Život za život

• Norsko

• Austrálie

• Irsko

Francie / Belgie, 2016, 103 min

Snad poprvé jsem byla schopná sledovat transplantaci srdce i se všemi účastníky, kterých se to týkalo. Na někoho to možná působí sterilně, ale opak je pravdou. Stačilo sledovat jejich oči, vnitřní boje a možná i to, že ani pro lékaře to není vždy pouhou rutinní prací.(17.2.2018)

Sterilní, chladné a bez emocí. Takhle může fungovat dejme tomu třeba špitál v létě, ale ne film. Měl jsem z něj pocit, jakoby sám čekal na srdce.(29.7.2017)

Výborne natočené, bez zbytočných okolkov s parádne zvolenou muzikou, ktorá fantasticky podfarbovala atmosféru filmu i samotných hereckých výkonov.(8.2.2018)

KVIFF 52´, 60% ‖ Chybí tomu hloubka, tvůrci se zcela vykašlali na charakter kluka, který je v tomhle příběhu de facto jednou z hlavních postav a úplně zbytečně ho vytlačili mimo celé vyprávění. Díky tomu mi příběh přijde hodně nesourodý a emočně dost odtažitý. Pěkná kamera a Desplatova hudba to vynášejí trošku výš, ale jinak se jedná o velmi slabý průměr.(30.6.2017)

52. KVIFF - Vzhledem k tomu, že jsem studovala na zdravotní škole, tak mě filmy ze zdravotního prostředí baví a jistým způsobem i přitahují, proto jsem se na tohle těšila a docela mile mě to překvapilo. Úžasná hudba, skvělé záběry a krásně vyvážení scén mezi postavami. Jen škoda, že jsme se více něco nedozvěděli o hlavní postavě chlapce, který zemřel, protože by to bylo více emotivnější pro diváka.(5.7.2017)

První třetina filmu naprostá pecka. Jak vizuálně, tak i hudebně, naprosto perfektní!!! Další dvě třetiny byly jak píší v programu (kviff52nd) jen další díl serialu pohotovost.(1.7.2017)

Emócie ustávajú ku koncu, keď ide k nahému predvedeniu zákroku. Pre mňa celkom zbytočné detaily, ale film ako taký držal pokope a vyznel skvele.(27.12.2017)

Kviff: Atmosfericky film, ktery jsem vydrzel vzhuru i kdyz nemam v lasce doktorske filmy ani nezavislacke pohledy na rozbourene more.(30.6.2017)

Francouzi vždy dovedli filmem říct bez zbytečného citového vydírání více než jiní a Život za život to jen dokazuje.(24.9.2017)

Svižný úvod téměř beze slov diváka navnadí. Postupně se přidává množství motivů a dějových linií. V polovině filmu se však najednou změní tempo až úplně zpomalí.(8.7.2017)

Průměrný TV film. 2,5*(30.8.2017)