Ok, Punisher má své mouchy, ale jeho sledování jsem si užila víc než cokoliv tento rok. Témata, které zápletky zkoumají jsou tak relevantní, že museli přesunout premiéru. Ale přesně tahle témata dělají seriál tak zajímavým. Legalizace zbraní, násilí, problémy veteránů s PTSD, korupce tajných vládních složek... Co Punishera dělá výjimečným nejsou ty očekávané (a skvěle natočené) rvačky, přestřelky a potoky krve. Nejvíc mě překvapilo, že právě Punisher má tolik srdce a hloubky. Postavy Davida, Karen a Madani dávají Frankovi potřebné protipóly k jeho někdy sebevražedným beznadějným misím. Ben Barnes překvapí svou temností v roli Billyho. Seriál každopádně stojí a padá s výkonem Jona Bernthala. Herec, co vždy dostával malé role, na které jste jen těžko zapomínali. Tady dostává prostor předvést tak krutě realistický výkon, že jen stěží uvěříte, že Jon není ve skutečnosti Frank. Naprosto fascinující a fyzicky mučivá role, za kterou si zaslouží nejdno ocenění. Jak už je u Netflix Marvel univerza zvykem, tempo v půlce mírně skomírá, ale otřepe se tak rychle, že to Punisherovi velmi rádi odpustíte. Za dobu od premiéry jsem seriál viděla už dvakrát a to nestává skoro nikdy.(22.11.2017)

Překvapivě jeden z nejdojemnějších a nejsilnějších seriálů poslední doby. Bernthalovo ztvárnění Castla je perfektní, i když je malinko jinde než v předloze. Propracovaná psychologie všech postav, scénář, který se pitvá v současných problémech "nejlepší země na světě" a krvavá, nekompromisní akce s přehledem zastiňuje dosavadní Marvelovské seriály.(2.12.2017)

Skvělý Bernthal nakonec neválčí ani tak se zločinem, jako spíš s klasickými neduhy netflixovských komiksáren: přemršteným počtem dílů, dějových linek a postav. Jsem ten poslední, kdo by si stěžoval, že chtějí komiksy říct "něco víc", ale tady to sociální drama tristně přehlušuje punisherovské jatka, kvůli kterým jsme - ruku na srdce - všichni přišli. Ale když už se to (asi dvakrát třikrát) řeže, tak aspoň vydatně, to zase jo. Příště bych radši viděl něco brakovějšího, klidně epizodickou formou, než tohle nekonečně tlachání v kanclech o vládních spiknutích a kontemplování nad osudy válečných veteránů. 6/10(19.11.2017)

Velmi zdařilá minisérie, která se nebojí jít stylem i zaměřením proti očekávánému konceptu „seriálový John Wick/Přání smrti“, ovšem trestuhodně rozředěná v obsahem i průběhem neopodstatněném třináctidílném formátu. Což je sice v případě netflixovsko-marvelovských řad již tradiční opakující se problém, ale tentokrát to bije do ksichtu ještě s větší intenzitou než kdy dříve. Ovšem konec dobrý, všechno dobré a jestli tomu něco nelze upřít, tak jsou to kvality závěrečné třetiny, tam se mocně napravují do té doby spíše rozpačité dojmy.(28.11.2017)

Seriálová událost roku a pro Johna Bernthala životní role, do role Punishera se narodil. Sice mě trošku mrzí, že hlavní revenge proběhl už v Daredevilovi a chybí zde pořádný záporák, ale i tahle verze má něco do sebe. Seriál je překvapivě hodně komorně natočen a je to spíše Drama/Thriller k akci dochází až v závěrečných minutách každého dílu a je to samozřejmě velmi brutální až realisticky podané, Punisher na konci každého dílu je na půl mrtvý, sotva chodí dostává solidně naloženo a divák s ním soucití. Seriál samozřejmě především těží ze skvělých hereckých výkonů, hutných napínavých scén, velmi emotivního nádechu, výborných dialogů a brutální akce, které mohlo být však více. Velké plus za krásnou vládní detektivku Amber Rose Revah, která se ukáže i nahá a je velmi férová. Nejlepší akce zřejmě v bunkru se speciálníma jednotkama a v Talibanu. Skvělá podívaná. 90%(30.11.2017)

• - Spoiler: Karen (Deborah Ann Woll) postrelí Lewisa (Daniel Webber) zbraňou, ktorú mala v kabelke. Zbraň jej však pred interview so senátorom zobrala ochranka. (Budisovie)

• - Po vypuštění seriálu nyní v rámci MCU pobývá v New Yorku hned 9 superhrdinů / samozvaných ochránců. Jsou jimi Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist, Doctor Strange, Iron Man, Captain America, Spider-Man a samozřejmě Punisher. (NiWi)

• - Jde doposud o první Marvel komiks z dílny Netflix, ve kterém se neobjeví Rosario Dawson v roli Claire Temple. (Punisher)