Reklama

Reklama

Medicejové

(TV seriál)
Drama / Životopisný / Historický / Mysteriózní / Romantický
Itálie / Velká Británie, (2016–2019), 22 h 13 min (Minutáž: 48–60 min)

Hrají:

Dustin Hoffman, Guido Caprino, Richard Madden, Stuart Martin, Annabel Scholey, Ken Bones, Alessandro Sperduti, Daniel Caltagirone, (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Politické rodinné drama odehrávající se ve Florencii začátkem 15. století. Cosimo de Medici je u kormidla rodinné bankéřské dynastie, když jeho otec Giovanni náhle umírá... (Filmbox)

Videa (1)

Recenze (28)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Standardní (pseudo)historická podívaná. 1) O historické věrnosti bych si dovolil, jak pravil Čapek, s úspěchem pochybovat. Nicméně ahistoričnost do očí nebije, děj je spletitý a docela zajímavý a hlavní představitelé (na rozdíl od skutečnosti) jsou pěkní chlapi. Takže, co víc mohu chtít?_____ 2) Pár zajímavých kluků: 30letý Richard Madden (Cosimo Medici), 29letý Alessandro Sperduti (Piero), 37letý Lex Shrapnel (Rinaldo Albizzi)._____ 3) Psáno po první řadě._____ 4) 24.1.2020 - Druhá řada na věci i kvalitě nic nezměnila._____ Další pěkní kluci: 32letý Daniel Sharman (Lorenzo), 26letý Sebastian de Souza (Sandro Botticelli), 35letý Bradley James (prudký Lorencův bratr Giuliano), 35letý Matteo Martari (Francesco de Paci), Charlie Vickers (zamilovaný Guglielmo Pazzi), 22letý Callum Blake (kněz Carlo de Medici v Římě) či Jacob Fortune-Lloyd (lobbista u papeže za rod Pazzi Francesco Salviati)._____ 5) 5.10.2020 - I třetí řada drží úroveň někde mezi 3 - 4 *. ()

Helo 

všechny recenze uživatele

A já tomu těch 5 klidně napálím. Má to úžasný exteriéry podpořený parádní hudbou (ač tam prakticky pořád dokola vyčnívá skoro jen jedno téma, který je ale nadmíru božský) a jako taková historická a realistická Hra o trůny (a to nejen kvůli Richardu Maddenovi) to funguje hodně dobře, včetně divácký nenávisti k některým postavám. Nejistota a paranoia prostupující některý díly je taky dobře zvládnutá, takže člověk drahnou dobu dost dobře neví, kdo teda koho vlastně zabil a komu se dá a nedá věřit. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Medičejští se sice nemohou pyšnit takovým rozpočtem, jako třeba Borgiové nebo Tudorovci, ale o to víc kladou důraz na příběh a navíc střídmější pojetí má ke skutečné historii daleko blíž, než pojetí pompézní. Tohle vlastně mělo všechno, co má historický seriál/film mít. Historickou věrnost správně proloženou fikcí, krásnou výpravu, dobové kostýmy i poměrně důmyslný scénář. A samozřejmě herce. Jen s Richardem Maddenem v hlavní roli jsem měl trochu potíž. Pokud zůstával v rovině chladného politika, bylo vše ok, ale jakmile měly nastoupit emoce, trochu to haprovalo. Navíc uvěřit, že by byl otcem dospělého syna a vlastně i dědečkem, byl docela problém. To vlastně platí i pro Annabel Scholey, ale tam se to dalo přehlédnout, protože to je prostě bohyně. Byl bych moc rád za další řadu, ale obávám se, že nepřijde. I tak ale letí na Ostrovy i poloostrov velký dík. 90% ()

Marius 

všechny recenze uživatele

Zatiaľ opatrne po dvoch častiach poviem, že som zvedavý na zvyšné. Dramaturg a scenáristi by si zaslúžili po papuli lebo ak skáčeme v dvoch dejových líniách, malo by to mať nejaký jednoznačný význam a prínos pre celok a divák by mal i po dvoch litroch vína vedieť, čo sa v ktorej línii odohráva. A irituje ma ako v moderných seriáloch musí byť každý génius cool. Veľké plus je že sa vyhrali s vizuálom najkrajšieho mesta na planéte a že exteriéry - hoci často CGI - vyzerajú verne a kto pozná Florenciu presne vie v ktorej budove sa čo odohráva. Zatiaľ 7/10. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Keď si to porovnám s inými podobnými historickými projektmi z poslednej doby, tak tento seriál je jasný víťaz. Tomu poviem šachová partia. Človek si tak niekedy povie, že ako je alebo bolo dobre takým boháčom, no obyčajne za ich bohatstvom je aj veľa práce a hlavne veľa intríg, ktoré treba od závistlivcov prekonať. A to boli presne Mediciovci - zaujímavé, atmosferické, dobovo reálne, historicky verné (nie ako napr. Da Vinciho démoni), poučné, napínavé a s výbornou muzikou, ktorá celkový obraz krásne dopĺňala. Druhá séria, ktorá sa venovala Lorenzovi bola absolútna bomba. Sledovať, ako na každý problém existovalo nejaké riešenie, pritom nikdy nemusel prekročiť tú pomyselnú hranicu svojho svedomia... nádhera. A záver bol asi najrealistickejšie spracovaný, čo som na túto tému videl. Žiadne čačky-hračky, iba realita, no zaujímavá ako fras. Jasný plný zásah. ()

Galerie (188)

Zajímavosti (33)

  • Kompletní celá herecká posádka a režiséři z britské i italské části filmového štábu se poprvé sešli kompletně na první čtené zkoušce v srpnu 2017 v italském Římě. Zde probíhaly další čtené zkoušky až do doby, kdy padla první klapka k druhé sérii dne 24. srpna 2017 taktéž v italském hlavním městě Řím. Filmaři zde natáčeli i druhý natáčecí den 25. srpna 2017. (Lynette)
  • Herečka Synnove Carlsen (Clarice) prozradila, že největší legrace během natáčení seriálu byla s hercem Bradleym Jamesem (Giuliano de' Medici). Také o něm řekla, že je známý tím, že se jen velmi nerad v soukromí nechává fotit a natáčet. Byla prý na natáčení výjimka v tom, že o dlouhých přestávkách mezi scénami či po natáčecím dnu o volnu jí bylo několikrát jím dovoleno, že si s ním může udělat selfie nebo si s ním natočit krátké video, což u něj prý nebývá obvyklé. Také poznamenala, že je pojí dodnes přátelství a když mají oba zrovna volno, jezdí ho občas navštěvovat do jeho londýnského domu. (Lynette)
  • Herec Bradley James (Giuliano de' Medici) řekl po několika letech po natáčení, že velkým zážitkem pro něj byla spolupráce se známým hercem Seanem Beanem (v seriálu Jacopo de' Pazzi). Sean Bean byl prý naprosto vyjímečný svým odlišným přístupem a stylem hraní oproti všem ostatním zúčastněným hercům, což ho prý velmi na Seanovi zaujalo, na place při přípravách na scénu i během natáčení scén ho proto pozoroval a snažil se od něj učit. Trochu paradoxní je, že v seriálu byli tito dva představitelé úhlavními nepřáteli dvou na život a na smrt znepřátelených mocných rodin. (Lynette)

Reklama

Reklama