Jak se říká, v jednoduchosti je krása ... A tady se to přesně potvrzuje. Tenhle film mě moc mile překvapil. Čekala jsem, že mě bude bavit, ale ne až tak moc. Nepřináší dějově sice nic nového, ale na český film je to hodně povedený. Herci k sobě krásně ladili. Petra Hřebíčková v hlavní roli byla super. Víc takových českých filmů, na které se dá koukat i několikrát. 85%.(17.2.2017)

• Juwe11

Tak to byla romantika jako svině. Gratuluji scénáristům, protože větší vyblitek naservírovat opravdu nešlo. Už dlouho se mi nestalo, abych seděl v kině, tupě čuměl do plátna a přemýšlel nad úplně jinýma věcma. Je mi trochu líto Ondry Vetchého, ten si "odpad!" nezaslouží, ale to je asi jediná kladná věc na celé této sračce. Je opravdu hrůza, co dokáží čeští filmaři někdy vymyslet.(27.11.2016)

Čekal jsem to horší, ale ten převážně nevtipný humor... Občas docela nuda. Hvězda navíc za Vetchého.(11.12.2016)

Ono to vlastně není nic revolučního, má to jisté nedostatky, má to jisté trhliny, třeba jsem asi ne zrovna úplně pochopil tu zápletku (nebo smysl, důvod či záměr?) toho, že postava O. Vetchého si hraje na mrtvého...kvůli tomu, že seděl? Zabil manželku nebo ne? Nikdy neučící učitelka na místě učitelky? Ale co už, to je jedno. Ve výsledku je to taková milá česká komedie, která je sice místy hlavně v chování postav trochu naivní, o nějakých excelentních výkonech především vedlejších postav se moc mluvit nedá, ale ono to vlastně na vsích do jisté míry tak i dneska chodí. Zato Petra Hřebíčková i Ondřej Vetchý si to docela užili:). Za mně příjemná podívaná, nakonec tam ty čtyři dám.(12.12.2016)

Chemie mezi Vetchým a Hřebíčkovou docela funguje. Vetchý je jako vždy zábavnej a Hřebíčková sexy i s tím svým jemným předkusem. Jejich opakované interakce člověka baví a film ubíhá. Paráda.(16.2.2017)

Velmi milý, naivní a příjemný snímek, který sice dělá z vesnice buranov první kategorie, ale ono to bohužel tak mnohdy je. Na stranu druhou poukazuje na plytkost velkosvětského pozlátka, byť jen v náznaku, takřka nevyřčeně. Výborné obsazení, humor a excelující Táborský jsou už jen onou pověstnou třešničkou na dortu. Skvělá filmová jednohubka, která má úroveň a mne rozhodně pobavila. Dávám 90%.(16.2.2017)

Začátek filmu, špičkování mezi hlavními představiteli, kdy chtěl hrobník učitelku ze společného bydlení vyprovodit byl na jedničku, to jsem se fakt zasmála. Potom se film zvrhl na pohádku z červené knihovny od Rosamundy, což korunoval i samotný "honičkový" závěr spolu s růžovoučkým lavičkovým zakončením. Vesnice jako z pohádky od Andersena, šílený Táborský a Postránecký, ze kterých by mohli vykouzlit docela malebné postavičky, ale proč, když z nich můžeme udělat hňupy nebo... nemastňáky neslaňáky o ženských vedlejších postavách radši ani nemluvím. Vedlejší linka s rodinou mě taky nenadchla, protože Ruml pro mě nebyl jako táta od rodiny vůbec uvěřitelný a jeho usměvavá ženuška byla, jako by utekla z léčebny na paloučku v lese. Jsem to zlá :-) ale nemyslím to zas až tak zle. Fakt. Za mě docela zklamání a viděla bych film spíš v modrých číslech, než v červených (momentálně 72%).(18.2.2017)

Tento film je balzám na dušu. Je to skutočne minimalistický film, kde sa človek uvolní a pobaví. Nie je to žiadna veľká akcia, ale jednotlivé postavičky majú svoj vlastný svet a tak nejak to zapadá do seba.(18.2.2017)

• kslaww

Komedie vypadala zajímavě a lákadlo pro mě byl i Ondra Vetchý ALE!...film je od začátku až moc předvídaví a vtipy na mě nezabírali...čekal jsem více.(20.2.2017)

Heršvec, takovou dámu si musím někdy také zahrát. Líbilo se, bavilo to, jen některé scény silně připomínaly vzory z USA novel. Škoda, že šlo o typicky český film, a na konci do titulků zazní jakýsi americký paskvil, body dolů. I přesto hodnotím ve vyšším levelu. *** A PŮL(27.3.2017)

