Život za život

• Austrálie

• Irsko

• Kanada

Francie / Belgie, 2016, 103 min

KVIFF 52´, 60% ‖ Chybí tomu hloubka, tvůrci se zcela vykašlali na charakter kluka, který je v tomhle příběhu de facto jednou z hlavních postav a úplně zbytečně ho vytlačili mimo celé vyprávění. Díky tomu mi příběh přijde hodně nesourodý a emočně dost odtažitý. Pěkná kamera a Desplatova hudba to vynášejí trošku výš, ale jinak se jedná o velmi slabý průměr.(30.6.2017)

52. KVIFF - Vzhledem k tomu, že jsem studovala na zdravotní škole, tak mě filmy ze zdravotního prostředí baví a jistým způsobem i přitahují, proto jsem se na tohle těšila a docela mile mě to překvapilo. Úžasná hudba, skvělé záběry a krásně vyvážení scén mezi postavami. Jen škoda, že jsme se více něco nedozvěděli o hlavní postavě chlapce, který zemřel, protože by to bylo více emotivnější pro diváka.(5.7.2017)

Sterilní, chladné a bez emocí. Takhle může fungovat dejme tomu třeba špitál v létě, ale ne film. Měl jsem z něj pocit, jakoby sám čekal na srdce.(29.7.2017)

Snad poprvé jsem byla schopná sledovat transplantaci srdce i se všemi účastníky, kterých se to týkalo. Na někoho to možná působí sterilně, ale opak je pravdou. Stačilo sledovat jejich oči, vnitřní boje a možná i to, že ani pro lékaře to není vždy pouhou rutinní prací.(17.2.2018)

Výborne natočené, bez zbytočných okolkov s parádne zvolenou muzikou, ktorá fantasticky podfarbovala atmosféru filmu i samotných hereckých výkonov.(8.2.2018)