Seriálová událost roku a pro Johna Bernthala životní role, do role Punishera se narodil. Sice mě trošku mrzí, že hlavní revenge proběhl už v Daredevilovi a chybí zde pořádný záporák, ale i tahle verze má něco do sebe. Seriál je překvapivě hodně komorně natočen a je to spíše Drama/Thriller k akci dochází až v závěrečných minutách každého dílu a je to samozřejmě velmi brutální až realisticky podané, Punisher na konci každého dílu je na půl mrtvý, sotva chodí dostává solidně naloženo a divák s ním soucití. Seriál samozřejmě především těží ze skvělých hereckých výkonů, hutných napínavých scén, velmi emotivního nádechu, výborných dialogů a brutální akce, které mohlo být však více. Velké plus za krásnou vládní detektivku Amber Rose Revah, která se ukáže i nahá a je velmi férová. Nejlepší akce zřejmě v bunkru se speciálníma jednotkama a v Talibanu. Skvělá podívaná. 90%(30.11.2017)

Tak tohle byla jízda. Kvalitka mnohavrstevnosti seriálu od úrovně "rozbíjení hlav", před "rodinné záležitosti, "láska", až po "zrada nad zradu". Výběr hlavní postavy byl bravurní. Věrnost předloze taky nezklamala. Jedině...proč si musel tu lebku nasprejovat až v předposledním díle? Ta legendární lebka chyběla celou tu dobu, ubíral to formě na kráse původu. Ale co už.(6.6.2018)

Na spoustu komentujících už začínám mít silnou alergii. Kupříkladu zde se hned vyrojilo množství znalců předlohy, kteří vidí rozpory! Je zřejmé, že většina z nich zná pouze Punishera od dvojky Ennis / Dillon a nedochází jim, že už i Ennisovská série MAX je úplně o něčem jiném a pak zde máme ještě milion dalších zpracování. Není tedy žádný jeden Punisher, tak jako není jeden Spider-man apod. Zabijácko-zábavný model Ennise a Dillona může výborně fungovat jako jeden film, ale 10 hodin nějaké tupé masírky opravdu sledovat nemusím. Právě hloubka postav, jejich ne jednoznačnost a lidskost stejně jako politicko-společenské přesahy dostaly Marvel a potažmo pak i jeho filmové následovníky na míle před superhrdinskou konkurenci. V seriálu se tohoto dostává měrou vrchovatou při ctění základní kostry předlohy a jejích trademarků... civilní, dospělé a skvělé zpracování. Právě v tomhle směru je budoucnost superhrdinského filmu.(25.2.2018)

Dal bych i 5*, ale mám s tím ideologický problém, kdy mám pocit, že i 4* je moc. Tak jako na oscarech oceňují filmy na základě politických přesvědčeních, především pokud jsou ve společnosti nálady, které vyžadují nějaký imperativ, tak nevidím důvod, proč takhle nehodnotit i Punishera. Vlastně naprosto chápu pokud by tomu někdo dal odpad, i přesto, že filmařsky je to skvěle vybroušené dílo. Je mi celkem líto, že zrovna tady Bernthal podává svůj nejlepší výkon a role Punishera je přímo šita na míru jeho psychopatickému xichtu. Co mi vadí a je poslední dobou velmi v kurzu, je právě fetišizace násilí, zbraní, krve a bolesti. V tom je i skrytá oslava všeho zmíněného. Celá ta dokonale fyzicky zahraná bolest je vlastně v něčem krásná. Tato druhá strana Marvelu, která se snaží vykreslovat realističtěji a reagionálněji než v blockbasterech řešící globální hrozby, je právě tím, co vyvolává iluzorní pocit, že je snad v našich silách si tímhle projít i v našem životě, a snad i hledat pochopení pro tyhle lidi, a tím i ospravedlňovat takové činy. Největší problém přichází v 9. dílu, tuším, u kterého jsem pochopil proč posunuli premiéru seriálu. Vzhledem k další párty v Americe, kde nějaký pičus se zbraní v ruce pálil do lidí, je to pochopitelné. Trumpa a kohokoliv jiného z řad vymrdaných republikánů nenapadlo, že by mohli už konečně začít trochu více regulovat držení zbraní. A tenhle seriál je vlastně obhajobou tohoto pro ně citlivého tématu. Z člověka, který v seriálu se snaží o regulaci a podle toho, jak to tam vysvětluje, tak musím říct, že to bylo velmi rozumné, udělali totálního idiota. Zesměšnili ho, ale upřímně, kdyby před vámi vystřelili pár týpkům mozek z hlavy, tak se taky poserete a zdrhnete pryč. Tady se opět glorifikuje přehnané hrdinství, které hraničí spíš s blbostí. A tvůrci seriálu si jsou moc dobře vědomi, že v USA už jsou tyhle nálady ve společnosti, které chtějí větší dohled nad držení zbraní. Jinak by samozřejmě neposunuli premiéru seriálu. Proč tedy taky činí? Bojí se vyjít ze své konformní zóny, být konfrontování s ústavou a se současnou vládnoucí elitou? Číší z toho jen snaha vydělat co nejvíc peněz na vlně toho, co si mainstreamový dívák teď přeje. A to je momentálně násilí, krev a zbraně. Kurva, jestli se dneska dobře nevyspím, tak to dostane odpad. Enjoy violence.(9.12.2017)

No vidíš Marvel, dá sa to aj inak! Bez superschopností a bez hromady digitálneho sajrajtu prichádza najcivilnejší a relatívne najľuďskejší počin značky. Nič ma nebaví viac, ako keď je hlavný hrdina realite blízký, a svojim príbehom a následnými činmi sa mi vie priblížiť. Tým, že Punisher nie je ďaľším akčným výplachom, je postupne gradovaná atmosféra a len občasné akčné mäso kontrastom omnoho efektívnejšie, než v seriáloch, kde to duní od prvej do poslednej chvíle. Dunenie ma unavuje, unavilo, a už podobné veci dávno nepozerám. Punisher je iný. Je takým seriálom, ako to mám rád.(4.12.2017)

• - Poprvé se postava Punishera objevila v roce 1974 v komiksovém sešitu "Amazing Spider-Man #129". (Bube1)

• - O roli Punishera měl zájem i Tom Hardy, ten byl ale nakonec obsazen do role Venoma. (Zek)

• - Tvůrci Daredevila (od r. 2015) byli nadšeni tím, jak Jon Bernthal ztvárnil roli Punishera. Uvažovalo se i o tom, že se úplně vyškrtne seriál Iron Fist (od r. 2017) a místo něho vznikne seriál The Punisher. Z této myšlenky nakonec sešlo a vznikly oba seriály. (Zek)