Asi jsem trošku ulítnul s tak vysokým hodnocením, ale kolik se dneska točí českejch filmů u kterých se nemusíte cítit trapně? Jak filmařsky, tak herecky. Za ten příjemnej pocit musím trošku přidat ...(23.4.2017)

Film z alternativního vesmíru, kde vesnice vypadá tak, jak by to chtěli lidé z velkoměsta. Není to urážející jako Ženy v pokušení a Muži v naději, které se nám snažili nabulíkovat, že promiskuita je naprosto fajn a přijatelná pro všechny,Bezva ženská na krku dokonce překvapí starosvětskou cudností. Ale celý tento film je zbaven stopy reality, pouze na to jde jiným směrem než předchozí snímky stejného produkčního týmu. __________ Romantická komedie je v zásadě velkoměstský žánr - jeho přesazení na vesnici ukazuje, že romantiku v Česku nedovedeme ukotvit v každodenní současnosti, ale jenom v iluzivním prostoru dětských vzpomínek, jak to asi mohlo vypadat kdysi dávno, ale prakticky nikdy nevypadalo. ___________ Jinak další český film do sbírky, který mezi líčí ideální páry tak, že si postarší muži vybírají výrazně mladší ženy a bere se to bezpříznakově jako norma (Vetchý/Langmajer-Hřebíčková 13-17 let; Postránecký-Boudová 25 let). Naopak progresivní je zobrazení lesbického páru, nad jehož existencí se už žádná postava vůbec nepozastavuje jako nad něčím nenormálním.(13.10.2016)

• Tosim

Přemýšlím, co by asi Tomáš Hoffman jako recenzent Cinemy o Bezva ženské blahé paměti napsal... Tenhle film je v podstatě zázrak - je to romantická komedie z prostředí vesnice, je česká a skutečně se jí vyhnuly všechny atributy, které u nás takové snímky mají - podbízivost, jednoduchý humor, možná ta idealizace venkova tam trochu je. Potud je všechno v pořádku. Jenže ten film je tak klasický a nudný, i na žánr, který reprezentuje, že mě na něm vůbec nic nepřekvapilo a já se prozíval až ke konci. Pozitivní a negativní věci se sešly v jednom snímku, z nich vzniklo padesátiprocentní hodnocení.(13.3.2017)

Mohl bych si trošku stěžovat na lehký filmový náběh do Kameňákova nebo Babovřesek tím pozitivním přístupem ke všemu, kterým se film prezentuje. Jenže ono mi při sledování tohoto filmu bylo tak strašně pěkně, že by byla škoda ho takhle jednou větou sejmout do průměru. Ondra Vetchej totiž opět předvedl skvělou roli a Petra Hřebíčková ho svojí vytříbenou postavou suprově doplňuje. K tomu i ostatní předvádějí skvělé karikatury a dobrosrdečnou náladu tak filmu zvedají stále výš. Z kina jsem tak šel s úsměvem na blbečka a nepřešlo mně to ani druhej den. Až takový na mě měl tento film vliv.(1.11.2016)

Tomuhle filmu budu říkat partnerák ! Je to přesně ten typ filmu, který těžce pracující, nevolící národ potřebuje, aby si odvfrknul, zasmál se a získal příjemný pocit z lehkosti bytí na této roztomilé planetě. Partnerák proto, že je v něm humor, který dokáže rozesmát jak holky, tak kluky. Některé dialogy jsou založeny třeba jen na dvou slovech (první dialogovka mezi Eliškou a Božíškem ), ale jsou to neskutečně trefný a vtipný dvousloví a pokud nemá scéna vtip, tak má pohodu a příjemnou atmosféru, do který s přehledem zapadne i romantická linka, které je tak akorát, aby nebyla podbízivá, kýčová, ale na druhou stranu, aby tam ta láska byla k zastižení. V záplavě dramat a thrillerů, který míří ve stále větším množství do kin je tohle jedinej film široko daleko, který udělá příjemně. Hodně vydařenej je i casting. Petra je i po porodu stále krásná ženská, která se do role Elišky hodí, no a sparťanská hvězda z činoherňáku rozdává sympatie v každým záběru. I vedlejšky jse povedlý, za všechny bych zmínil Mirka Táborskýho, který když na plátně rozbalí ten svůj velko úsměv , tak už jenom tímhle tím jediným činem ti tvaruje rty do písmenka u a to samý dělá celý film, vytvaruje ti rty do písmkenka u a tobě je milý spoluobčane a spoluobčanko díky filmu alespoň na chvíli zase fajn na světě .(12.10.2016)

„TO JE TO POSLEDNÍ, CO BYCH CHTĚLA DĚLAT! KAMARÁDIT SE S CHLAPEM…“ /// Prosluněná vesnička (má středisková) se svejma jedinečnejma obyvatelama, ale hlavně hrobníkem, kterýmu starosta dosadí do života ženskou. Fór má bejt v nesnášenlivým sbližování, ve Vetchýho buranství a prostě celkově z „hen tý oný“ vesnice. Jinak se jedná o normální příběh o „vztahu – nevztahu“, s pohodovou režií, fajn castingem, Sluníčkem, Vetchým (nerej vole, za Sluníčkem je čárka!) a letním soundtrackem. Taková milá, česká, vesnická romantická pohádka, možná (jen?) pro nás starší… (a pokročilý!). P.S.: Moc hezký 3*! Co by za to ... (kdokoliv) dal! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím o vesnici. 2.) Zjistím, že prosluněná nemusí bejt jen Francie. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(1.3.2017)

Mně s těma lidičkama bylo prima. Teplo na mě sálalo ze všech stran a to mám ráda i když tam probleskovaly smutky některých dušiček. No a kluci ví jak sehnat kytku pro tu svojí letní a nebo pak i stálou lásku. Léto jak má být s láskou neláskou. Já se jen nechala unášet tím příjemným, které na mě v tuhle chvíli sálalo, ono je to umění. A že to nešlo brát zcela vážně, to nám naznačila Petra na konci, hádejte jak ? Prima oddechovka, co víc si někdy přát a když přijde v pravou chvíli.........díky za tip.(16.3.2017)

"Zdravej, svolnej chlap, to je požehnání kdekoli." Z toho plyne, že i smradlavý a zároveň mrtvý inženýr, hrobař, alkoholik a vrah Božíček by mohl uspět u navoněné fenky? Nemohl, ale o to tu nejde, protože to je romantická komedie a ta má své náměty už dávno vymyšlené, přežvýkané a stále dokola vyprávěné. Jenže mě to bavilo a já tak úplně netuším proč. Že by ta falešná pohoda stále slunného venkova? Že by rázovitost pana starosty? Že by roztomilost školního útěkáře? Kdepak. Bobr to byl. Školní inspektor Bobr, Božíčkovy zablácené boty, nadržené švagrové a Eliščina úvodní promenáda v rytmu Muže č. 1. Ti všichni mohou za mé hodnocení. Já jsem v tom nevinně.(4.5.2017)

Na české poměry pro mě jedna z nejlepších komedii poslední doby. Ondřej Vetchý je náš král to bezesporu a Petra Hřebíčková je nádherná česká holka, která se zde náramně hodila. Příběh je takový jednodušší, ale bez problému funkční. Prvních 40 minut jsem se smál téměř nonstop, potom humor lehce poleví, ale stále moc příjemná zábava. Je to ze života a má to srdce. 80%(8.3.2017)

U tohohle filmu hodně záleží, jestli máte rádi Petru Hřebíčkovu. Protože ač tu má Ondra prostoru dost (a je dobrej), je to spíš její film. To ona tu nejvíc mluví, směje se, hysterčí... prostě válí. A nuda není ani příběh, člověk se občas zachechtá, občas se usměje nad typickými, odlišnými rysy mužů a žen, a nakonec odejde z kina s příjemným pocitem, bez chaosu v hlavě. Česká romantika, která rozhodně stojí za zhlédnutí. 3,5*(20.1.2017)

• Gilmour93

Božíčku, to bylo tááák roztomilé.. Důsledně vyplněná jedna z šablon americké romantické komedie (cizinec dělající na novém místě tlustou čáru za minulostí), krkolomně zasazená do českých reálií. I když reálií.. Spíše jakési utopické vize bezstarostného a za každých okolností dobře naladěného venkova, za kterou jde cítit Vejdělek stejně neomylně, jako když jedete za vlečkou s hnojem. Vtipné mi to moc nepřišlo a tak jsem si nezabaven musel klást otázky, proč hraje při tradiční kompilační scéně sbližování anglicko-jazyčná píseň, proč to tak často sklouzává k pitvoření či jakpak se asi Božíček nachystá ve své improvizované venkovní umývárně na romantický večer. Chápu tu sázku na jistotu se zaměřením na cílovku, co prahne po něčem feel-good z domácího hřiště, ale mně přišlo to „nejisté čekání“, jestli Koprovka uteče hrobníkovi z lopaty, či ukáže znuděnému Langošovi, že je jednička, falešně idylické a místy až vlezlé. Jediné pozitivum asi je, že si Václav Kopta zašoféroval autobus..(20.2.2017)

Úvodní expozice Vetchého hrobníka nemá chybu. Samozřejmě to sklouzává do předvídatelné romantické komedie s nahonem přeměnou v kompatibilní jedince, ale pořád má šmrnc a skutečně vtipný humor. Na českou produkci jde o obrovský úspěch takže mírně nadhodnotím. Dělám to kvůli dětem.(19.10.2018)

• NinadeL

Obecně jsem fascinována rozvojem českých romkom. Ale stejně je to načančaná Vejdělkovic dílnička. #finaleplzen(11.5.2017)

• troufalka

I Ty Vejdělku? Připadá mi, že někdo oprášil stokrát použitý scénář ... A vůbec si nedal práci vnést něco originálního ...(13.10.2017)

Psal pro Cinemu, produkoval všechny ty lidičky v pokušení a v naději a nyní Tomáš Hoffman sám usedl už coby úspěšný byznysmen na režisérské křeslo. Logicky zůstal u osvědčené party, takže je cítit Jiří Vejdělek a hlavně žánr oddechové romance v řemeslně jistém podání se divácky vyplácí. Zakyslý hrobník, novopečená učitelka v jednotřídce, pár pitomých vedlejších postav a idealizovaný venkov. Jakýs takýs vztahový propletenec (které má Vejdělek rád) cítíme, ale tentokrát jdeme vyloženě vstříc romanticko-komediálnímu modelu. Tvůrci ovšem svůj příběh zbavují reality (sorry, jako), snaží se nám vnutit zaoceánskou šablonu, kterak někdo dělá tlustou čáru za minulostí a kterak se dvě odlišné duše (velmi uměle) nakonec sblíží. Stokrát použitý námět prostě nepřekvapí, navíc domácí ani neumějí moc dobře opisovat. A cokoliv přidali nového, tak dopadlo neslavně. Třeba boj o zachování základního vzdělávání (aktuální nedostatek žáků) na vesnici nebo moderní motiv jiné sexuální orientace. Obměkčování bručouna (jinak samozřejmě dobráka) je předvídatelné, ale fajn. Na americké sluníčkové žánrovky to ovšem nemá ani náhodou. Oceňuji nicméně ústřední herecké duo i tempo, které nemá moc hluchých míst.(12.8.2018)

Roztomilá komedie, která je předvídatelná jak polední menu v KFC. Jenže, když má člověk chuť na kuře osmažené ve vyjetém oleji, chce svoje kuře osmažené ve vyjetém oleji. Mnoho lidí tu váhalo mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Do prdele, zas abych tady ukazovala svou ženskou romantickou duši já a projevila tu odvahu dát romantické komedii ty čtyři, i když sama váhám, zda tři vlastně nestačí.(2.4.2017)

Několik scén, u nichž je shodou okolností vždy Nela Boudová a většinou i mistr Posránecký, to shazují jako náklaďák německé koledníky. Ne vinou výše zmíněných tyto ,,davové" momentky dostávají jinak poklidně plynoucí děj pohodové romatnické komedie do křeče z předávkování debiliriem. Vetchý, který byl nasazen do role misogyna i přes jeho pověstné chlapecké uchichtávání, které na ženy působí coby vyhlášené afrodiziakum (možná vlastně právě pro něj) to dává samozřejmě za jedna. Pro kulyčka doteď neznámá a vyzubená Hřebíčková (proč ne Hřebečková, kobylka jedna?! Ještě vlasy do tmava a smíme se kamarádit, na písku si pohrát, angličáky povyměňovat) dokázala umně skloubit něhu i rozhodnost. Táborský by zvládl zahrát i včelstvo v době rojení (jeho bych obsadil coby Jana Maszáriků), Langošovi taky stačí jen stát a čumět s rypákem nahoru a již si plní svou roli. Skvěle obsazené, kýčovité, chvílemi selhávající a trapné až hanba, ovšem milé a uklidňující. Asi jako kdyby člověk před padesáti lety spáchal grupáč se Štěpánkou Haničincovou i čertíkem Bertíkem.(19.3.2017)

Vůbec mě nevadí že vesnice byla vykreslena natolik idylicky, že by bylo zhola nemožné aby na takové vesnici někdo nechtěl bydlet. Vo filmech z Američky přeci sledujeme také dokonalé domečky, městečka, vánoční svátky a podobně, tak proč by Češi nemohli mít taky nějaký svůj vzor ideál. Film se mě přesně trefil do nálady a jak jsem pozoroval kolem sebe v kině, tak nejen mě. U filmu jsem dokonale vypnul, scénář ničím složitým neoplývá a tak jsem mohl sledovat to krásné sbližování mrzoutského Ondry Vetchého s krásnou učitelkou Petrou Hřebíčkovou, laskavého starostu v podání Miroslava Táborského nebo například ženskou od rány Pavlu Tomicovou. Zkrátka, bylo na co koukat a kdyby film trval další hodinu a půl vůbec by mě to nevadilo. Tohle prostředí se těžko opouštělo. I ten záporák nakonec dostal pěkně za vyučenou. 80%(7.11.2016)

Vetchý je bůh a táhne to neskutečně nahoru. Jinak je to klasicky česky přihlouplé a na rozdíl od většiny českých komedií jsem se poměrně dobře bavil. Sice jsem čekal ještě o trošičku více, ale leckdy jsem se i zasmál. Neškodná komedie na jakýkoliv sychravý večer...7/10(29.6.2017)

Příjemná romantická komedie, svojí neotravností na tuzemské poměry doslova výjimečná. V hlavních rolích krásná Petra Hřebíčková a supersympatický Ondřej Vetchý, v dalších třeba Miroslav Táborský, jehož historku o podobě s pradědečkem se povedlo vypointovat tak, že jsem smíchy prskal. Děj sice překvapivý není ani trochu, ale dívá se na to dobře a mám radost, že je pořád ještě možné natočit film o lidech z vesnice a lidech z města, aniž by bylo nutno z jedněch nebo druhých dělat naprosté idioty. Za jsem dal čtvrtou hvězdičku.(1.4.2017)

V americký verzi už jsem tohle viděl asi stokrát, v český ale zatím takhle stylově natočený moc často ne. Takže palec nahoru. Opatrnej, ale je tam.(8.5.2017)

S přivřenýma očima to ty 4* mohou být. Má to nápad, humor, jenž není úplně trapný, slušné herce i prostředí a určité kouzlo. Nejsem si sice jist, kolik takto zaostalých vesnic u nás reálně ještě je (v této se čas zastavil snad někdy v 70. letech), avšak pro účel komedie to funguje.(18.11.2017)

Nemůžu říct, že bych se několikrát nezasmál, ale film prakticky stojí a padá na výskytu jediné dobře napsané postavy starosty a hrstce povedených hlášek. Dámy jistě potěší pohled na zdaleka ne ještě vetchého hrobníka, pánové se pravděpodobně zase zatouží na chvíli vrátit do školních lavic. Jednoduchý scénář bohužel o moc víc nenabídne a vy jste po té hodince a půl nakonec rádi, že si odnášíte z kina alespoň část mozku. 60%(5.11.2016)

Milá pitomina, Vetchý je aktuálně nejlepším českým hercem, ale zde to moc neprokazuje.. :-)(20.2.2017)

Můj nejlepší filmový omyl tohohle roku. Zároveň i ponaučení, že nemám předem pohřbívat film o hrobníkovi. Má to šmrnc, vtip, lehkost, minuty utíkají jako polední pauza, k tomu nejsympatičtější obsazení českého filmu za poslední roky, supr muzika, výborný dialogy a krásná Péťa, která kdyby mě bývala učila na pětiletce, sedal bych si do první lavice dobrovolně a dělil se s ní o svačinu. Když ženskou na krku, tak tuhle.(5.11.2016)

Těžko hledat průměrnější film, vše přesně podle instantního návodu ani na chvíli nevybočí do zajímavějších končin. Jen díky dobrému a sympatickému obsazení se dá více než přežít, ale víc než oddychovku k domácím pracem nečekejte. S ohledem na ostatní české romantické komedie, můžeme být vlastně rádi.(9.3.2017)

No a, tak se mi to prostě líbilo. Půjdu proti proudu a najdu spoustu kladů. Několik výborných hlášek a samozřejmě skvělý herecký výkon Ondry Vetchého. Jedná se sice o typickou komedii se spousty klišé, ale lepší než Troškovic Babovřesky .. 7/10 = 75%(24.2.2017)

Co si budeme povídat, romantická část působila zkratkovitě a kýčovitě, ale nejednou jsem se dobře zasmál a v naší český kotlině je to po dlouhý době další celkem povedená komedie, kterou bych se i někomu nebál doporučit.(5.3.2017)

Je to mile blbý, to se bude líbit!(12.11.2016)

• MikeCool

Nevím, nepůsobilo to na mě tolik věrohodně. Cítil jsem z toho takovou nechutnou pachuť amerického stylu, ve smyslu "městská panička na venkově." Největším kladem je bezesporu Ondra Vetchý, ovšem jeho výkon neutáhne celý film. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)(17.11.2016)

Vesničko má Hřebíčková aneb Hliníková se odstěhovala na Vetchou Hanspaulku. Zhrzená učitelka Eliška Vomáčková (sympatická Petra Hřebíčková) si své bolavé srdíčko přichází léčit na venkov, kde se nastěhuje k samorostlému hrobníkovi Bohumilovi (příležitostně nevraživý Ondřej Vetchý), přezdívaném Božíček(!), který je grobián bez hygienických návyků a delikvent. Eliška se etabluje mezi vesnickou smetánkou velmi dobře, náruč jí otevře škola s jednotřídkou a ochotným starostou, ale i o něco později také Božíček, který je prostě boží chlap. A svoje staré (zlo)zvyky dokáže změnit/odhodit na (scénáristův) povel. Tomáš Hoffman porušil jednu hlavní zásadu, a sice, že někdejší kritik by se nikdy neměl pustit do natáčení filmů. Následně se tak ocitá na pranýři. Jeho režijní debut trpí hned několika tvůrčími nedostatky, které nelze zamaskovat dobrou náladou, příjemnou letní atmosférou, hezkým vizuálem a usměvavou Hřebíčkovou. V jeho filmu vše probíhá tak urychlenou a málo pravděpodobnou formou, až se z příběhu vytrácejí reálné záchytné body a potřebné souvislosti. Nic není uspokojivě rozvedeno, zcela absentuje logické vyústění podzápletek. Nevěra manžela se zamete jedním slabým dialogem kdesi u stánku s potravinami, odcizený syn, který svého tátu do té doby nenávistně naháněl s brokovnicí, odpustí Vetchému, který roky fingoval svoji smrt, v jediné scéně, když mu předloží společnou rodinnou retro fotografii(!), přísný a komisní školní inspektor se po inspekci, náhle o jednu scénu dál, aniž by byl k tomu dán patřičný důvod, začne kamarádit se starostem(!). Ke všemu je temná hrobníkova minulost jen hrubě nastíněna, nedozvěděl jsem se, jak to s jeho výkonem trestu vlastně bylo. Scén, těch skutečně vtipných, je pomálu, povětšinou je nahrazují scény úsměvné (přezkoušení žáků inspektorem dominuje), nikoliv plnohodnotně vtipné. Samozřejmě, že děj je hluboce (m)orálně předvídatelný, v ničem nepřekvapí, nezaskočí. Duo Hřebíčková/Vetchý k sobě až tak neladí, vzájemného špičkování mohlo být víc, přesto se kupodivu jednalo o svěží a dynamické herecké spojení. Tempo bylo nastavené velmi zdárně, ubíhalo to svižně. A tak se dá zrekapitulovat, že tvůrčí dvojka Hoffman/Vejdělek nás v minulosti vzala k moři, k cikánům i na návštěvu vagin. Jejich pestrou mozaiku nyní doplnila téměř lidová komedie z vesnického prostředí, jejíž životnost je poměrně jepičí, pokud ji producentská matička Prima neflákne třikrát za rok do svého vysílání. To ji budeme mít na krku, vlastně na obrazovce pořád. 5/10(18.4.2017)

No, co vám budu povídat...já a jít na český film, to už musí být fakt něco/někdo...bál jsem se, aby z toho nevzešel šestaosmdesátý Kameňák...a že moc nechybělo...ale ustáli jsme to...(12.1.2017)

Zcela průměrná romantická komedie, která je však velmi feel-good a těží především z opravdu sympatického hereckého obsazení. 60 %(14.10.2017)

Celkom milá a vtipná variácia na Pilcherovky 6/10(21.11.2017)

Nebavilo mě to, humor mi přišel nevtipný, scénář vyloženě debilní, celé je to odtržené od reality, obsazení u mě taky nezafungovalo (Hřebíčková vypadá výrazně líp naživo než ve filmu, za Vetchého mi bylo jenom trapně, Postráneckého nemůžu ani vystát, Langmajer mě šokoval tím, jak zestárnul, a Táborský se mi tímto filmem asi definitivně zhnusil - na tiskovce po novinářské projekci byl extrémně úlisný a nesympatický; zbytek castu je jen do počtu a nestojí v podstatě za zmínku), samozřejmě nechybí otravný product placement, a celkově je to prostě film, který kdybych si nechal ujít, o nic bych nepřišel. Cílovka to asi bude milovat, ale mě to v podstatě kompletně minulo.(16.10.2016)

• Snorlax

Zdeněk Troška se nemusí bát, že by filmová žumpa skončila spolu s jeho kariérou. Hoffman je zdařilým nástupcem, který se rozhodl překonat svého guru a natočit chachakomedii z vesnického prostředí ještě hůř než jeho velký vzor Troška.(5.7.2017)

V žánru romantické komedie už se jen výjimečně objeví něco opravdu nápaditého. Tenhle film na to zcela rezignoval a jen se snaží napasovat obvyklé žánrové schéma na bohatou paničku náhle přesazenou do idealizované verze české vesnice. A ta mechaničnost kopírování schémat je na něm prostě moc vidět. Nejsem cílová skupina, takže jsem vlastně nepochopil ani název, ale zejména ženy se zalíbením v o generaci starších mužích budou nejspíš spokojeny.(13.10.2016)

• eLeR

Božíčku .. bolo to také milé. No.(20.5.2017)

• triatlet

V době mobilů scénárista postavy nechá hrát příběh ala Léto s kovbojem. Na Léto s kovbojem se rád někdy podívám. Bezva ženská na krku stačila jednou. Ondřej Vetchý, Miroslav Táborský a Petra Hřebíčková se ale skvěle doplňovali.(15.10.2017)

Za mě velice povedená komedie s příjemnými herci a vtipným dějem. V době Babovřesk a podobných paskvilů se na to dobře koukalo. 3,5*, ale vzhledem k tomu, že podobných aspoň trochu vtipných českých filmů je jako šafránu, dávám 4*. Příjemné překvapení.(31.1.2019)

Tak jsem zase na vážkách, zda být hodná nebo zlá. Na film o protikladech, které se přitahují, jsem byla zvědavá, ale hlavně v druhé půli jsem si nebyla jistá, jestli koukám na snímek český nebo emerický, ve kterém hrají čeští herci (toto nebyl kompliment, kdyby to někomu náhodou...). Po pravdě celý závěr byl příšerný. Jen před pár dny jsem úplně stejný motiv (který nebudu spoilerovat, pouze napíšu, že se tam utíká) viděla v jiném filmu. Prosím, vymyslete už něco jiného! V české vesničce, kde čas utíká jen podle řečí (jinak to opravdu nepoznáte, slunko tam svítilo pořád, krom chvil, kdy měli všichni depku, to pršelo) to vypadalo idylicky jako v oné kominíkově rodině, obě hlavní postavy jsou sympatické, až to bolí... No čerstvě po premiéře dám za 4*, protože na 3 hvězdy bych se musela o hodně míň smát, to já zase přiznám.(13.10.2016)

Česká komedie je v krizi, to mi nikdo nevymluví. Sice se sem tam něco blýskne, jedná se však o mušky jenom zlaté v houfech hnusných masařek. A tak si říkám, že jak tak čtu nadšené místní komentáře, často od CSFD přátel, že je tomu opravdu tak. Bezva ženská na krku není totiž kdo ví co. Je to průměrná, ba možná podprůměrná komedie, která však díky tomu, že ty ostatní jsou strašné donutí diváka přimhouřit tu jedno tu dokonce obě oči. Zápletka je klasická a viděná už mnohokrát. Moderní kočka z města (Hřebíčkové to pořád stále sluší) je okolnostmi donucena odstěhovat se na venkov, kde samozřejmě narazí nejen na svérázné místní lidičky, ale i na jiný způsob života na který není zvyklá. Aby toho pro ni nebylo málo, nastěhuje ji starosta do baráku k hodně nerudnému Vetchému. Jen dočasně. A právě toto dočasně je asi z celé komedie ta nejvtipnější část. Mezi Vetchým a Hřebíčkovou to občas pěkně jiskří a to jak z hlediska nevraživosti, tak z hlediska chtíče a tak tu o vtipné chvilky není nouze. Kdo mi s prostředím zcela splynul byl Miroslav Táborský, starostu oddaného své vísce a školičce, kterou založil jeho děda dal výborně. Ostatní jen tak přicmrndávají. Langmajer hraje či nehraje už několik let stejně, duo Tomicová - Malý bylo trapné. Znovu jsem se podivoval nad panem Malým. To je takový český Michael Madsen. Umí hrát skvěle ve skvostech, ale s klidem si střihne naprosto debilní roli v lecčemž.... ! Celkem hrůzný byl pan školní inspektor, kdy už míra trapnosti byla překročena solidně. Většina vtipů v této komediii je hodně jednoduchá a náročnější divák se občas kousne do rtu nad jejich ,,složitostí'' k pochopení. např. když hrdinka volá ze zápraží svého domku u hřbitova kamarádce a ta se ptá co sousedé, odpoví jí, že jsou to dobráci od kosti... Když umře stará Sýkorová, tak ve vsi si o ní lidé říkají, že natáhla brka... Je škoda, že Vetchý snad pod vlivem pobíhající krásky po zahradě jen v košilce a kalhotkách odhodil svoji hrobnickou drsnost a začal se chovat vlídněji. Ten obrat byl příliš rychlý a komedii uškodil. Ale abych jen nehaněl. Občas se zasmějete, na Hřebíčkovou a ty její kukuče se dobře kouká a pokud si odmyslíte, tu syntetickou vesnici (filmaři přibarvenou a aromatizovanou), pak to celkem v klidu zkouknete celé a to bez větších bolestí. A navíc a to je dnes velké plus jste minimálně otravováni product placementem !Dávám za tři pohřební věnce. * * *(6.3.2017)

