Absolutní masakr, který hlavně v posledních dvou dílech i na Netflixovské poměry překvapuje svou brutalitou a vyloženě zarazí člověka do sedačky. Všichni víme, že Punisher byl skvělým zpestřením druhé série Daredevila a hlavně on vyšvihl zmíněný seriál do top 3 toho nejlepšího, co Netflix kdy zaplatil a vyprodukoval. Racionálně uvažující člověk ovšem musel tušit, že vlastní seriál nemůže být přesně o antihrdnovi-samotářovi, jak jej známe z komiksů, ale ve třinácti dílech musí existovat nějaká dramaturgie a katarze děje, jež správně působí jedině tehdy, pokud nám děj seriálu podrobně představí a sblíží nás s vedlejšími postavami (veterán Curtis a agentka Madani jsou vyloženě boží!), které zprvu prožívají své miniosudy, aby posléze zkřížili cestu obávanému Franku Castleovi. Dle mého se to povedlo na výbornou, ale stejně mě překvapuje, že si tenhle kousek drží až tak vysoké hodnocení a až na výjimky se spousta fanoušků dokázala prokousat přes občasný patos, kterým je citlivě protkán celý seriál. Hlavní cíl samozřejmě bylo napsat hutný příběh, který neomrzí po osmi notně přízemnějších dílech a my diváci jim to odpustíme, jakmile spatříme to závěrečné zúčtování. Alfou a omegou celé téhle věci je samozřejmě fantastický Jon Bernthal, u jehož jsem se nikdy netajil tím, že v době prvních sérií Walking Dead jsem ho vyloženě nesnášel, ale postupně se mu povedlo mě díky výběru dobrých a početných rolí přesvědčit o svých sympatiích, což důrazně vyvrcholilo právě před dvěma lety u Ďábla z Hell´s Kitchen. Neuvěřitelně mě baví jeho herectví, jeho neustálé točení hlavy, jeho styl chůze (převážně s brokovnicí) a samozřejmě jeho typický řev, jež stále zní v hlavách miliónů fanoušků na redditu a v neposlední řadě také emoce, čímž mě naprosto odzbrojil hlavně na konci desátého dílu, kdy z něj byla cítit ta brutální nasranost a nemohoucnost v tom okamžiku konat v jednom. Zkrátka povinnost pro předplatile netflixu, fanoušky seriálů, fanoušky komiksu, fanoušky akčních filmů a zkrátka fanoušky povedené kinematografie...takže vlastně pro všechny, no ne?(2.12.2017)

V prvom rade musim k tym piatim hviezdam dodat, ze sa nejedna tak uplne o kompliment. Od Punishera som ocakaval dalsi krok smerom k naturalistickejsiemu a realistickejsiemu uchopeniu ''super''-hrdinskej tematiky, ktore posobilo v Daredevilovi sviezo a okamzite vytiahlo serial z kalnych vod Marvelovskeho patosu. Bohuzial, novy trend sa nekona. Nicmenej i tak som za serial rad. Zbytok Marvelu, ako celku, ma prestal bavit uz davno. Defenders troupe ma s vynimkou Murdocka nechava chladnym (a jedna lastovicka leto nerobi).. Silver screen linka, jak-by-smad. Na druhej strane par rebier u protagonistu zapraska, choreografia akcnych scen nieje uplne banalna. S par scenaristickymi ''low level setupmi", nech to dana postava v dany moment nema uplne tazke, som sa ako tak vyrovnal (atentat a antagonistova ''pack and leave'' scena). Serial nastasie do plnej opulentnosti nespadava, obcas je dokonca roztomile sadisticky (M249 + noz :D). Byt to viac gritty, ziadny komentar by k tej patke nebol nutny. Toto je cesta, chce to len viac odvahy. Pride mi hrozne vtipne ze to zatial chape tak malo producentov, po tom co predviedol Nolas s Batmanom. Taktiez ze Marvel zas chape skor aspon v troch instanciach (i ked tuna iba ciastocne a Deadpool bol tiez rozpacity fail, pretioze few dick jokes R-ko nerobi) a ze jak DC tak Marvel nadalej chrila jednu vtipnu omalovanku za druhou. Hlavne DC strategiu uplne nechapem. Copy-paste? Hey guys, are you completely retarded? GIVE US LOBO! GIVE US PAIN! :D(9.12.2017)

To je těžký hodnotit, poslední tři díly jsem nestíhala, protože jsem nestačila vytírat ty kýble krve a uklízet mrtvoly, kterých bylo neurkom. On se totiž ten brouček Punisher s hláskem skřivánka rozhodl trochu vygruntovat v armádních a ještě v jiných řadách. Je to mezi trojkou a čtyřkou. Na mě tam bylo opravdu docela dost násilí, možná by se ho dalo ubrat a hned bych to zvedla nahoru. Jinak spokojenost.(8.1.2018)

Již od prvního setkání s Katem v Daredevilovi jsem si říkal, jaká pecka by mohl být samostatný seriál o něm. Trvalo to sice skoro dva roky, ale mě čekání je konečně u konce. Jon Bernthal nejlepší výkon kariéry, myslím, že tento výkon nemůže překonat. Jeho chladný přístup, chraplavý hlas a neuvěřitelně zvládnutá mimika to jasně potvrzují. Dokázal se do své role vžít a dát jí sto procent (je zajímavé, že v reálu je Bernthal sympatický, vtipný a dá se s ním normálně mluvit, což je pravý opak jeho postavy v seriálu, tím se dá poznat, jaká herecká extratřída doopravdy je). Teď ale k samotnému seriálu. Úvodní znělka se mi vryla do paměti, líbily se mi všechny herecké výkony. Akce zvládnutá bravurně, jako v normálním áčkovém filmu. Říkal jsem si, jak se tvůrci poperou s akcí a brutalitou, a věřte, že těch na vás čeká habaděj. Možná bych jen snížil tu nesmrtelnost Franka, ale pak si člověk řekne, že to je přeci Kat, tak co do toho mám co mluvit. Postava Punishera naplnila potenciál, jeho boj s vnitřními démony propracován do nejmenšího detailu. Bitky jedny z nejlepších za poslední dobu. Uvidíme, jak se vydaří druhá řada, která je jasná (na Bena Barnese, teď již ne Billyho Russo, ale Jigsawa, jsem natěšený jak malé děcko). Za mě dávám 92 %(27.11.2017)

Frank Castle není hrdina. Frank Castle není uvědomělý muž z lidu. Punisher je chlap, který přišel o všechno a řádsky mu z toho hráblo. Válka je svinstvo a pokud vás nerozhasí ona, návrat z ní a nejisté reakce lidí, kteří si jí neprošli, to zvládnou nepochybně. Tenhle seriál to ví a sděluje to dost nekompromisně. S galony krve, náklaďáky vystřílených patron a nasraným mručením mrtvého muže. A výborným příběhem a postavami. Snad jen trocha té předvídatelnosti mi na tom někde okolo půlky vadila. Naštěstí šli tvůrci cestou očekávatelnou, ale ne hloupou.(30.11.2017)

• - Poprvé se postava Punishera objevila v roce 1974 v komiksovém sešitu "Amazing Spider-Man #129". (Bube1)

• - Jde doposud o první Marvel komiks z dílny Netflix, ve kterém se neobjeví Rosario Dawson v roli Claire Temple. (Punisher)

• - O roli Punishera měl zájem i Tom Hardy, ten byl ale nakonec obsazen do role Venoma. (Zek)