Noční život

Slovinsko / Makedonie / Bosna a Hercegovina, 2016, 85 min

Damjan Kozole

Kostov, Silence
  • Slepejsek

Námět slibující, ale zpracování zpackané. Nebo aspoň nenabízí nic z toho, co námět slibuje. Ve výsledku je to taková "plochá historka okresního formátu"... Špatné herecké výkony - čemuž dominuje hlavní představitelka (proboha, copak vážně nedokáže zahrát jedinou emoci?), scénář kulhající na všechny čtyři a režisér onanující nad "dokumentaristikou" (ve skutečnosti jen rozpaky a bezradnost - vystříhat momenty prázdného mlčení, zbude sotva polovina délky) než aby zatlačil na dildo...(21.10.2017)

• TETŘEF

Pět minut zábavy u dálnice.(25.8.2016)

• Marigold

Případ ztracenýho dilda a soudnosti. Ne, Slovinsko není Rumunsko. Ne, záběry na jedoucí vlaky atmosféru neudělají. Ne, apatické dialogy a dlouhá mlčení neznamenají hlubokou společenskou sondu. Bezradnost, ke všemu extrémně špatně natočená. #kviff2016(7.7.2016)

• pekl

Pan režisér nám na začátku řekl ve třech větách o čem film je, no a pak jsme na to hodinu a půl koukali. Za mě stačily ty tři věty, zbytek byl promarněný čas. MFF KV 2016(7.7.2016)

• campix

[MFFKV - 2016] Filmy v karlovarské hlavní soutěží bývají často velmi nezajímavé a nezáživné. Ne vždy se podaří pořadatelům dotáhnout něco opravdu kvalitního nebo zajímavého. Noční život je toho příkladem. Režisér Damjan Kozole před filmem v několika větách shrnul všechno podstatné (prakticky vyspoileroval) a my jsme na to pouze hodinu a půl koukali. Ba dokonce načrtl některé aspekty filmu, které ač zněly velice zajímavě, tak se nakonec nekonaly nebo se vyskytovaly v takové míře, že je škoda o nich mluvit. Přesah sociálního dramatu do dnešní společnosti, kdy je virtuální realita důležitější než reálný život, se úplně nekoná. Nudné průměrné drama, které nedokáže odvyprávět ani to, co by chtělo.(11.7.2016)

• - Autoři se volně inspirovali skutečnou událostí („Aféra bulmastif“ alias „Aféra Baričević“), která jeden čas plnila titulní stránky slovinských novin a po mnoho měsíců vzrušovala veřejnost. (Zdroj: Balkanfilm)