Absolutní masakr, který hlavně v posledních dvou dílech i na Netflixovské poměry překvapuje svou brutalitou a vyloženě zarazí člověka do sedačky. Všichni víme, že Punisher byl skvělým zpestřením druhé série Daredevila a hlavně on vyšvihl zmíněný seriál do top 3 toho nejlepšího, co Netflix kdy zaplatil a vyprodukoval. Racionálně uvažující člověk ovšem musel tušit, že vlastní seriál nemůže být přesně o antihrdnovi-samotářovi, jak jej známe z komiksů, ale ve třinácti dílech musí existovat nějaká dramaturgie a katarze děje, jež správně působí jedině tehdy, pokud nám děj seriálu podrobně představí a sblíží nás s vedlejšími postavami (veterán Curtis a agentka Madani jsou vyloženě boží!), které zprvu prožívají své miniosudy, aby posléze zkřížili cestu obávanému Franku Castleovi. Dle mého se to povedlo na výbornou, ale stejně mě překvapuje, že si tenhle kousek drží až tak vysoké hodnocení a až na výjimky se spousta fanoušků dokázala prokousat přes občasný patos, kterým je citlivě protkán celý seriál. Hlavní cíl samozřejmě bylo napsat hutný příběh, který neomrzí po osmi notně přízemnějších dílech a my diváci jim to odpustíme, jakmile spatříme to závěrečné zúčtování. Alfou a omegou celé téhle věci je samozřejmě fantastický Jon Bernthal, u jehož jsem se nikdy netajil tím, že v době prvních sérií Walking Dead jsem ho vyloženě nesnášel, ale postupně se mu povedlo mě díky výběru dobrých a početných rolí přesvědčit o svých sympatiích, což důrazně vyvrcholilo právě před dvěma lety u Ďábla z Hell´s Kitchen. Neuvěřitelně mě baví jeho herectví, jeho neustálé točení hlavy, jeho styl chůze (převážně s brokovnicí) a samozřejmě jeho typický řev, jež stále zní v hlavách miliónů fanoušků na redditu a v neposlední řadě také emoce, čímž mě naprosto odzbrojil hlavně na konci desátého dílu, kdy z něj byla cítit ta brutální nasranost a nemohoucnost v tom okamžiku konat v jednom. Zkrátka povinnost pro předplatile netflixu, fanoušky seriálů, fanoušky komiksu, fanoušky akčních filmů a zkrátka fanoušky povedené kinematografie...takže vlastně pro všechny, no ne?(2.12.2017)

Frank Castle není hrdina. Frank Castle není uvědomělý muž z lidu. Punisher je chlap, který přišel o všechno a řádsky mu z toho hráblo. Válka je svinstvo a pokud vás nerozhasí ona, návrat z ní a nejisté reakce lidí, kteří si jí neprošli, to zvládnou nepochybně. Tenhle seriál to ví a sděluje to dost nekompromisně. S galony krve, náklaďáky vystřílených patron a nasraným mručením mrtvého muže. A výborným příběhem a postavami. Snad jen trocha té předvídatelnosti mi na tom někde okolo půlky vadila. Naštěstí šli tvůrci cestou očekávatelnou, ale ne hloupou.(30.11.2017)

Tak nevím, moc jsem se těšil na punishera a to je možná ten problém. Čekal jsem pořádnou nekompromisní řežbu ve stylu druhé série Daredevila, kde tomu vládl punisher pokaždé když se objevil na scéně. Tady je hned v prvním díle po 5 minutách skoncováno s celou mafií/kartelem a hotovo. Na konci prvního dílu je ale aspoň určitá naděje, že se Punisher probere z letargie. A tak doufáte a doufáte a dílů přibývá a ono se pořád nic neděje. Na předvedenej děj je těch 13 dílů strašně moc a působí to jako natahovaná vata. A když už teda dojde na akční scény tak pusobí tak nějak sterilně a bez nápadu a na 13 dílů je jich málo. Doteď si pamatuju na scénu z daredevila a vězeňské kočkování. U punishera utkví v paměti možná tak betonování na začátku a hrátky se zrcadlem na konci.(20.11.2017)

To je něco co tu strašně dlouho chybělo. Pořádnej tvrdej krvák, co se s ničím a nikým nesere. Jon Bernthal pro mě nikdy nebyl sympatický, prakticky v ničem jsem ho zrovna nemusel. Ale The Punisher?! Neuvěřitelný herecký výkon, kterým si mě prostě získal. Když vidím, že si někdo stěžuje na pomalejší rozjezd nebo občas výplňové části... Co jako chcete? Akci, likvidaci, krev a střeva 50 % veškerého času? Bravurně zvládnutý seriál, kdy se akce a kecy dodávají v té nejlepší možné míře.(29.11.2017)

• Ouwen

Bohužel, já sotva zvládl tři díly. Totálně to šlo mimo mě, mnohdy byly ty scény vyprovokovaný samoúčelně, aby tam Punisher mohl řádit. Akční scény jsou téměř fenomenální, hlavně osobní souboje působí kontaktně, choreograficky skvělé, dynamicky a jsou perfektně sestříhaný. Horší jsou na tom opět ty tupé přestřelky. Místy se kryje, jindy Punisher chodí jen tak a kosí vše co potká a do toho Bernthal nesnesitelně huláká. Tenhle John Wick styl, kdy s nakloněnou zbraní střelim všechno na jednu ránu mi prostě už leze krkem a je to úplně monotoní. Navíc mi kolikrát přišlo, jako kdyby zdejší brokovnice a útočné pušky neměli zpětný ráz. Takže přestřelky i když jsou krvavé a plné gore, na mě opět působí uměle a totálně otupěle, chybí mi prostě nějaká razance, o hlavní postavu se nedá absolutně obávat. Komiks jsem jinak nečetl a tak nedokážu posoudit, zda je Bernthal tim správným Punisherem. Jenom vim, že film s Janem je totální shit a seriál mě krom akce nijak nedokázal zaujmout, mám prostě smůlu a celkem mě to mrzí, pač jsem vkládal do tohohle seriálu naděje.(27.2.2018)

• - Tvůrci Daredevila (od r. 2015) byli nadšeni tím, jak Jon Bernthal ztvárnil roli Punishera. Uvažovalo se i o tom, že se úplně vyškrtne seriál Iron Fist (od r. 2017) a místo něho vznikne seriál The Punisher. Z této myšlenky nakonec sešlo a vznikly oba seriály. (Zek)

• - Brokovnice, kterou používá agentka Dinah Madani (Amber Rose Revah), byla vyrobena přímo pro ni na základě její váhy a výšky. (NiWi)

• - Postava Punishera byla původně součástí seriálu Daredevil (od r. 2015), pro Punisherovu oblíbenost se však tvůrci nakonec rozhodli vytvořit pro něj vlastní seriál. (comicsJan)