Medicejové: Vládci Florencie (TV seriál)

Medici: Masters of Florence

Mediciovci: Vládcovia Florencie

Mediciovci: Vznešený rod

Drama / Životopisný / Historický / Mysteriózní / Romantický

Velká Británie / Itálie, 2016–2019, 23 h 28 min (Minutáž: 56–60 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (23)

• šarka

Po slibném začátku se to bohužel zvrhlo v trapnou telenovelu. Že to je historicky mimo bych zvládla, chci se přece jenom pobavit. Ale ty hloupé konverzace, šiblé dějové zvraty a nelogičnosti na všech plánech....a to jenom proto, aby to bylo drama a ještě větší drama, které se nakonec vystupnuje v to největší drama! a pak nám odhalí tu naprosto nejhloupější zápletku....no...doporučuju tak akorát na večer béčkových filmů s flaškou alkoholu ;)(20.8.2018)

Zatiaľ opatrne po dvoch častiach poviem, že som zvedavý na zvyšné. Dramaturg a scenáristi by si zaslúžili po papuli lebo ak skáčeme v dvoch dejových líniách, malo by to mať nejaký jednoznačný význam a prínos pre celok a divák by mal i po dvoch litroch vína vedieť, čo sa v ktorej línii odohráva. A irituje ma ako v moderných seriáloch musí byť každý génius cool. Veľké plus je že sa vyhrali s vizuálom najkrajšieho mesta na planéte a že exteriéry - hoci často CGI - vyzerajú verne a kto pozná Florenciu presne vie v ktorej budove sa čo odohráva. Zatiaľ 7/10.(27.2.2017)

Nekontroluji historickou věrnost, o ní seriál nepochybně není a nebyl tak ani zamýšlený. Základem je skvěle napsaný scénář, na němž exceluje režie a spolehlivě vedení herci. To vše je doplněné Florencií, Benátkami...(26.3.2017)

Keď si to porovnám s inými podobnými historickými projektmi z poslednej doby, tak tento seriál je jasný víťaz. Tomu poviem šachová partia. Človek si tak niekedy povie, že ako je alebo bolo dobre takým boháčom, no obyčajne za ich bohatstvom je aj veľa práce a hlavne veľa intríg, ktoré treba od závistlivcov prekonať. A to boli presne Mediciovci - zaujímavé, atmosferické, dobovo reálne, historicky verné (nie ako napr. Da Vinciho démoni), poučné, napínavé a s výbornou muzikou, ktorá celkový obraz krásne dopĺňala. Druhá séria, ktorá sa venovala Lorenzovi bola absolútna bomba. Sledovať, ako na každý problém existovalo nejaké riešenie, pritom nikdy nemusel prekročiť tú pomyselnú hranicu svojho svedomia... nádhera. A záver bol asi najrealistickejšie spracovaný, čo som na túto tému videl. Žiadne čačky-hračky, iba realita, no zaujímavá ako fras. Jasný plný zásah.(23.5.2019)

Kvalitních historických seriálů je jako šafránu, proto jsem měla neskutečnou radost, když jsem zjistila, že vyšel nový kousek z mojí oblíbené éry. Naprostá pecka, prosím si víc dílů.(7.11.2017)

A já tomu těch 5 klidně napálím. Má to úžasný exteriéry podpořený parádní hudbou (ač tam prakticky pořád dokola vyčnívá skoro jen jedno téma, který je ale nadmíru božský) a jako taková historická a realistická Hra o trůny (a to nejen kvůli Richardu Maddenovi) to funguje hodně dobře, včetně divácký nenávisti k některým postavám. Nejistota a paranoia prostupující některý díly je taky dobře zvládnutá, takže člověk drahnou dobu dost dobře neví, kdo teda koho vlastně zabil a komu se dá a nedá věřit.(4.6.2017)

Medičejští se sice nemohou pyšnit takovým rozpočtem, jako třeba Borgiové nebo Tudorovci, ale o to víc kladou důraz na příběh a navíc střídmější pojetí má ke skutečné historii daleko blíž, než pojetí pompézní. Tohle vlastně mělo všechno, co má historický seriál/film mít. Historickou věrnost správně proloženou fikcí, krásnou výpravu, dobové kostýmy i poměrně důmyslný scénář. A samozřejmě herce. Jen s Richardem Maddenem v hlavní roli jsem měl trochu potíž. Pokud zůstával v rovině chladného politika, bylo vše ok, ale jakmile měly nastoupit emoce, trochu to haprovalo. Navíc uvěřit, že by byl otcem dospělého syna a vlastně i dědečkem, byl docela problém. To vlastně platí i pro Annabel Scholey, ale tam se to dalo přehlédnout, protože to je prostě bohyně. Byl bych moc rád za další řadu, ale obávám se, že nepřijde. I tak ale letí na Ostrovy i poloostrov velký dík. 90%(25.4.2017)