Roztomilá letná komédia. Za kulisy si vzala zidealizovaný vidiek a svojrázne postavičky, ktoré však zďaleka nepäsobia hlúpo ako v Troškových filmoch. Zábava pôsobí osviežujúco, dialógy sú trefné a dobre vypointované. Za zmienku stojí aj Miroslav Táborský, ktorý si svojho starostu náramne užíval.(19.2.2017)

Příjemná komedie na odreagování a zasmání, příběh nic nového, ale dalo se tomu uvěřit, u tohoto filmu mě moc mrzí, že tady není větší stupnice, protože by tomu nejvíce slušelo 3,5 * , takto pořád váhám mezi 3 a 4.(16.11.2016)

Na české poměry překvapivě slušná a zábavná romantická komedie, která sice ničím nepřekvapí, ale na druhou stranu ani neurazí a v rámci české kinematografie se jedná o to lepší, co ta česká režisérská verbeš vytvořila. Hlavní problém jsem bohužel viděl v Ondřejovi Vetchém, který je spíše otravný, než buransky vtipný.(30.3.2017)

Příjemná nereálná idylka.(3.3.2017)

Takže pánové tvůrci, hned dvě boty v úvodu: tohle prostě není normální reakce ženský, která se dozví o nevěře a nemanželském dítěti, navíc to Petra zahrála fakt hrozně. A když už ji ty dvě buchty dovezly kamsi daleko od Prahy do vsi, nikdy by jí nevykoply na návsi a hned neodfrčely. Buď by zůstaly, protože by se prostě chtěly "podívat", a když už by snad přeci jen musely jet, zastavily by jí přímo před OÚ. Jinak ale docela dobrý, až na tu rychlou Božíčkovu přeměnu. Takže čtyři, protože to šlo docela slušně. Jo a Petře příště lepší malování, takhle vypadala hrozně.(16.2.2017)

Film je prostý a svým způsobem obyčejný, že by vás vlastně TÍM mohl zaujmout i mile překvapit. Hrobník - vesnice - učitelka, tady o tohle tu vlastně jde. Malinko filmu dává mínus, že už skoro od začátku víte jak to dopadne. Letní komedie měla původně dramatickou podobu, z první verze Martina Horského ji do úsměvné podoby přepsali Jiří Vejdělek a Tomáš Hoffman. Vynikající výkon ve filmu předvedl starosta Miroslav Táborský, který je mistrem improvizací a humorných situacích. Dodával snímku velký šmrnc, ale také nemůžu zapomenout ani na ostatní herce, co se týče Hřebíčkové a Ondřeje. Je to příjemná komedie, na kterou se dá rozhodně koukat a skvěle se u ní uvolníte. I přes určitá klišé se mi film líbil.(23.4.2017)

Byla jsem na film zvědavá, protože jsem zde zaznamenala poměrně pozitivní ohlasy a pochvaly. Taky mám ráda Vetcháče a i Petra Hřebíčková je fajn. Bohužel to pro mě nějak moc nefungovalo. Dá se říct příjemná a nenáročná oddechovka, ale nad některými rádoby vtípky a jednáním postav jsem až zavírala oči, protože mi to prostě přišlo mimo nebo moc. :) Hlavní pár by ještě šel, ale ten zbytek...podivná vesnice, kde žije asi 9 lidí a velí tomu tlemící se starosta, pár Kostková a Boková, co chtějí spolu adoptovat, podivná zápletka se synem. Některé hlášky a vtípky jsou prima a ta parta lidí mi je vlastně sympatická - protože herci jsou moc fajn, ale určitě jsem to čekala lepší :) tři hvězdičky snad nikoho neurazí. jo a konec byl pěkněj docela...i když vidět Vetcháče říkat: já sem blázen, ale do Tebe...taky velmi zajímavé. :)(4.4.2017)

Jak se říká, v jednoduchosti je krása ... A tady se to přesně potvrzuje. Tenhle film mě moc mile překvapil. Čekala jsem, že mě bude bavit, ale ne až tak moc. Nepřináší dějově sice nic nového, ale na český film je to hodně povedený. Herci k sobě krásně ladili. Petra Hřebíčková v hlavní roli byla super. Víc takových českých filmů, na které se dá koukat i několikrát. 85%.(17.2.2017)

Úžasná podívaná na Ondru a učitelku člověk se nenudil i když věděl jak to dopadne byla to zábava dobře provedená ~ mám jsi kleknout :D tam jsi klekni u kapličky pomodli se a vyjeť :D(22.2.2017)

• DwayneJohnson

Hro, hro, hrozná kravina. Naprosto umělá, nevkusná a místy i hodně tupá. Jediným pozitivem je fakt, že se na Petru aspoň pěkně kouká, jinak nic, co by stálo za nějakou řeč. Langmajer se do těhhle rolí vůbec nehodí a Vetchý to zachraňuje jen tak na půl. Suma sumárum 97 mého života mi zas proteklo mezi prsty. Ach jo.(14.3.2017)

• rikitiki

Když on je z vesnice, tak musí být rázovitý křupan, co doma chodí po umyté podlaze v botách obalených hlínou. Když je ona z města, tak je totální neschopa, která papírové letadélko lakuje lakem na nehty. A vesnice? Co obyvatel, to figurka. Kdyby to bylo v lehce nadsazeném duchu, o což se zjevně film pokouší, tak by to mohlo být i vtipné. Kdyby každá z těch stereotypizovaných postav nebyla stokrát viděné a odněkud stokrát okopírované klišé. ___ Vyzněním je to spíš snímek pro děti, ale ne námětem, takže nevím, pro koho byl natočený.(27.10.2017)

Po prvních deseti minutách jsem se zalekl, že uslyším vypnout, kravina. Naštěstí se z toho vyklubala normální tříhvězdičková komedie se všemi plusy a mínusy včetně amerického závěru. Hřebíčkové to s Vetchým sluší, Langmajer si v roce 2016 zahrál už druhou podobnou roli, Ruml a Svarinská jsou pěkným vzkazem pro filmové fanoušky. Komedie roku to zrovna není, ale oddechovou zábavu nabídne.(6.3.2017)

Povedená oddychovka, u které člověk nesmí přemýšlet a nechá se unášet příjemným humorem. Především Hřebíčková je krásná, příjemná a Vetchý je pro tuto roli snad stvořený. Cela souhra mezi nimi funguje bez nějakých přehnaných scén a vše směřuje k předem nalajnovanému závěru. Někdy je to moc pohádkové, ale vůbec to nevadí, spokojenost......7/10(18.10.2016)

• 6thSun

Začátek je slibnej, až na úvodní písničku a Langmajera v pořád stejný roli. Pak už to slibný není.(18.2.2017)

Žádné velké překvapení. Zklamáním je hlavně příliš čitelný děj a alespoň náznak vedlejších linek na nule. K tomu docela průměrné výkony (což zamrzí hlavně u Ondřeje Vetchého) a některé vtípky na hranici Kameňáku. Ale ve výsledku docela příjemná nenáročná podívaná s mimořádně krásnou Petrou Hřebíčkovou.(3.4.2017)

Po hodně dlouhé době český film, na který se dalo koukat a dokonce mě pobavil. 70% :)(6.12.2018)

Tak toto mě hodně mile překvapilo a potěšilo. Dvojici Hřebíčková a Vetchý to ladilo a chemie fungovala. Také pěkné prostředí, veselá hudba, skvělé herecké obsazení. 77%(2.4.2017)

• kepiash

Rozhodně je lepší u toho nepřemýšlet a jednoduše vypnout, pak je možné odnést si poměrně příjemný zážitek. Jakmile se do nějakých rozborů pustíte, musí vás nutně napadnout, že celý film byl snad splácán za jedno odpoledne a to včetně napsání scénáře. Love story pančelky a inženýra hrobníka, která se odehrává v podstatě během jednoho odpoledne, je navíc zasazena do jaksi sterilních kulis, což působí až trapně. Když například pan starosta prohlásí, že právě dokydal, nelze mu to věřit. Pokud se to srovná třeba s Troškovými Hošticemi, je to jako nebe a dudy. Na rozdíl od této prázdné skořápky v Hošticích ten hnůj prostě cítíte. Ani postavy nejsou tak úplně dotaženy do konce. A tak se stane, že se v závěrečné fázi filmu zcela nepochopytelně hlavní hrdinka otáčí jak korouhvička o 180° od Božíčka k Langmajerovi a hned zase zpátky. Vesnice působí prázdně a Táborský s Langmajerem, jakoby každý patřili do jiného filmu, dvou rozdílných žánrů. Nicméně jak již píši na začátku - na první dobrou to bylo vcelku fajnové pokoukání, jen to pak pustit z hlavy.(20.4.2017)

Příjemná a milá komedie má za úkol potěšit a rozesmát. Tady se podařilo moc dobře.(18.2.2017)

• Tommassi3

"A mohla bych ještě trošku mlíka ??" - "To bezpochyby !! Když si s tím vemenem poradíte.." ;) První půlka vůbec nefunguje, v důsledku však tahle Bezva ženská platí za překvapivě dost slušnou žánrovku, bez ohledu na Vejdělek.. Velmi zajímavý biják debutanta Hoffmana vlastně naznačuje, proč většina ostatních českých romantických filmů tak zoufale nefunguje, když se tvůrcům vůbec nedaří příběhy zasazovat do reality, ať už se to týká prostředí či času.. Lehce bizarní, lehce chaotické, se scénářem jako od koně, a bohužel i přes míru pitvořivé..nicméně lepší, než by se jeden vůbec nadál.. Ale vůbec ne urážlivé !!(13.10.2018)

Musím dát plný počet, protože takhle dobrou lehkou českou komedii jsem neviděla snad posledních deset let. Herecky skvělé (Ondra Vetchý mi tu strašně připomíná svou postavu z báječných let pod psa), roztomilá vesnička, výborná hudba! Fakt, s vykřičníkem. Letní, bezstarostné, veselé, netlačí to na pilu a Langoš při balení kufru je na facku. Jak ze života. Skvělé a klidně bych si Bezva ženskou hned pustila znovu.(20.2.2017)

Sice možná příliš naivní a jednoduchý, přesto je Bezva ženská na krku neskutečně pohodovou podívanou, která se minimálně v českých luzích a hájích jen tak nevidí. Příjemné, pohodové a hlavně vtipné natolik, že člověk tu naivitu přehlédne a u novinky Tomáše Hoffmana jednoduše vypne. Člověk by až nečekal, že podobnou pohodovku v české produkci najde.(12.3.2017)

Feel positive komedie z českého venkova, která svádí tak trochu k nějakým Bábovřeskám a podobným číčovinám, co točí Zdenda Té, naštěstí se toho nemusíme bát, protože všichni jsou tady velcí sympoši, celé to dýchá letní atmosférou, až člověk chytí slinu a má chuť vyrazit na nějakou červencovou tancovačku pod širým nebem a béknout něco u táboráku. Moc fajn vám to udělá dobře, a i když jsou některé scény z ranku "WAT?", vůbec to nevadí. Nakonec tomu čtyřku prozatím nedám, zkusím se na to podívat někdy příště a třeba to nechám dozrát. 72%(13.3.2017)

Bylo nebylo, kdesi v malebné středočeské vesničce se potkal nerudný morous s mladou paní učitelkou. Za jejich setkáním nebyla náhoda, nýbrž pan starosta. A tak ji musel nerudný chlap přijmout pod svou vlastní střechu. Jemu se to samozřejmě nelíbí a paní učitelce taky ne, kdo by chtěl spát na hřbitově v bývalé márnici. Jejich soužití s sebou přináší humorné i vážnější situace od začátku poctivě dávkované. Přesně podle starého pořekadla, že co se škádlívá, to se rádo mívá. O další vtipné scény se starají vesnické figurky, které nejsou vůbec bláznivé, ale milé a přívětivé. Jsou zahrané tak, že i ty nejmenší roličky si divák zapamatuje. Každý z nich sem prostě patří, i kdyby řekl jen jednu větičku a šel zase o dům dál. Ondřeji Vetchému podobné typy postav pěkně sednou a je v nich hodně sympatický. Dokonce se tu vysvlékne do půli těla a předvede svou muskulaturu, za kterou se rozhodně nemusí stydět , takže dámské osazenstvo si přijde na své jako jsem si přišla já. Fórečky jsou načasované tak akorát a přiměřené. I na hercích bylo vidět, že se při natáčení příjemně bavily a to se podařilo přenést i na diváky, jestli se to dá říct o novinářích a fotografech, kteří se zúčastnili novinářské projekce 11.10.2016 v kině Atlas stejně jako já a můj doprovod (maminka). Já jsem se smála nebo aleposň pousmívala od začátku do konce. Film je to příjemný, pohodový, svěží a jednoduchý. Není pořeba nad ničím dlouze přemýšlet. Se svou letně romantickou atmosférou se přesně hodí do těchto zakaboněných dnů. Užila jsem si ho. Tenhle typ komedie mi sednul jako ulitý. Zapadám do té škatulky, pro které je určen. A to, že se tady objevují věci, které jsem viděla už někde jinde, mi absolutně nevadilo. Považuje je za klasiku a s tou nemám žádný problém, když s ní někdo vyjde na světlo. Když to dobře funguje, tak nejsem vůbec proti. Přesto, že jsem byla účastnicí novinářské projekce, tak jsem si film užila a příjemně se i s doprovodem bavila. Odcházela jsem z kina příjemně naladěna a cítím se tak ještě pár dní po projekci. Takže za mně a můj doprovod tenhle film svůj účel splnil. Byl fajn.(12.10.2016)

Velmi slušná trojčička. Přesto, že jsou karty rozdány během prvních deseti minut a víte jak hra dopadne, nic mě neurazilo, poměrně slušně jsem se pobavila, docela si u filmu odpočinula a nelitovala jsem u něj stráveného času.(17.2.2017)

• dom156

Komedie bez komediálního dění a podtextu. Za celý film jsem se jen pár krát lehce pousmál nic víc, bohužel. Film naštěstí táhne silné trio Hřebíčková, Vetchý a taky k mému překvapení i Táborský. Bez tohoto tria by to byl opět bezduchý snímek, takto to má aspoň kvalitu blížící se průměru.(5.6.2017)

Tak tohle byla moc příjemná letní komedie. Neurazila mě, a to je u české komedie nebývalý úspěch. Petra Hřebíčková byla krásná a měla skvěle napsanou roli. Jen teda...byli autoři někdy na vesnici? Aspoň pár hodiny? Je to strašně nereálné. Milé, ale nereálné. Romantické, ale nemůžu tomu věřit. Byla to zábava, ale znovu to vidět nemusím.(5.4.2017)

Podivná parodie na venkov, prostá jako bulharská striptérka....6,5/10(25.4.2017)

Bylo to slabý jak čaj !!! Do průměru to posouvají svým herectvím pánové Vetchý/Táborský.(8.3.2017)

Žánr vesnická romantická komedie zrovna není můj šálek kávy. Ale vzhledem k tomu že Bezva ženská zde měla ještě donedávna na současné české poměry nadprůměrné hodnocení a je s Vetchým, zkusil jsem ji. A jedná se o docela fajn podívanou. Hlavní je že věci, které bych tomu vytkl zrátka patří k žánru. A my Češi je tak rádi opisujeme od Američanů. Patří do nich hlavně ta hrozná předvídatelnost a naivitka (i když roztomilá a vlastně i vhodná do celého konceptu.) Ale docela mě to i bavilo. Jede to sice podle osvědčené šablony a řídi se to heslem: hlavně nějak hodně nepřekvapit. ALE Je to docela vtipné, příjemné (ano, svítí tam sluníčko a jsou tam zvířatka) prostě to má švih. Navíc to nikdy nepřekročí hranici vkusu a obejde se i bez vulgarit. Na takový obyčejný večer je to ideální. Ale na víc jak hezké 3 to nebude, protože přece jenom ten film působí krapet nevěrohodně a je lepší nad tím moc nepřemýšlet. Anebo jenom zaspal svoji dobu? 70 %(17.3.2017)

Koncept, který Hollywood seká jak Baťa cvičky, mi v našem podání sednul jak p*del na hrnec. Upřímně řečeno příliš nechápu ty narážky mnohých komentujících na to, jak moc je tady česká vesnice nereálná a kdesi cosi. Viděli jste někdy reálnou romantickou komedii? Pokud ano, tak sem s ní. Pro mě je Bezva ženská na krku příjemným pokoukáním v milém prostředí, s vtipem a fajn herci, ačkoliv si nemůžu pomoct, ale Vetchý mi tu v některých chvílích moc neseděl. Je sice pravda, že tu není nic, pro co by si člověk film zapamatoval, ale to vem čert. Hoffmanovi se jeho režijní debut povedl. 80%(9.3.2017)

Celkem příjemná česká romantická komedie, která hraje na to, že jsou zde celkem praštěné postavičky a k tomu dobré herecké výkony. Dámy si přijdou na své, ale ani mě to nijak neurazilo. Nebylo to vyloženě k popukání, ale nějaký dobrý vtípek se našel, navíc je film takový příjemně nablblý.(20.3.2017)

• stration

Mně se to katastrofálně nelíbilo a kdybych to nesledoval na zájezdu v autobuse, asi bych se nedodíval. Totální klišé, minimum nápadů a inovací, schematické obsazení současnými hvězdami, které vlastně nemají co hrát. Ani jednou jsem se nazasmál a byl jsem rád, když to skončilo. Nikdy více. Jednu hvězdu navíc dávám přece jenom za Ondru Vetchého, který je prostě sympaťák všude.(15.10.2017)

• filmsim

Nechápu, jak tahle po všech stránkách špatná romantická komedie mohla v kinech vydělat 4.5x víc jak výborné Pohádky pro Emu. V obou se snaží seč může Ondřej Vetchý a jedná se o skvělý případ filmů, kde jeden dokáže zahrabat sebelepšího herce a ten druhý z něj vytřískat to nejlepší. Možná to bude i scénářem, který je tak špatný, až mi zdejší hodnocení nedá spát. Na jedné straně snobská blbka, která se po 20 minutách promění v nadějnou "inteligentní" učitelku, i přesto že nikdy po vš neučila a na druhé hrobník, který (nejspíš) jen tak zabil svou manželku a jejího milence a nyní z posedu špehuje svého nepoznaného syna s jeho sexy manželkou (to, že je to jeho syn, se divák dozví až někdy v půlce filmu, takže ze začátku tyto scény působí dojmem, že je O.Vetchý opravdový vrah a úchyl, který vyhlíží další oběť). Tyto dvě postavy se do sebe samozřejmě zamilují, i když k sobě mají ze začátku odpor, ale to by nebyl ten správný romanticky film, kdyby se v půlce filmu v koláži o 5 minut do sebe horoucně nezamilovali. Takhle nerealistická romance tu už dlouho nebyla, ale zdá se, že to nikomu nevadí. Ve filmu je tolik nelogičností, že i loňská Teorie tygra, která měla hrozně napsané postavy, v porovnání s tímto snímkem působí jako povedená rodinná komedie. Tady je toho zkrátka špatně až moc. Ani vedlejší postavy, nepůsobí lidsky, jsou to jen figurky v různých scénkách, které film mají držet pohromadě. Jenže nedrží. Dějová struktura působí roztříštěně. Postavy se objevují a zas mizí, podle toho jak se to tvůrcům hodí. Žádné dramatické zvraty nenastávají a já jen vlastně čekal až bude konečně konec a to u filmu, který má bavit a má jen 90 minut je opravdový problém. Vtipů je málo a když přijdou, tak stejně vyplynou do prázdna. Co se týče řemesla, tak to je taktéž na průměrné úrovni. Kamera bez nápadů s příliš saturovanými barvami a hudba nevýrazná až místy otravná. Jedinou pochvalu, tak ode mě má Ondřej Vetchý, který i přes naprosto debilní scénář a šílenou postavu, dokáže vyzdvihnout film z naprosté tragédie. Kdyby nebylo něj, jednalo by se o totální sra*ku. 3/10(23.2.2017)

V sychravých podzimních dnech vysloveně balzám na duši. Dýchlo na mě jaro a pohodová atmosféra (která panovala i během samotného natáčení, v čemž mě utvrdilo i následné setkání s tvůrci a herci). Na Vetchého trpím, Petra je sympaťanda, potěšily mě i maličkosti jako obsazení bratrů Kavanových nebo partnerská dvojice Ruml + Svarinská (hráli pár také ve snímku "10 pravidel jak sbalit holku"). Škoda jen nepříliš dobře vysvětlené kriminální minulosti jedné z postav, jinak můžu tuhle oddychovku vřele doporučit. Na České lvy to nebude, ale diváky Vejdělkově partičce moc přeju.(13.10.2016)

Krásná příjemná komedie, která se dokáže odlišit od trapných Kameňáků a Babovřesků. Slušná podívaná, ne jako promiskuitní Muži v naději atd. Škoda jen, že ukázky ukázaly to nejvtipnější, ale i tak má film co nabídnout. Po celých 97 minut jsem se jen usmíval a nechal jsem se unášet. Po Teorii tygra ( i když se jedná o zcela něco jiného ) , letošní dva nejlepší filmy od čechů.(4.11.2016)

• easaque

+2* Tak copak nám nabízí tahle nová česká romantická komedie, která mi byla doporučena? Hodnocení zase tak nízké není, tak by to mohlo být snad fajn. Příběh není nijak objevný a od začátku už víme jak to skončí, takže odpočinková pohoda. Kupodivu jsme si to i přesto docela užíval a bavil se. Ke konci to však sklouzává k trapným scénám plným klišé, takže plánovanou trojku si za to nezaslouží. Taky jsem si uvědomil, že z celé vesnice se tam objevuje jen pár figurek, takže venkov působí hrozně prázdným dojmem. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](4.4.2017)

Milé překvapení ve formě komedie s plně sympatickým hereckým osazením. Vtipy byly krátké, inteligentní, hlavní hrdinka zábavná, příběhově jednodušší, ale s milými zvraty a postupně se rozvíjející. Taková krátká hezká vesnická komedie. Nejsem moc na české filmy poslední dobou, tento mile překvapil. 70 %(3.8.2017)

Příjemná komedie na odreagování a zasmání, příběh nic nového, ale dalo se tomu uvěřit. Super je Ondřej Vetchý, ten se mi líbí snad ve všem. A Petře to teda taky dost slušelo, to je pravda. Vynikající výkon ve filmu předvedl starosta Miroslav Táborský, který je mistrem improvizací. Hlavní herecký trio nemělo chybu!! Tři hvězdičky snad nikoho neurazí. Jo a konec byl pěknej. I přes určitá klišé se mi film líbil.(18.10.2017)

Trochu jednoduchý scénář s průhledným dějem, ale díky slušnému tempu a hereckému obsazení je to příjemná odpolední pohodovka.(13.10.2018)

Neviem kedy som si naposledy takto českú komédiu úprimne užil. Nemyslím niečo ako bolo Celebrity S.r.o. alebo Život Je Život, kde film vedel o svojej hlúposti a rozhodol sa s tým pracovať. Myslím film, ktorý bol podľa mňa úprimne dobrý. Máme tu dobré a sympatické a vtipné postavy, situačný humor, ktorý funguje a veľmi dobré momentky, ktoré stoja za to vidieť. "Bezva Ženská Na Krku" podľa mňa funguje. Dokonca si myslím aj to, že Petra Hřebíčková a Ondřej Vetchý si rozumejú ako hereckí kolegovia a majú medzi sebou dobrú chémiu. Nemyslím si, že ide o vynikajúci film, ktorý by bol v niečom inovatívny, ale funguje ako príjemná ľahká komédia na príjemný deň. Čeknite si to a spravte si vlastný názor. Hodnotenie: B(14.4.2017)

Byla jsem překvapená, že to zas není taková hrůza, ale do kina bych na to určitě nešla. Bylo to relativně vtipné, jen dějová linka byla trochu primitivní a výskyt rádoby "vtipných" jmen u představitelů, je už opravdu ohraný. Super nádstavbou je Vetchý, který tu hraje na sebe vcelku netypickou roli, ale povedlo se mu to. Na to, že je to český film, tak dobrý, klidně bych i doporučila.(7.5.2017)

• zette

Dejove je tento film hloupy a naivni se snadno predvidatelnym zaverem. Na druhou stranu se divak nemusi stydet za tvurce, jak tomu u podobnych ceskych komedii posledni dobou byva. Slusne herecke obsazeni a potesi i zajimava Hrebickova v hlavni roli.(28.5.2017)

• chelseaman22

Předvídatelné jako chování dvacetileté blondýny v minišatech v pátek večer v Duplexu. Nelze neocenit výkon Ondřeje Vetchého a šarm Petr Hřebíčkové. Pokud je však zápletka jalová a předem spěje k očekávanému, tak ani slušné herecké obsazení divák nedocení. 29%(16.7.2017)

Jednou na důchod bych se rád nastěhoval do vesničky s přesně takovou sebrankou. To se mi ale bohužel nikdy nevyplní, ale třeba jsou na takových vesnicích lidé ještě milejší a chovají se jako jedna velká rodina. Vadil mi jen Langmajer a to ne jeho hraním, ale tím, že jeho role byla naprosto otravná a ke všemu zbytečná. Takže proč? Ale neva no. ... LFŠ 2017(3.8.2017)

Velmi svěží a pohodová romantická komedie. Pravda malinko jednodušší, za to nesmírně vtipná a naložená hláškami od začátku až do konce. Tedy alespoň já jsem se nesmírně bavil. "Jen si nabrousím kosu a jsem u Vás." Pomyslnou třešničkou na dortu pak zůstává závěrečná konfrontace tváří v tvář dvou nestárnoucích hereckých es Langmajer-Vetchý, kdy vše vypadá, jakoby si to pánové chtěli vyříkat po staru/chlapsku a ona milostná linka nabere neskutečné grády.(16.2.2017)

• LadyPupu

Otrávená jsem byla už 5 minut po začátku, protože jestli mě mělo rozesmát, že Kostková vysadí Hřebíčkovou na návsi i s kufry a ta dobrovolně (!) klopýtá v šatičkách a lodičkách po silnici ke škole, kam se dalo normálně dojet výše zmíněným autem (!)... Sorry, ale tuhle hru s tvůrci já hrát nebudu. Barevností, mělkostí scénáře a místy opravdu trapnými vtipy Bezva ženská připomíná Kameňáky, akorát že tady je jako bonus Vetchý... A ten taky hraje poslední roky čím dál víc stejně.(20.2.2017)

Viděno trochu s obavami, ale nakonec dobré. Česky zpívaná píseň jen v úvodu, a celkově řemeslně zvládnutá práce, snad jen "populární" multi-mix tu nemusel být. (lesbický pár, asijské dítě, tak už jen muslim a černoch tu chyběli ... ) Naopak kvituji, provedení postelové scény.(22.2.2017)

