Dominion

Dokumentární

Austrálie, 2018, 120 min

Chris Delforce

Joaquin Phoenix (vyp.), Rooney Mara (vyp.), Sadie Sink (vyp.), Chris Delforce (vyp.), Sia (vyp.)

Chris Delforce

V prípade, že by vám niekto tvrdil, že tie zábery v Earthlings sú už predsa staré a že už sa také niečo nemôže diať, odporučte mu Dominion. Neexistuje iný dokument (z tých novších), ktorý by problematiku využívania zvierat priblížil komplexnejšie (možno... alternatíva: Land of Hope and Glory). Približuje všetky základné priemyselné odvetvia, pri ktorých zvieratá trpia. A nemusia. Všetci môžeme pomôcť to minimalizovať tým, že tieto krvavé produkty nebudeme kupovať. Prípadne sa zapojiť do kampaní neziskoviek a občianskych združení (na Slovensku napr. Slovenská vegánska spoločnosť, Humánny pokrok, Združenie za práva zvierat, Zvierací ombudsman, 269 Life Bratislava, Anonymous for the Voiceless). Celý dokument si môžeš pozrieť aj s českými titulkami TU (legal od autorov).(6.9.2018)

Dvě hodiny důvodů, proč nejím maso... nejdůležitější film nejen tohohle roku.(3.1.2019)

Tohle jsme my. My všichni. Každý z nás. I já. Pustit povinně všem, třeba to někomu otevře oči.(24.12.2018)

Není nic co by v tomto dokumentu mělo chybět. Vše co je potřeba vědět je zobrazeno a následně v závěru i vysvětleno v širším odvětví. Zavést povinně do škol, nic víc, nic míň.(30.10.2018)

Jestli přemýšlíte, zda konzumovat živočišné produkty nebo ne, a nemáte jasno... Odpovědí je Dominion. A pokud vám někdy bude někdo tvrdit, že zabíjení zvířat jde dělat humánně... Nejen, že je to logický nesmysl... Ale taky - pusťte mu Dominion. Dominion je ukázka veškeré deprese, všeho strádání a bolesti, kterou cítí všechna zvířata využívaná člověkem. Smrtelný strach. Hygienické podmínky na nulové úrovni. Chování pracovníků na nulové úrovni. Nulový soucit. Jen čísla, kusy, kila masa. Nic víc. Doporučuju. Jako osvětový film těžce bezkonkurenční.(13.1.2019)

Drastické, 100% real, bez cenzury. Ke shlédnutí na YouTube.(20.10.2018)