Standardní (pseudo)historická podívaná. 1) O historické věrnosti bych si dovolil, jak pravil Čapek, s úspěchem pochybovat. Nicméně ahistoričnost do očí nebije, děj je spletitý a docela zajímavý a hlavní představitelé (na rozdíl od skutečnosti) jsou pěkní chlapi. Takže, co víc mohu chtít?_____ 2) Pár zajímavých kluků: 30letý Richard Madden (Cosimo Medici), 29letý Alessandro Sperduti (Piero), 37letý Lex Shrapnel (Rinaldo Albizzi)._____ 3) Psáno po první řadě.(21.10.2019)

Pohled na rozestavěnou kupoli florentského Dómu…do malebného rámu s vedutou renesanční Florencie a několika historickými fakty je vložen smyšlený detektivní příběh, na kterém sice pravdivého není nic, ale dobře se na něj kouká. Především kostýmy jsou v tomhle seriálu opravdu moc krásné.(20.2.2017)

V létě jsem viděl v Montepulcianu fotografie z natáčení a jak se místní restauratéři pyšní, že zrovna u nich Hoffman něco pojedl a popil...Kulisy již zmíněného Montepulciana či Pienzy jsou podmanivé a k dokonalému dobovému zážitku stačí prostě jen postavit kameru a nešetřit na kostýmech...(29.10.2016)

Vskutku dobrý deriál, hoci je to len o počiatkoch mediciovskej vlády. Jej ďalší priebeh je šete zaujímavejší. Obsadenie Roba Starka bola výborná voľba, ten do dávnej Florencie výborne zapadol. Hlavná zápletka je zaujímavá a dievčatá sú väčšinou veľmi pekné. A keď od nich odvrátite zrak, tak máte možnosť vidieť jedno z najkrajších miest priamo na dlani.(14.12.2017)

Zatím po prvním díle převažuje spokojenost. Bez chyb seriál samozřejmě není, ale ty nejsou nějak závratné. Zkrátka chybí onen "wow efekt". Každopádně pro fanouška Borgiů, Da Vinciho démonů či dokonce Assassin's Creed jsou Medicejští samozřejmostí. :-) První díl svým způsobem Borgie i připomíná, asi hlavně kvůli volbě papeže. I když zrovna při porovnání s nimi je zřejmě patrné, že Medicejové nenabídnou takové skvělé postavy (čímž vůbec neříkám, že to v této oblasti vypadá s florentským rodem bledě, spíše naopak). Prvnímu dílu nechybí ani určitá nadsázka. Líbila se mi i metafora se zatím nedokončenou katedrálou Santa Maria del Fiore a její přirovnání k lidským snům. První díl byl relativně prost nějakých závažnějších marmeládových pasáží, což s radostí chválím. Děj využívá přibližně poměrem 50:50 retrospektivní pasáže, respektive retrospektivní linii. Zatím tato výstavba funguje a vše je zatím přehledné (pomáhá tomu i rozlišovací "trik" s vlasy :-) ). Linie jsou citlivě nasměrovány a zaručují jisté natěšení na další díl. Výprava je uspokojivá. Herci jsou vybráni přijatelně, byť několik neitalských typů jistě naleznete. No a hudba se poslouchá taktéž dobře. Zatím bych udělil 4*/5*. Uvidíme, jak se seriál rozjede... EDIT po druhém díle: Zatím se seriál rozjíždí velice pozitivně. Výstavba seriálu je zatím konzistentní. Hudba a scenérie jsou nádherné. Postavy se pozvolna rozvíjí. Líbí se mi i děj soustředěný okolo konstrukce katedrály, což může jedině radostně připomenout Pilíře země. No a vzhledem k tomu, že si Cosimo - "Robb Stark" konečně vzal dceru hraběte z Vernia - "Walder Frey", tak to pro rod Medicejů vypadá jedině nadějně. :-) Některé kostýmy jsou možná trochu pochybné, ale dá se to přežít. :-) Oceňuji i výběr lokací. Líbí se mi také, že se seriálu zatím poměrně daří vystihnout ducha rodící se renesance. Takže kromě intrik a politiky se dočkáte i nějakého toho umění a myšlenek. :-)(29.10.2016)

Ze začátku, no tak Starku, předveď se! Už po první dílu to pro mě byl Cosimo de' Medici, florentský bankéř. Krásné dobové kostýmy a scénář velice povedený. Za mě jasných 5*.(7.8.2017)