Mělo to dost profláklej scénář,ale koukat na to nebyl zas až takovej průser.No,ale nehrát tam Vetchý a nesmírně přitažlivá Petra Hřebíčková,asi by to šlo trochu dolů.Ale co,příjemná hoďka a půl,zábava to je,spokojenost.60%.(24.2.2017)

1652. hodnocený film:(8.3.2017)

Nedělní film na deštivé odpoledne k hromadě žehlení s názvem "Bezva ženská na krku" je naprosto mimo můj divácký záběr, ale z nějakého rozmaru (nebo z donucení) jsem mu dala šanci..Dopředu jsem očekávala spíše podprůměr, ale nakonec i přes pár trapných vtípků a naprosto průhledný děj se z něj překvapivě vyklubal spíše průměr.. Úroveň zvedly rozhodně malebné venkovské lokace, příjemně letní dobarvení a přijatelná svižnost příběhu.. Petra Hřebíčková je profesionální krasavice s afektovaným obličejíkem.. Ondřej Vetchý se snaží seč mu síly stačí, ale přesto je dobrácký prkeňák (byť místy v záporné roli).. Jiří Langmajer a Tereza Kostková vpadají, že hrají za trest.. A jediný opravdu herecký herec s rolí na tělo byl Miroslav Táborský.. Zbytek obsazení mám v mlze.. Něco mezi lidovým Zdeňkem Troškou a výpravně perfektní Marií Poledňákovou..(18.4.2017)

• Radiq

Ale tak jako zasmál jsem se, párkrát. Hlavně pobavily ty kecy a naschvály mezi hlavní dvojicí. Ale jinak vesnička působí fakt dost neuvěřitelně. Jak počtem občanů, tak postavičkama, které se tam vyskytují. Ale když to člověk neřeší, tak to jako komedie ujde. Jako romantickej film taky, ale na štěstí to není nějak moc přeslazené... a všechno dobře dopadlo. Jak jinak...(16.10.2017)

• Aljak

Klasická šablóna ako vystrihnutá z amerických romantických komédií. Aj keď musím uznať, že to dedinské prostredie malo niečo do seba - takže aspoň z tohto pohľadu to malo v sebe kúsok originality a identity. Petra Hřebíčková je sympoška a rovnako tak pôsobila aj jej postava. Zo všetkého najviac ma ale aj tak bavilo Eliškine snahy o výuku v miestnej škole. Škoda, že sa to viac nekoncentrovalo týmto smerom namiesto tých naťahovačiek s Božíčkom, ktoré ma až tak nebavili. Ale najviac tomu aj tak škodili tie klišé zvraty a šablóna.(15.12.2017)

Symatický film, ale zas ne tak zvláštní. Podobných romantických osudů už to bylo víc. Super Je Ondřej Vetchý, ten se mi líbí snad ve všem. A Petře to teda taky dost slušelo, to je pravda. Jinak slušný průměr(16.2.2017)

Tetsuo v komentári vystihol všetko ... napísal čosi, čo naozaj charakterizuje celý film, prostredie i súčasnosť. Rozhodne som od filmu čakal viacej. Škoda.(15.3.2017)

• Lopezka1982

Blbost, přesně styl humoru co nemusím, trapný předvídatelný děj, jsem ráda, že jsem nešla na film do kina, i doma jsem problém ho dokoukat....nikdy více a vtipné mi to holt nepřišlo, až se divím těm 68%.(17.4.2017)

• slunicko2

Prvoplánový předvídatelný primitivní humor.(9.2.2018)

Až na hlúpy a odpudzujúci názov, mi bola poskytnutá veľmi sympatická a nenútená romantická komédia z príjemného a inteligentného prostredia. Bez sprostého humoru/nehumoru a so slušným českým, hereckým obsadením dokážu aj naše národy vytvoriť poctivé filmové príbehy. Dobrá romanca vzniká aj bez sexuálnych scenérií, zjavne, a vďaka bohu. Toto je film, ktorý by bol pokojne vhodný do televízie, bez toho, aby z neho ľudia sprosteli. Vhodný na romantický večer, spraviť titulky a pokojne by som ho prezentovala aj iným národom. A bez hanby.(13.1.2019)

Podle mě jeden z nejlepších ba ne nejlepší český film. Ondřej Vetchý nezklamal ale Petra Hřebíčková pro mě naprosto nová herečka byla dokonalá taktéž. Celkově zábavné od začátku do konce. Nasmáli jsme se šíleně. Vtipné, ale žádná přetvářka. K tomu perfektní hudba a zakončení. Naprostá spokojenost.(27.10.2016)

Pohodová komedie na pohodový večer :)(6.3.2017)

• dr.fish

Nová paní učitelka přijíždí do vesnice, ubytovaná u hrobníka. Film do letního kina s pivkem a klobáskou. Velmi nenáročné. 50%(8.3.2017)

Fajnová česká romantická komedie, která stojí hlavně na hereckém obsazení. Za mě teda ale spíš to mužské, protože zde producírující se ženské nijak zvlášť nemusím. Další devizou filmu jsou některé hodně trefné "hlody" při kterých jsem lehce prskal smíchy. V pár okamžicích, jsem film dokonce začal přirovnávat ke starým italským komediím (např. od Felliniho). A za to mohl hlavně Ondra Vetchý, který se tvářil nějak mezi kmotrem Mrázkem a Jirkou Luňákem. Což bylo roztomilé, ale celkovému dojmu z filmu to spíš přitížilo.(10.3.2017)

Hezký film, ale postrádá nějaký konflikt. Vše to jde tak nějak bezstarostně a když už se objeví problém, třeba ve formě školního inspektora, ihned je rychle vyřešen, aby idylka mohla pokračovat.(28.3.2017)

Jsem rád, že u nás stále dokážeme vyprodukovat odpočinkovou komedii, která není úplně debilní. Zároveň je ale velká škoda, když oslavujeme cokoliv z tohoto žánru pouze proto, protože se nejedná o úplné dno. Bezva ženská na krku by mohla zaujmout příjemným hereckým obsazením a malebným prostředním malé české vísky. Co mě ale osobně velice irituje je naprostá černo-bílá polarizace všech postav, aby bylo naprosto jasné, kdo jaký je a jaké má úmysly. Snad teda kromě hlavních postav, kde nám o tu zřejmou změnu jde. Což je docela škoda, film to lehce degraduje a automaticky to indikuje, že naše veřejnost musí mít naservírováno všechno na stříbrném podnose a jedná se tak o stádo tupců. Krom toho je ale Bezva ženská na krku příjemnou oddechovkou.(21.6.2017)

Tomas Hoffman natocil len jeden film a ako vidim, velmi dobry. Kludna pohodova komedia, ucitelka, cesky vidiek, hospody, vidiecke prace ..... Vetcheho nemusim od Prodavace Humoru 1984, ale tu bol aspon znesitelny, Petra Hrebickova a Tereza Kostkova boli vyborne, veril som im to hranie. Dalsia pohodova feel -good komedia . 77 %(19.6.2018)

K mému překvapení po dlouhé době příjemný film s příjemnými herci, kteří hráli přirozeně. Sice to příběhově není žádný objev, ale snaží se to aspoň vybruslit z toho nechvalného množství trapných tuzemských filmů, kteří budují diváckou přízeň pomocí dementních dialogů a ještě dementnějších vtipů. Hřebíčková je ve své roli velmi sympatická a Vetchý taky splnil očekávání. Jak říkám, není to kultovka, ale nebylo mi z toho blbě, takže na český film to je dost velký úspěch.(20.8.2018)

• ivan_drago

...nijaké od začátku do konce... film postrádá šmrnc a vystihnout by se dal slovem "meh"... paní která se celý svůj dospělí život stará jen o to aby měla vyholenou ká. und u se nastěhuje ke špinavému opilci, který není úplně špinyvý opilec a tak nějak se dají a nedají dohromady a on jue mrtvý nemrtvý... a tak nějak se to roztomile dokodrcá ke konci... česká "romkom" západního střihu, která ale svým zasezením neví jestli je vesnicky vybásněná nebo reálně vesnická... a to že se neumí rozhodnout je její největší mínus... Navíc každá figura je tak groteskně šablonovitá a neoriginální, že se už od žačátku odsuzeje k lhostejnosti a nezájmu o její osud...(20.2.2017)

Není to úplně nějaká velkolepá čtyřhvězda, ale docela mě to pobavilo, trocha černého humoru, trocha absurdit a vyšla z toho obstojná komedoška. Na to, že to je český, docela jsem se na to vydržel dívat, jen poslední dobou nemůžu vystát Langmajera, za to Vetchý mě od Okresního přeboru baví. 4*, ale jen tak na hraně.(28.8.2017)

• bubun

Bože, to byla ale debilita... Banda troglodytů v čele s rádoby žoviálnim Táborskym a fórky typu "nemám páru" - "ano, vynález parního stroje!" Vetchý coby inženýr, který dojí kozy, klepe králíky a na záchodě si čte ve francouzštině. Jó, holt na venkově je drsnej život, ale máte čas na spoustu volovin a děti vesele pobíhají po sklizenejch políčkách. Prostě idylka. A jako bonus, ještě než jsem to zapla, jsem věděla, že tam zas bude taková ta Vejdělkovsky-dementní hudba, během prvních vteřin se mi to potvrdilo.(9.6.2017)

Celkom prijemná romantická komédia.(21.6.2017)

(46/2018) / Nechápem, že som pri tom filme vlastne po 5 minutách zostal, šlo to v TV :). Vetchý a Hřebíčkova to celé potiahli, plus kopa podarených vedľaších postáv bola super. Celkom príjemná česká komédia. (6/10)(27.5.2018)

Pokud předem víte na co jdete a nečekáte nic víc než pohodovou vesnickou romantiku, zklamáni nebudete.(18.10.2016)

• Master19

Klišé a stereotipy zamrzlé někdy v minulém století. Předseda (tedy starosta) v holínkách jako z Chalupářů, prodavačka smíšeného zboží jako ze Slavností sněženek, atd. Příběh nemá cenu komentovat, je to tak zjevné, průhledné a jasné, až to bolí. Langamajer bez mimiky a v póze ala Doktor od Jezera Hrochů, no prostě pro mě zklamání veliké. Originální tedy ani omylem, ale na letní komedii, kde divák cítí jistotu v každém záběru asi dobré. Jedna hvězdička je za Petru Hřebíčkovou. Ta se neomrzí a když se proběhne po dvoře v kalhotkách, tak to prostě potěší... No a druhá hvězdička je za Jenovéfu a scénu s rentgenem, ta pobavila.(12.8.2017)

• Johnny.ARN

Žalostne nevyužitý potenciál blbky z mesta na dedine. Skôr zamerané na vzťahovú rovinu, s vtipnými vsuvkami. Motivácie vycucané z prsta, zvraty priehliadné jak koža albína. Slabé 2 z 5(25.8.2017)

• kocik1

Tak k nám do Česka vtrhnul Holywood lehce přišmrnclý Harlekýnem a přinesl s sebou hloupý příběh plný oslích můstků tak vysokých, že i Železník na Taxisu by měl co dělat, aby je přeskočil. Neříkám, natočeno je to příjemně, odlehčeně, o tom žádná, ale ten scénář je tak pitomý, že i teenegerské filmy o lásce jsou proti němu skvosty oplývající logikou. Nechci příliš zabíhat do podrobností a prozrazovat plytký děj, ale třeba ten prázdný hrobeček na vísce o 20. číslech, o jehož historii nikdo nic neví, včetně příbuzných, jedině snad Eliščina městská švagrová, ta teda má přehled, tak to teda bylo dílo. A takových do nebe volajících hloupostí je film plný.(29.11.2016)

• sator

Hřebíčková herečka? Troška se jistě bavil..(16.2.2017)

• cross

Líbivě natočené, pohodová hudba, bezstarostná zábava - a tam to pro mě končí - zbytek je absolutní zklamání.... Postavy a jejich chování totálně postrádají smysl, králem všeho je pak Ondra Vetchý, který defakto bez příčiny v půlce filmu o 100% změní charakter své postavy... Langoš je své typické roli (hledám kdy vlastně hrál nějakou jinou?), Táborský jakbysmet - pitvořící se pro pobavení diváků... Ne, opravdu se mi to nelíbilo, hra na pozitivní českou vesnici s bezchemickým románkem dvou osůbek z jiné dimenze na mě bohužel nezapůsobila...a to jsem se těšil hodně:((26.2.2017)

• Hollohlaway

Hodinu a půl trvající reklama na Lučinu. S dětmi běhajícími po rozkvetlých lukách, usměvavými bodrými venkovany...za celý film neprší, nikdo se nemračí...Trošku to připomíná víc než velmi, nejen vlezlou hudbou, absenci větší dávky humoru, nebo košatějšího děje pociťuje divák až bolestně. Přidání lesbického páru to nevylepší a nepravděpodobné chování některých postav je dost krkolomné. Ale alespoň Petra Hřebíčková se svým roztomilým předkusem je zdobná a byť roli nijak zvlášť neobohacuje, tak je poměrně výrazově přesná. Vůbec obsazení a sympatické postavy včetně vedlejších je asi největší deviza filmu.(5.3.2017)

Už jen ta nádherná letní venkovská pohoda v tento pozdní zimní čas člověku kouzlila úsměv na tváři a už aby to léto bylo tu a s ním spojené venkovní srandičky, grilajdy, pijatky a tak dááále :-) Typická venkovská buranská komedie, děj jednoduchej, zápletka jakbysmet ale co, já se bavil královsky a hlavní herecký trio Vetchý - Hřebíčková - Táborský nemělo chybu!! Parádní relaxačka.(12.3.2017)

• sofiapetra

To fakt ne. Uklízím žehlení a vzdávám to ani ne před půlkou. Tenhle "humor" nemůžu... a obávám se, že by mi nepomohlo ani kdybych na tom byla v kině a měla pár panáků v sobě.(25.6.2017)

Na české poměry nadprůměrná komedie.(14.10.2017)

Jedna z mála českých komedií co mě rozesmála a i dost bavila. Přitom zde stačila menší zápletka, svěží humor a super herecké obsazení. Viděno na letním kině😊(30.6.2018)

Kdyby takhle vypadala každá česká komedie, neřkuli romantická, můžeme si hoooodně gratulovat. Vetchý i Hřebíčková byli moc fajn. Co se cení je i pokus o twist, který to ustálo se ctí. Bavil mne lesbický pár, který tu nebil do očí a působil přirozeně, tak by to mělo být. 7,5/10(20.2.2017)

"Vy máte jediné štěstí, že já nemluvím sprostě." -Eliška-  |  "Fakt? To jako nikdy? Ty vole, to musí bejt život na hovno. To bych se na to pěkně vysral, vole." -Božíček-(20.2.2017)

V celku příjemný film, který nestaví tolik na realitě ale jakési možná vysněnosti takový příběh zažít. Ale proč ne. Bylo to pěkné.(9.4.2017)

Príjemne oddychové a svieže.(25.6.2017)

"Je vtipná, běž se podívat." Aneb, kdy vlastně pálíme čarodějnice? Není zkrátka romantická komedie, jako romantická komedie, i když toto není komedie. Tento snímek je jen romantický film s úsměvnými momenty. Nemohu totiž propadat záchvatům smíchu při sledování komických scén, jejichž předvídatelnou pointu znám již ze synopse filmu, k čemuž došlo například během scény, ve které paní učitelka Eliška Vomáčková zjišťuje kde bude nakonec bydlet. Komediálnosti příběhu pak nepomohla ani předvídatelnost tématických vtipů typu: "Sousedi jsou dobráci od kosti.", nebo "Budete spát jak zabitá". Tato romance si mě tedy nezískala svým všedním humorem, ale svou nevšední atmosférou, která byla nejvíce patrná z podmanivých záběrů jarního obřadu Pálení čarodějnic, který však probíhal na podzim, za extrémně letního počasí.(7.12.2016)

No, konečne je tu aj v českých luhoch a hájoch komédia, ktorá má body a šarm pre ženy, tak aj pre mužov. A že k tomu stačí len jedna sexi usmievavá kosť vs. protipólny muž a trocha tej laskavej a uveriteľnej romantiky a vtipu.(22.2.2017)

Tak je ve srovnání s ostatními(i zahraničnými, protože u nás toho moc není) romantickými komediemi, kde to komedie je možná i na prvním místě a v porovnáním s tím jak "vysokou" latku česká kinematografie poslední roky nastavuje si myslím, že to bylo opravdu povedený.(11.4.2017)

• ghatos

Nereálná - plochá vesnice plovoucí ve sladkém přecukrovaném romantickém nálevu. Nemá to žádnou ambici, žádný cíl...jen tupě "bavit". Nerozumím zdejšímu nadhodnocení. Není nic, co by tam stálo alespoň za průměrné hodnocení. Co ten Táborský? To byl velký trapas. 24%.(16.4.2017)

Ale tak proč ne. Legendy české moderní komedie se lehce dali dohromady a vytvořili lehké pokračování Žen v pokušení a Mužích v naději. Dvojka jako Vejdělek a Hoffman už to má asi mezi sebou zažitý no a tak z hlavně asi z Vejdělkovi tvůrčí iniciativy přichází tento film jako scenáristický a režijní Hoffmanův debut. Asi největším trnem v oku celýho filmu je Horský jehož práce jako Láska a láska a Život je život je (buďme upřímní) v celku silná kupa sraček. No a hnojem by to mohlo zavánět i zde. Průhlednost filmu je v jistém ohledu silná. Ale film obsahuje dobré humorné prvky a příjemnou odpočinkovou hudbou. Na jednu stranu asi výplachárna pro ženský, která musí končit co možná největším emancipačním happy endingem. I přesto. Větší zábava a nebo lepší pokoukání než u spousta jiných filmů nebo dokonce rádoby vtipných komedií. Ve výsledku, děkuju za toto.(22.4.2017)

• Shimargh

Milé, ale kompletně pitomé.(15.10.2016)

Technicky skvěle odvedená práce, které je v poslední době v českém filmu hrubý nedostatek. Mile natočená žánrovka s velmi odlehčenou notou táhne jak ústřední herecké duo, tak další vtipně napsané postavy. Občas je děj trochu zkratkovitý, ale díky pohodové atmosféře se lecco odpustí.(8.11.2016)

• Zemi11

Chvilkama to byl skoro až Kameňák.(23.4.2017)

Fain romcom, která měla ale přijít o nějakých 10-15 let dříve, aby se z ní stala klasika. Takhle to využití (dneska už ohraného) mustru, působí dost neoriginálně a do jisté míry bezradně. Navíc body nepřidává ta podivná vtipnost vedlejších postaviček (Malý, Táborský), která chvilkama tahá tohle dílko až ke klasickým Troškovinám. Naštěstí Vetchý je jako morous docela uvěřitelný, no a Petra Hřebíčková ta má hollywoodský úsměv.(29.4.2017)

Chachááá, to byla sranda ! Osvěžující, rychle ubíhající film z pěkného prostředí malebné vesničky se sympatickými herci v hlavních rolích. Vetchému tyhle typy brblalů a vesnických křupanů prostě sedí, viz například i takový Okresní přebor. Hřebíčková, pro mě ne zas tak známá česká herečka si zde musí podle mě získat srdce většiny diváků, protože je chytrá, vtipná a navíc pohledná :-) Zbylé křoví dotváří hlavně Táborský, který se mi v roli afektovaného "ředitele všeho" líbil převelice, takže za mě jednoznačně palec nahoru, co nevidět si pustím znovu..................moje hodnocení = 8 z 10.(25.11.2017)

Já jsem strašně překvapená, že to je český film, a že se mi fakt líbil. To je nějaká fata morgána asi, možná taky stárnu, a ta zidealizovaná idea venkova mi prostě hraje na tu správnou notu. Ale tohle je asi nejlepší český film, který jsem zatím viděla. Možná svoji idelogii, že na český filmy se nedá koukat, budu muset přehodnotit.(12.10.2018)

Vetchýho mám rád, komedie Pojedeme k moři, Život je život a Láska je láska v kterých hrál byly dobré, takže na jeho novou komedii sem byl zvědav. A dostalo se mi velice milého překvapení. Narozdíl od nekoukatelných hrůz z poslední doby Strašidla, Sezn@mka, Prázdniny v Provence... se na to dá koukat, má to i příběh a herci něco hrají, dokonce to je i zábavné a několikrát mě film pobavil. Příběh je od začátku předvídatelný (původně sem teda myslel, že Božíček chodí na čumendu z jiného důvodu) a člověk tuší, co bude následovat nebo jak daná scéna skončí. Celé je to střeštěné a nějaké postavy jsou docela ujeté, ale kouká se na to moc pěkně a hlavně to baví. Kdyby tam nebylo pár hluchých míst a přihodili nějaký fór, tak bych přihodil hvězdičku. Takhle hodně slušné 3*.(13.10.2016)

Film vyloženě pro holky. Také po dlouhé době film, který nedrží Ondra Vetchý, ale tentokrát Miroslav Táborský.(18.10.2016)

po průjmu názvem Prázdniny v Provence je Bezva ženská na krku hotovým balzámem na duši.Ne snad že by se neopírala o nejzákladnější rom-komová klišé a od první vteřiny je jasné co se bude dít a jak to skončí,ale je nám to servírováno tak nenásilně a pohodově,že se divák prostě baví a většinu času se hloupě uculuje.Od podobného filmu jsem ani nic jiného nečekal...v rámci české komediální tvorby 80%(16.2.2017)

Prijemny, uleteny film na naladu.(21.2.2017)

Bylo to vtipné, ale chvílemi také nuda. Když by divák chvíli usnul, o nic z děje by asi nepřišel. Je to nenáročná filmová jednohubka, která na chvíli člověku může zlepšit náladu, ale žádné dlouhodobé a zapamatovatelné stopy v lidské mysli nezanechá. Navíc vždy příliš přemýšlím a tentokrát si kladu otázku, jak vdané paní učitelce na prahu čtyricítky Vomáčkové mohli spolužáci přezdívat Koprovka? Copak se i za svobodna jmenovala Vomáčková? Já znám ze života pouze jeden pár, který to tak měl. To, že by svého otce-dědu neznala jeho rodina (aspoň tak, jak to bylo prezentováno ve filmu), je hodně vykonstruované. Petr Vaněk v roli školního inspektora byl sice typově vybrán dobře, ale svou roli zahrál mizerně. Škoda, že nebylo využito skvělé herectví Ondřeje Malého, kterého znám zatím pouze z vážných-dramatických filmů (zejména hlavní role ve filmu Pouta, 2009). Jeho obsazení do role kominíka bylo oživením filmu. Příliš prostoru ukázat svůj talent však nedostal. O neherectví nesourodé dvojice milenek - Tereza Kostková (40 let) + tragická Jenovéfa Boková (24 let) - snad není nutno psát. A co ten touto dvojící adoptovaný Vietnamec na konec? O tohle se celou dobu snažily? Proto si vybíraly ty nejlepší a nejkrásnější muže, aby nakonec adoptovaly Vietnamce? To byla divná tečka... Ze zubaře Vomáčky - Langmajera nám scénáristé udělali pěkného idiota. Stálo by za pokus rozvinout role místních rázovitých vesnických postaviček (Postránecký, Boudová, Tomicová). Ovšem Vetchého příbuzní (Ruml, Svarinská) jako by ve filmu ani nebyli. Absolutní herecká prázdnota. Všechno stálo především na Ondřeji Vetchém, který předvedl svůj standard. On film nikdy neskazí. Táborský rovněž pobavil, ale byl zde až příliš za šaška. A tak příjemně překvapila Petra Hrebíčková - herectvím i elegancí. Ale dost už o tom, jsou mnohem horší české filmy a je jich bohužel většina.(14.3.2017)

Začátek filmu mě téměř vyděsil, nekápl mi zrovna do nálady. Sci-fi o tom, kterak to na venkově chodí v očích pražáků mě rozhodně nenadchlo. Poté se film sice rozjel do celkem milé letní komedie, ale stejně si neušetřili autoři připitomělé momenty (střelba, inspekce). Závěr pohádky o tom, kterak si dědeček mladou princeznu našel zase až moc tahal za nitky dojemnosti. Celkem mě ale film spíše potěšil a rozhodně nezapadne v zapomnění.(21.6.2017)

• eagle-eye

Klasický Vejdělek a jen další důvod, proč se vyhýbám českým filmům...(14.10.2017)

Asi som čakal niečo iné a tak sú to tri hviezdy len s prižmúrenými očami. Prerod zlého chlapca na dobrého a slušňáčky na menej slušnú, môže byť ešte niečo fádnejšie vo filme? K tomu kopa nezmyslov, ako by mala fungovať dnešná dedina, a scenár to zaklincuje výstrelom naslepo, ktorý určí ďalšie smerovanie príbehu. Pri filme ma tak udržala len sympatická Petra Hřebíčková. Naopak, rozčúlila ma celkom nepodstatná rola pre Kristínu Svarinskú, kde nepovedala snáď ani jedno slovo, to si fakt nezaslúžila.(10.12.2017)

Když jsem si přečetl, že zde hraje Oldřich Vetchý, kterého zrovna od doby, co mi poslal e-mail a radil mi, koho volit za presidenta, moc nemusím, tak naopak musím uznat, že se mi tento snímek docela líbil. Je zábavný, má to pointu, pěkné barvy. Normálně bych dal 5*, ale za to vnucování do mého soukromí a za to, že herec takových kvalit, by se neměl angažovat v politice, a především se snažit o sledovanost, tak jednu * uberu a dávám 4.(1.4.2017)

Hodně zábavné(16.12.2017)

Lepší než jsem čekal...zasmál jsem se a celkově mi na tomto filmu nic nevadilo...(20.12.2017)

Tyhle nové vesnické komedie jsou buď trapné nebo příjemné. Tahle byla příjemná. Moc se mi líbila hlavní herecká dvojice, zvláště Ondřej Vetchý byl ve své romantické roli nepřístupného morouse přirozený a celkově se s Petrou Hřebíčkovou hezky doplňoval a slušelo jim to. Humor byl hezký a chytrý, Miroslav Táborský byl trefa do černého, protože jemu tyhle postavy ohromně sluší. Atmoféra byla jak jinak než krásná, zvlášť teď na podzim. Musím pochválit milostnou scénu, která tam vlastně ani nebyla ale v dnešní době je to příjemné, decentní překvapení. Postavy Kostkové a Bokové jsem tam mít ani nemusela, přišly mi trochu zbytečné a ani ne vtipné. Ale celkově povedená relaxovka. Už aby byl zase květen!(16.10.2016)

Je to letní komedie...to je potřeba zdůraznit. Pokud chcete přemýšlet, nebo pokud jste všímaví, nedej bože, pokud máte po filmu chuť rozebírat detaily...jděte na něco jiného. Scénář je děravý, je tam spousta nesmyslů a zavlasypřitažeností, prostředí vesnice je zidealizované... . Možná to byl záměr, ale podobných divností tam bylo moc. Trochu se to blíží té americké bezstarostnosti, která spoléhá na to, že divák nepřemýšlí. Přesto nemá smysl být přehnaně přísný. Žánrově jednoduchá záležitost, která rozhodně nebude klasikou, ale neurazí.(21.10.2016)

