Frank, Pilgrim, Madani, Russo, Amy, Curt a Schultzovi – ve výbušném závěrečném díle druhé řady nepřijde žádná kulka nazmar. (Netflix)

Marze

Pustil jsem si jen jeden díl - toto finále a vůbec nelituji že jsem neviděl předchozí.Je zde hodně akce a dobré herecké výkony Jona Bernthala a Bena Barnese jako Franka Castleho a Billyho Russoa. Punisher je nejlepší když je Punisher - po trudném dni přijít naštvaný domu a odreagovat a před spaním si vystřílet v počítačové hře vesničku... ()

BaronMartin

SPOILERS! Finále druhé řady a vlastně i celého Punishera ani nemohlo skončit lépe. Tento díl je totiž asi nejlepší epizoda druhé série a je to naprosto skvěle fungující finále, které ukončuje velmi uspokojivě a pěkně všechny dějové linky (skoro to až vypadá, že tvůrci věděli, že žádná 3. série kvůli pozdějšímu zrušení seriálu nebude, jelikož tento díl fakt působí jako promyšlené finále celého seriálu). Začal bych samozřejmě Frankem a Amy, kteří zde mají velice fajn chemii a jejich závěrečná scéna a loučení je asi nejdojemnější scéna celého Punishera. Plus se zde opět ukazuje jak fantastický je Jon Bernthal. Tento díl se jinak točí hlavně o té lince s Pilgrimem a Schultzovými a první jmenovaný je zde opravdu skvělý a ukazuje se zde, že kdyby s ním celá 2. řada lépe pracovala, mohl být fakt super. Jakýkoliv souboj mezi ním a Frankem je strašně dobrý, ať už ten na hotelu, kdy po sobě střílí skrz stěny, nebo ten na vrakovišti, který je krásně špinavý, drsný a brutální. Pilgrim zde má navíc super chemii s Frankem, třeba jejich dialog o dětech a o tom, jak by pro jejich záchranu každý z nich udělal cokoliv, je naprosto boží (nebo třeba jejich malý small talk během souboje o tom, jestli si ten druhý nechce dát pauzičku je strašně super), a též se seriál snaží budovat jakousi paralelu mezi Frankem a právě Johnem. Jediná škoda je, že tohle všechno seriál prostě celou dobu nedělal a pokouší se o to až teď, v posledním díle. Závěr se Schultzovými je taky fajn, ale opět, celou dobu prostě nebyli vůbec budováni a seriál s nimi pracuje až teď, ve finále. Trochu druhé housle zde hraje Billy (stejně jako v celé sérii vlastně :D), který prakticky celý tento díl umírá a stává se z něj tak trochu tragický charakter, kterého je vám na konci i docela líto. Každopádně se mi až překvapivě hodně líbila celá jeho část, kdy je postřelen a nechá se operovat nějakým random podvodným doktorem, který se na něho ale vykašle, shrábne prachy a nechá ho umřít. Ani nevím proč mi tahle linka přišla tak dobrá, ale je to takové ironické a trošku osudové :D Nicméně, finální scéna, kdy Frank konečně dodělá Billyho, je extrémně fajn, strašně se mi líbí, jak se k tomu tvůrci postavili, nemáme zde žádné dlouhé monology, žádné omlouvání se, žádné výmluvy. Frank prostě přijde a jakmile se Billy začne omlouvat, tak ho nemilosrdně odpráskne a chladně odchází. Krásná ukázka toho, jak je Frankovi vlastně už Billy naprosto ukradený, jelikož společně s jeho ztrátou paměti zmizel i vrah jeho rodiny a z Billyho se ve Frankových očích stal prostě jenom další obyčejný kriminálník. Jediná připomínka, kterou k tomu asi mám, tak je to, že jsem celou dobu čekal, že si Billy aspoň na tu poslední epizodu konečně vzpomene, co vlastně udělal a vrátí se mu paměť. Na jednu stranu jsem rád, že se to nestalo, jelikož Billy je v této epizodě fakt super a jeho závěr díky tomu krásně ukazuje, jak už se Frank přes všechny jeho činy přenesl a Billy je mu ukradený, na druhou stranu je to ale takové neuspokojivé :D Billy prostě umírá v naprosté nevědomosti a doslova jeho poslední slova jsou „Ať už jsem udělal cokoliv, omlouvám se.“ Každopádně, finální scéna je samozřejmě hrozně super a já se můžu jenom modlit, že až se někdy Jon Bernthal vrátí do MCU, tak ho Disney naprosto nevykuchá. The Punisher je totiž, i přes to, jak podivná byla celá 2. řada, společně s Daredevilem ten nejlepší seriál, co nám Netflix ve spolupráci s Marvelem nadělil. Hodnocení: 90% () (méně) (více)

darthvader77

Tak tohle bylo opravdu dokonalé finále. Předně se mi líbí, že oba hlavní záporáci druhé série dostali vlastní uspokojivé zakončení ne žádná stupidní free for all jako na konci Daredevila. Přestřelka mezi Johnem a Frankem absoluteně luxusní. Curtisovo vykoupení možná kruté, ale emocionální. Navíc se mi líbila i závěrečná bitka a kdy Frank Castle se rozhodl ušetřit Johna, protože v něm viděl sebe. V obou případech ať už přestřelky nebo bitky to bylo naprosto epické. No a vyvrcholení Billyho Russoa to bylo taky výborně karmické. Žádný poslední souboj si nezasloužil a to jak Curtis chladnokrevně na něj poslal Frankieho. Revene porno s těmi zbohatlíkama se mi taky hodně líbilo i to, že John dostal hořkosladký happy end se svými synky. A jak ho donutili k sebevraždě oj. Ale nejsmutnější bylo obejmutí mezi Amym a Frankem to bylo tak hořkosladké a smutné měl jsem slzu na krajíčku. Mnohem lepší a Punisher je oficiálěn nějlepší mcu content ever! ()

Lenka.Vilka

Tady bylo všechno. Emoce, akce, rvačka ve výtahu (mrzelo mě, že v nemocnici nic, tak dík za náhradu). Na konci slzička a jsem ráda, že Billy skončil, jak skočil. Občas je ta nejúčinnější metoda ta nejjednodušší. Pro všechny. Za konec jsem byla ráda, protože takhle mě nebude mrzet, že mám za sebou poslední díl. Jestli se chcete naštvat, klidně si přečetete plány na třetí sérii. Protože poslední scénou vznikl Punisher. Kompletně, jak má být. S tím vším, jak ho mám ráda. No, a ještě ta jedna důležitá věc je hudební složka, která byla vždy vynikající. Ale když začalo moje milovaná "Here they come to snuff the rooster, Yeah here come the rooster, yeah", šly moje emoce do hajzlu. ()

jozofero

SPOILERY Cely diel mi pokazilo Curtisovo absolutne nelogicke a odveci chovanie. Vie, ze Senator je ich jedina sanca ako dostat spat Amy a doteraz to vydrzal, ale jasne vsak on chce ist domov tak sa na vsetko vykasle a poslusne ho odovzda Mahoneymu. Tlieskam. Cely diel nemal taku dobru atmosferu a vyvrcholenie ako finale prvej serie, ale budis, dalo sa. Aspon ze knaz nezomrel. ()

• Skladba, která hraje na konci epizodym je „Rooster“ od Alice in Chains v live verzi MTV Unplugged. (Punisher)