Medicejové

Itálie / Velká Británie, (2016–2019), 22 h 13 min (Minutáž: 48–60 min)

Dustin Hoffman, Guido Caprino, Richard Madden, Stuart Martin, Annabel Scholey, Ken Bones, Alessandro Sperduti, Daniel Caltagirone, Lex Shrapnel (více)

Série(3) / Epizody(24)

Politické rodinné drama odehrávající se ve Florencii začátkem 15. století. Cosimo de Medici je u kormidla rodinné bankéřské dynastie, když jeho otec Giovanni náhle umírá... (Filmbox)

šarka

Po slibném začátku se to bohužel zvrhlo v trapnou telenovelu. Že to je historicky mimo bych zvládla, chci se přece jenom pobavit. Ale ty hloupé konverzace, šiblé dějové zvraty a nelogičnosti na všech plánech....a to jenom proto, aby to bylo drama a ještě větší drama, které se nakonec vystupnuje v to největší drama! a pak nám odhalí tu naprosto nejhloupější zápletku....no...doporučuju tak akorát na večer béčkových filmů s flaškou alkoholu ;) ()

clara.bow

Skvostný seriál a současně nádherný historický příběh části Medičejského rodu. Obsazení výborné a tak nezbývá než složit poklonu nejen hercům, ale i tvůrcům seriálu MHCB ()

Jeremiasz

Tenhle serial me dost oslovil. 8 dilu prvni serie se v prvnich 3 dilech pomerne vlece, presto jsem u toho sedel a byl zvedavy na pokracovani a to i presto ze vylozene sympaticka mi tam nebyla ani jedna postava. Charisma hlavnich postav z napriklad Borgiu nedosahuji ani zdalky, ale kdo muze konkurovat demonickemu Jeremy Ironsovi, zeano? :) Asi to je tim, ze ten sedrial je velmi uveritelny - intriky nejsou prekombinovane, davaji smysl a zaporne postavy nejednaji prvoplanove zaporne protoze to vyplyva z jejich ucelu, ale tak nejak je chapete, jejich postoj dava smysl, hlavni charaktery maji urcitou hloubku, V serialu neni zadny trapny patos, s nikym se moc nemazli. Samostatnou kapitolou je pak hlavni hudebni motiv, tak hudba je proste bez chyby, vzdycky me posoupla do spravnyho "moodu" a patou hvezdicku davam za ne uplne bezny ferovy pristup k divakovi, kde sice hlavni postavy se (zatim) nedopatrali kdo spachal ustredni zlocin, ale divakovi je to odhaleno a musim rict, ze me me osobne to prekvapilo a ze zpusobu odhaleni mne i trochu zamrazilo. Prvni serie je kompaktni, pekne uzavrena a to je taky fajn, zejmena v dnesni dobe, kdy je v mode nechavat konce serii brutalne otevrene a to i v pripade, ze se nasledne serial ukonci. Suma sumarum ve me serial nechal velmi prijemny pocit a budu se tesit na dalsi serii a pokud neprijde nebudu nastvany tak jako treba u Borgiu ()

mrclTV

Prvá séria - dobré, ale prišlo mi to ako slabší odvar podobne ladených Borgiovcov - historické prostredie je rovnaké - Taliansko 15. storočia, sleduje sa dej jednej vyznanej rodiny, boj o moc, je tu cirkev, banky aj jednotlivé postavy sú si podobné, významná otcovská figúra (tá ale dlho nevydrží), synovia v konflikte (jeden z nich má tiež svojho vlastného Micheleta), konkurenčne rodiny čakajúce na každé zaváhanie....len tý Borgiovci ma zaujali viac. Mám pocit, že v Mediciovcoch sa viac riešia "telenovelovské pletky" (Lukrécia má podvádza s Armandom, áááách) ako v Borgiovcoch. Dal by som 3 a pol, ak by sa dalo, ale teraz sa prikláňam ku trom. Druhá séria - zaujímavý prístup, dej sa prehupol o pár desiatok rokov ďalej. Ale nejak významne ma to už nezaujalo. Intrigy tu sú (okrem tradičných finančných problémov sa našlo ,miesto aj pre gýčovú lásku a lá Rómeo a Júlia), ale kvôli celkovému obsadeniu, ktoré je dosť biedne (samí nesympatický druhotriedny herci, ako keby vytrhnutý z juhoamerických telenoviel), ma to až tak neťahalo. Druhá séria by bola ledva za tri. Tretia séria - je priamym pokračovaním druhej série, so všetkými kladmi aj zápormi. Opäť je to celkom slušné, ale opäť nič ohurujúce. Výsledok - tri hviezdičky budú tak akurát. ()

Kamil111 odpad!