Sympaticke obsazeni srazi prostoduchy az trivialni scenar.(18.2.2017)

Jakozto cesky film jsem cekal.. ocekaval.. neskonalou nudu, nicmene kupodivu jsem se naprosto mylil. Pravda, vize vesnice vypada jako z oka cloveka, ktery na vesnici skoro nepachl, ale snimek se i tak povedl. Udavajici tempo spolu s napetim vydrzelo az do konce a jako odlehceni k scifi a hororum naprosto dokonala komedie.(20.2.2017)

Občas jsem měla pocit, že sleduju americký film, ale tady to nebylo na škodu, spíš naopak. Jinak velmi milé překvapení, škoda, že se u nás v současnosti netočí víc takových komedií. 8/10(21.6.2017)

Zase nebudu vůči českým komediím takový škarohlíd - Bezva ženská na krku v základu nevybočuje z podivné a otravné české šablony plné podivných figur, opět se jedná o jednoduchý příběh s nenáročným humorem, ale tento film je hloupoučký sympatickým způsobem, navíc s příjemně odlehčenou atmosférou a povedeným hereckým obsazením.(17.12.2017)

Velmi příjemné a pozitivně laděné. ■ 9 z 10 případů současné české filmové tvorby mě nemá čím oslovit a většinou je to pro mě ztráta času, ale Bezva ženská na krku je onen desátý případ. ■ Skvělá nálada, ani chvíli nuda, žádné trapnosti, zbytečné zbytečnosti. ■ Šablona jasná již od počátku, ale stejně to baví. Takhle si představuju pohodový film. ■ Minulý rok jsem na tento film chtěl jít do kina, poté, co jsem v kině v Ústí nad Labem viděl upoutávku, nakonec to ale, stejně jako v mnoha jiných případech, nevyšlo. Konečně jsem si na něj našel čas a dostal jsem přesně to, co jsem potřeboval. ■ Petru HŘEBÍČKOVOU jsem znal pouze z divadla, proto mě v tomto snímku velmi mile překvapila a to maximálně. Také potěšil Václav KOPTA jako autobusák - fanoušci znají jeho úchylku. Zbytek postav pro mne nezajímavý... ◢ ■ ◣ (R) [90/100] ■ (K) [80/100] ■ (V) [69/100] ■ (H) Petra HŘEBÍČKOVÁ [95/100] ● Ondřej VETCHÝ [95/100] ● Miroslav TÁBORSKÝ [90/100] ■ (♫) [90/100] ■ (E) Kamisari nânâ nichijô (2014) ● Miss Stevens (2016) ● Teorie tygra (2016) ● Obecná škola (1991) ● Bota jménem Melichar (1983) ● Metráček (1971) ● Pětka s hvězdičkou (1985) ● To Sir, with Love (1967) ● Ore monogatari!! (2015) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pátek, 22-XII-2017; 07:48] [FHD] ϿϾ [PZ] [89/100] ■ (CSFD) blackrain(C) [89/100](22.12.2017)

Film jsem viděl v letním kině a mé očekávání splnil. Nečekal jsem nic složitého, ale odpočinkový film. Místy jsem se opravdu dost nasmál a myslím si, že to bylo i cílem filmu. Povedené herecké obsazení jenom napomohlo pohodovosti filmu. Samozřejmě hlavní role Ondřeje Vetchého? To je vždy sázka na jistotu.(27.8.2018)

Hodně fajnová záležitost. Mi přijde, že těch pohodových komedií, jako je tato, zase až tak moc nemáme. Nenásilné, v klídku, vtipné, svižné. O. Vetchý klasika a krásná P. Hřebíčková... Fungovalo všechno a film mi dal, co jsem od něj čekal a myslím, že ani víc dávat nechtěl.(27.8.2018)

Zase po dlouhé době skvělý český film. Výborný humor, skvělé herecká dvojce a celkově obsazení výborné. Petra Hřebíčková je opravní paní herečka s velkým H. Celkově herecké výkony všech byly skvělé. Dále musím pochválit scénář, protože bez výborně napsaného scénáře, by takový výborný film nevznikl.(11.12.2016)

Skoro až mě mrzí, že tohle nenatočil někdo s většíma režisérskýma zkušenostma, protože , kdyby se trochu zapracovalo, tak z Bezva ženské by mohla být česká obdoba třeba Dobrého ročníku. Obsazení, hlavně ústřední dvojice, by si to zasloužilo. I když si zase uvědomím, co dnes točí někteří zkušení režiséři, tak buďme štastni za tento pohodový, na nic si nehrající, film.(16.2.2017)

7/10(4.3.2017)

Petra Hřebíčková je skvělá ženská, Ondra Vetchý je skvělý herec a já mám ráda české filmy, které mají nápad a člověk se aspoň párkrát zasměje či pousměje. Mně se to líbilo a moc.(4.8.2017)

Moc milý film s příjemným obsazením, který mi ještě pěknou chvíli po dokoukání dokázal zanechat úsměv na tváři. A to někdy úplně stačí. Vrchol kinematografie to není a ty čtyři hvězdičky jsou trochu nadsazený, ale když si vzpomenu, jaký debility jsou tady kolikrát hodnoceny v červených číslech, ráda si přisadim :).(14.10.2017)

Poslední dobou se v ČR vážně točí braky, ale tohle je bezva komedie pro nedělní den.(11.2.2018)

Klasická česká komedie, u které se i docela zasmějete. Herecky a příběhově to občas skřípe, ale jinak je to vcelku povedené a bez nějakých větších problémů. 3,5*(2.11.2016)

Bezva ženská na krku si mě získala svým trailerem a na filmem jsem se fakt těšil. A o to více jsem rád, že film je přesně takový jaký sliboval trailer, v tom dobré i v tom špatném. Pravda je taková, že se na film velmi těžko hněvá. A je to z toho důvodu, jelikož není moc český povedených feel-good filmů, od kterých dostanete přesně to co chcete a navíc v kvalitním podáním. Tím nechci říci, že je Bezva ženská nějaké veledílo, ale rozhodně se na ní kouká mnohem lépe, než na tři čtvrtě tuzemské produkce. A ke všemu má velmi dobře zahrané postavy. Režisér Tomáš Hoffman odvedl velmi dobrou práci a je vidět, že umí pracovat s dialogy a časování vtipů a taky se zvládl dost dobře poprat s logickými lapsy ve scénáři(roční období, jednání některých postav atd.). Největší výhrou tohoto filmu je jednoznačně jeho obsazení. Petra Hřebíčková je skvělá, Vetchý si krade každou scénu pro sebe, a parádní Táborský krásně přihrává s Postráneckým, Malým a Tomicovou. Jen ten Langmajer tam působí trochu nepatřičně. Nejdůležitější je, že to funguje jako neurážející celek, který se nebudu bát doporučovat po svém okolí. Bezva ženská na krku se povedla i přes slabší okamžiky je to velmi dobrá podívaná.(15.12.2016)

• gonga

Film - produkt. Zdejší nesmyslné vysoké hodnocení vypovídá spíše o stavu vkusu uživatelů této databáze než o kvalitách filmu. Tohle dílo určené k oddechu pracujících je stejně bezpohlavní jako reklama na prací prášek.(19.2.2017)

Pro mě jedna z dalších tuctových českých komedií. A popravdě, asi pro všechnu mužskou část publika to bude spíš podprůměrný film. Film nejspíše zaujme spíše dámy. Dovedu si představit ženskou bandu v kině, která ještě dlouho bude na tenhle snímek vzpomínat. Proto je mé hodnocení objektivně průměrné. Navíc se přiznám, že i mě se pár scén líbilo. Od filmu jsem však čekal o něco víc. A nebýt ve filmu skvělý Ondřej Vetchý mé hodnocení by bylo horší.(22.4.2017)

Az nečekaně příjemný film. Notnou měrou tomu přispěl Ondra Vetchý, ale i Mirek Táborský. Příjemné prostředí do kterého je děj zasazen a vtipné hlášky utvářejí nadmíru vydařený film!(16.6.2017)

• Jelly

začátek strašlivý, pak se to trochu zlepšilo, anebo jsem si zvykl. bod za Petru. ach (jo).(12.11.2017)

K filmu jsem přistupoval trochu s despektem. Přece jen fanoušek romantických komedií nejsem (navíc ještě v českém provedení). Ale díky vtipnému oddechovému pojetí a hereckým výkonům Miroslava Táborského a Ondřeje Vetchého to byla více než snesitelná záležitost.(26.2.2017)

Ne tak úplně na krku, ale rozhodně bezva komedie. Vesnička středisková, která svou karikaturností nesousedí s Babovřeskami - lovestory, které svou darovanou kyticí neatakuje červenou knihovnu - českost, které v Chorvatsku na pláži nekoukají ponožky ze sandálů - kvalitně obsazené, nepodbízející, příjemné, oddechové, jednoduché jako vidle. Režijní prvotina zavedeného producenta Tomáše Hoffmana nebude sbírat České lvy kosou ani nebude tuzemským kandidátem na Oscara za nejlepší cizojazyčný film...ona má jiné hodnoty. Hodnoty, které jsem vypíchnul v předchozím textu.(11.5.2017)

Příjemný film. Škoda jen, že je opět založen na nevěře a to hned dvojité. A aby toho nebylo málo, Tereza Kostková coby lesbička!?! Kam se ten svět šine? Ach jo... A pak má mít dnešní generace nějakou morálku, když se to na ně takhle hrne odevšad. Už dávno totiž nevychovávají rodiče nebo škola. Už dávno vychovávají média...(12.6.2017)

Vetchý je pán herec současné české scény a jsem ochoten zhlédnout všechna jeho i sebehloupější díla. Po boku Hřebíčkové si ale střihl příjemnou roli v nezávislé romanťárně, co nemá v tuzemské tvorbě příliš velké obdoby. Konec je sice hodně patetický ve stylu typických podobně laděných amerických komedií, já jsem se však bavil.(19.10.2017)

Viděli jsme na letňáku. No, báječná pohádka s dobrým koncem, kde pražačka, v obci, kde je chleba na objednávku, našla štěstí... Z obsahu: „Eliška je milující manželkou na plný úvazek“... Tím, že zabalila kufry na dovolenou?! Nemusela-li (na prahu čtyřicítky) skákat okolo dětí, mohla být s manželem víc propojená a tudíž měla šanci si všimnout, že choť se sestřičce občas podívá na zoubek... Ondra Vetchý je i ve svém věku pořád štramák a kluk (i chlapák) k pomilování. Hrál vskutku velkého grázlíka, když si ve slunném počasí dokázal opatřit luxusní bahno na boty, aby ztrestal vetřelkyni. Musel být i šikovný, když v místnůstce dovedl skladovat vratné láhve tak, že jemu, když tam ukládal další, žádná nevypadla, co se o předsedovi nedalo říci... Divím se filmařům, že jim, když akci připravují, nedocvakne, že takováto scéna moc logiky nemá. Ledaže by počítali s tím, že divák je chabého uvažování a hlavně se chce zasmát - čemukoli. Styděl jsem se za hyperaktivního starostu. Nevím, viděli-li jste někdo nynějšího starostu (já mnohé), ale tento by velmi rychle skončil s nějakou žalobou na krku a želízky na rukou. Mini obce mají zastupitele, kteří to dělají jako koníčka – po práci, starosta větší obce má za sebou aparát, jinak by to nedal, ani byl-li by hyperaktivní. Pan Táborský hrál spíš starostu z o mnoho let dřívější doby, kdy se s nadšením budoval socialismus. Nynější starostové (včetně dam) jezdí v ofroudech, ne na prehistorické Jawce notabene se sajdou. Přišlo mi divné, že velitel hasičů (kominík se závratěmi) neměl žádnou frčku, co se o panu starostovi nedalo říci. Asi si nedopatřením vyměnili saka, nu což, malé filmařské neumětelství... Z plátna (kromě deště, to v našem případě) odkapávala vesnická idylka, jak si ji umělcové z Prahy představují. Potěšily mne herky Kubařová a Boková, ale spíš že je mám v oblibě, než kvůli filmu. Eliška byla docela luzná i když v případě blondýn jsem poněkud ostražitý. Nesedělo mi, jak byla přizpůsobivá – několikrát vyjela „že takto tedy opravdu ne!“ a v zápětí zkrotla jako beránek a podvolila se okolnostem... Rád jsem viděl pana Koptu, byť v mikro roli. Kdo jiný by měl řídit bus, když má to D-čko, že ano. :-) Langoš (bravo!) jako vždy na zabití... I přes uvedené (i neuvedené) ptákoviny se na film nechalo dívat, na letňáku tím spíš. Když jsme s mojí nejmilejší film hodnotili, uvědomil jsem si, že vlastně řešil víceméně jednu linku. Ve srovnání třeba s Vesničkou mou střediskovou či Ženami v pokušení, kde toho stihli mnohem víc (a z daleka ne jen okrajově), se Bezva ženská jeví nanejvýš jako zfilmovaná anekdota psaná poněkud kameňákoidním rukopisem.(12.7.2018)

Přiznám, že takovou Bezva ženskou, jako je Petra Hřebíčková, bych „na krku“ nějaký čas snesl. A možná i proto toleruji celkem snadno předvídatelné směřování děje až k happy endu, nad kterým zaplesají zejména srdce nás, kteří jsme nebyli vyvoleni žít v matičce měst, kdy venkovské dobro zvítězilo nad namachrovanou Prahou. To pak člověk odpustí i že se z buranského hrobaře a údajného vraha najednou vyklube stavební inženýr a milující dědeček, stejně jako šokující proměnu školního inspektora v podání Petra Vaňka. 70% už i kvůli skvělému Miroslavu Táborskému.(24.12.2018)

Příjemné, 3 a půl nahoru!(15.2.2017)

• Andy.M

Ehm! Ta vesnice je asi něco jako fiktivní "Stars Hollow", kde by teda asi chtěl žít každý. Barevná, sluncem zalitá víska, plná upravených hezkých lidí, kteří jsou k sobě milí. Kromě toho, že je Hřebíčková nalíčená, i když zrovna vstane z postele, aby vykonala ranní potřebu, je taky součástí neskutečně tupého scénáře, kde to ani Vetchý nezachrání! Filmové finále, kdy se Hřebíčková rozhodne romanticky se zahrabat s místním hrobníkem "forever" by nežral ani hladovějící africký hošík.(17.2.2017)

Čekal jsem o trochu víc i tak to bylo nenáročné a zábavné pokoukání kdy jsem se párkrát pořádně zasmál. Rozhodně doporučuji.(26.2.2017)

Nepamatuju si, kdy jsem viděl krásnější českou herečku z poslední doby než Petru Hřebíčkovou. Zamiloval jsem se do ní už v Anglickým královi a tady jsem se na ní mohl vynadívat. Bezva ženská na krku má ale ještě jeden plus. Ondřej Vetchý je skvělej herec. Je to děsnej sympaťák a nikdy jsem ho neviděl zahrát špatně, ať už vážnou roli nebo komediální. Jeho hrobník je super a Ondra si ho dal s prstem v nose. Přišlo mi sice, že film občas padá do takový ty škatulky Kameňáků, kdy se dějí věci, který by se fakt neděli (návštěva kontrolora), ale film si naštěstí jede na tak pohodový vlně a má tak fajnový herce, že mu to prostě odpustíte. Příjemná jednohubka, u který mě štve snad jen to, že si tvůrci nedokáží vymyslet vlastní plakát, a musí ho krást Pretty Woman. Určitě doporučuji.(29.4.2017)

Film jsem viděla v letním kině a sedl tam jak prdel na hrnec. Nenáročná, oddychová komedie - romantická, u které se ani chlap neukouše nudou.(24.7.2017)

• Drom

Naivní Eliška (Petra Hřebíčková) je na plný úvazek městská fiflena zahejbajícího a přitroublýho Pavla (Jiří Langmajer). Ovšem jen do té doby, než ji na prahu čtyřicítky pošle do prdele a vymění za mladou kravku (blbec). Když nerealistický život, tak od základů! Eliška se rozhodne začít od nuly jako ubulená kráva v malém středočeském vidlákově. Nakonec, nula od nuly pojde. Dementní a přihlouplý starosta (Miroslav Táborský) donutí Elišku nastěhovat se do jedné barabizny s asociálním alkoholikem Božíčkem (Ondřej Vetchý), který díky svým vlastním neblahým zkušenostem s demencí něžného pohlaví chce mít už jednou konečně v životě pokoj (a šmírovat sousedy). Než ho bude mít na onom světě definitivně. Jeho pravdomluvnost a trefnost může trumfnout snad jen jeho povolání – Božíček povětšinu času nepracuje a když, tak zahrabává mrvoly. Eliška má ovšem v hlavě vymeteno, takže rozhodně bude řádně otravná. Tak to je premisa tohodle Prima vývaru z opičích bobků aneb milióntá verze toho, jak si pražáci predstavujou venkov. Ano, jistě, dialogy jsou pitomé a rádoby vtipné, obraz je parádně přibarvenej a líbivej, příběh je těžce neoriginální a hloupoučkej, životní situace jsou idealizovaný a nerealistický, všichni jsou tam hezký a nebo (rádoby) komičtí. Bohužel to ale nad vodou drží dobrý herecký výkony a slušný zpracování, což je největší škoda. Tak jsem se těšil, že to poletí do odpadu. No snad příště. Teda určitě...(7.1.2018)

Takový lepší standard českého filmu. Velkým plus je, že se zde až na jednu drobnost, která je navíc prvoplánovaná, nevetřela tragická složka... jiný i slovy se jedná o čistou komedii. Bohužel pár dalších prvoplánovaných vtipů je zde povíceru, takže nemůžu jit s hodnocením výš, ale jinak jo, docela dobrý.(13.2.2019)

• bobstock

Naivně oslazený příběh zmalované učitelky, která si splnila svůj vesnický sen s hrobníkem a jeho sbírkou francouzské poezie v originále. Slabinou pro jisté diváky je krom pohádkově-pražské vesničky i příběh, který se po počátečním zvratu hrne přesně tam, kam očekáváte. Jestli můžu být škodolibý, osobně bych to rozšířil o scénu ´´a pak se probudila a začala znovu hledat svého vysokého, vtipného a chytrého prince v automatu na kávu, nevypadala, že s tím chce někdy přestat a proto ji ošetřující lékař podal uklidňující lék, vycházky skončily.´´ 40%(22.2.2019)

Opět dilema s počtem hvězd. Tři je málo a čtyři možná moc. Ale vzhledem k tomu, že většina diváků v kině (hlavně ženy) padala smíchem pod sedačky, zůstanu u horní hranice. Jedná se o nenáročnou zábavu bez potřeby přemýšlet. Opravdu se zde dá v klidu pobavit a zasmát. Na nějakou větší filmovou hodnotu zde chybí přirozenější podání. Všechno bylo jako z pohlednic. Ti, co byli v pohodě, působili tak nějak lajdáckou pohodou a ti co nebyli, kupodivu působili, že to jen hrají, ale v podstatě v pohodě jsou. Nejsem si zcela jistý s volbou Petry Hřebíčkové. Sice se na ni dobře koukalo, ale právě ty pocitové výrazy nebyly moc přesvědčivé. I to, že byla na začátku představena jako "pražská bárbína", nekorespondovalo s jejím chováním na vesnici, kde byla celkem dost praktická. Ale blbě rozpitvávám převším já, protože šlo o obyčejnou komedii. Pochvala za to, že se zde neopakovaly otřepané fóry a lokalita hřbitova byla také dobrou volbou.(14.10.2016)

Předčilo mé očekávání, vtipných scén je požehnaně a Ondra Vetchý je pan herec.(21.10.2016)

Výborne fungujúca chémia Petry a Onďreje, fajn scenár, bez zaseknutí, odsýpa jedna radosť, nenútené vtipy. Fajn česká komédia. Táborský exceluje :)(23.10.2016)

• Fafyna

Mám pocit, že jsem byla na jiném filmu, než o kterém tady čtu komentáře. Plytká komedie bez jakéhokoliv reálného základu, která se nám snaží nabulíkovat, že slunce na vesnici svítí pořád, že školní inspekce se ptá dětí, co umí, že vesničané spolu báječně vycházejí a mají se rádi. Tohle všechno by bylo moc hezké, ale k tomu by byli potřeba pořádní herci (z nichž tam byl jen Vetchý, ano párkrát mě fakt pořádně rozesmál!) a hlavně lepší scénář. Zdlouhavé záběry na tančící lidi u ohně, do čehož hraje krásná Lavičkova cikánská hudba (musíme přeci podpořit inklusi!) a trapné honění milenců mezi pověšenými prostěradly .. Klišé a kýč jak prase. Takže: film stojí za starou belu, sice neurazí, ale ani nenadchne. Vetchému dávám 2* a jsem zklamaná (protože Ženy v pokušení jsou tisíckrát lepší!).(4.11.2016)

• Karp

Mohla to být slušná romantická komedie... Námět není úplně špatný, ničím oslnivý, ale jako základní kulisa v podstatě již tradičního příběhu přijatelný. Tím však pozitiva končí. Vějdělkovy Ženy v pokušení jsou proti této komedii klenotem. Proč je nutné se pitvořit, přehrávat, vytvářet stupidní postavičky, které nejsou ani dobrými karikaturami a prznit tak talent takových herců jako je M. Táborský? Vždyť stačilo málo a mohla to být romantická komedie, která není úplně hloupá, nepodbízí se vkusu Babovřesk (nic proti Z. Troškovi) a působí alespoň trochu reálně a uvěřitelně. Dobrá, můžeme říct, že divák vyznávající Babovřesky si zaslouží další film. - Ať ho má... ale adorovat Bezva ženskou na krku zkrátka nelze.(7.11.2016)

Inspirovano Pretty Woman. Prijemna oddechovka. Jen ty Carodky!(10.11.2016)

Konečně zase dobrá česká komedie. Super obsazení, které fakt funguje, dalo by se říct, že i docela zápletka. Všechno je samozřejmě neuvěřitelné pozitivní, ale jako oddych to bylo fakt skvělé.(25.2.2017)

Na hodině a půl honí Hoffman moc zajíců najednou, takže nic pořádně nevynikne. Kdyby se raději pořádně věnoval lince dvou hlavních postav, které na sebe takříkajíc zbyly, určitě z toho šlo získat o dost víc, protože dílčí fragmenty stály za to. Přílišným přeskakováním z místa na místo se ale vše roztrhalo a celkově tak film působí zbytečně nedotaženě a je tak mnohem průměrnější než by mohl být. Vyobrazení vesnice je pak kapitolou samo pro sebe ale to bych v tomto případě až tak neřešil. Škoda, protože dvojice Hřebíčková-Vetchý by si zasloužila pořádný scénář s kterým by mohla něco udělat.(24.3.2017)

Ale jo, dalo se to vidět. Podobných filmů jsme už tu několik měli. Ona fiflena z města, on vesnický morous, který nechce ženskou ani vidět. Postupem času se hrany obrušují, začínají si rozumět a vše přeroste ve velkou lásku, ikdyž ještě jedno nedorozumění je třeba překonat. Stále stejný scénář. Kladem je to, že vtipy nesklouzávají do trapnosti, ikdyž občas se nějaká ta "troškovina" objeví. Ale není jich moc. Záporem je pro mne Petra Hřebíčková. Nevím proč, asi jsem ji zahlídl v nějakém zoufalém TV seriálu a od té doby mi není sympatická. V této taškařici mi vadila méně a tak dávám poctivých 60%.(24.3.2017)

Śkoda,že toho "jiskření" mezi hlavními protagonisty nebylo trochu více,protože právě tato část byla ta lepší. Zbytek je poskládaný z pár předvídatelných skečů a "snaživosti".(15.4.2017)

• radeckator

Něco tak infantilně hloupého jsem už vážně dlouho neviděl. Smrtelný mix Poledňákové s Troškou tenhle ten Hoffman, co to natočil. Brrrrrrrrrrr. Nikdy více od něj již nechci vidět.(2.6.2017)

Roztomilá nenáročná česká komedie s dobrým hereckým obsazením, trošku slabším scénářem a pozitivní atmosférou. Sice se člověk za film ani moc nezasměje, ale tak nějak to nevadí, protože se dívá na český film, kde nikoho nezabíjí, sympaťací jsou skutečně správní a záporáci zůstanou špatnými. Prostě nic nepřekvapí a nic nezklame.(17.6.2017)

Film splnil svůj účel - bavil jsem se. Ondřej Vetchý i Petra Hřebíčková hráli na výbornou. Jednoduchý děj s pár zvraty, tématická hudba, několik školních scén. Po dlouhé době dobrý český film.(31.7.2017)

• tranquill

Jako další díl Vinařů bych to bral, ale takhle...(15.10.2017)

Nadpriemerný film v tejto dobe inak slabučkých filmov čo sa v česko-slovenskej produkcií vytvárajú. Herecké obsadenie je skutočne asi hlavným úspechom tohto filmu...(16.10.2017)

Nic moc a nesedela mi ta rola Vetcheho...ale zas tak moc trapne to nebolo. Prijemny film z hladiska niektorych hercov. A nebolo to uplne debilne ako som cakal. Preto take hodnotenie.(14.12.2017)

• tyna97

Trapné, nevtipné, předvídatelné, nudné..(19.10.2018)

Celkem fajn a místy i překvapivě vtipná záležitost, která má ovšem jedinou nevýhodu - tu, že křečovitá Petra Hřebíčková je pro Ella cokoliv, jenom ne bezva ženská.(19.1.2019)

Mě to bavilo a tečka. Petra Hřebíčková se mi líbí čím dál víc a Ondra Vetchý se tady taky dobře vyblbnul. V rámci žánru se jedná o to lepší, co nás v našem rybníce může postihnout.(2.2.2019)

Hrebickova, Vetchy, Taborsky, Kostkova, Bokova jsou moc fajn, za to palec nahoru. Ale pribehove to zase hapruje - sled scenek, kdy clovek netusi, jestli uteklo par hodin nebo nekolik tydnu. K tomu dve cringeworthy dejove linky a pocit, ze se ten film neodehrava v realnem svete. Coz by v pripade rom-comu treba az tak nevadilo, ale prece jen tohle neni okouzlujici Laska nebeska. Jinak ale urcite pochvala za prirozeny lesbicky par. A taky spoustu "cleavage" - pri P ratingu (americkou obdobu G a PG berou jen animaky ze). :)(13.10.2016)

Tak tohle se opravdu povedlo .Herci ve filmu dost dobrý casting.Vetchý dost dobře pobavil, i ostatní herci Hřebíčková,Potměšil ,Langmajer.Že by česká komedie roku .No uvidíme .70%(13.10.2016)

Určitě příjemná komedie, super Ondřej Vetchý i Miroslav Táborský.Taková fajn jednohubka.(13.11.2016)

Velmi milý, naivní a příjemný snímek, který sice dělá z vesnice buranov první kategorie, ale ono to bohužel tak mnohdy je. Na stranu druhou poukazuje na plytkost velkosvětského pozlátka, byť jen v náznaku, takřka nevyřčeně. Výborné obsazení, humor a excelující Táborský jsou už jen onou pověstnou třešničkou na dortu. Skvělá filmová jednohubka, která má úroveň a mne rozhodně pobavila. Dávám 90%.(16.2.2017)

