Pach (E04) (epizoda)

Ripe

Drama / Thriller

USA, 2018, 1 h

• stitch7

Sopl tempo pokračuje. Jenže v půlce seriálu (!!!) to už nebaví ani mě. Závěrečnej prostřih udělanej tak moc špatně, že ani nechápu, co se v něm stalo.(31.7.2018)

Nevím, jestli je to tím, že už si začínám na více než pomalé tempo zvykat, nebo jestli skutečně došlo ke změně, ale ze čtvrté epizody mám mnohem lepší pocit. Jeví se mi to tak, že se toho v tomto dílu odehrálo víc, než za všechny předchozí epizody dohromady.(9.11.2018)

Už je skutečně záhodno, aby se do látky tvůrci pořádně zakousli. Trošku se motáme v kruhu a oné prázdnoty a recyklace už je kapku moc. Dějový spád je velmi nepatrný, což už začíná vadit. Naše hrdinka začíná víc těžit ze spolupráce s detektivem, který není místní a nevidí věci pod pokličkou. Novinářka se sebedestruktivními problémy a traumatickými zážitky z dospívání je sice stále zajímavou postavou, ale pevně věřím, že v druhé polovině série pojedeme na úplně jinou rychlost a Jean-Marc Vallée k dusivé atmosféře přidá i něco dalšího.(20.9.2018)

No, od Valléeho jsem to teda čekal napínavější a napínavější. Takhle to může napravit jen nějaký pikantní závěrečný zvrat..(9.8.2018)

Scenár sa snaží dostať čo najhlbšie do myslí a pocitov postáv, čo má za následok ono kritizované / obhajované pomalé tempo. Takže vážne nejde o strhujúci detektívny thriller, ale o snahu o rozprávanie detektívneho príbehu psychologickejšou formou, čo mne osobne najviac bolo jasné práve v Ripe, preto na to takto polopate upozorňujem. Záverečná rapidmontáž spĺňa presne to, čo od Valleého očakávam, snáď jej nezrozumiteľnosť dostane smerom k záveru uspokojujúce vysvetlenie. Jedno ma napadá...(13.11.2018)