Absolutní masakr, který hlavně v posledních dvou dílech i na Netflixovské poměry překvapuje svou brutalitou a vyloženě zarazí člověka do sedačky. Všichni víme, že Punisher byl skvělým zpestřením druhé série Daredevila a hlavně on vyšvihl zmíněný seriál do top 3 toho nejlepšího, co Netflix kdy zaplatil a vyprodukoval. Racionálně uvažující člověk ovšem musel tušit, že vlastní seriál nemůže být přesně o antihrdnovi-samotářovi, jak jej známe z komiksů, ale ve třinácti dílech musí existovat nějaká dramaturgie a katarze děje, jež správně působí jedině tehdy, pokud nám děj seriálu podrobně představí a sblíží nás s vedlejšími postavami (veterán Curtis a agentka Madani jsou vyloženě boží!), které zprvu prožívají své miniosudy, aby posléze zkřížili cestu obávanému Franku Castleovi. Dle mého se to povedlo na výbornou, ale stejně mě překvapuje, že si tenhle kousek drží až tak vysoké hodnocení a až na výjimky se spousta fanoušků dokázala prokousat přes občasný patos, kterým je citlivě protkán celý seriál. Hlavní cíl samozřejmě bylo napsat hutný příběh, který neomrzí po osmi notně přízemnějších dílech a my diváci jim to odpustíme, jakmile spatříme to závěrečné zúčtování. Alfou a omegou celé téhle věci je samozřejmě fantastický Jon Bernthal, u jehož jsem se nikdy netajil tím, že v době prvních sérií Walking Dead jsem ho vyloženě nesnášel, ale postupně se mu povedlo mě díky výběru dobrých a početných rolí přesvědčit o svých sympatiích, což důrazně vyvrcholilo právě před dvěma lety u Ďábla z Hell´s Kitchen. Neuvěřitelně mě baví jeho herectví, jeho neustálé točení hlavy, jeho styl chůze (převážně s brokovnicí) a samozřejmě jeho typický řev, jež stále zní v hlavách miliónů fanoušků na redditu a v neposlední řadě také emoce, čímž mě naprosto odzbrojil hlavně na konci desátého dílu, kdy z něj byla cítit ta brutální nasranost a nemohoucnost v tom okamžiku konat v jednom. Zkrátka povinnost pro předplatile netflixu, fanoušky seriálů, fanoušky komiksu, fanoušky akčních filmů a zkrátka fanoušky povedené kinematografie...takže vlastně pro všechny, no ne?(2.12.2017)

No vidíš Marvel, dá sa to aj inak! Bez superschopností a bez hromady digitálneho sajrajtu prichádza najcivilnejší a relatívne najľuďskejší počin značky. Nič ma nebaví viac, ako keď je hlavný hrdina realite blízký, a svojim príbehom a následnými činmi sa mi vie priblížiť. Tým, že Punisher nie je ďaľším akčným výplachom, je postupne gradovaná atmosféra a len občasné akčné mäso kontrastom omnoho efektívnejšie, než v seriáloch, kde to duní od prvej do poslednej chvíle. Dunenie ma unavuje, unavilo, a už podobné veci dávno nepozerám. Punisher je iný. Je takým seriálom, ako to mám rád.(4.12.2017)

Velmi zdařilá minisérie, která se nebojí jít stylem i zaměřením proti očekávánému konceptu „seriálový John Wick/Přání smrti“, ovšem trestuhodně rozředěná v obsahem i průběhem neopodstatněném třináctidílném formátu. Což je sice v případě netflixovsko-marvelovských řad již tradiční opakující se problém, ale tentokrát to bije do ksichtu ještě s větší intenzitou než kdy dříve. Ovšem konec dobrý, všechno dobré a jestli tomu něco nelze upřít, tak jsou to kvality závěrečné třetiny, tam se mocně napravují do té doby spíše rozpačité dojmy.(28.11.2017)

To je něco co tu strašně dlouho chybělo. Pořádnej tvrdej krvák, co se s ničím a nikým nesere. Jon Bernthal pro mě nikdy nebyl sympatický, prakticky v ničem jsem ho zrovna nemusel. Ale The Punisher?! Neuvěřitelný herecký výkon, kterým si mě prostě získal. Když vidím, že si někdo stěžuje na pomalejší rozjezd nebo občas výplňové části... Co jako chcete? Akci, likvidaci, krev a střeva 50 % veškerého času? Bravurně zvládnutý seriál, kdy se akce a kecy dodávají v té nejlepší možné míře.(29.11.2017)

Bez sebemenšího přehánění - první série Punishera je to nejlepší, co kdy vzešlo z produkce MCU a tvůrci budou mít do budoucna co dělat, aby udrželi laťku takhle vysoko. První díly jsou spíš seznamovací, postupně ale atmosféra houstne a druhá polovina už je prostě vynikající. Rozředění na 13 dílů taky vůbec nevadí, pozvolnějším budováním zápletky se totiž daří velmi důsledně vykreslit charaktery a výsledkem toho je, že jsem si svým způsobem oblíbil snad všechny postavy. Bernthal se pro tuhle roli narodil, famózní výkon.(22.12.2017)

• - Jde doposud o první Marvel komiks z dílny Netflix, ve kterém se neobjeví Rosario Dawson v roli Claire Temple. (Punisher)

• - O roli Punishera měl zájem i Tom Hardy, ten byl ale nakonec obsazen do role Venoma. (Zek)

• - Tvůrci Daredevila (od r. 2015) byli nadšeni tím, jak Jon Bernthal ztvárnil roli Punishera. Uvažovalo se i o tom, že se úplně vyškrtne seriál Iron Fist (od r. 2017) a místo něho vznikne seriál The Punisher. Z této myšlenky nakonec sešlo a vznikly oba seriály. (Zek)