• Ouwen

Bohužel, já sotva zvládl tři díly. Totálně to šlo mimo mě, mnohdy byly ty scény vyprovokovaný samoúčelně, aby tam Punisher mohl řádit. Akční scény jsou téměř fenomenální, hlavně osobní souboje působí kontaktně, choreograficky skvělé, dynamicky a jsou perfektně sestříhaný. Horší jsou na tom opět ty tupé přestřelky. Místy se kryje, jindy Punisher chodí jen tak a kosí vše co potká a do toho Bernthal nesnesitelně huláká. Tenhle John Wick styl, kdy s nakloněnou zbraní střelim všechno na jednu ránu mi prostě už leze krkem a je to úplně monotoní. Navíc mi kolikrát přišlo, jako kdyby zdejší brokovnice a útočné pušky neměli zpětný ráz. Takže přestřelky i když jsou krvavé a plné gore, na mě opět působí uměle a totálně otupěle, chybí mi prostě nějaká razance, o hlavní postavu se nedá absolutně obávat. Komiks jsem jinak nečetl a tak nedokážu posoudit, zda je Bernthal tim správným Punisherem. Jenom vim, že film s Janem je totální shit a seriál mě krom akce nijak nedokázal zaujmout, mám prostě smůlu a celkem mě to mrzí, pač jsem vkládal do tohohle seriálu naděje.(27.2.2018)

1. série - 100% - Ještě pořád jsem zaskočený z toho, jak perfektně do sebe všechno zapadlo. Dostatečně bohatý scénář, který dokáže ospravedlnit, proč má Frankova cesta za pomstou víceméně repete, se kombinuje s parádním herectvím všech vedlejších postav, z nichž nejvíce vyčuhuje čím dál lepší Ben Barnes i neokoukaná Amber Rose Revah. Samostatnou kapitolou je potom Jon Bernthal, který se Punisherem asi narodil. Jeho ochota jít za ryzí fyzičnost a doslova se na obrazovce vyřvávat v emocionálně pravdivých scénách snad nemá obdoby. Tenhle chlapík zkrátka součástí Defenders být nemohl, protože by šel všechny nepřátele během první epizody roztrhat, i kdyby ho to mělo stát život.(3.1.2018)

Někde mezi 3 a 4.. Rozhodně lepší než Iron Fist nebo Defenders, ale rozhodně horší než J.Jones nebo L. Cage.. Kvalitativně je to z mého pohledu nejblíže Daredevilovi, který je ale pořád o chlup lepší-možná právě proto, že má Punishera který díky malému prostoru může mít agresivnější tah na bránu... On to vlastně vůbec není špatně natočený seriál. Postavy jsou přesné a parádně zahrané. Jednotlivé motivy jsou často závažné. Jednotlivé scény jsou často silné. Ale jako celek mě to prostě moc nebralo. Je to o ztrátě, rodině, vztazích z boje, PTSD, atd..to vše nám odhaluje Franka jako ex-vojáka který si přitáhnul domů hromadu sraček, ale vytratil se ten Punisher který před časem sám zachránil druhou Daredevilovskou sérii od úpadku. Příběh je podivně roztříštěný a často na místě přešlapující. Pořád se něco asi děje, ale já jako divák mám pořád pocit, že mi oči leští vata. Charaktery jsou rychle rozstřelené tak, že je vlastně už v polovině jasné o koho se nemusíme strachovat a kdo to má asi spočítané.. Překvápko se nekoná (ikdyž jeden náběh tam byl).... Prostě škoda no.. Dobré drama o ex-vojákovi které by bez značky Punisher fungovalo stejně dobře, jen by nemilosrdně zapadlo do propadliště seriálových dějin..(3.12.2017)

Už když se Punisher objevil v Daredevilovi, bylo celkem jasné, že jeho sólovka bude dobrá. Ale že to bude takhle zatraceně parádní, to mě ani ve snu nenapadlo. Tohle má všechno. Předně se Punisher může pyšnit příběhem o několika vrstvách, který sleduje vedle Franka i další postavy, které celkový obraz výtečně doplňují. Jako bonbónek vidím reakci na aktuální témata, která ve Státech v současnosti rezonují. Je tu kulervoucí akce, která vrcholí přestřelkou ve sklepení, což je jedna z top žánrových sekvencí vůbec a na své si samozřejmě přijdou i fandové vyhřezlých vnitřností a stříkajících mozků, protože bez nich by Punisher nebyl Punisherem. A samozřejmě casting s naprosto dokonalým Berenthalem, který chraptí tak, že z toho jde mráz po zádech. Ale pozadu nezůstávají ani další herci, kteří všichni do jednoho sedli ke svým rolím jak p*del na hrnec. Obrovská natěšenost na druhou sérii a doufám, že si to Castle rozdá s Rusákem a mámou Gnucciovou. 100%(1.12.2017)

Nejsem žádný vořezávátko, ale u některých krvavých scén se mi neudělalo dobře. Jinak jsem ani nečekal, že by postava Punishera byla tak vícerozměrná, proti žánrovým klišé šly i delší dialogové výměny. Kdyby společenské ostny seriálu byly ještě delší, dám bez debat stovku. O druhé řadě ale zatím neuvažuju.(2.1.2018)

• - Postava Punishera byla původně součástí seriálu Daredevil (od r. 2015), pro Punisherovu oblíbenost se však tvůrci nakonec rozhodli vytvořit pro něj vlastní seriál. (comicsJan)

• - Brokovnice, kterou používá agentka Dinah Madani (Amber Rose Revah), byla vyrobena přímo pro ni na základě její váhy a výšky. (NiWi)

• - Ani zde nevynechal Stan Lee své tradiční cameo. Diváci však museli být opravdu pozorní. Lee se mihne na jednom z plákátů v parku, který navštíví Frank (Jon Bernthal) s rodinou a Billy Russoem (Ben Barnes) v jedné z epizod. (NiWi)