Divím se, že v dnešní době někdo dá tolik peněz do seriálu vizuální, obsahové a castingové úrovně téměř argentinské telenovely. Ještě smutnější je fakt, že distributorem v UK a US je Netflix. A jaká pecka to s daným námětem mohla být! Velmi hluboké zklamání. ()

maximusBZ

Florencia , taliansko v tom obdobi a este k tomu aj to herecke obsadenie , nadherne kulisy ..uy teras sa mi to paci a to som videl prvy diel ...ak to bude pokracovat v takomto style budem spokojny ... ps. uz tam nainstalovat len DaVinciho a parada :D ()

Phillippus

Fantasticke, vynikajuce, zabavne. Skveli herci, skvele intrigy a prekvapko na zaver. Podobne, Len o Barcelona je cathedral del mar ()

PeteBuck

Seriál vytvorený Nicholasom Meyerom (týpkom, čo zachránil v osemdesiatych rokoch Star Trek) a Frankom Spotnitzom (iným týpkom, čo neskutočne pomáhal s písaním Aktov X). Takže netreba hovoriť ďalej. Kvalitne napísané, dialógy, zvraty v deji, všetko super. Samozrejme história trochu občas ohýbaná kvôli dramatizácii, ale čert to ber. A všetci vyzerali tak super. Ale inak. Nemám nejaké výčitky, mne sa to páčilo. Takto má vyzerať kvalitná seriálova tvorba, keď zachytáva históriu. Podľa mňa podľa možnosti super. ()

NagatoPein

Seriáj je priemerný ale bože ja milujem toto obdobie. Kulisy, prostredie a všetko na okolo je krásne. Inak seriál postupne skĺzava do klasickej TV novely a začína nudiť. Pri siedmej časti už je ťašie držať pozornosť s dejom, kedže dosť nudí. Ale inak vďaka za renesančnú Florenciu! ()

bowow

Povedome ulice, na zdech nedostavene katedraly znamy kazdy jeden kamen, strechy povedome do posledni jedne, perspektivni pohledy tak duverne pripominajici domov.... Ezio Auditore da Firenze... se tu tedy bohuzel neobjevi, ale atmosferou se serial ruku v ruce nese s assassinskou dvojkou. Chytry, dojemny, intrikarsky, herecky zvladnuty, dejove logicky, hudbou a prostredim podmanivy osmidilny vylet do sveta anglicky mluvicich italu (od Anthropoidu s tim mam proste problem). Kdyby to tak chtelo pokracovat..Rainman uz tu byl (a byl dokonaly), tak mozna prijde i Ezio... :) ()

PanIncognito

Jde o přehlídku středověkých intrik a vášní. Série je však až moc jednoduchá. Příběh (ve kterém je Dustin Hoffman málo využitý) je jemný a chybí v něm moderní prvky. :-/ (viděno s dabingem) ()

Aljaska_

Já tomu tu plnou palbu klidně dám. Stáhla jsem to na jeden zátah, napnutá až do konce. Obsazení na které je radost se dívat. Exteriéry, jak už to bylo řečeno-úchvatné. A klidně přimhouřím oči nad historickou nesrovnalostí nebo vtipnost situace, když si představíte, že Richard Madden má osmnáctiletého syna. (viděna pouze první série) ()

godal

Tenhle odpad snad nemá cenu ani komentovat.Možná by bylo na místě zakázat tomu Stalinistickému projektu jménem Netblůj-aby vůbec mohli něco točit.Koruna,Tudorovi z 2.patra a ta sračka s Vikingy bohatě stačí na provaz-bez zlomení vazu.Takhle kurvit mé děti nebudete a já si pohlídám,aby měly v kedlubnách historii,která je aspoň z pár procent skutečná vy zmetci.Jednou si vychutnám,až autory takových svinstev,budou věšet.Zatím jedna hvězda za kostýmy z Barrandova.Kolik sraček ještě zachrání? ()