Co kdyby to dostal do rukou nějaký zkušenější režisér? Vetchý mi nějak k těm milovníkům nesedí. Petra zase dokazuje jaká je nehorázná koc !! Příjemně jsem se bavil - 73%(19.2.2017)

• kslaww

Komedie vypadala zajímavě a lákadlo pro mě byl i Ondra Vetchý ALE!...film je od začátku až moc předvídaví a vtipy na mě nezabírali...čekal jsem více.(20.2.2017)

Jedna z lepších českých komedií. Skoro za čtyři.(24.2.2017)

Vinaři bez vína aneb Vejdělek se vším všudy tak, jak ho znám ... Neurazí, ale nepobaví, lépe řečeno pro mně těžko uvěřitelné herectví ... Umělé a nepřirozené jako technický sníh, možná až technický led, ale v této nešťastné době, co se točení nových českých filmů týče, lepší průměr...Jo a už mě začínají srát popisy Langmajerových rolí - charismatický pohledný... Za mě? Slizký...To je to správné slovo(25.2.2017)

Žádnou velkou kinematografii od toho nečekejte, je to takový oddechový film na jeden z nudných večerů u televize, nicméně výkony Petry Hřebíčkové a Ondry Vetchého udělají z de facto fádní zápletky vtipnou záležitost, u které se Vám několikrát roztáhne pusu od ucha k uchu.(27.2.2017)

Tomuto filmu se v rámci žánru a snahy českých tvůrců nedá vytknout nic zásadního. Opět je cílem pobavit a neurazit. Vyšší ambice ani snímek nemá a ani to z něho není cítit. Na nic si nikdo nehraje a předkládá filmovou komedii, kde se opravdu budete smát a postavy vám nebudou ukradený. Celkový příběh nebyl špatný, ale některé detaily by potřebovali doladit. Je to prostě lehce nadprůměrná komedie, která se hodí na odpočinkový večer. 75%(28.2.2017)

Pokud se chcete pobavit, zasmát, moc nepřemýšlet a dostat vytoužený happy end, Bezva ženská vám nejspíš splní všechna vaše očekávání. Stále prosluněná vesnička, pozitivní přístup k životu a skvělé obsazení vám dají příjemnou hodinu a půl lehké zábavy. Ke 4. * jsem se přiklonil hlavně z důvodu českého filmu.(5.3.2017)

Nic převratného, ale pobaví.(6.3.2017)

Ondra Vetchý je pan herec a mám ho hodně rád, taková záruka kvality.. Jako dalo se na to koukat, je to i vtipné, ale nemůžu se zbavit dojmu, že to na mě působí jak kdybych koukal na nějakou pojebanou ordinaci nebo nějakej další novodobej brak seriál. Ta kamera je prostě přesně .. jak z těch seriálů. Jinak Vetchý vtipnej a ta blondýnka je fesna kočička.. :) 50%(19.3.2017)

Vejdělek je dělník komerčního filmu, ale musí se nechat, ze z jeho stáje vycházejí kvalitní komedie. Sice nejsou mega originální, ale příjemné svěží určitě. Navíc mám konečně pocit, ze se u nás zase točí čisté komedie, ne ty horké,ktere tu posledních patnáct let proletaji. Jeden plus navíc - žádný do očí bijící produkt placement.(3.4.2017)

• bohhous22

Hřebíčková je kočka a civilní herectví pana Vetcheho mě bavilo vždycky i ve špatných filmech.(8.5.2017)

Ondřej Vetchý má bezva ženskou na brku a světe div se, nebyl jsem nasranej a ani mi nebylo trapně, dokonce jsem se chvílema přiblble usmíval. Ponechám bokem, že zápletka a děj jsou totálně mimo, absolutně neukotvené v realitě, bez jakéhokoliv smysluplného vývoje a budu se radovat, že jde u nás natočit film, jehož alespoň dílčí části a žánrové atributy fungují. Dokonce taková věc jako je sbližující montáž funguje příjemně a počesku variuje stokrát viděné, aniž by to působila těžkopádně. Tvůrčímu týmu všechno usnadňuje výborně nacastovaný duo Vetchý-Hřebíčková (asi dva nejsympatičtější herci současnosti u nás), i když Ondra hraje pořád Ondru... Chvilkama je to uspěchaný, zkratkovitý, ale díky tomu je stopáž únosná a jestli to je debut, tak pecka. Čtyři jsou moc, ale když si vzpomenu na Teorii tygra, Troškoviny a jim podobná zvěrstva, nemůžu jinak.(4.7.2017)

Ten film je strašnej kýč. A strašný klišé. A strašně super.(4.7.2017)

Po delší době nějáká česká komedie, u které mě nebylo stydno a nemusel jsem se cejtit trapně kvůli nucenýmu humoru. I když mě ta romantika ve filmech moc nesedí, v podání Ondry Vetchého to bylo nakonec hodně koukatelný.(30.8.2017)

• Luk Skywalker

Ideální film na to něco u toho dělat (třeba být v práci) neboť už z upoutávek bylo jasné, jak to bude probíhat. Je to taková "americká" klasika, kdy se navzájem nesnáší a nakonec skončí spolu, jak jinak, akorát je tentokrát na české vesnici. Ale ani zde nechybí "holywoodské" momenty jako na poslední chvíli zvrátím její rozhodnutí. Takže naprosto neoriginální nespočetně krát omletý námět, který zdejší elita nevím proč vyhnala do relativně vysokého hodnocení. Jinak herci hrát umí a vše ostatní se zdá v pořádku, ale to jaksi na vyšší hodnocení u mě nestačí.(13.10.2017)

Uplně upřímně je Bezva ženská na krku pouze sympatickou průměrnou žánrovkou. V kontextu český komediální tvorby jde ale o pozoruhodnej počin. Člověk se párkrát od srdce zasměje, je ušetřenej trapnejch scén nebo špatný filmařiny, zkušenej casting má co hrát a productplacement v podstatě neexistuje. Jenže docela zamrzí, že je pořádně zábavná jen první půlka, kdy se špičkuje Eliška s Božíčkem a potenciál nějakejch vtípků zustane občas nevyužitej (dalo se víc vyhrát se střetem "městskýho" člověka s venkovem; nostalgická postavička Václava Postráneckýho by mohla dostat mnohem víc prostoru). Zápletka s Božíčkovou rodinou mi přišla trochu nadbytečná a závěr poměrně uspěchanej. Nicméně i přesto jsem se po delší době u český komedie příjemně pobavil, líbila se mi feel-good atmosféra a jarní výprava na venkov, čtyři slabší hvězdy.(2.1.2018)

Milé překvapeni :))(10.5.2018)

• Inozuka

Tak jsem si řekl, že si pustím něco tuzemského, lehčího, milého a vtipného, co mě nebude nutit k nějakému tomu přemýšlení a u čehož pěkně vypnu. Efekt se však nedostavil a já marně dumám nad mrzkou intelektuální úrovní lidového humoru, duté scenáristické prázdnotě a absolutní zbytečnosti většiny produktů současné české kinematografie. A bolí to, moc ...(13.10.2018)

Člověk se docela nasměje, trochu to dějem připomíná doktora Martina- vlastně nepřipomíná, je to úplně totéž v bleděmodrém. Vetchý jako obvykle skvělý, Petra Hřebíčková taky - škoda, že to nemá nějaký lepší scénář nebo alespoň závěr....60%(14.10.2018)

Dokonalá kombinace mezi za vlasy přitaženým kýčem a celkem pohodovou komedií. Na kulisách malebné vesničky se odehrává romance plná stereotypů mezi (vždy perfektně nalíčenou) městskou dámičkou a samotářským morousem, která nepřináší nic nového, ale zase ani moc neurazí. Plebs se zasměje, ale do kvalitního filmu to má daleko.(15.10.2016)

• thomasnikrs

V kině jsem si připadal strašně trapně, starý báby se kolem nás řehtaly jak malý děcka nad Tomem a Jerrym a já jen žasnul, co stačí k rozesmátí člověka s lQ tak pod 50:-( Neříkám, že jsem se nad celým filmem vůbec nepobavil, ale dát tomu čtyři * mi příjde opravdu strašně jednoduché nad hodnotitelem, ale kdo tady dal čtyři a více hvězdiček, má zřejmě doma Babovřesky na originálce... tak to asi je(23.10.2016)

jako coze ? tu zapletku s krimimalem jsem nepobral.(9.11.2016)

Film plny kycovitych predstav. Napr. ze na totalnim venkove: a) vas prace ve skole bude silene naplnovat b) na vas bude cekat svalnaty stavebni inzenyr, ktery umi francouzsky c) se vsichni ve vesnici maji hrozne radi d) bude zpet dobyvat uspesny prazsky zubar e) budete moct dal nosit spickove saty, halenky a sukne f) hned po probuzeni budete skvele vypadat a zeny budou ihned namalovane g) nakonec budete mit i to dite co jste vzdycky chteli Jinak prijemny film, u ktereho se clovek nekolikrat pousmeje a zakusi predstavu, ze vsude je krasne, jen tu krasu videt.(14.11.2016)

Sice moc nevěřím, že je v reálu možné všechny tyhle útrapy přestát s dokonalým make-upem a neuvadajícím úsměvem na tváři jako hlavní aktérka Eliška, ale faktem je, že se na to neuvěřitelně dobře dívalo. Bavilo to a povzbuzovalo, že žádný životní průšvih není tak velký, aby se nedal zvládnout. Petra Hřebíčková je neuvěřitelná sympaťačka a Ondřej Vetchý nestárne, nýbrž zraje jako víno.(16.11.2016)

• Juwe11

Tak to byla romantika jako svině. Gratuluji scénáristům, protože větší vyblitek naservírovat opravdu nešlo. Už dlouho se mi nestalo, abych seděl v kině, tupě čuměl do plátna a přemýšlel nad úplně jinýma věcma. Je mi trochu líto Ondry Vetchého, ten si "odpad!" nezaslouží, ale to je asi jediná kladná věc na celé této sračce. Je opravdu hrůza, co dokáží čeští filmaři někdy vymyslet.(27.11.2016)

Čekal jsem to horší, ale ten převážně nevtipný humor... Občas docela nuda. Hvězda navíc za Vetchého.(11.12.2016)

Ono to vlastně není nic revolučního, má to jisté nedostatky, má to jisté trhliny, třeba jsem asi ne zrovna úplně pochopil tu zápletku (nebo smysl, důvod či záměr?) toho, že postava O. Vetchého si hraje na mrtvého...kvůli tomu, že seděl? Zabil manželku nebo ne? Nikdy neučící učitelka na místě učitelky? Ale co už, to je jedno. Ve výsledku je to taková milá česká komedie, která je sice místy hlavně v chování postav trochu naivní, o nějakých excelentních výkonech především vedlejších postav se moc mluvit nedá, ale ono to vlastně na vsích do jisté míry tak i dneska chodí. Zato Petra Hřebíčková i Ondřej Vetchý si to docela užili:). Za mně příjemná podívaná, nakonec tam ty čtyři dám.(12.12.2016)

Chemie mezi Vetchým a Hřebíčkovou docela funguje. Vetchý je jako vždy zábavnej a Hřebíčková sexy i s tím svým jemným předkusem. Jejich opakované interakce člověka baví a film ubíhá. Paráda.(16.2.2017)

Začátek filmu, špičkování mezi hlavními představiteli, kdy chtěl hrobník učitelku ze společného bydlení vyprovodit byl na jedničku, to jsem se fakt zasmála. Potom se film zvrhl na pohádku z červené knihovny od Rosamundy, což korunoval i samotný "honičkový" závěr spolu s růžovoučkým lavičkovým zakončením. Vesnice jako z pohádky od Andersena, šílený Táborský a Postránecký, ze kterých by mohli vykouzlit docela malebné postavičky, ale proč, když z nich můžeme udělat hňupy nebo... nemastňáky neslaňáky o ženských vedlejších postavách radši ani nemluvím. Vedlejší linka s rodinou mě taky nenadchla, protože Ruml pro mě nebyl jako táta od rodiny vůbec uvěřitelný a jeho usměvavá ženuška byla, jako by utekla z léčebny na paloučku v lese. Jsem to zlá :-) ale nemyslím to zas až tak zle. Fakt. Za mě docela zklamání a viděla bych film spíš v modrých číslech, než v červených (momentálně 72%).(18.2.2017)

Tento film je balzám na dušu. Je to skutočne minimalistický film, kde sa človek uvolní a pobaví. Nie je to žiadna veľká akcia, ale jednotlivé postavičky majú svoj vlastný svet a tak nejak to zapadá do seba.(18.2.2017)

Heršvec, takovou dámu si musím někdy také zahrát. Líbilo se, bavilo to, jen některé scény silně připomínaly vzory z USA novel. Škoda, že šlo o typicky český film, a na konci do titulků zazní jakýsi americký paskvil, body dolů. I přesto hodnotím ve vyšším levelu. *** A PŮL(27.3.2017)

Film předvídatelný už od plakátu, ale zato dobře natočený, s krásnými lokacemi, vynikající hudbou a sympatickým obsazením. Petra Hřebíčková je super herečka, tady funguje jako takové sluníčko, úplně to celé rozsvítila. Vzhledem k extra klišé námětu by to mohlo být kratší, ale budiž odpuštěno. Jedna z mála skutečně povedených českých romantických komedií poslední dekády.(3.4.2017)

Bravo! Tenhle film má šťávu a říz, opravdu skvělý český počin s úžasným hereckým obsazením. Získal si mě na první dobrou. Petra Hřebíčková je krásná žena a hlavní role ji vyloženě sedla, stejně tak milý Ondřej Vetchý, spolu s Miroslavem Táborským. Takové filmy jsou třeba, pro odreagování se od těžkostí a stresů, pro dobrou náladu a odpočinek. Tleskám všem, kdo se podíleli na tomto filmu, je fakt bezva. Vřele doporučuji!(9.4.2017)

Jsem moc rád, že se stále najdou český pohodový komedie, který si na nic nehrajou a dokážou potěšit. Za mě příjemných 7/10 a když vidím některé loňské "skvosty" , tak se za své hodnocení rozhodně nemusím stydět :)(26.4.2017)

• Arsenal83

Komédia na spôsob dedinskej zábavy. Nie príliš inteligentnej a málo humornej. Úroveň natočenia pripomína chvíľami Trošku. Minimalistické, často stupídne. Hřebíčková v nie v najlepšej forme, Vetchý priemerný, ostatní nestoja za zmienku.(2.5.2017)

Veľmi dobrá oddychovka z dedinského prostredia so sympatickými hercami, slušným scenárom a vtipnými scénkami. Najmä prvá časť je super a hodne sme sa nasmiali. Proste taká klasická šablóna, ale na naše čr-sr pomery dobre vyvážená a zvládnutá. Konečne dobrá česká komédia bez prvkov debility a hlavne konečne bez kreténskeho žabieho ksichtu Jiřího Mádla.(10.5.2017)

Takovy typicky televizni film, jako vylozene nenadchne, ale je docela fajn. Rozhodne me nerozzuril (na rozdil od pozerskych Poupat) a dokonce jsem se i docela bavil. Zacinam ted ve filmech nejak vyhledavat Vetcheho. Neptejte se me proc. Sama nevim!(22.5.2017)

Pohodova letni komedie, ktera je ale jinak samozrejme jedno velke klise. Nastesti se ale dokazala vyhnout (vyjma WTF pritomnosti Postraneckeho a nekolika dementnich vtipku) stupidnimu humoru a drzet se v prijemne civilni poloze. Idealizaci typicke vesnice bych tvurcum nevycital - zapadni produkce cini u snimku podobneho razeni stejne tak. Bezva zenska se navic porad drzi nejakych sympatickych idealu a ma daleko od typickych oplzlosti ala Roman pro cokoliv. Jestli je ale snimek necim nadprumerny, pak je to rozhodne extremne sympaticky par Petra Hrebickova a Ondrej Vetchy. Ani jeden neni otravny a prave oni drzi jinak prumerny scenar nad vodou. A Miroslav Taborsky zavalel. Proc ne. Tohle se rozhodne snaset da.(27.5.2017)

Idylickost, romantika, utopie. Toho všeho by chtěl být člověk součástí. Petra Hřebíčková má našlápnuto stát se novou českou komičkou. Ačkoli na první pohled vypadá jako prvoplánová kráska, odzbrojuje spíše bezprostředností. Šablonovitost příběhu nabourávají právě herci.Ondřej Vetchý je rovněž bezprostřední, ačkoli mu jeho role velí se držet zpátky. Takovému páru nelze nedržet palce.(13.8.2017)

Možná jsem s hodnocením trochu přestřelil, ale tak proč ne. Ono totiž v dnešní době českého filmového patosu je tohle opravdu příjemný úkaz, který nám připomíná, že náš film ještě neumřel. Tvůrcům milerád odpustím i tu na můj vkus až moc klišovitou idealizaci venkova, respektive partnerských vztahů, neboť tohle je přesně ten typ komedie, kde to prostě není na škodu. Milá podívaná, dostatek vtipných scén a hlavně skvělé herecké obsazení, to vše nám vyloudí po konci úsměv na tváři. V rámci možností už to asi ani nemohlo dopadnout lépe.(19.3.2018)

Toto sem asi presiaklo z paralelného vesmíru, kde sa naivné veselohry postupne kultivovaly v prijateľné oddychovky(29.5.2018)

Vetchy kral.(12.7.2018)

Opravdu oddechový a nenáročný film, přesně takový jaký mi byl doporučen. Stačí u něj vypnout a nepřemýšlet. Ono to není někdy na škodu. A nakonec, to vlastně zas až tak špatné nebylo, jak jsem očekával. Díky hezké a sympatické Petře Hřebíčkové v roli nové paní učitelky, která se přestěhuje do malé vesničky, kde nemají ani na chleba (pouze na objednání), věčně zachmuřelému hrobníkovi Ondřejovi Vetchému, jenž nečekaně má právě bydlet s novu učitelkou a který se na čas přemění v robocopa, tak i samotnému idylickému prostředí vesnice, je snímek docela povedený. A člověk, se také hlavně někdy zasměje, někdy pousměje, ale především, má z toho filmu na konci dobrý pocit, aspoň já jsem takový pocit měl.(9.9.2018)

Nevěřil jsem, ale je to opravdu zábavný kousek. Ústřední dvojka funguje skvěle a hláškuje se jedna báseň.(14.10.2016)

Vydal jsem se takhle ve čtvrtek na večer z nudy do kina a odcházel jsem z něj s úsměvem na tváři...výborná oddychová komedie(15.10.2016)

Neafektované Babovřesky. Je tam všechno, co má romantimedie mít. Herci, klišé, fórsemfórtam, začátek a konec. Bohužel to nemá vejšku ani hloubku, ale přesto to dokáže pobavit.(17.10.2016)

Jsem rád, že si pan Vetchý, řečený Luňák, vystřihl takovou lidskou roli. Právě on, zřejmě, byl pro mě tím tahatelem, který mě přilákal do kina. I když sympatická Hřebíčková tomu značně dopomohla. A tak vzniká pohodová komedie na bázi tzv. antitroškismu, což jí přidává na serióznosti a ubírá na bezmezné rádoby se tvářící venkovské stupiditě. Spokojenost je tedy na místě.(19.10.2016)

Zábavné a milé od začátku až do konce, vesnické prostředí mi bylo jakožto hrdé vesničance velmi sympatické a nemůžu nezmínit skvělé obsazení - Ondřej Vetchý se svým roztomilým dobráckým kukučem opět nezklamal! Po dlouhé době komedie podle mého gusta :)(22.10.2016)

Skvělá zábava a oddychový film v duchu co se škádlívá to se rádo mívá. Se skvělým hereckým obsazením v čele s Miroslavem Táborským.(23.10.2016)

Na Bezva ženskou mě nalákal trailer v kině a to tak, až se skoro až dá říct, že jsem se na film těšil. Na snímek z ČR, já!, takový domácí ignorant... i když se teď trošku snažím jít do sebe:) První dobrá zpráva - trailer nebyl sběrem toho nejlepšího (jak už to tak někdy bývá) a má tedy smysl viděti více. Druhá dobrá zpráva - první třetina až polovina je svižná, přímočará a vtipná. Třetí dobrá zpráva - na Petru se příjemně dívá, ať už si o jejím herectví myslí kdo chce co chce. Vetchý a Táborský bez problémů, ostatní ani není třeba řešit, neboť v porovnání s touto trojicí mají minimum prostoru. Jenže s postupem času se zdánlivě dobře promazaný stroj začne zadrhávat a ke konci...:( Škoda (mluvit). Hudba - střídavě oblačno až zataženo. Humor - místy opravdu hodně dobrý, nepamatuju se, že bych se tak u tuzemského filmu nasmál. Ovšem místy také... řeknu to takto - když Izer s Dobrodinským v první polovině 90. let dělali svoji audio Policejní akademii, která byla de facto sbírkou mezi lidmi kolujících vtipů, bylo to fajn, protože "neexistoval" Internet. Dnes by scénáristé mohli mít už tolik soudnosti, aby ve filmu používali pouze humor svůj, originální... Své celkové hodnocení nakonec vidím na slabé tři hvězdičky. Dvě je mi líto dát, i když nebýt hezkého rozjezdu... za poslední třetinu bych neváhal. Opakování leda tak za několik let s nějakou bezva ženskou na krku, která film neviděla:)(16.2.2017)

Nechci říct,že je to naprosto úplně zbytečný film,on jím je,ale díky Táborskýmu tohle dokážu odpustit,protože tahle postava se vážně povedla.Vlastně to celé stojí na hercích,protože náměť je vcelku blbej a zachraňuje to měrou vrchovatou dobře napsané dialogy s takovým svým humorem,který možná nesedne všem,ale já se párkrát pousmál.Cílovka sice nejsem,ale je to taková pohodová rodinná záležitost,která nepřekvapí,ale zvláštní chemie mezi Eliškou a Božíčkem to zachraňuje.(19.2.2017)

Velmi příjemná česká komedie. Česká rád zdůrazním, protože jsem rád, že se nám mimo ty Kameňáky a vřesáky povede udělat i něco normálního, usměvavého, bez trapného a vůlgárního humoru. Ideální film na pohodový večer u vína s příjemnou Hřebíčkovou a jako vždy skvělým Ondřejem Vetchým.(22.2.2017)

Na začátku jsem myslela, že koukám na další Troškův film. Chtělo to být hrozně vtipný, ale nějak jsem se nesmála. Pak jsem si zvykla a byla z toho taková oddychovka na jedno zkouknutí. Vetchý je na tom nejlepší.(25.2.2017)

Tak po dlhsej dobe konecne nejaka skvela ceska komedia,velmi som sa pobavil,bolo to mile a vtipne s vybornou hereckou dvojicou Petrou Hrebickovou a Ondrejom Vetchym,chvalim a tesim sa z toho...:-)(27.2.2017)

Film, který přesně pasuje k nedělnímu odpoledni, bábovce a kávičce. Má to své mouchy, především v reálnosti celého příběhu, ale co už, však je to film. Mně se to líbilo, nenáročné, občasně vtipné, pozitivní. 3*(5.3.2017)

Jediné, co jsem od toho filmu před jeho samotným spuštěním očekával, bylo to, aby se jednalo o co možná nejvíce pohodovou komedii. A to se mi splnilo. Příběh je transparentní ale to vůbec nevadí. Ze začátku to působí velmi kýčovitě a příliš vykonstruovaně, ovšem postupem časem se do jednotlivých postav vžijete a soucítíte s nimi. Některé hlášky jsou navíc velmi povedené a několikrát mi dokázaly vykouzlit nefalšovaný úsměv na tváři. Co dodat na závěr? Nejedná se o žádnou bombu, kterou bych si měl pouštět dvakrát týdně, ale svůj půvab a kouzlo to má, což někdy stačí více než průměrné hodnocení.(11.3.2017)

Byla to bezva oddychovka-až ten konec to trochu pokazil. Zasmála jsem se ,pohodový starosta- Miroslav Táborský -dodal filmu šmrnc.Byl prostě jednička.(19.3.2017)

• iN

Z recenze na Moviezone jsem na tento film i docela těšil, ale bohužel opět mě současná česká tvorba nezklamala. Příběh je naprosto plytký, vtipy ohrané a předvídatelné, Vetchého svaly pořád stejné - bod ode mě dostává za zpočátku pro sebe netypickou morouskou postavu, která však nakonec opět sklouzne do pózy milovníka. Další bod je prostředí, Beskydy mám moc rád. A to je asi tak všechno :-)(19.3.2017)

• silak_xup

Poměrně dobrá oddechová komedie kterou naprosto zabije přeslazeně stupidní trapný konec, kde navíc nesmíme mezi děti zapomenut dát vajgla, aby film, který vznikl v zemi, kde se rodí bílí lidé náhodou nepůsobil rasisticky, že?(23.3.2017)

Děkuji za komedii s atmosférou bez „kopání do zadku“ či jiných partií. To že mě bavila od začátku do konce má dva póly. První je ten, že je vystavěna jako pohádka a perfektně v jejím řádu funguje. Ten druhý pól je skvělý výběr herců, na kterých je vidět, že si to užívají. Veškeré ty archetypy se chovají přirozeně a jen jemně karikují vesnický život. Přesně v mezích pohádky. České vesnické pohádky. V dánských vesnicích nic takového neuvidíte... Jo - a supr muzika.(5.4.2017)

75%(10.4.2017)

• megajalec

Film tak na 50. Po vzore veškerých amerických romantických komédií sa o niečo podobné posnažili aj tvorcovia tohto filmu. Trošku umelý príbeh, ktorý ale neurazí, ale popravde, nič navyše (ak sa neráta pohľad na peknú Hřebíčkovú) asi nedá. Cení sa, že sa tvorcovia snažili byť vtipní, ale tak nie všetko sa podarilo. Film na jedno pozretie.(25.4.2017)

Opravdu povedená milá romantická oddechovka.(25.5.2017)

Veľmi príjemné pozeranie na nedeľný večer. Bavil som sa a aspoň na hodinku a pol som zabudol, že ráno skoro vstávam a odchádzam do práce. To sa len tak niečomu nepodarí, aby ma vytrhol z myšlienok na peklo pracovného týždňa :D(24.7.2017)

No dobrá, hodnotím s odstupem. Trefili se mi do nálady, rozhodně tam bylo dost kumštu. A to se počítá. Některé scény byly takový, jako makový.(14.9.2017)

Takový nenáročný filmík. Zvládla jsem si při něm uvařit a sníst večeři, nalakovat nehty a upravit obočí a přitom mi vůůůůbec nic neuteklo. Děj je dosti předvídavý a konec uhodnete cca po pěti minutách, komedii tenhle počin viděl zřejmě jen z rychlíku a o romanťárně se jaksi také mluvit nedá. Cožpak o to....pokusy tu byly, ale...jaksi na ně nikdo nedal důraz, nikdo je nedotáhl do konce a nechal je totálně vyšumět. Madam Hřebíčková má zřejmě jen dva (víc jsem jich opravdu nenapočítala) výrazy obličeje a můj oblíbený Vetchý to taky nezachránil. Tak nějak zase zahodili dobrý námět na film, totálně to odflákli a vzniklo z toho tohle - další ze série filmů, který si ženská může pustit k žehlení, nebo jiným činnostem a když náhodou od filmu odejde a vrátí se za dvacet minut, tak jí stejně nic neuteče. Jako hooooooooooooodně slabá trojka - a to jen kvůli Ondráškovi, jinak bych dala jen jednu hvězdu. Ach jo...a tak pěknej film to mohl být...no nic, tak budeme doufat, že snad přiště....(4.1.2018)

