tempo až úplně zpomalí.(8.7.2017)

Průměrný TV film. 2,5*(30.8.2017)

Studené, minimalistické, výborné, skvělá hudba(5.12.2018)