The Punisher

(TV seriál)
  • USA Marvel's The Punisher

Série(2) / Epizody(26)

Spin-off netflixáckého dramatu Daredevil nám představí marváleckou legendu, vojenského veterána Franka Castla, kterého po zavraždění milované dcerky a manželky živí nenávist a chuť zabít každého, kdo se mu postaví do cesty. A je mu vážně jedno jakou masku má přes obličej nebo jakou nadpřirozenou silou vládne. Po ulicích Ďábelské kuchyně se Frank Castl prohání s tváří Jona Bernthala. (geklon)

Fr

„BYL ZRAZEN PŘÍTELEM KVŮLI SLÁVĚ A PENĚZŮM… (COŽ JE NEJSPÍŠ TO NEJHORŠÍ, CO SE TI NA TOMHLE SVĚTĚ MŮŽE PŘIHODIT…)“ /// Sice se tady filozofuje míň než v Daredevilovi, ale pro příště bych doporučoval natočit 13 dílů a pak je sestříhat na konečnejch 10. To by byl panečku biják – neustálý vzájemný vodkrvování by bylo (vobčas) proložený úryvkama z Frankovi armádní minulosti (jak jinak než akční a krvavý). Takhle se to návykovou záležitostí stává někdy vod 7 dílu, kdy už je všechno podstatný řečeno, vztahový propletence nabíraj grády a jednání postav zvedá adrenalin. Závěrem můžu konstatovat, že Dolph Lundgren má v Jonovi Bernthalovi dobrýho následovatele! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neustále si vopakuju: „Na útěk z boje se nespoléhej, zaujmi otevřenou formaci, lehni si a čekej. Dočkáš se pak posil jako voják, drž se, drž se, drž se jako voják... 2.) Můj ksicht se prošel po rozbitým zrcadle (několikrát). 3.) Thx za titule „L0newolf a Xavik6“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

DaViD´82

Velmi zdařilá minisérie, která se nebojí jít stylem i zaměřením proti očekávánému konceptu „seriálový John Wick/Přání smrti“, ovšem trestuhodně rozředěná v obsahem i průběhem neopodstatněném třináctidílném formátu. Což je sice v případě netflixovsko-marvelovských řad již tradiční opakující se problém, ale tentokrát to bije do ksichtu ještě s větší intenzitou než kdy dříve. Ovšem konec dobrý, všechno dobré a jestli tomu něco nelze upřít, tak jsou to kvality závěrečné třetiny, tam se mocně napravují do té doby spíše rozpačité dojmy. | S1: 4/5 | ()

Lima

Tímhle směrem – tj. postavy z masa a kostí, jež bolí každý úder, jejich konání, které má smysl, duchaplné dialogy, děj, který není primitivní a je oproštěný od klišé – kdyby se ubíraly i filmová zpracování ´marvelovek´, byl bych jedině pro. Zatím se tak neděje (čest vyjímkám, jako ´Guardians of the Galaxy´ a ´Thor Ragnarok´, ti jsou aspoň osobití a vtipní)). Seriáloví ´Daredevil´ a zejména ´Punisher´ jsou tak úplnými protipóly filmovým generickým CGI atrakcím, přestože je zastřešuje společné studio, což je zajímavé. Zejména ´Punisher´ ma tak velký otisk reálnosti a uvěřitelnosti, že si říkám, jestli má vůbec ještě něco společného s komiksem a předvádí fakt skvělou scenaristickou práci. ()

Cervenak

Čo sa mňa týka, Trestač ;-) je naj seriál tohto roka (sorry jako, pán Fincher), určite najlepší zo všetkých marvelovských seriálov (akože omnoho!) a povedal by som, že je to jedna z naj komiksových adaptácií vôbec. Nemá to slabé miesto, pokiaľ ste teda nečakali, že František Kaštieľ v každej časti vyhubí celý mafiánsky klan. Niežeby občas niekomu neodstrelil hlavu brokovnicou, ale o to tu nejde. A je strašne super, že to napriek tomu funguje. Má to skvelý príbeh, sústredený hlavne na osudy vojnových veteránov, cez ktorých seriál zaujímavo komentuje súčasnú spoločenskú situáciu v USA (zbraňová lobby a jej odporcovia, vnútorný terorizmus a pod.). Je to dráma s vynikajúcimi dialógmi v podaní veľmi dobrých hercov (Bernthal neuveriteľne vládne), má to zaujímavú špionážno-konšpiračnú dejovú líniu, je to aj napínavý thriller a, čuduj sa svete, hrdinov sidekick nie je stupídna komická postava. Je tam dokonca aj milostný trojuholník, spracovaný veľmi originálne a ani chvíľu to nie je nemiestne, práve naopak, prehlbuje sa ním tá dráma a bolesť. Všetko zavŕšené krvavými tromi dielmi vrátane brutálneho finálneho súboja, pri ktorom som skoro odvracal zrak. Je to pekelne temné, ale bez digitálnych mrakov a dažďa (ahoj, Snyder). Temnota vychádza z toho, že je to prísne realistické a počas akčných scén každý úder, každý zásah guľkou (nožom, šípom, mačetou...) fakt bolí. A že je tých zranení neúrekom. Castle je tu zhruba každý tretí diel rozbitý ako McClane na konci prvej Smrtonosnej pasce. Napriek tomu veríte, že vďaka svojej tvrdošijnosti sa z toho vyhrabe. Veľmi, veľmi sa im to vydarilo. ()

T2

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Rozpočet $-miliónov║ __1.séria__ Netflix sa teda rozbehol vo veľkom. Máme tu ďalší doslova nadupaný temný komiksový seriál a nadmieru vydarený. Môžem povedať, že asi rovnocenný s Daredevilom. Jon Bernthal ako Punisher je výborný, má to slušný drive, dejovo pútavé, má to napätie a keď príde na akciu, tak to väčšinou dobre sype, slušný masaker ale v rámci tohto antihrdinu úplne v norme. Postava itečkára Micra ujde, Ben Barnes ako super mariňák sa mi až tak tam nehodí ale dobre prekusnem ho, lebo slizký je o tom niet pochýb. Záverečné tri diely to slušne valcujú až do mrte kosti. /85%/ __2.séria__To ako čo im j**e! Prvý diel druhej série ešte fajn, ani ten amiš mi nevadil, ani to že tam vykosil Frank armádu zabijakov. V druhom diely to ešte ako tak ujde, aj keď to miestami príde už dosť otravné, hlavne to dievča na úteku. Nuž ale tretí diel na šerifskej stanici a nevýrazný fopa masaker v lesoch ďalších hnilých zabijakov toho amiša, ktorý ich neviem kde berie, už je troška cez čiaru. Všetko ale na vrch zabíja účasť ťažko pádneho neherca Bena Barnesa, ktorý tam je ako vred na riti zbytočný až hrôza, k tomu úplne prehráva jeho psycholožka. Po štvrtom diely to balím pekne to dohúkali a tak som sa tešil na druhú sériu. /35%/ ()

• Postava Turka Barretta (Rob Morgan) je jedinou, která se objevila úplně ve všech dosavadních sériích Marvel seriálů na Netflixu. (NiWi)
  • Ve scéně, kdy Dinah Madani (Amber Rose Revah) navštíví Dr. Dumont (Floriana Lima), naleje jí právě doktorka víno s anglickým názvem Decoy (česky návnada), což vtipně sedí do kontextu příběhu. (zbyshek)