• jendamaty

Já nevím, pochopil jste někdo tu zápletku ohledně Bož. vězení/dítěte? Dává to smysl? Přijde mi, že tam pár scén jaksi vypadlo. Bohužel tento film má opravdu dost blízko k Babovřeskám...(9.8.2018)

Letní kino Česká Čermná :)(14.8.2018)

Přimhouřím oko a prdnu čtyřku. Čekal jsem něco jako Babovřesky a kupodivu to byla po hodně dlouhé době česká komedie, kdy jsem se u toho nestyděl a dokonce se i od srdce zasmál. To se mi ani jedno už dlouho nestalo.(14.10.2018)

65%(19.2.2019)

Pohodový. To vystihuje vše. Film má sice své mouchy (dějové a scénáristické), ale po tristních pokusech o českou romantickou komedii v posledních letech je Bezva ženská příjemným překvapením.(23.10.2016)

• hony23

Dokud docházelo ke vtipným střetům mezi městskou paničkou a mrzutým vesnickým samorostem, dalo se na to v pohodě koukat. Bohužel však hned od počátku bylo jasné, že to skončí jako cukrkandlová love story, takže ke konci už to bylo k nevydržení a mému předčasnému úprku ze Cinestaru zabránil jen dav dojatých divaček, přes který bych se musel prodírat .(28.10.2016)

No konečně! Už mě nebavily ty trapný pokusy o komedie nebo sondy do mezilidskejch vztahů. Tohle je příjemný a lehký...(29.10.2016)

• Janiska

Vážně příjemná psychická,zda se mi to,nebo hlavní zaporak Langos, hraje porad stejne, myslím,ze v tehle roli,ani nebylo co hrát. Je ho až škoda pro takové role,ma navíc.(30.10.2016)

Takhle nějak si představuji oddechovou romantickou komedii. Je to jednoduché, idylické, místy naivní, milé, svižné, vtipné a až pohádkově laskavé. Navíc je vhodně zvolené obsazení, už dlouho mi nebylo tolik postav v jednom filmu tak sympatických. Bezva ženská na krku si na nic navíc nehraje, měla nějaký cíl a nějaké ambice a ty byly splněny do puntíku. Když tak přemýšlím, film je mému srdci rozhodně blíže než například Román pro ženy, Ženy v pokušení a Muži v naději (všechny uvedené filmy már rád, nicméně tolik k srdci mi nepřirostly). Velmi hezké tři hvězdy.(9.11.2016)

Ve stylu americko-romantické komedie v českém podání, proč ne - 75 % určitě.(13.11.2016)

Dost možná nejlepší česká komedie všech dob !!!(18.11.2016)

Za me super ceska komedie, ktera tu dlouho nebyla. Proste jit do kina a zasmat se u filmu a vtipnych hlasek. Urcite tenhle film, si clovek pusti znova na zkraceni dlouhe chvile :)(19.11.2016)

Krásná Petra Hřebíčková a milá, příjemná komedie, která pohladí po duši. Nic extra jsem nečekala, ale byla jsem moc spokojená.(19.11.2016)

Sympaťáci..:) Ondra, Petra, ředitel Táborský....skoro to stačilo i na pětihvezdičkový film, ale nestačí to..chtělo to víc vtipů a hlavně větší odvaz, tahle pohodová záležitost se nečekaně drží při zdi, Vejdělku, proč???(28.12.2016)

Je to docela příjemný film, který však nepůsobí vůbec věrohodně a ke konci ztrácí tempo.(16.2.2017)

Nenáročná podívaná vcelku s jednoduchým příběhem . Ondru mám rád , leč tady neměl co hrát . Jen Táborský tam ,, sednul ,, . A tudíž velmi slabá tři , spíše dvě a půl .(16.2.2017)

• rigby

Příjemná komedie, i když jsem čekal něco trochu jiného. Na můj vkus to bylo až moc odlehčené. Některé postavy postrádaly hlubší smysl svého bytí a hromadné scény ve stylu Troškových filmů nemusím vůbec. Myslím, že ze zápletky ve formě výměny prostředí se toho dalo vytěžit víc, z funkce hrobníka také víc, než jen pár vět. A závěr se už nepovedl vůbec, ten byl vysloveně přitažený za vlasy. Nicméně docela jsem se bavil, dávám 2+(16.2.2017)

no cesi po dlhej dobe zase zabrali. vyborneee...nasmial som sa. a smiech vam predlzi zivot a to uz je dovod na 4 hviezdy(17.2.2017)

• klukluka

Pokud jednou náhodou zjistím, že by se mi mohly líbit kozy Ondřeje Vetchýho, tak si to pustím znovu a třeba tomu pak nadělím i víc. P.S.: Zavraždil ten hrobník tu svoji první paní? Asi jo, ne, to prostě máme brát jako holej fakt..? Fujky, fujky, to je ale vošklivý.(17.2.2017)

Nějak se mi nechce kritizovat, slabší chvilky tam byli, ale jen po málu, asi tak dvě tři, ale jinak velká pohoda... Vetchý byl super a Hřebíčková je fakt kočka :)(18.2.2017)

Priklaňam sa k 4* aj keď v skutočnosti pre mňa 70%. Nemôžem však dať 3*, pretože som to pozeral s rodinkou, príjemne sme si oddýchli a zasmiali sa. Odporúčam pozerať skôr v spoločnosti priateľov alebo rodiny, keď nehľadáte nič náročné a nechce sa vám hľadať niečo v našej stupidnej televízii.(19.2.2017)

Celkem milá svěží a hlavně dost vtipná ( na žánr česká komedie ) letní komedie. Děj je jasný, předvídatelný, stokrát kopírovaný, zobrazení vesnice je jako bizardní fikce měšťana, který neopustil své velkoměsto ale co naplat. Tandem Hřebíčková a Vetchý funguje a já se překvapivě bavil ač na tenhle typ komedií nejsem.(21.2.2017)

S pravdou ven, mně se to líbilo. První půlka byla dokonce velmi vtipná. S přibývajícím časem se to sice čím dál víc překlápělo do romantiky až po vyloženě kýčovitý konec, ale v podstatě s tím filmem nemám sebemenší problém.(22.2.2017)

A pak že nejdou natočit v dnešní době pěkný komedie. Stačí se na chvíli oprostit od pseudoumění a snahy zalíbit se politické garnituře a je to. Film který pobaví i při dalším shlédnutí.(23.2.2017)

• knihovna

Těšil jsem se, ale bohužel marně. Nejde o to, že je to naivní romantika. Proti tomu bych neměl žádné námitky, ale - je tam tolik zbytečných, zdůrazňuji zbytečných nesmyslů, které se daly lehce vyřešit, že to prostě scénáristovi odpustit nemůžu. Petra Hřebíčková je samozřejmě zajímavá žena, pan Vetchý dobrý herec, všechno pěkně barevné, ale bohužel to nestačí.(28.2.2017)

Na to, ze vetsinu novych ceskych filmu moc nemusim se mi tendle moc libil. Myslim si, ze se vazne povedl. Hodne jsem se u nej nasmala. Paradni oddechovka. Nemluve o tom, ze herecke obsazeni mi vazne sedlo. ;)(10.3.2017)

• Saxos

Určitě, i podle hodnocení, se spokojených diváků najde dost. Za mě: idealizovaný vesnický život barvy růžová; styl a síla humoru pro hrobníkovi klienty; od začátku blbě předvídatelné; Koprovka a Božíček, i když se snažili jak mohli, potěšili jen trochu.(10.3.2017)

• mirkath1

Taky nejsem z toho filmu nějak odvázaná :( Dokoukala jsem to jen kvůli Vetchému, kterého můžu vždycky, ale kvalit Ženy v pokušení nebo Líbáš jako bůh to zdaleka nedosahuje(14.3.2017)

Pohodová komedie s výborným obsazením a pozitivní atmosférou.(18.3.2017)

Pokud chci být věrný mojí deklarované stupnici hodnocení filmů v mém profilu, musím dát 3*. Raději bych ale dal jednu nebo dvě *. Takhle nějak si představuji televizní seriál TV Nova nebo snad i ČT, ačkoli jsem nikdy žádný neviděl. Trapné a urážející mi v tom filmu přijde mnohé, mimo jiné třeba přítomnost těch dvou leseb. Naprosto nic proti čtyřprocentní menšině nemám a kdyby se tolik nepředváděli v Prague Pride a podobných Pride (proboha na co jsou vlastně hrdi?), mohl bych s nimi i sympatizovat. Ale proč je cpou do toho filmu? Prostě proto, že je to módní a v rámci té módnosti se nám snaží vnutit pocit, že je to norma. Není! Normální je ženská a chlap a jejich rodina.(20.3.2017)

• Fajung

Na začiatku do vyzeralo sľubne, ale vykľula sa z toho nakoniec tuctová hlúpa(ale moderná) romantická komédia.30%(25.3.2017)

Na české poměry povedená letní komedie. Zápletka celkem jednoduchá, děj příjemně utíkal, divák se v pravidelných intervalech od srdce zasmál - co více si přát. Herecké výkony byly dobré, vypíchnul bych především Ondřeje Vetchého, z jehož úst zazněly ty nejlepší hlášky a celkově byla jeho postava na špici. Menší výtku bych měl k hudbě (hlavně té úvodní) a samozřejmě k vyváženosti barev, ale tím očividně trpí většina snímků z české produkce (nebe jako bluescreen, tráva jako greenscreen). Finální hodnocení: slabší čtyři hvězdy.(31.3.2017)

Na to, že českým filmům moc nefandím, a tak trochu je bojkotuju, tohle mi sakra zvedlo náladu. Venkov mi sice přišel trochu idealizovaný a vyumělkovaný, a děj samozřejmě proflákle předvídatelný, ale s tím jsem do toho přece šel, ne? Na Hřebíčkovou byla samozřejmě radost pohledět, ale celý snímek patřil podle mě Vetchému. Jako neotesaný nabručený hrobník-samorost, který Elišku stíral super suchými sarkastickými hláškami skoro pokaždé, když otevřel hubu, mě prostě dostával. Scény s oběma najednou byly nejlepší a klíčové. Když se zrovna nekočkovali, film upadal do šedého průměru (vážení tvůrci, příjmení podle profesí nebo nápadných fyziologických znaků vážně nejsou vtipné). A když už jsem si nemohl podařený casting vynachválit víc, šoupli mi tvůrci do výhledu snad nejkrásnější Slovenu Kristínu Svarinskou, jejíž úsměv přidal ke třem hvězdičkám tu čtvrtou.(2.4.2017)

Ano,od začátku bylo jasný,že Ti dva spolu skončí,děj trošku předvídatelnej,ale prostě mě tahle komedie dokázala co chvilku rozesmát,Ondra prostě opět super role....Po dlouhé době super ČESKÁ komedie,která mě fakt potěšila na 95% :)(3.4.2017)

Příjemná a nenáročná komedie s mými oblíbenými herci Ondrou a Petrou. Příběh trochu nedotažený, ale to se asi dá odpustit. Jinak pěkné vesnické prostředí a ona stále krásně oblečená :). Když není co dělat, člověk chce vypnout a zasmát se, je tento film akorát.(10.4.2017)

Jeden z lepších českých filmů.(12.4.2017)

Vejdi a neuškoď. Příloha k vínu a chipsům.(20.4.2017)

Za mě v pohodě.(23.4.2017)

Výborný začátek, ale od okamžiku přestěhování na vesnici se občas objevil nějaký laciný vtípek vhodný spíš do Kameňáku. Do poloviny bych to viděla na dvě hvězdičky, ale čím víc se to blížilo ke konci, tím se mi to líbilo víc. Oba hlavní představitelé byli přesvědčiví, ale nemám moc ráda ten jakoby umělý úsměv pana Táborského, takže mi to kazilo atmosféru. Nicméně po skončení filmu zůstal velmi příjemný pocit(30.4.2017)

Příjemná oddechová komedie. Válí zde nejen ústřední trojice, ale i vedlejší postavy. Vše zalité sluníčkem a idilkou na vesnici, takové, jaká by měla být. Překvápko v ději se nekoná, ale to snad ani nikdo nečekal. 65%(2.5.2017)

• infernet

První polovina filmu je nabitá příjemně načernalým humorem a výborně se na ní kouká. A to romantické komedie z duše nesnáším. Jenže Petra je přirozená a krásná a Ondřej je pan herec i v takovéhle "volovině na nedělní odpoledne" - myšleno v dobrém. O to větší zklamání pro mě bylo, že se z druhé poloviny stal Kameňák...(8.5.2017)

• johnnie78

Další pokus natočit "americkou" romantickou komedii, a řekněme si to upřímně, pokus ne moc dobrý. Hlavním kamenem úrazu je přiblblý scénář s kameňákoidními "vtipy", kterým se nikdo nesměje. Vetchému jeho role viditelně strašně nesedí, a tak přehrává, seč může. Táborského je na tohle pitvoření fakt škoda. Nic moc.(31.5.2017)

... v letním kině, při půllitru moku vyrobeného z chmelu...ideální :-)(24.7.2017)

Celkem slušná česká komedie opřená zejména o skvělé herecké výkony Vetchého, Hřebíčkové, Táborského a dalších. Spojení Vetchý - Hřebíčková zde naprosto fungovalo. Pokud si dám dohromady české komedie za posledních 5 let, tato patří určitě k tomu lepšímu co se u nás natočilo, protože některé české komedie jsou doopravdy trapné. A super nápad s plakátem.(2.9.2017)

• PamelaJJK

Nějak mě to nebavilo. Nebýt hereckého umění pánů Vetchého a Táborského a půvabu paní Hřebíčkové, tak bych asi hodnotil ještě níže. Až moc průhledné a předvídatelné. Vlastně ještě jeden klad - Václav Kopta coby řidič autobusu. Možná lehce nad dvě hvězdy, ale na tři to nedosáhne... Bohužel.(14.10.2017)

Na český film ok. Ale některé dějové části to možná chtělo více propracovat, promyslet, rozvést. Tam potenciál rozhodně byl.(14.10.2017)

Pohodová hodinka a půl. S pohodovými lidmi. V pohodovém prostředí. Prostě jsem rád, že jsem zase viděl film, u kterého nebylo potřeba se stydět. Pobavil, zahřál, zasmál, i když na konci nějaká slza ukápla ;)(29.10.2017)

Příjemná oddychovka. Dlouho jsem si u filmu takhle nerelaxnul. Po většinu času jsem s přiblblým úsměvem nasával tu opojnou vůni venkova a s velkou radostí si užíval hlavně Ondřeje Vetchého, kterému role sedla jako prdel na hrnec a který mile překvapil. Film sice lehce nadprůměr, ale za kladný náboj dávám hvězdu navíc. 73%.(14.1.2018)

Z mesta na dedinu, to je mi blízke. Veľmi sympatická komédia, skvelá atmosféra, čierny humor.(14.1.2018)

Skoro se až divím, že se takovýhle film dostal v Čechách do kin. Má to děj s hlavou a patou, spoustu vtipných scén a hlášek, kde se nikdo nemusí pitvořit, být vulgární nebo narážet na sex, herci jsou taky sympaťáci, film za sebou nechá hřejivý pocit z milé vtipné romance, kde všechno dobře dopadne... Jsem myslela, podle obsahu kin v poslední době, že takhle dobré věci u nás nechceme... DĚKUJU za tohle ujištění, že česká komedie ještě pořád žije. (Nebo minimálně přežívá.)(27.2.2018)

Veľmi príjemná a svieža romantická komédia, ktorá ma milo prekvapila a na české pomery naozaj nevídaný jav, keďže v poslednej dobe sa tu točia dosť slušné kraviny. Veľkým plusom sympatická Petra Hřebíčková, ktorá film utiahla bez problémov a Vetchý bol v podstate sekundant stavený na istotu. Bolo tu síce dosť jasne vidieť americkú šablónu, ale to vôbec nevadí, lebo ja som si ten film užil a zrelaxoval som. 70 %(3.3.2018)

Příběh a děj predvidatelný,ale po delší době jsem se u české komedie po většinu filmu usmíval jak tydýt. Příjemný zážitek.(16.11.2018)

Hi, hi , neříkám, že je to nějaká extra sláva. Ale ten film je tak milej a příjemnej , že jsem nemohla jinak. Mireček Táborský a Ondřik Vetchý jsou tady prostě úžasní a ta modelína Hřebíčková ze štatlu do toho malebnýho venkova sedla , jak prdel na hrnec. Taky bych se k narcisovi Langmajerovi nevrátila, ani za zlatou kreditku. Už jen pro tu malebnou krajinu, kouzelnej hřbitov, svérázné lidičky a hlavně neuvěřitelně sexy hrobníka !!!!!!(31.12.2018)

Předem chci napsat, že ty 3* jsou spíš 4. :-) Bohužel scénář a nelogičnosti mi zabránily dát čisté 4. Tak dlouho jsem ještě v hodnocení neváhal, hlavně díky opravdu excelentnímu Ondřeji Vetchému. Na české poměry výborná zábava. Nic moc přemýšlivého ve stylu Teorie tygra, ale nic tak stupidního jako Kameňáky. Prostě pohodové 2 hodinky v kině a občas i hlasitý smích. Trochu slabší výkon Petry Hřebíčkové nahradil nejen Vetchý, ale i Miroslav Táborský.(15.10.2016)

Pokuď máte rádi české komedie jako jsou Muži v naději tak můžu tento film doporučit, ale bohužel jeho kvalit nedosahuje.(17.10.2016)

Moc bych chtěl dát ****, ale nemůžu. Film od začátku působí dost vyumělkovaně a kýčovitě, na což si musíme v českých komediích asi zvyknout. Na druhou stranu docela dobře pobaví a druhá půlka už vůbec nepůsobí uměle. Petra Hřebíčková je moc hezká ženská a své role se zhostila skvěle. Za mně tedy *** a 1/2.(21.10.2016)

Je to naivní, klišoidní a jednoduchý. Ale hlavně. Je to zábavný!(22.10.2016)

Bezva ženská na krku je příjemný odpočinkový film v nejlepším smyslu, jaký tento pojem může nabývat. Byť motivy ženy mezi dvěma muži, krásky a zvířete či měšťanky na vsi jsou banální a průhledné, zpracování baví a film má spád. Díky výkonům představitelů hlavních i vedlejších rolí, skvělé kameře a zdařilému hudebnímu doprovodu se člověk pro jednou nemusí stydět za snímek, který nedeklaruje hlubokou myšlenku, ale plně dostává svému žánru. Tvůrci ukřičených grotesek s dialogy postavenými na vulgarismech by se mohli od autorů Bezva ženské mnohému naučit, pokud by chtěli. Celkově tedy mírně nadprůměrný film a velmi solidní tři hvězdičky.(25.10.2016)

• MarekT.

Zcela tuctová romantická komedie z prostředí idealizovaného českého venkova, natočená přes růžové brýle. Snímek provází naprostá absence originality, režisér Hoffman servíruje univerzální romantickou zápletku včetně snad veškerých klišé, které v tomto žánru existují. Film je velice jednoduchý, hodinka a půl rychle uteče a díky některým vtipným scénám si dokonce zaslouží označení komedie. Vcelku se pak jedná o takové průměrné české "béčko".(25.10.2016)

Škarohlídy v tomhle případě přehlížím :) ze sympatií dávám plné hodnocení, i když to nejspíš není úplně na špičkové úrovni. Bylo to hrozně milé, lehké. Neskutečně oceňuju ty dialogy. Mnohdy stačilo pár slov a vtípek byl na světě. Nebo to ani nemuselo být vtipné, ale bylo to trefné. Někdy míň je víc a tady to rozhodně platilo. Takovéhle oddechovky, u kterých se většinu filmu člověk uculuje jsou potřeba na všechny možné starosti a trable, které nám otravují život. Herecky není absolutně co vytknout, ba naopak. Úžasně to všem dohromady klapalo, i těm vedlejším rolím. Ale hlavní dvojka Hřebíčková - Vetchý byli neskutečně roztomilí. Až jsem zírala, jak drsňák jako Vetchý dokáže působit jako plyšový medvídek. Řadím ho k naší současné herecké špičce. A Hřebíčková je taky sympatická krásná ženská. Byla jsem vděčná, že v traileru nebyly obsaženy všechny nejlepší scénky a pořád se bylo na co dívat a nechat se překvapovat. Čekala jsem nějakou obvyklou českou patlaninu, která se snaží o romantiku, ale tady jsem ten feeling, který se mi líbí na zahraničních romantikách, cítila a viděla. Vizuál - je to prostě české prostředí, ale lokace je perfektní, krásná příroda, hezké svěží kostýmy, makeup a celková stylizace. Bezva ženská na krku je film, který dokáže zvednout náladu a zpříjemnit večer.(26.10.2016)

Velmi příjemné překvapení. Málokterý český film mě donutí smát se nahlas. Na můj vkus teda zbytečně proslazený závěr, ale usmíval jsem se u toho jako idiot, to zase jo.(27.10.2016)

Takových oddychovek víc! Vypnout a bavit se, to mi úplně, ale úplně vyhovuje. Tato odlehčená komedie plnila všechno, co jsem od ní očekávala. PS. Ondra Vetchý vypadá pořád k světu, to se musí nechat.(27.10.2016)

Vzhledem k dnešním výtvorům českých režisérů a scénáristů je tohle opravdu překvapivá změna. Nicméně jako žánrovka je to snadno zapomenutelný film. Vždycky, když jsem viděla nějakou českou (a hlavně špatnou) českou romantickou komedii, tak nějak jsem si v duchu přála, abychom se je naučili dělat stejně, jako v Americe. To jsem v případě Bezva ženské dostala. Ale moc spokojená z toho nejsem. Americká šablona nasunutá na český venkov prostě nejde udělat tak, aby to bylo něco nového a zajímavého. Film má stejnou strukturu jako padesát milionů filmů před ním, plus je tam nasunutá jedna pod-zápletka, u které se ani nedovíme, jak to s ní doopravdy je. Ale jinak je to celkem zábavné, občasný černý humor filmu celkem přidal. Ale zajímalo by mě, kdy se přesně tento film odehrává. Protože všichni se oblíkají, jakoby bylo léto, přitom má být školní rok. Dál je tam scéna u pálení čarodějnic, což mi říká, že by se měl film odehrávat někdy na jaře, ale copak v době pálení čarodějnic je takové teplo, že se můžou nosit šaty? A to jako během školního roku nechodili dětska do školy? Prostě časoprostor tohoto filmu mi prostě nesedí.(30.10.2016)

Po velice dlouhé době přišel český film, který se mi opravdu líbil. Měl vtip a nepostrádal ani rozum, myslím si, že příběh se zavděčí všem, co si přijdou oddychnout. Pro mne to byl velice příjemný zážitek.(2.11.2016)

• hanca.uh

Na mě film působil stylem "Rosamunde Pilcherová v českém podání" (ne že bych tyhle přeromantické sladké filmy, kde jen pravda a láska vítězí, sledovala:-)). Vetchý ani Hřebíčková na mě ve snímku nepůsobili moc věrohodně (ač je mám jinak ráda) a hodně přehrávali, jakoby jim to vnoření se do venkovské atmosféry (vesnice i obyvatel) moc nesedlo... Děj filmu byl pro mě naprosto předvídatelný, dost kýčovitý a jednoduchý. Prostě za mě nuda. Jendu hvězdu dávám jen za skvělý výkon Táborského a exteriér lahodící oku :-))(4.11.2016)

Klasická romantická komedie (v nejlepším možném slovy smyslu), zasazená do prostředí zidealizované české vesnice. Na podmínky české kinematografie mimořádně profesionálně odvedená práce. PS. Minimálně na dvou místech jsem zaznamenal jasný odkaz na Notting Hill - inu proč ne, proč se neinspirovat u mistrů ...(7.11.2016)

Mě ty Vejdělkovy filmy (scénáře) prostě baví! :) Ať už Ženy v pokušení nebo Muži v naději, tak i scénáře k Vinařům prostě měly vtip a kouzlo našich končin. Bezva ženská na krku není výjimkou baví mě od začátku do konce :) Hřebíčková s Vetchým jsou úžasní a nezaostává ani starosta v podobě Táborského ;) Sice člověku je jasná pointa filmu ještě před usazením na sedačku, ale to filmu nic neubírá na kvalitě a vtipu a bavil jsem se hodně :) 4*(11.11.2016)

Když jsem přemýšlel jaký film vlastně je, přistihl jsem se v jádru duše na pochybách, že to až taková bomba není, ale na druhou stranu, ve srovnání s ostatní českou tvorbou jde o slušný počin. Což je ovšem mimochodem docela smutné. Trailer mě naladil na slušnou komedii, pozitivní oddychovku s pozitivním obsazením. Začátek docela slušně nastartuje příběh zřejmý už z traileru a první třetina docela navazuje. Slušný humor, žádné složité souvislosti, příběh ze života. Jenže po třetině film začíná ztrácet tempo a děj poněkud zpohádkovatí a zklišovatí. Naštěstí se nepropadne uplně do blba a vydrží koukatelný do konce. Bezvadný Ondřej Vetchý by se nemusel až tak moc mračit a mohl by se chovat trochu rozumněji - občas jsem měl pocit, že je až moc bubák, dělá blbosti (viz nesmyslné tajnůstkaření vůči synovi) a k jeho osobě mi zakouslý obličej a mega tvrdá palice nějak nešla. Petra Hřebíčková je hezká ženská a dobrá herečka a myslím, že tato role jí sedla - líbila se mi. Ostatním hercům není moc co vytknout, snad jedině pan Táborský, který má jinak můj respekt jako výborný herec, se dost často choval přiblble a bohužel jsem mu roli moc nevěřil. Humor ve filmu byl, nedá se říct, že bych se mlátil celou dobu smíchy, ale zase - ve srovnání s ostatními pokusy českého filmu z poslední doby byl humor alespoň vtipný, ne trapný, jak tomu často bývá. Film má děj a nějak skončí, dokonce hezky a tak to mám rád. Je to prostě taková průměrná oddychovka, ze které neomdlíte, ale rozhodně nepůjdete z kina naštvaní. Určitě doporučím film vidět, dámy bych asi požádal, aby do kina vzaly spíš kámošky, než partnery, užijí si to všichni víc. Kdyby česká kinematografie za něco stála, dal bych tři hvězdy pro dobrý průměr. Ale protože jsme tam kde jsme, doporučuji a dávám 4.(24.11.2016)

Svým způsobem taková česká Pravá blondýnka. Hlavní role srovnatelně skvěle odehraná Petrou Hřebíčkovou, stejně jako u Reese Witherspoon. Americká romantická komedie české produkce.(30.11.2016)

