"Goddamn Frankie. I love to watch you work." --- Aneb krev, pot, slzy, a kytara. To jest tím, co dělá Franka Castela Punisherem... Ten se nám v neskutečné parádní 2. řade Daredevila vyřádil tak, že jsme si ho zamilovali a právem získal vlastní seriálovou adaptaci... Ale abych předem pravdu přiznal, moc velké šance jsem tomu nedával - spletl jsem se, naprosto, a jak vidím, ze seriálu jsou téměř všichni neuvěřitelně nadšení. A totéž platí u mé skromné osobnosti. A musím i podotknout a plně konstatovat, že seriálový Punisher se setsakramentsky povedl - ať už tím míním znělku, skvěle sepsaný scénář, režii, kameru, božské herecké výkony, soundtrack a já nevím co mám brát do počtu kvalit ještě... Totožně jako Daredevil, i Punisher si jde pěkně svojí vlastní cestou - brutální, drsnou, temnou ale i prekérně emocionální, a drží se důstojně svojí komiksové předlohy (Micro, Jigsaw, Rawlins apod.). Jon Bernthal svůj charakter hraje tak famózně, že se tomu věřit nechce - on se prostě Frankem Castlem stal na plný úvazek... Příběh se víceméně točí okolo spiknutí, konspirací a jeho samotná zápletka je spíše založena na té špionážní, než na té čistokrevné krimi vlně, což může někomu vadit, ale musel jsem se s tím smířit - raději bych ale viděl válku s rodinou Gnucciových... A tudíž: Kdo si myslel, že Punisher bude jen o masakrování záporáků, ten se šeredně plete. Punisher je především o pochopení lidskosti a ceně života - a to se mi velice líbí - že všech 13 dílů není pouze a jen o brutálním slabomyslném vraždění špatných strejdů, ale i o vývoji charakterů a takovým filozofováním nad současnou situací, společností, hrůzami násilí a systémem obecně, ale i o tom, co si dokáže lidská duše přetrpět, a kam je člověk schopen zajít. Punisher dokáže být jak skvěle akčním, tak dobře komorním seriálem. Netflixovké vyprávění příběhu opět funguje - děj má půvabné grády, nabírá na tempu a nenechá vás klidnými. Já vždy tvrdím, že dospělejší, drsnější a dramatičtější stránka Marvelu více sluší. Na mého milovaného Daredevila Punisher nemá, ale i tak jsem s tímto seriálem převelice spokojen a můžu s klidným svědomím říct, že je Punisher nejlepším komiksovým seriálem za rok 2017 a také bezmála nejlepší seriálovou novinkou. A pro mě po 2. řade Stranger Things asi největší seriálový zážitek za celičký rok 2017. Bez prdele.. pokud bude 2. série, moc si přeji, aby byla inspirována příběhem Welcome Back Frank... cause: I want Ma Gnucci!(10.1.2019)

Jon se jako Punisher narodil. Zapomeňte na nějakého Lundgrena, tohle je ten pravý Punisher, který je drsný, nebojí se krve, padouchy střílí bez jakékoliv lítosti a hlavně - bez zbytečných keců okolo a hezky krvavě. I tak je seriálu co odpouštět, například Frankovy "zázračné" regenerační schopnosti, kdy je v jednom díle opravdu na umření a obyčejný člověk by se z jeho stavu dostal tak za několik měsíců rehabilitace, Frank udělá pár shybů, chlapácky si zařve a jde schytat dalších pár kulek (či nějakou tu bodnou ránu, jemu je to jedno). Pro potřebu seriálu to beru, nikdo se nechceme koukat jak Frank marodí, že? Další malou výtkou pro někoho může být to, že se občas špičkově trénovaní vojáci chovají jak ženy v domácnosti, co dostaly zbraň a hurá do boje (ale tak hej, koukám na Arrowa) a jeden klišé "plot twist", který asi všichni čekali. Jinak je to výborná brutální akční podívaná, která vás velmi snadno zahákuje a do reality vyplivne až po dobře strávených necelých 13 hodinách a vy pak přemýšlíte, za jak dlouho asi přijde druhá řada konečně s Jigsawem ve své pravé znetvořené podobě. 89%(24.1.2019)

Tak nakoniec nepotešilo. Áno, malo to pár svetlých momentov, ako napríklad Lewisa Wilsona, vládne konšpirácie, sexi agentku Madani, krvavé finále, riešenie legality zbraní a post-traumatického syndrómu. ALE! Ale bolo to ukecané, zdĺhavé a tej akcie tam nebolo až tak, ako by som si prial. A popravde, pristihol som sa, že mi Jon Bernthal v roli Punishera nesedel až tak ako v Daredevilovi. Neviem prečo, ale občas som mal pocit, že Thomas Jane alebo hlavne Ray Stevenson boli lepší kati. Ale v niektorých scénach mi zase vyhovoval. Zaujímavé. Čo sa týka Punisherových protivníkov, tak sme sa dočkali Agenta Orangea. Ten nedostal toľko priestoru aby ma nejako bavil. Proste sadistický hajzlík, ktorý tam je ako hlavný cieľ. Na druhej strane, Billy Russo je iná káva. Zo začiatku normálny psychopat, ktorému ide o prachy ma moc nezaujal, ale čím ďalej, tím viac ma začal baviť a dokonca sa u mňa radí spolu s Fiskom a Kilgraveom do topky MCU/Netflix záporákov. Na záver len dodám, že síce ma politikárčenie baví, tak dúfam, že v druhej sérií dostaneme klasického Punishera, ktorý pôjde po krku gangstrom, mafiánom a podobnej hávedi.(21.10.2018)

Perfektně vystiženou i zahranou postavu Punishera deptá a ze snů budí sžíravé trauma ze ztráty rodiny, což představuje přesně ten hnací motor pro zavilé, brutální zabíjení zlých lidí, kteří za tím (sebevíc vzdáleně) stojí. Přestože v jádru zůstává Frank férový, byť nedůvěřivý a zlomený sympaťák, neochotně si pouštějící k tělu staré i nové "přátele". Netriviální scénář a režie pak ve 13dílné, mírně roztahané (trošku ubrat by fakt neškodilo), přesto semknuté sezóně předvádějí špičkové, nápadité řemeslo s výborně zvládnutými zvraty, emocemi, psychologií i akcí (drsný závěrečný duel).(14.9.2018)

S první sezónou jsem měl velký problém. Pokud to jde utíkám před muzikály, jinak se podívám prakticky na každý žánr, ale od Punishera jsem hlavně očekával opravdu silnou akci, jenže autoři scénáře to viděli jinak. Většinu času se tedy vedly řeči, které byly často úplně zbytečné a jen natahovaly děj, přitom se ukázalo, že jsou tvůrci schopni natočit velice dobré akční scény, které jsem si fakt užil. První řadě by podle mě výrazně prospělo zkrácení alespoň o tři díly, v nejlepším případě by bohatě postačovalo osm epizod.(5.2.2019)

• - Spoiler: V první sérii seriálu bylo zabito nebo smrtelně zraněno celkem 90 osob. Celková délka seriálu je 688 minut, a to znamená, že průměrně každých 7,644 minut byla zabita jedna osoba. Průměr zabitých za minutu je 0,131. (Rollo_Tomasi)

• - Spoiler: Karen (Deborah Ann Woll) postrelí Lewisa (Daniel Webber) zbraňou, ktorú mala v kabelke. Zbraň jej však pred interview so senátorom zobrala ochranka. (Budisovie)