Historicky věrný scénář, kvalitní herecké obsazení, nádherná dobová výprava. D. Hoffman si roli zaslouženě vychutnává.(12.1.2017)

Prvá séria sa zameriava na Cosima de Medici, druhá na jeho vnuka Lorenza. Seriál je jemná verzia tohto rodu. V prvej sérii sa dá aspoň pochybovať o kladnom charaktere hlavného hrdinu, v druhej však je Lorenzo čisto kladná postava, čo jemu, ako osobnosti vykresľovanej ako diktáror, nepridáva na vierohodnosti. Intrigy, Chekhov’s guns, lokácie a technické spracovanie potešia, avšak postavy nevyzarajú vierohodne, ich herci nie sú vždy vhodne vybratí, niektoré dejové línie sú nudné a predvídateľné. Lepšie seriály s tematikou talianskych šľachtických rodov sú Da Vinci's Demons a The Borgias.(12.2.2019)

Tenhle serial me dost oslovil. 8 dilu prvni serie se v prvnich 3 dilech pomerne vlece, presto jsem u toho sedel a byl zvedavy na pokracovani a to i presto ze vylozene sympaticka mi tam nebyla ani jedna postava. Charisma hlavnich postav z napriklad Borgiu nedosahuji ani zdalky, ale kdo muze konkurovat demonickemu Jeremy Ironsovi, zeano? :) Asi to je tim, ze ten sedrial je velmi uveritelny - intriky nejsou prekombinovane, davaji smysl a zaporne postavy nejednaji prvoplanove zaporne protoze to vyplyva z jejich ucelu, ale tak nejak je chapete, jejich postoj dava smysl, hlavni charaktery maji urcitou hloubku, V serialu neni zadny trapny patos, s nikym se moc nemazli. Samostatnou kapitolou je pak hlavni hudebni motiv, tak hudba je proste bez chyby, vzdycky me posoupla do spravnyho "moodu" a patou hvezdicku davam za ne uplne bezny ferovy pristup k divakovi, kde sice hlavni postavy se (zatim) nedopatrali kdo spachal ustredni zlocin, ale divakovi je to odhaleno a musim rict, ze me me osobne to prekvapilo a ze zpusobu odhaleni mne i trochu zamrazilo. Prvni serie je kompaktni, pekne uzavrena a to je taky fajn, zejmena v dnesni dobe, kdy je v mode nechavat konce serii brutalne otevrene a to i v pripade, ze se nasledne serial ukonci. Suma sumarum ve me serial nechal velmi prijemny pocit a budu se tesit na dalsi serii a pokud neprijde nebudu nastvany tak jako treba u Borgiu(24.1.2017)

• Kamil111

Divím se, že v dnešní době někdo dá tolik peněz do seriálu vizuální, obsahové a castingové úrovně téměř argentinské telenovely. Ještě smutnější je fakt, že distributorem v UK a US je Netflix. A jaká pecka to s daným námětem mohla být! Velmi hluboké zklamání.(8.1.2017)

Florencia , taliansko v tom obdobi a este k tomu aj to herecke obsadenie , nadherne kulisy ..uy teras sa mi to paci a to som videl prvy diel ...ak to bude pokracovat v takomto style budem spokojny ... ps. uz tam nainstalovat len DaVinciho a parada :D(25.2.2017)

• PanIncognito

Jde o přehlídku středověkých intrik a vášní. Série je však až moc jednoduchá. Příběh (ve kterém je Dustin Hoffman málo využitý) je jemný a chybí v něm moderní prvky. :-/ (viděno s dabingem)(3.11.2018)

Seriáj je priemerný ale bože ja milujem toto obdobie. Kulisy, prostredie a všetko na okolo je krásne. Inak seriál postupne skĺzava do klasickej TV novely a začína nudiť. Pri siedmej časti už je ťašie držať pozornosť s dejom, kedže dosť nudí. Ale inak vďaka za renesančnú Florenciu!(25.1.2017)

Povedome ulice, na zdech nedostavene katedraly znamy kazdy jeden kamen, strechy povedome do posledni jedne, perspektivni pohledy tak duverne pripominajici domov.... Ezio Auditore da Firenze... se tu tedy bohuzel neobjevi, ale atmosferou se serial ruku v ruce nese s assassinskou dvojkou. Chytry, dojemny, intrikarsky, herecky zvladnuty, dejove logicky, hudbou a prostredim podmanivy osmidilny vylet do sveta anglicky mluvicich italu (od Anthropoidu s tim mam proste problem). Kdyby to tak chtelo pokracovat..Rainman uz tu byl (a byl dokonaly), tak mozna prijde i Ezio... :)(7.3.2017)

<< předchozí 1 2