Vetchý zase perfektní, jsem rád, že jsem šel do kina.(12.12.2016)

Příjemná oddechová komedie, takže - 3,5 hvězdičky a 60 % .(19.12.2016)

Po několika zklamáních, konečně český film na který se dá koukat. Ano, je sice malinko infantilní, ale co na tom. Jako oddechovka s drahou polovičkou perfektní, dokonce jsem se i několikrát opravdu od srdce zasmál. Malinko lepší trojka a pokud bych to měl srovnat například s idiotským rodiným filmem pak vyhrává na plné čáře.(17.2.2017)

Veľká pohoda sála z tohto príjemného snímečku. PH na novej vlne, OV ako vždy - nesklamal...JL akosi nemusím.(17.2.2017)

Povedených českých filmů poslední dobou moc není, proto zavřu oko a dám 4*. Hlavní duo dobré, mě však nejvíc bavil starosta v podání Mirka Táborského. Ten jeho úsměv odrovná snad každého. Langmajer má snad každou roli stejnou, Tomicová s Malým zase manželé (stejně tak v právě vysílaných Četníkách). Podoba venkova zbytečně moooc idylická, ale romantika na prvním místě. Fajn komedie na dlouhé zimní večery :)(18.2.2017)

Česká letní komedie s Petrou Hřebíčkovou a Ondřejem Vetchým v hlavní roli mě velmi mile překvapila. Nejsou to ani Babovřesky, ani Kameňákov, humor zde hraje hlavní roli, ale není tak nucený a až agresivní, jak u předchozích dvou filmů. A hlavně je podávaný s citem. Příběh je sice jednodušší a ztvárnění vesničanů je velmi naivní, ale i tak je to příjemný odpočinkový film. Ondřej Vetchý je rok od roku lepší a lepší a Petra Hřebíčková mu velmi slušně sekunduje. Bezva ženská na krku spolu s Teorií tygra považuji za to lepší co v českých luhů a hájů vzniklo za rok 2016.(18.2.2017)

Příjemná oddychovka pro fanynky Ondry Vetchého. Sice odtržená od reality, ale několikrát jsem se upřímně zasmála. Body navíc za casting Vetchého syna - Matouš Ruml totálně typově sedl. Čtvrtou hvězdu nedám za blbě napsanou postavu Nelly Boudové stylem fešná ženská musí "počkat" až nějaká jiná ve vesnici umře, aby měla vdovce na házení očkem - to jako vážně???(19.2.2017)

• sew810

ach jo, zase ten stejnej vzorec: vtipnej zacatek, sladkobolnej stred a dobrej konec. Proc?!(22.2.2017)

Docela koukatelná trochu romantická komedie,,M.Táborský nezklamal a byl docela vtipný,dvojka Hřebíčková-Vetchý se dobře doplňovali nejdřív kočkování a naschvály a nakonec spolu zůstali,Langmajer kupodivu zůstal celý film oblečený.(22.2.2017)

Celkem pohodová a oddychová česká komedie, jenž mě lákala už jen kvůli tomu, že je od tvůrců Mužů v naději, a nebyl jsem koneckonců vůbec zklamán, ač se ve snímku najde několik úsměvných situací i hlášek, což u většiny novodobých českých komedií je poměrně málo, což je tato komedie jedna z toho mála povedeného.(25.2.2017)

Takový milý, letní film, i když je tedy škoda, že v druhé půlce trochu ustoupily vtipy.(25.2.2017)

Moc pěkná, usměvavá komedie. Petra Hřebíčková i Ondřej Vetchý to zahráli výborně.(25.2.2017)

Borec Vetchý to zabil 😂 Jinak tedy spusta fajn vtipku. Takové peostředí potkáme už opravdu jen ve filmu, realita je jibá, ale komu to vadí?? Kdyby to bylo puntičkářsky realistické, tak by to nikoho nebavilo. Za mě fajn :)(26.2.2017)

• gstudio

Tak jsem si letmo prohlédl hodnocení německých romantických komedii a vše se tam potácí v černých odpadech. A tahle naprosto stejná ptákovina je červeně úspěšná jen proto, že je česká? Hřebíčkovou nemusím, dle mé osobní zkušenosti je to namyšlená pipina, takže tohle na mě nefunguje. Humor chabý, příběh mnohokrát viděné klišé (a mnohokrát lépe natočené).Dal bych tak dvě hvězdičky, ale vzhledem k udržování planetární rovnováhy, musím jít u tohoto nesmyslně přeceněného filmu alespoň o ty dvě hvězdy níž.(1.3.2017)

K filmu Bezva ženská na krku som sa dostal náhodou a musím sa priznať že po jeho pozretí som si povedal, že budem sledovať českú filmovú scénu viac. Známi herci si zahrali v nenáročnej letnej komédii a mne sa to páčilo. Vôna vidieka, súdržní občania a jeden mrzút, ktorému sa nasťahuje do domu nová ženská, toť v skratke. Jednoduchý dej, ktorý sa k takejto oddychovke hodí - film ubehol rýchlejšie ako by som si želal. Moje hodnotenie 8/10, poprosím viac takýchto filmov,,,(4.3.2017)

• callix

Stupidita pro pražský debílky. Jo jasně, takhle se žije na vesnici...(11.3.2017)

Jé, to bylo hezký, idylický, naivní, ale dobře se u toho relaxuje, rozpouští se u toho negativní emoce načerpané z reálného života. Kdy bude dvojka?(12.3.2017)

Takový miloučký, od začátku předvídatelný filmeček na jedno shlédnutí. Nijak zvlášť nenadchne, ale také to není hovadina za kterou by se museli stydět. Každopádně Petra je pořád hezká ženská a celý film je jen o ní a jejím umu. Kdyby tam nehrála Hřebíčková, tak je to tak max 2*(12.3.2017)

Je to na 3*, ale prostě Petra... :-)(13.3.2017)

Zpracováním mi to připomělo film "Líbáš jako Bůh" Je to oddychovka, začne to pěkně odsejpat, sledující se baví a pak to zabije supersladký konec. Ach bože, co to je,, pkud to vezmu hodně kriticky tak s reálným životem to má společného max. hřbitov. Takže bych to zařadila do fantasy. Úroveň českých komedii drasticky klesá. děkuji, jednou stačilo.(24.3.2017)

Člověk si to musí pustit, když na to má tu správnou náladu. Pak jsou všechny fóry opravdu vtipné, film hezky odsejpá a člověk z něho má pak velmi pěkný a pozitivní pocit. A Ondřej Vetchý - v tomto filmu naprosto k sežrání!!!(27.3.2017)

Cakala som teda viac... ale zase na cesko-slovenske pomery to uslo...(2.4.2017)

Petru Hřebíčkovou jsem vídávala ve zlínském divadle, a protože je to krajanka, tak jí fandím :-D. takže to je hned hvězda navíc k celkovému hodnocení ;-) Jinak na to, že je to český film, tak je to hodně kvalitní záležitost. Ondřej Vetchý hrát prostě umí, o tom žádná... A musím říct, že je to jednoduchoučké, hezké, milé, úsměvné, ... prostě mě se to líbilo. Je to velice lehká příjemná podívaná na nudné nedělní večery, nebo jen tak oodechovka během jakéhokoliv večera. Za mě určitě doporučuju!(6.4.2017)

Mám rád Vetchého i Hřebíčkovou, tak mě zajímalo, jak to bude mezi nimi klapat. Škoda jen, že Božíčková minulost tu byla jen tak nakousnuta, chtělo by to více ukázat pravou příčinu jeho prvotní nerudnosti vůči ženám. To mi tam chybělo. Langmajerovi ti hajzlíci docela sedí. Pěkná česká oddechová komedie.(8.4.2017)

• MiniRecenze

Od snímku jsem si sliboval více ,než jsem dostal.Nezajímavé charaktery postav . Samotný příběh nezachraňuje ani O.Vetchý.Úsměvných momentů by jste spočítali na prstech jedné ruky.Celý film je postavený na zastaralém způsobu klišé a tak se vsází,že se divák chytne.Nejedná se o žádnou topovku,ale o jednorázovou podívanou. KLIŠÉ!!!(12.4.2017)

Pohodová lehčí komedie, která si na nic nehraje. Aniž by se smočila v Troškovic plytkosti, frčí si to s přehledem po hraně. Chce pobavit (ale ne za každou cenu) a ne dumat o tom jak co kdo myslel. A to se myslim povidlo, minimalně hruškový. 70/100(12.4.2017)

No, tak já nevím. Z tohohle filmu mám opravdu rozpolcené pocity. Na jednu stranu skvělí herci - jak moji oblíbení Ondřej Vetchý a Miroslav Táborský, tak pro mne dosud neznámá Petra Hřebíčková a další, pohodový zamilovaný příběh... a na druhou stranu ta vrcholná stupidita. Takhle si pražáci skutečně představují venkov? Takhle se podle nich žije na vesnici? No, potěš.(12.4.2017)

Nebylo to špatné...vtipy, hlášky, obsazení slušné. Vetchý je záruka. Jen mi to připadalo takové kašírované, trochu jako studiovka. Nevím, co k tomu přispělo nejvíc, ale asi ty nevěrohodné scény vesnice. Nikde žádní lidé volně se pohybující, oslava čarodějnic, kde se sešla celá vesnice v podání asi deseti lidí, žádný komparz, co by dotvářel dojem sešlosti lidí... Trochu zvláštní zápletka a odtajnění Vetchého coby otce a dědy působilo též křečovitě. O zařazení lesbického páru si taky myslím své - nemělo to podle mě s dějem mnoho společného, spíš to vnímám jako daší "bonus", jak ho ozvláštnit něčím neobvyklým. Kvůli obsazení a některým vtipům 60 %.(18.4.2017)

Na hodnocení jsem přidal trošku víc a to proto, že po hodně, ale opravdu hodně, hodně dlouhé době se nejen dalo na nějaký český film dívat (a dodívat do konce), ale bylo to navíc príma a příjemné, takže se na film rád podívám někdy znovu. Jak píše uživatel golfista, tak je to dnes výjimka narazit na český film u kterého se člověk necítí trapně z filmařského, tak hereckého hlediska. Takže proto dávám 4 hvězdičky. Příjemné, civilní, dobré vtípky, bez politiky, bez fekálního humoru, .....na novodobé české poměry prostě fajn.(26.4.2017)

Tak má to své mušky jako občas až přílišnou pohádkovostí a nereálností. Na druhou stranu jako "Letní komedie" to dokonale vyhovuje - krásné prostředí, ještě hezčí počasí, na postavy se pěkně kouká. Příběh nekomplikovaný a divák se i zasměje. Tisíckrát lepší, než děsivé Babovřesky, má to totiž i nějaký ten nápad. Třeba přidání homosexuálního páru, který navíc není jen jako úlitba, ale funguje i příběhově. Nebo že první dojem nemusí být vždy ten správný.(15.6.2017)

Super pokoukáníčko při romantickém večeru. Chtěl jsem nějaký český aktuální film s romanticko-humornou tématikou a tenhle nezklamal. Příběh pražandy, která se na vesnici octne a snaží se získat srdce hrobníka není nikterak originální, ale gegů, vtipných momentů a hezkých úsměvů Petry Hřebíčkové je tady tolik, že Vás to chytne za srdíčko. Perličkou je, že pálení čarodějnic, sklizené obilí a srpnové vedro nějak mojí ženě nešlo dohromady. My ignoranti si něčeho takového ani nevšimneme :-)(6.8.2017)

• Nugat

Jedna hvězda za výkony a druhá, že pohoda a na nic si to nehraje. Příběh je naprosto hloupý, chování nerealistické - starosta? nebo si syn nezjistí, jak to bylo s tátou? A všichni žijí na zahradě u kostkovaného ubrusu a předčítají se verše ve francouzštině... nechápu takové nadhodnocení(12.10.2017)

"Všichni občané s kozama se přihlásí na obecním úřadě!!!" Ondřej Vetchý je bůh, miluju ho...(14.10.2017)

Nenáročná a předvídatelná, ale velice milá česká komedie, vhodná pro celou rodinu. Toto je přesně ten film, který člověk potřebuje v období sychravého podzimu ke zlepšení nálady. Vyzdvihnout bych chtěl hlavně Miroslava Táborského, jehož role starosty je nezapomenutelná.(14.10.2017)

• v.indruchova

Herci, kteří zde byli mám vcelku ráda, ale prostě já to nikomu moc nevěřila. Nedokázal jsem se vcítit do postav a nějak si to užít. Moc jsem se nezasmála spíše pousmála. Víte, že se díváte na film, který víte jak dopadne. Pár milých scének.(16.10.2017)

• kodwin

Celkem kravina. Další zbytečný film na úrovni Kameňáku. A ani hvězdné obsazení mu nepomohlo.(27.10.2017)

Na jedno příjemné podívání. Taková pohodová lehká jednohubka, kde začátek je mnohem lepší, než konec. Úžasný Vetchého morous je totiž mnohem zábavnější, než jeho princ na bílém koni. Vpoho, 60%.(29.10.2017)

Příjemná pohodová oddychovka, která rozhodně pobaví. Naprosto vynikající Vetchý, skvělá Hřebíčková. Jen závěr je zbytečně až moc „slaďák“ (nemyslím jak to dopadlo, ale jak to je podané), což mi trochu pokazilo dojem.(7.11.2017)

Hele jako. film, u kterého se žena tetelí a já směju je fajn. Já se bavil. Lehké, zábavná a každý by se chtěl oprostit od "moderního" světa.Nikdo tam nekouká na telku, minimálně telefonuje, dávají si květiny a žijí hezky. Zašel bych s nima na náves na škopek. Líbilo, stojí za juknutí. Trochu fakt slunce seno, ale ok. Hřebíčková famózní, Vetchý mazák :-D.(13.11.2017)

Až prekvapivo pozerateľné. A Vetchý skvelý výkon, dal svojej role presne to, čo si žiadala.(11.12.2017)

Jedna z mála celkem povedených českých komedií. Nenáročného diváka pobaví.(23.8.2018)

Na české poměry velmi příjemný počin. Takový lidsky hřejivý...(28.8.2018)

Ano, je to předvídatelné, ale... herecky top, dialogově zábavné, vizuelně příjemné. Po dlouhé době jsem u české komedie opravdu spokojená! :-)(31.8.2018)

Na české poměry milý nadprůměr(6.10.2018)

Občas je hezké mrknout na slaďounkou limonádu, kde je všechno jasné a nakonec vše dobře dopadne. Opravdu ne na přemýšlení, ale náladu mi to zvedlo.(13.10.2018)

A proč ne rovnou 5*? No a co, že stejné téma už tady bylo nesčetněkrát. No a co, že to bylo sladké jak tureckej med. No a com, že mě nic nepřekvapilo. No a co, že to nebyla žadná těžká filmařina - copak musím chrochtat každý večer u Kubricka? Ne, nic ztoho mi nevadilo a ani ten Kubrick není bomba. A proto dokážu oželet 3%, které nebyli dle mojí libosti. A Jihlavák je TOP a Jihlavaci stojí při sobě :D (Okrouhlík alias Čeřínek) chatřský pozdrav.(19.10.2018)

Eliška - po tom, co ji muž požádá o rozvod, odchází do malé vesničky, kde chce začít nový život jako učitelka v jednotřídce. Hned po příjezdu zde ale na ni čeká mnoho nečekaných překvapení... Pocity z filmu se ve mne strašně bijí. Příběh je neuvěřitelně nerealistický a spolu s postavami až absurdní, ale zároveň je milý a příjemný, s velice vtipnými dialogy, skvělou dvojicí Hřebíčková - Vetchý, a není zase až tak úplně hloupý.Takže - v konečném součtu musím konstatovat, že mne to vlastně bavilo a nebylo by správné film shodit. Proto uděluji slušných 65%.(30.10.2018)

• revere

Odpad po 15 minutách.(4.2.2019)

Smály se slečny, mamky i bábinky ještě ve foyer. Druhý den si slibovaly, že zase na něco takového musí zajít. Jasný signál, že to je dobrá komedie - hlas lidu, hlas boží:-)(13.10.2016)

Film jsem viděl včera a musím říct, že z letošních českých výtvorů bude toto jeden z těch nejlepších. Tedy ve svém žánru určitě. A když vezmu filmy českých tvůrců jako celek, tak s Teorií tygra a Učitelkou je film Bezva ženská na krku skutečně z těch, u kterých jsem se příjemně odreagoval a po jejichž skončení jsem z kina odcházel nadmíru spokojen. Kvituji obsazení skutečných manželů Ondřeje Malého a Pavly Tomicové do rolí manželů Štětkových (ač štěk, stálo to za to) a také bratří Kavanových do rolí policistů. Výkon Ondřeje Vetchého netřeba komentovat, protože na toho se i v tomto filmu velmi dobře dívá a přesně takového ho divák chce mít. Petra Hřebíčková výtečně sekunduje. A velmi vtipná je i hřbitovní epizodka zahraná Evou Leinweberovou Nosálkovou, Martinem Pechlátem a Jiřím Vejdělkem. Jak to bylo vypointované, to nemělo chybu. Inu, tahle komedie založená na výborném obsazení a vtipných dialozích se velmi povedla a je filmem, ke kterým se budu rád vracet.(14.10.2016)

Příjemná romantická komedie, vtipné dialogy, dobře vybraná ústřední dvojice...Je to nenáročné, celkem čitelné, ale perfektně odpočinkové. Takže spokojenost.(14.10.2016)

Fajné, to moc fajné.(15.10.2016)

Po delší době jsem nelitoval, že jsem vyrazil do kina na český film. Hlavní herecká dvojice byla moc dobrá a humor také nebyl špatný.(17.10.2016)

• Janyr

asi tři vybrakovaný zahraniční rom-komedie, což je teda invence jako kráááva. původní tam neni ani JEDINÁ situace. kdyby to bylo dobře natočený, tak ok. jenže neni.(20.10.2016)

Petra je uzasna a happy end spica to som potreboval po mojej ubolenej dusi(22.10.2016)

Milá, nenáročná a oddychová komedie, dobře jsem se bavil. Konečně taky jednou za čas kvalitní podívaná, co není zároveň tragikomedií či částečným dramatem. Ondra Vetchý stále dokazuje, že v čem hraje, to nikdy není propadák, spíše naopak. Dobré herecké výkony a krásná Petra Hřebíčková, konečně si zahrála hlavní filmovou roli, pro mě nepochopitelně je to víceméně spíš herečka seriálová. A Míru Táborského si úplně umím představit jako trochu přitroublého starostu někde na malé vsi. Bude to jistě kasovní trhák, kina jsou plná. Přece jen za pár hluchých míst nedám plný počet, ale 4 hvězdy.(22.10.2016)

Asi už stárnu...(22.10.2016)

dávám o hvězdičku více než filmu "Jak se zbavit nevěsty" - oba filmy měly poutavý trailer. Bezva ženská na krku pobavila rozhodně lépe, ale stejně jako u "Jak se zbavit nevěsty" jsem zklamaná z konce, děj byl tak nějak nedotažený... Vetchý super. Hřebíčková... nevím, nějak mi nesedla. Langmajer... no zase role hajzlíka sukničkáře :D Co na to víc říct.(22.10.2016)

po dlhšom čase konečne príjemná, milá, pohodová a dokonca aj zábavná komédia. Po všetkých tých márnych pokusoch a trápnych silených príbehoch v zbytočných pseudokomédiach je Bezva ženská naozaj bezva. V kine boli prevažne postaršie rodinné zoskupenia a viac početné skupiny žien, ktoré chodia do kina asi výhradne iba na české komédie ale asi je to presne zvolená cieľová skupina. pár ľudí z kina odišlo ale nechápem prečo. Film má dobrú atmosféru, nie sú v ňom silené vtipy a ani nútená romantika. Všetkého je tak akurát a dobre to ladí. Ak chcete zažiť pohodu a patríte k tým čo chodia skutočne iba na české prípadne slovenské filmy tak Bezva ženska Vás určite nesklame. lebo za poslednú dobu je to asi jediný taký film, ktorý sa dá aj pozerať.(25.10.2016)

Prvnich 60% to melo trochu vetsi otacky, chvilkama kdy se smalo fakt cele a plne kino jsem si i rikal - tohle jsem v kine uz dlouho nezazil. Ja se bavil a vubec bych se ten film ani vtipky v nem nestydel. Skvela prace!(27.10.2016)

• cincala

To je absolutní dno českého filmu. Dumám co tím chtěli tři (!) scénáristé říct. Veselohra, fraška, pohádka, bakaláři....? Marně hledám v této slátanině jeden záchytný bod. Možná aspoň pro mě neznámá a neokoukaná Hřebíčková? Vetchý, který ani nemusel moc hrát, prý se takhle chová běžně. Kdyby se oba rozkrájeli, jejich vzplanutí jsem nevěřil ani minutu. Táborský? No, snažil se, jeho herectví a mimika vyčnívaly ze stupidního děje. Dál? Kostková jen potvrdila, že talentu po tátovi moc nepobrala a její profláklost v hrůzách typu Star Dance, devalvuje každý film, do kterého je obsazena.(27.10.2016)

• rozika

1 HVIEZDIČKA za vtip o hladných učiteľkách. Film bez iskry. Radšej KVALITA ako KVANTITA. Na Slovensku ale nemáme ani jedno a ani druhé.(28.10.2016)

Další z mnoha důkazů toho, že pan Vetchý je náš nejlepší herec, nejen současnosti, ale i budoucnosti. Film plný klišé, méně i více předvídatelných momentů a přece velmi dobře natočený, příjemný a zajímavý. Letní atmosféra vás provází ještě dva dny po shlédnutí filmu a úsměv na tváři se také drží. Jeden z nejlepších snímků tohoto roku. Fajn biják :o)(28.10.2016)

Máte rádi pohádky, ale připadají vám moc pro děti? Tak tahle je pro dospělé. Příjemná a koukatelná, v romantických kulisách vesničky kdesi na Vysočině, kam přijede princezna a vysvobodí ze zajetí samoty svého prince. Plus hromada rázovitých a povětšinou předvídatelně konajících postaviček. Všichni přehrávají, ale tak nějak mile, jako v pohádce. Tuším, že některé vtípky jsou á la Kameňák, ale nikdy jsem neviděl, jen v ukázkách v TV. Děj se celkem dá odhadnout, což ovšem u pohádky není na škodu. S návštěvou kina ve dvou jsme byli spokojeni, milá romantika, když se držíte s někým za ruku, a nemusíte se cítit trapně, na co jste to vlastně zašli. Za což přidávám další půlhvězdu, takže celkově 3,5. A Václav Kopta si střihnul vysněnou roličku šoféra autobusu :-)(29.10.2016)

• Lonelybiker

Velmi mě překvapilo vysoké hodnocení a proto jsem Bezva ženskou chtěl vidět. Musím ale přiznat, že jsem zklamaný. Scénář je postavený na vyloženě nemožných situacích a tím pádem jsem nevěřil nikomu z herců. Malou výjimkou byl O.Vetchý, který mě trochu přesvědčil, tragédií pak byl hlavně ředitel M.Táborský. Film se tváří opravdově, ale ve skutečnosti je to jen jedna z dalších slátaných rádoby romantických komedií.(31.10.2016)

Příjemně překvapila tato česká tvorba :) líbilo a chvílemi i bavilo(1.11.2016)

PRUMER PRUMER PRUMER..... Snad jen Ondra Vetchy to za herecky vykon v 1/2 filmu na ten prumer vytahl. Scenar slaboucky jak caj. Langos vylozene spatnej. Mozna kouknout v TV, ale jet na to do kina je ztrata casu a penez... Dal bych 49 / 100.(5.11.2016)

Bezva příjemná romantická komedie,když to srovnám třeba s třetím dílem postarší těhotný Bridget tak tady jsem se bavil.Vetchý ,Táborský klasicky filmu dali co komedie má mít,Hřebíčková tomu taky neublížila.Na český poměry nadprůměr 65%(16.11.2016)

• Starecamore

Po úvodnom "klipe", sprevádzanom strašnou pesničkou a zakončenom scénou ako z Kameňáku (vtip s tehotnou "sestrou"), pokračuje celkom príjemná a svieža komédia, ktorá sa odohráva navyše v sympatickom prostredí (dokonca aj dom na cintoríne napriek prehnanému bordelu pôsobí útulne) Postavy dobre zapadajú do deja (časom som si zvykol aj na hlavnú predstaviteľku) pričom najviac vyniká pán domáci v podaní Ondřeja Vetchého. Asi tak v polovici filmu som mal dokonca pocit že to bude veľmi milé prekvapenie ako Teorie tygra, ale tá posledná cca. tretina mi pokazilo dovtedy dobrý dojem z filmu. Začína to scénou príchodu školského inšpektora, ktorý svojim výzorom a vystupovaním pôsobí ako nepodarená karikatúra, prelínajúc sa s úspešným zmŕtvyvstaním starého otca a končí záverom, ktorý by sa dal v súvislosti s postavou hrobníka nazvať ako "klinec do rakvy" Dokonca v samom závere som mal pocit, že pri niektorých scénach sa Ondřej Vetchý cíti trápne(18.11.2016)

Takmer štyri hviezdy. Škoda, malo to potenciál a niektoré veci tam boli fajntastické. Pôsobilo to na mňa ako keď máme zopár vtipných situácií a nápadov a k tomu prilepíme akýsi slaboduchý príbeh, ktorý to nejak podrží. Tak naše nežnejšie polovičky sa viac bavili ako ja a pre ženy je aj film určený. Langmajer my tam vadil strašne moc a prišlo my to ako keby tam musel trpieť a niekomu sa sľúbil. vetchý zo svojej postavy dostal maximum, len škoda toho scenára. Inak fajn.(19.11.2016)

Českou tvorbu poslední dobou nemusím. Často co nám servírují jsou takové slátaniny, že se musím zamýšlet nad duševním zdravím tvůrců. Ale čas od času dám na doporučení přátel a kolegů, ale tentorkát jsem nelitoval. Ano, nesmál jsem se tak, jako ostatní opačného pohlaví, ale nenudil jsem se. Stopáž hodina a půl utekla jako voda a chtě nechtě jsem musel uznat, že jsem se bavil. Příjemná oddychová komedie, kterých tolik nemáme, tak proč si ji neužít. 70%.(20.11.2016)

Tak toto herecké obsadenie stálo za to. Zápletka, humor, akcia a príbeh bol výborný. Som sa nasmiala. Nebolo to silené a bolo to pozerateľné.(26.11.2016)

Mám rád tyto oddychové komedie, s vesnickým tématem. Nikdy neurazí, potěší a ikdyž člověk ví děj od začátku, je to skvěle natočené a vtipné. Možná bych poupravil závěr, ale tak nebyl špatný.(28.11.2016)

Příjemná oddychovka zasazená do malebné vesničky. Krásná paní učitelka a charismatický hrobník v podání skvělého Ondřeje Vetchého. Prostě a jednoduše komedie, která svou uvolněností dokáže na tváři vykouzlit úsměv a o to přeci jde.(30.11.2016)

