Frank si při výslechu Micra nebere servítky. Brutální vzpomínky na tajné mise vrhají světlo na Frankovu minulost. (Netflix)

BaronMartin

Už druhý Punisherovský díl, u kterýho to dost možná celkem přeháním s hodnocením, ale proč ne :D Tenhle díl mě fakt bavil. Celá epizoda samozřejmě stojí a padá na dynamice Franka a Micra, která je výborná. Jejich hašteření, jejich vzájemné interakce a chemie mezi nimi je skvělá a finální moment, kdy se konečně dají dohromady a začnou společně pracovat je velmi fajn. Epizoda se taky skládá z celkem velké dávky flashbacků, ať už na Micra, tak na Franka, a ty jsou povětšinou fajn, máme tu i relativně dobrou akci v Kandaháru, která je krásně realistická a surová a ukazuje divákovi hnusné a špinavé aspekty války a jak dokáže svět být špatné místo. Taky se mi líbí, že se dozvídáme, že Frank v minulosti nebyl úplně nejsvatější a taky má nějaké démony a nějaké činy, na které není úplně pyšný a které ho i v současnosti nahánějí. Dělá to z Franka mnohem uvěřitelnějšího a realističtějšího hrdinu. Jediný větší problém mám s vedlejšími postavami, jelikož prakticky žádná postava kromě Franka a Micra mi nepřijde moc zajímavá. Madani, Russo, Curtis, nikdo z nich mě zatím extra nezaujal. Hodnocení: 80% ()

tron

Oproti prvým dvom dielom jednoznačný prepad kvality dole. Je pravda, že zápletka sa vďaka viacerým flashbackom stáva prehľadnejšou, ale strata tempa je očividná a, pravdupovediac, dosť bolestivá. Micro a Punisher budú podľa všetkého dobrá dvojka, ale inak je to proste dosť solídna nuda. Najviac ma zabolelo akčné finále, ktoré je strašne blbo zostrihané a veľmi zvláštnym spôsobom nakrútené. Vinou toho sa z potenciálne najlepšej akčnej televíznej scény roka stala hovadina. ()

darthvader77

Country, I was a solider to you. I did what you asked me to. It was wrong, and you knew.♫ Líbí se mi jak v téhle epizodě jsme mohli vidět misi o které mluvil Schoonover u soudu v Daredevilu druhé sezóně. A narozdíl od spousty jiných událostí, tahle neztratila nic ze svého kouzla po tom, co odhalila závoj tajemství. Tady je vidět, že odpovědět na otázky není vždy špatné a odhalovat tajemství pokud Váše odpověď je dobrá a nestojí úplně za hovno (dívám se na tebe Abramsi!) Stalo se to ještě víc epické a Bernthalovo herectví a obličejové grimasy zoufalství zatímco je zalitý kraj. Dialog o tom, jak reakce na zklamání dokáže měřit člověka je též fantazie  Konečně nám ukázali, co se skrývá v temné minulosti Franka Castla a důvod jeho svědomí. Zneužili ho vlastní nadřízení k dělání ilegální špinavé práce. Micro je též skvělý charakter, který je slabý, emocionální a spolehájící spíše než na své pěsti na špinavé triky jako jed a proto je perfektní palivem pro Castal a mezi nimi to skvěle jiskří. Punisher se vyvíjí prostě skvěle a závěrečná scéna naznačující, že teď bude Punisher deratizovat pro změnu zkorumpované armádní a vládní pohlaváry na to se těším. Briliantní epizoda. ()

kenkaku

S každým dílem se obávám čím dál víc, že tenhle seriál dosáhne sotva na průměr. Druhý Daredevil je opravdu o několik tříd lepší než tohle a petiminutová (ano jen 5 minut z bezmála hodiny) YOLO akce to opravdu nezachrání. Stává se z toho užvaněná soap opera která sice děj někam posouvá, ale ne ve 100% případů. Veškeré scény z komunitního centra jsou o ničem. Veškeré scény s pipkou (Amber Rose Revah) jsou taky o ničem. Jsou nezajímavé a děj nikam neposouvají. ()

Kaka

Flashback na dějový začátek celé minisérie. Tématicky důležité pro propojení všech klíčových částí příběhu a určení kdo jsou good a kdo bad guys. Vojenská akce na blízkém východě je sice bídně natočená, ale konečně se osoba Franka Castla posouvá v přítomnosti o krok dál a zároveň má divák o jednu puzzli víc v pomyslné skládačce. ()