• fugazi

Sestava nejotravnějších herců od dob Beverly Hills, na kterou jsme nuceni čumět tak o šest dílů víc, než je nutno. Bernthal je výbornej, ale pořádný Punisher běsnění předvede asi jen dvakrát a choreografie všech přestřelek a rvaček je neskutečně ubohá. Těch pár kapek krve to fakt nezachrání. Ke konci jsem se musel už proklikat ... 4/10(22.11.2017)

Frank Castle dostává více prostoru než samotný Punisher, tomu odpovídá i větší míra dialogů. Vedlejších dějových linek je také dost, ale už ne tak často se dostaví něco nepředvídatelného. Naštěstí ani tak nuda nehrozí, příběh se rozvíjí plynule a s přibývajícími díly se stává zajímavějším a nic nezabraňuje tomu, aby akce byla nekompromisní, když na ni dojde. A jsem rád, že se do seriálu dostaly některé mé oblíbené výjevy z komiksů, přestože jsem doufal, že budou intenzivnější. (Netflix)(30.1.2018)

Na spoustu komentujících už začínám mít silnou alergii. Kupříkladu zde se hned vyrojilo množství znalců předlohy, kteří vidí rozpory! Je zřejmé, že většina z nich zná pouze Punishera od dvojky Ennis / Dillon a nedochází jim, že už i Ennisovská série MAX je úplně o něčem jiném a pak zde máme ještě milion dalších zpracování. Není tedy žádný jeden Punisher, tak jako není jeden Spider-man apod. Zabijácko-zábavný model Ennise a Dillona může výborně fungovat jako jeden film, ale 10 hodin nějaké tupé masírky opravdu sledovat nemusím. Právě hloubka postav, jejich ne jednoznačnost a lidskost stejně jako politicko-společenské přesahy dostaly Marvel a potažmo pak i jeho filmové následovníky na míle před superhrdinskou konkurenci. V seriálu se tohoto dostává měrou vrchovatou při ctění základní kostry předlohy a jejích trademarků... civilní, dospělé a skvělé zpracování. Právě v tomhle směru je budoucnost superhrdinského filmu.(25.2.2018)

Punisher je asi najtemnejšia „hlavná“ postava, akú Marvel za desaťročia svojej megaaktívnej činnosti vytvoril. Rozporuplný a kontroverzný Frank Castle po ťažkej rodinnej traume berie spravodlivosť do vlastných rúk a vy sa možno budete pýtať, kde sa končí férová odplata a kde sa začína vulgárny terorizmus. Bernthalovo stvárnenie kultovej postavy bez problémov zatlačilo do úzadia verzie Thomasa Janea, Raya Stevensona a Dolpha Lundgrena. V druhej sérii Daredevila patril k tomu najlepšiemu, preto som od jeho spin-offu nečakal málo. A, nuž, dostal som málo. Akcie je málo a to, čo tu je, je až na výnimky (vysporiadanie sa s bandou arogantných stavbárov + Frankova likvidačka v Microvej centrále) slabučké. Punisher je skvelý a drží divákovu pozornosť i v momentoch, kedy nikoho nezabíja. Problém je vo všetkom ostatnom – zvyšné postavy (až na sympaťáčku Karen) nie sú zlé, ale zároveň sú veľmi nudné. To sa dá aplikovať i na vzťah Micra a Punishera: na jednej strane kvalitne prepracovaný, na strane druhej rozvláčny. Seriál sa netopí ani tak v krvi, ako skôr v dialógoch, ktorých je fakt more a sú zbytočné. A len čo sa prestane kecať... začne sa v ďalšej scéne ZNOVA kecať. Ďalším mínusom je tradičné negatívum marveláckych seriálov a tým je nedostatočný rozpočet; miestami som až neveril, v akých prázdnych newyorských (!) uliciach sa postavy pohybujú. Ak by to malo o polovicu menej dielov, asi by šlo o pecku. Takto je to ale nepochopiteľne moc naťahovaná nuda s niekoľkými svetlými, či skôr riadne temnými, okamihmi. Zhodnotil by som to podobne, ako Defenders a Lukea Cagea: výborný, perfektný začiatok, naťahovaný stred a nakoniec ste radi, že to smeruje do finišu.(20.12.2017)

S1: Velmi slusne. Nezaradi sa to medzi moje naj, ale ma to pribeh, akciu, napatie, konspiracie, lasku a Bernthal (ktoreho si pamatam len z The Walking Dead a aj tam je [5 rokov stary spoiler] trochu kladas a velmo asshole) to dal velmi doveryhodne. Vyvrcholenie si viem predstavit aj inak, ale vylozene nenasralo, a to sa tiez pocita. Kazdopadne ako celok zanechalo dojmy.(22.11.2017)

• - Brokovnice, kterou používá agentka Dinah Madani (Amber Rose Revah), byla vyrobena přímo pro ni na základě její váhy a výšky. (NiWi)

• - Postava Punishera byla původně součástí seriálu Daredevil (od r. 2015), pro Punisherovu oblíbenost se však tvůrci nakonec rozhodli vytvořit pro něj vlastní seriál. (comicsJan)

• - Tvůrci Daredevila (od r. 2015) byli nadšeni tím, jak Jon Bernthal ztvárnil roli Punishera. Uvažovalo se i o tom, že se úplně vyškrtne seriál Iron Fist (od r. 2017) a místo něho vznikne seriál The Punisher. Z této myšlenky nakonec sešlo a vznikly oba seriály. (Zek)