Typická zápletka, on zatrpklý morous, ona krásná, vlídná učitelka z města. Idylická vesnička, kde je všechno úsměvné. Kvalitně obsazená, oddechová komedie. Doporučuji...(6.12.2016)

Skvělá oddechovka, u které jsem se bavila tak, že jí i leccos odpustím. Ondra Vetchý je film od filmu lepší a jeho role hrobníků jsou (už od Kolji) nezapomenutelné.(8.12.2016)

Krásní herci, nenáročný příběh, hodně narážek k zasmání. Odcházel jsem z kina odpočinutej a usměvavej a přesně to jsem chtěl(29.1.2017)

Česká oddechovka....................., která neurazí, ale ani Vás nezvedne ze židle.(16.2.2017)

Dám 3 hvězdy, ale, že bych z toho chrochtal blachem se říct nedá. Elišku opustí manžel se svou zdravotní sestrou tak se přestěhuje kdesi do vesnice dělat učitelku. Do toho se tam zamiluje do místního hrobníka, který je ještě k tomu odsouzený vrah a násilník. Jako komedie to moc nefunguje většina vtipů mě příjde kameňákové úrovně škola vypadá hůře než nějaká zřícenina a romantické to též moc není. Jediné co se dá pochválit je hlavní herečka a umístění na vesnice s tím, že zde chybí ty zmalované tlamy co bývají většinou v českých komediích dalším plusem, že to je druhá česká komedie po Pusinkách kde vystupují lesby . Je to v podstatě protipól této zrůdnosti http://www.csfd.cz/film/57737-jak-se-zbavit-nevesty/komentare/ kde zatímco v této je to o bohatých a jejích manýrech tak tady je to spíše o obyčejných lidech. P.s. úvodní song je opravdu příšerný nevím kdo ho vytvořil, ale něco tak strašného už jsem dlouho neslyšel někteří zpěváci/zpěvačky by se měly nad sebou zamyslet a poslechnout si co skládají za sračky proti tomu je i Eva a Vašek na Grammy. P.P.S nejsem sice učitel, ale ptat se cca 7letých dětí něco na Novověk mě příjde slušný úlet to se jich rovnou mohl optat kdo byl Hitler a taková zajímavost v celé škole byla jako jediná učitelka?(16.2.2017)

Škoda, potencionál to mělo, obsazení to mělo ale chyběla tomu jiskra. Všechny fóry známe z traileru a to je vše. Moc velká škoda že mě to nebavilo stejně jako Účastníci zájezdu či Ženy v pokušení. 65 %(16.2.2017)

• omega_SK

Plakát okopírovaná Pretty Woman ... heh trapoši.(17.2.2017)

Po delší době natočena dobrá, místy až drsnější komedie, které to ale vůbec nevadí, díky skvělému výkonu Ondry Vetchého a Petry Hřebíčkové. Dobře jsem se bavil a chechtal.(17.2.2017)

Luxusná romantická komédia s fantastickou hudbou v pozadí. Oceňujem aj kostýmy, prostredie a celkovú atmosféru. Z filmu sála neskutočná pohoda.(17.2.2017)

Príjemná jednohubka.(17.2.2017)

• Maratonec

Neskutečná slátanina alá ve stylu posledních pokusů pana Trošky.Začátek-umělá barbína nevěrného pana zubaře se po rozchodu vydá za novým životem pryč z města do vesnice.Její super umělé kamarádky v novém Fordu Kuga ji vyhodí v zatáčce prašné cesty, aby se mohla v lodičkách a s letišními zavazadli na kolečkách v záběru trmácet nahoru...Následuje ukázka školy z roku 1,2,3 kde nastupuje jako učitelka s ubytováním v bývalé márnici spolusousedícím domku hrobaře, který mu vydrhne a uklidí, hned jak se dozví, že byl 11 let v base.Potud jasný ODPAD jako prase.Pak následuje jediná dobrá část filmu, pokud by předtím díky alzheimeru divák zapomněl co viděl a pokusil by se uvěřit...Závěr pak to dobré opět zabíjí a kopíruje umělý začátek, kdy tentokrát celá ves (cca 10 lidí) přehrává komické přemlouvání atd...Proboha, kdo to takhle slepil a dovolil zprznit celkem dobrý nápad?! Hlavně Vetchý hraje opět prim a znovu dokazuje neoprávněnost přehlížení filmových akademiků posledních 5 let! Bohužel zde pouze posloužil jako lodní šroub na komickém Titaniku.Tahle komedie přímo volá po peprném hodnocení kolegy Verbala.(17.2.2017)

Lehce stravitelná komedie s příjemným humorem(18.2.2017)

• cineczeck

Dobrých bylo asi jen posledních 17 min. Bobr konečne přinesl do (ne)děje vtip a spád. A možná i chemie mezi hlavními hrdiny občas zafungovala. Jinak to byl další díl z nekonečného kinoseriálu pod názvem Česká telenovela a taškařice...(18.2.2017)

• astroweb

Nemohu zajásat jako zdejší většina komentářů. Velice trapná snaha znectít vesničany, připadalo mi to, když si odmyslím dobu, jako z poválečných Sudet, když tam nasadí chudinku učitelku. Nesmyslná postava skotačícího starosty, další debilní postava inspektora, které malé děti zkoušel jako ze všeobecného testu vzdělanosti a oni všechno uměli ! Ženy v pokušení proti tomu byla super oddechová a inteligentní zábava.(18.2.2017)

Mám averzi vůči české filmové tvorbě( stejně jako třeba francouzské) ani nevím proč. Nicméně existují vyjímky a přesně tou je tenhle film. Já si ho užil, protože vybočuje z pseudožravosti prvních dílů starších hitů, nebo filmů točených na sílu jen pro zisk. Film na nedělní odpoledne. Nenáročný byť s vskutku kolovrátkovou zápletkou, ale prostě v tomhle filmu fungující. Za jedna, teda vlastně za pět :-D(18.2.2017)

Jak tady někdo trefně podotknul, po filmu jsem měla dlouho úsměv na blbečka. Velmi příjemný, milý film, oddechovka. A Ondra Vetchý, je úžasný hrobník!(18.2.2017)

obas prolitne cerny forek, a proto i celkove povedene- Vetchy klasika-spise lepsi a hlavni hrdinka se Vam od poloviny filmu i zacne libit;)(19.2.2017)

Čekal jsem to zábavnější .... a jelikož příběhově je to hodně slabý, tak se to u mě v hodnocení dohrabalo tak nějak na průměr.(20.2.2017)

Romantická komedie po česku nedopadla tentokrát vůbec špatně. Prostě mám rád pohádky(21.2.2017)

Přiznám, že takovou Bezva ženskou, jako je Petra Hřebíčková, bych „na krku“ nějaký čas snesl. A možná i proto toleruji celkem snadno předvídatelné směřování děje až k happy endu, nad kterým zaplesají zejména srdce nás, kteří jsme nebyli vyvoleni žít v matičce měst, kdy venkovské dobro zvítězilo nad namachrovanou Prahou. To pak člověk odpustí i že se z buranského hrobaře a údajného vraha najednou vyklube stavební inženýr a milující dědeček, stejně jako šokující proměnu školního inspektora v podání Petra Vaňka. 70% už i kvůli skvělému Miroslavu Táborskému.(25.2.2017)

Konečně zase vtipná a koukatelná česká komedie. Krásná výprava (vesnice a okolí), dobrý výběr herců (především Vetchý super) i hudba. Scénář sice jednoduší, ale dostatečný (nic víc se nečeká a ani to není třeba). Jedinou vadou byl zbytečně trapný konec a až příliš kýčovitá historie hrobníka.(25.2.2017)

Po celkem dlouhé době český film, na který se dalo koukat. Bavil jsem se.(26.2.2017)

Für mich - 75%, - /přeslazené, naivní, romantické, ideální a pohádkové/, + /Ondřej byl fajn, pozitivně a vtipně natočeno a hudba taky šla/, hodnocení - zdařilá letní komedie s kino premiérou v říjnu, silně odpočinková, ale dost dobrá, na český poměry skoro zázrak, líbilo se(3.3.2017)

• bonscott

chcete-li vidět malebný francouzský venkov, švýcarské zdravotnictví, hollywoodský make up, módu, italské grimasy a indické (bollywoodské) výkony českých herců, tak jděte do kina na českou komedii ! Chápu, že hodnocení snímku na ČSFD stojí na mentální výbavě našich žen, které si přesně přejí tento příběh i ve vlastním obýváku, pochopitelně se stejným happyendem. Zítra budeme šťastní a na vánoce roku 2017 v celostátní televizi úplně všichni.(7.3.2017)

Závěr jasný už od začátku, paní "učitelka" Vomáčková s dokonalým účesem i po probuzení, idylická vesnička s dvaceti obyvateli, kde je každý za dobře s každým, na obloze ani mráčku a ta láska.... Usmívala jsem se po celou dobu filmu, ještě dlouho po něm a usmívám se i teď při psaní komentáře, když si na něj vzpomenu. Kéž by ve mě víc filmů zanechalo tento pocit klidu!(8.3.2017)

Pohodový filmík na večer, kdy se vám moc nechce přemýšlet o ději.(9.3.2017)

• PenelopaW

Letní film, který neurazí, ale ani nezanechá hlubší dojem. Petra Hřebíčková po dlouhé době hrála kladnou roli, která byla i uvěřitelná, jen mě mrzelo, že si tvůrci filmu více nepohráli s její absencí pedagogických zkušeností - byla prostě prezentovaná jako šikulka, která hned do všeho vpluje, je oblíbená a daří se jí. Oproti tomu postava Ondřeje Vetchého pro mě byla naprosto neuvěřitelná, už jen proměna zatvrzelého odpůrce žen v romantického chlapa, který běží za autem své vyvolené a slovně inzultuje jejího podvratného manžela (proč Langmajer hraje v poslední době buď detektivy nebo slizouny?). Ostatní postavy tvoří kulisy příběhu, zápletka se synem, kterého otec sleduje z povzdálí, mi nějak unikla. Na prázdniny příjemná oddychovka, u níž člověk může vypnout, ale nevím, zda mne svede k opakovanému shlédnutí.(12.3.2017)

• maelcum

Vtipný a nápaditý scénář nemá chybu, všechno do sebe dokonale zapadá. Film ani náhodou castingem a provedením nepřipomíná primácké seriály. Hlavní hrdinka je bezva ženská, protože má nevěrného přítele, lesbické kamarádky, jde po hlavě do nové kariéry na venkově i do vztahu se samotářským hrobníkem. Šestým smyslem totiž rychle vytuší, že bručoun hrobník je tam někde hluboko uvnitř fajn chlap a tajný děda. Inženýr, co na záchodě občas louská Villona v originále a starostlivě sleduje dalekohledem milostné hrátky svého syna a jeho ženy. Bezva ženská na krku ale není jen film o tom, co všechno může spustit jedno falešné těhotenství. Zažitků z něj mám víc, ještě to zpracovávám, objevuju si jen tak pro sebe nuance děje a psychologii postav. Aktuálních 69 procent na csfd je pro nás fanoušky urážka a hozená rukavice, pojďme to společně napravit!(13.3.2017)

Konečně nějaká česká komedie, která nemusí byt vůbec nijak sprostá.. proto aby byla vtipná!(18.3.2017)

Dobrá komedie se skvělými herci,kteří mají chvílemi za úkol přehrávat.Žádný dementní humor se nekoná,děj je poměrně důstojný,všechno je až příliš nalajnováno.Škoda přeslazeného konce.(20.3.2017)

7/10(22.3.2017)

Kur...va na co lidi pořád nadávají. Nesnáším české filmy, které ukazují odpad naší společnosti, dlouhé postelové scény, když slova dojdou... a když už není, co říct, tak to zachránit nějakou vulgaritou... Bezva ženská je příjemné a oddechové koukání plné romantiky a "něžnosti", která se v českých filmech tolik nevidí. Hřebíčková a Vetchý podávají skvěle sehraný výkon a jejich postavy jsou koukatelné, stejně jako celý film přes svoji jednoduchost, který si rád po nějaké době pustím.(22.3.2017)

• Titi14

Myslel jsem si, tak nějak jsem doufal, ze česká kinematografie nemá po Babiovřeskách kam klesnout, mýlka.(24.3.2017)

za mě lehká letní venkovská oddechová komedie, při mé slabosti pro Ondru Vetchého o to lépe :-) jasně , že dost přitažená za vlasy, ale pobavila a účel i očekávání splnila :-) krásná hláška : Hřebíčková : " Přece nejsem hluchá a slepá!!" Vetchý: "Škoda, že nejste taky němá" :-D(24.3.2017)

Jéé, to je ale příjemná komedie :-)!, díky.(29.3.2017)

• rottencom

"Dobrej, tak už ste četli ten můj scénář?" "No, pane Vejdělek, upřímně, je to blbý jak vagon bláta...ale možná kdybyste tam šoupnul nějaký homosexuály nebo jiný menšiny, dyť víte, tak by se to dalo brát jako to....no...že sou ty venkovani jako to...jako progresivní, víte?" "Hele, žádnej problém, fakt ne. Esli to pak vezmete, tak tam našroubuju třeba Vietnamce! A z Pražáků udělat vychcaný kretény - tak to je jasný, to tam musí bejt, lidi to chtěj a de nám o vejdělek, no ne?!" "To máte fuk, co lidi chtěj - po pěti minutách stejně hoděj standby a bude jim stačit, že je to barevný, v češtině a hejbe se to..."(31.3.2017)

Příjemná oddychovka, ve které exceluje Ondřej Vetchý.(2.4.2017)

Příjemná feel good "hollywoodská" komedie po česku se sympatickým castingem, jedním zajímavým zvratem a poměrně dobrými vtipy. 75%(9.4.2017)

Bezva komedie na krku. První půlka se dá v pohodě vydržet, druhá už jen s jistou dávkou sebezapření. Docela pobavilo, ale podruhé to asi vidět nemusím, to je asi tak všechno, co bych k tomu dodal...(10.4.2017)

Mile me prekvapilo, ze z tohoto ranku ceskych novodobych komedii je to urcite nadprumer.(16.4.2017)

České komédie aktívne vyhľadávam, ibaže toto bol sladký a veľmi predvídateľný príbeh, ktorým sa síce dá zabiť večer, ale nijako neohúri. Priemer, párkrát som sa zasmiala, takže nebudem krutá, 3 hviezdy.(17.4.2017)

Romantická česká komedie - super.(18.4.2017)

• benedikt28

Všechna klišé hezky česky pohromadě, ach jo... :-(((21.4.2017)

Vcelku pohodový film s nenáročnou zápletkou, která se v podstatě vyvíjí směrem, který si po oddechu dychtící divák přeje (nijak tím nevyzrazuji nečekané rozuzlení či překvapivý obrat v ději - žádný není, ale ani to nevadí). Proč film stojí za shlédnutí, jsou především sympatické herecké výkony trojice hlavních protagonistů.(22.4.2017)

• KcarlosK

Nebýt Vetchého a jeho suprového rýpání, bylo by to o ničem. Vlastně je to blbost i přesto. Při takové koncentraci pěkných hereček mohla alespoň jedna něco ukázat. Takhle na to do týdne zapomenu.(28.4.2017)

Pěkný průměr a pár dobrých hlášek.(30.4.2017)

Kooonečně,po tolika "idiotysmech" co se po několik let točily,pohodový Český snímek...Nenáročná odpočinková komedie,natočená v krásném domácím prostředí,v úžasném světle.Petře Hřebíčkové to velice sluší,září celým filmem,humor na decentní úrovni.A O.Vetchý-bez komentáře,zkrátka "pan herec"...Netvrdím že je film na Oscara,ale potěší,zahřeje a dopřeje necelé dvě hodiny klidu a pohody!Díky!!!(1.5.2017)

velmi příjemné a dobře zahrané, i když klišé a často se špatnou hudbou ♣(1.5.2017)

Zvažoval jsem mezi 2-3 *, nakonec dávám 3, i když místy mi přišly situace hodně trapné a nevyřešené ("béčkové"). Svůj podíl na přidání má i herecký výkon Vetchého, kterého jsem v téhle poloze viděl prvně a překvapil mě jako muskuluidní dobro-záporák. :)(5.5.2017)

Natočit takovýhle film je dneska už uměním, ale je fajn, že to ještě někdo umí. Je to klasická česká letní komedie, s nenásilným humorem. Ta vesnice je možná trochu zidealizovaná, ale jinak vystižená přesně. Každý se stará o každého. O. Vetchý a M. Táborský ty vesnické burany zahráli přesně. Nejlepší byl, ale ten humor, který z něj uděl bezvadný odpočinkový film, který si rozhodně pustím vicekrát.(7.5.2017)

• janar

Nevycházím z údivu nad 67%, to jsem ráda, že jsem se sem podívala až po zhlédnutí, jinak bych měla daleko větší očekávání, protože 67% není málo. Na film se dalo dívat, byl barevný, celkem veselý, samá kytka-byť hlavně hřbitovní-hezká vesnička s asi 15. obyvateli a pár dětmi,potrhlý starosta , zlý pan doktor, krásná paní učitelka a grobián. Od asi 10.minuty jeden ví, jak to dopadne. Asi jsou Troškovy filmy tak hrozné-nevím, neviděla jsem-že toto všem připadá milé. Vydržela jsem až do konce jen proto, že jsem čekala nějaký fór. 2 hvězdy jsou až moc-kdo jste neviděli, tak až bude hnusně, pršet,padat kroupy a ani vám nebude nejlíp, tak asi jo, jinak běžte raději na mejdan.Ale má pravdu "golfista" že mi nebylo trapně, to fakt ne.(8.5.2017)

Od českých komedií zpravidla moc neočekávám, abych nebyl zklamaný a stejně tak tomu bylo v tomto případě. Šanci jsem filmu dal hlavně kvůli hereckému obsazení, které tak trochu slibovalo, že to nebude žádný propadák. Nakonec jsem byl tedy ještě potěšený po shlédnutí filmu. Je to taková pohodová komedie na odreagování, která nenadchne, ale ani neurazí. Párkrát se člověk upřímně zasměje a hlavně bych vyzdvihl lokalitu, v které se film natáčel, protože ta krajina je až dechberoucí a jakožto obyvatel malé vísky je mi prostředí filmu dost blízké a sympatické. Není to tedy nic světoborného, ale rozhodně to není film k zahození.(11.5.2017)

Očekával jsem mnohem větší škvár, klasický tuctový český film bez nápadu, ale nakonec jsem byl docela mile překvapen. i kvůli Vetchému 3,5*(5.6.2017)

U komedie se má člověk bavit a já se bavil. Letní komedie, která se mi líbila. Jistě, je tam spousta naivity a spousta vykreslení "Vidlákova", jak si to asi každý zatvrzelý měšťan představuje, ale všechno to spolu funguje opravdu dobře. Vtípky a dvojsmysly fungují jak mají a člověk se s chutí zasměje. Jen jsem tu jiskru a to zapálení do sebe hlavním hrdinům moc nevěřil stejně tak jako některým jiným hercům (ano - doktorka vs. sestra). Asi mezi nimi nebyla ta správná chemie. Nicméně herecké výkony na český film v lepší kvalitě. Shrnuto, podtrženo - příjemný český film k večerní pohodě, který je máožné viděti i vícekrát a neurazí.(17.6.2017)

Česká komedie? Nebo Romantický? Nevim. Ale je to jedno z nejslastnějších českých polaskání za poslední miliardu let. Pohádka pro dospělý diváky. Paráda. A hlavně je to paráda bez zbytečných Troškovských píčovin.(17.6.2017)

Dobrá odpočinková česká komedie(14.7.2017)

Lehce nereálné, děj je dost uspěchaný, určitě by šlo zpracovat o něco lépe, ale jinak docela pohoda. Dobře herecky obsazeno.(23.7.2017)

Příjemné pokoukání a typ filmu, co se dá vidět znovu, když už není co si pustit.(29.8.2017)

• lulinak

sorry asi uz jsem starej, ale neco tak prazdnyho umele nafukovanyho na hodinu a pul jsem dlouho nevidel, za me na urovni super serialu Ulice a podobnych, kdyz uz to nekdo bude mermomoci chtit absolvovat, tak jen kvuli Ondrovi, ten v prvni polovine exceluje.(7.10.2017)

Lehce nadprůměrná romantická-komedie s fajn Vetchým a Hřebíčkovou.To potěší na ty české poměry,že?(13.10.2017)

Docela to šlo. V záplavě nesmyslů typu "(kdokoliv) v pokušení" a jiných rádoby romantických slátanin tohle nebylo až tak špatné. Samozřejmě, jako každý (český) film si ani tenhle neodpustí občasná klišé a trapnosti. Nebo místy prkenný (což me u něj překvapilo) výkon pana Vetchého, kterého mám jindy celkem v oblibě. Ale na víc než průměr to není. Přičemž myslím průměr celkově. V malém českém, hodně bahnitém, rybníčku je to spíš nadprůměr.(16.10.2017)

Velmi príjemná romantická komédia s mojim obľúbeným Ondřejom Vetchým. Hoci nemám príliš v obľube čierny humor, tu mi vôbec neprekážal, naopak veľmi som sa nasmiala. Film si určite rada opäť pozriem.(5.11.2017)

Měla jsem obavy, co se z toho vyklube, ale docela to bylo vtipné, děj sice snadno předvídatelný, ale Vetchý výborný a Hřebíčková také nezklamala.(1.12.2017)

• jjjerry

Vetchý hraje skvěle. Škoda Táborského, ta jeho role by spíše seděla do Kameňáku. Škoda, jak to sklouzává k trapným předvídatelným jednoduchým vtipům. Jinak to mohl být slušný film.(10.12.2017)

• Prezdivenka

Sluncem zalité, idylické a krásné prostředí jako v každé naší vesnici....:)))) Naprosto předvídatelné, někdy až trapné vtipy a mermomocí srandovní situace (díra ve zdi u tabule, školní inspektor..). Neříkám, že jsem se ani jednou neusmála, ovšem snad ani jednou nezasmála. I přesto, že mám většinu osazenstva ráda, je to pro mě jen taková proletněná slabší "pohodovka" :)(13.1.2018)

Češi umí komedie nejlépe, to bezpochyby. Romantické komedie mě však přece jen přišli jako dílo převážně americké a Česku poněkud vzdálené. A ono ejhle - podařilo se. Cílem komedie je především, aby se divák zasmál, předpokládám. Jinak totiž nevím, proč by někdo dělal komedii, když ne pro smích těch, pro které tvoří. A tahle komedie je velmi kvalitní. A to nemám americké romantické komedie moc v lásce, protože se opakují. Tvůrci ale v tomhle filmu diváka nelakují. Všichni ví, že na konci to tito dva dají dohromady, tak proč dělat půlku filmu, že ne? Naopak, na sbližování postavili velkou část zápletky, ale i humoru. Protože je jasné, že ženy a muži jsou jiní, ale postavit vedle sebe ještě typickou měšťáckou zmalovanou babu a typického řízka z vesnice napadlo jistě mnoho tvůrců, ale žádnému se to nepodařilo tak jednoduchým a přesto ne laciným, ale za to vtipným způsobem zobrazit. K vysokému hodnocení se přidávám i kvůli Petře Hřebíčkové, kterou mám v oblibě a O. Vetchému, který je bezpochyby jedním z nejlepších českých herců. K tomu přidejme trochu Táborského, také kvalitka a plnou dávku humoru a já se vážně smál. Žádná nenucená romantika, ta byla až v závěru a vylezla z toho nadmíru dobrá komedie. Tak bych jen vzkázal českým tvůrcům, že takhle se to dělá a proč hledat složitosti tam, kde nejsou?(11.3.2018)

Jeden z mála filmů nynější české kinematografie u kterého jsem se smál. Záměrně a ne nad jeho absurditou.(5.5.2018)

Pro mě příjemná komedie s dobrými herci.(2.6.2018)

Bezva ženská na krku je jednou z mála vkusných českých komedií posledních let a vkusná česká komedie je tak trochu jako balzám na duši uprostřed všech těch Padesátek, Instalatérů z Tuchlovic a Wilsonovů. Tedy nic proti absurdnímu humoru, jenom mi někdy připadá, že scénáristé si myslí, že „absurdní“ a „vtipný“ znamená totéž. (Mimochodem, ty tři filmy jsem uvedl, protože mě právě napadly; to ale neznamená, že by se nenašlo nic horšího.) Ale zpět k Ženské na krku. Téma, kdy žena z města přichází na venkov, aby tam začala nový život a rozpor mezi očekáváním a skutečností je zdrojem komických situací, není jistě originální, ovšem tady je to ještě posíleno tím, že její dočasný spolubydlící je i na místní poměry docela podivín – už tím, že je hrobík a Eliška musí dočasně bydlet v bývalé márnici. Ale na postavě Elišky je dobře vidět, co je největší motivací, aby člověk překonával překážky: Když nechce, aby někdo věděl, že je na dně... Postupné sbližování dvou zdánlivě naprosto odlišných lidí nepůsobí nijak násilně, ale spíš mile a úsměvně, stejně jako třeba věnec s nápisem Spi sladce. To samozřejmě neznamená, že by tu nebyla nadsázka (například v podobě díry ve zdi mezi třídou a sousedním bytem nebo kamuflování počtu dětí ve třídě). Takže pokud bych to měl shrnout: Ondřej Vetchý ani Miroslav Táborský nezklamali a Petra Hřebíčková dokázala, že má rozhodně na víc, než jsou televizní seriály.(15.7.2018)

• duch9

Klasická oddechovka, nenadchne, neurazí.(21.9.2018)

Docela nadsázka ale za 3(13.10.2018)

• Kacenka_73

Nebýt tam ve všech situacích a filmech hezká Hřebíčková TAK hezká, dala bych asi odpad… ten film byl prostě ničím nepřekvapující, ničím zajímavý, jen zoufale nudný…(14.10.2018)

• YangJie

Scénárista, režisér a celá parta byla zřejmě cvaknutá. Primitivní fóry, ještě k tomu recyklované. Nejhorší Vetchého role, kterou jsem kdy viděl. Jedna hvězda za sluníčko, jinak ovšem odpad.(19.10.2018)

Po delší době docela berná česká komedie. Není to sice na natržení bránice, ale na tu bídu, co tu vziniká, je dobrá. Především O. Vetchý je super a ženskou roli vedle něj mohla hrát kterákoliv herečka. Teda až na M. Issovou, ta by to zazdila a byl by z toho jen odpad. Za sebe 3* věřím, že ženská část populace, by dala i 4*. Je to přeci jen taky romantickej doják :D(21.10.2018)

• andydufrsn

Hloupej, obyčejnej a hlavně strašně průhlednej příběh, kterej při, sebe lepší snaze, nemá, čím zaujmouit(19.11.2018)

Mile překvapen. České love komedie stojí většinou v tom lepším případě za hovno Tenhle počin určitě ne.(15.12.2018)

Jedna z mála dobrých komédii za posledných 15 rokov, na ktoré sa dalo pozerať. Herecké prevedie bolo dobré, páčili sa mi obaja hlavní predstavitelia. A hlavne, nebolo tam toľko vulgárnosti, koľko dnes vidíme v našich filmoch a seriáloch.(14.1.2019)