Film předvídatelný už od plakátu, ale zato dobře natočený, s krásnými lokacemi, vynikající hudbou a sympatickým obsazením. Petra Hřebíčková je super herečka, tady funguje jako takové sluníčko, úplně to celé rozsvítila. Vzhledem k extra klišé námětu by to mohlo být kratší, ale budiž odpuštěno. Jedna z mála skutečně povedených českých romantických komedií poslední dekády.(3.4.2017)

Bravo! Tenhle film má šťávu a říz, opravdu skvělý český počin s úžasným hereckým obsazením. Získal si mě na první dobrou. Petra Hřebíčková je krásná žena a hlavní role ji vyloženě sedla, stejně tak milý Ondřej Vetchý, spolu s Miroslavem Táborským. Takové filmy jsou třeba, pro odreagování se od těžkostí a stresů, pro dobrou náladu a odpočinek. Tleskám všem, kdo se podíleli na tomto filmu, je fakt bezva. Vřele doporučuji!(9.4.2017)

• Arsenal83

Komédia na spôsob dedinskej zábavy. Nie príliš inteligentnej a málo humornej. Úroveň natočenia pripomína chvíľami Trošku. Minimalistické, často stupídne. Hřebíčková v nie v najlepšej forme, Vetchý priemerný, ostatní nestoja za zmienku.(2.5.2017)

Veľmi dobrá oddychovka z dedinského prostredia so sympatickými hercami, slušným scenárom a vtipnými scénkami. Najmä prvá časť je super a hodne sme sa nasmiali. Proste taká klasická šablóna, ale na naše čr-sr pomery dobre vyvážená a zvládnutá. Konečne dobrá česká komédia bez prvkov debility a hlavne konečne bez kreténskeho žabieho ksichtu Jiřího Mádla.(10.5.2017)

Takovy typicky televizni film, jako vylozene nenadchne, ale je docela fajn. Rozhodne me nerozzuril (na rozdil od pozerskych Poupat) a dokonce jsem se i docela bavil. Zacinam ted ve filmech nejak vyhledavat Vetcheho. Neptejte se me proc. Sama nevim!(22.5.2017)

Pohodova letni komedie, ktera je ale jinak samozrejme jedno velke klise. Nastesti se ale dokazala vyhnout (vyjma WTF pritomnosti Postraneckeho a nekolika dementnich vtipku) stupidnimu humoru a drzet se v prijemne civilni poloze. Idealizaci typicke vesnice bych tvurcum nevycital - zapadni produkce cini u snimku podobneho razeni stejne tak. Bezva zenska se navic porad drzi nejakych sympatickych idealu a ma daleko od typickych oplzlosti ala Roman pro cokoliv. Jestli je ale snimek necim nadprumerny, pak je to rozhodne extremne sympaticky par Petra Hrebickova a Ondrej Vetchy. Ani jeden neni otravny a prave oni drzi jinak prumerny scenar nad vodou. A Miroslav Taborsky zavalel. Proc ne. Tohle se rozhodne snaset da.(27.5.2017)

Ondřej Vetchý má bezva ženskou na brku a světe div se, nebyl jsem nasranej a ani mi nebylo trapně, dokonce jsem se chvílema přiblble usmíval. Ponechám bokem, že zápletka a děj jsou totálně mimo, absolutně neukotvené v realitě, bez jakéhokoliv smysluplného vývoje a budu se radovat, že jde u nás natočit film, jehož alespoň dílčí části a žánrové atributy fungují. Dokonce taková věc jako je sbližující montáž funguje příjemně a počesku variuje stokrát viděné, aniž by to působila těžkopádně. Tvůrčímu týmu všechno usnadňuje výborně nacastovaný duo Vetchý-Hřebíčková (asi dva nejsympatičtější herci současnosti u nás), i když Ondra hraje pořád Ondru... Chvilkama je to uspěchaný, zkratkovitý, ale díky tomu je stopáž únosná a jestli to je debut, tak pecka. Čtyři jsou moc, ale když si vzpomenu na Teorii tygra, Troškoviny a jim podobná zvěrstva, nemůžu jinak.(4.7.2017)

Idylickost, romantika, utopie. Toho všeho by chtěl být člověk součástí. Petra Hřebíčková má našlápnuto stát se novou českou komičkou. Ačkoli na první pohled vypadá jako prvoplánová kráska, odzbrojuje spíše bezprostředností. Šablonovitost příběhu nabourávají právě herci.Ondřej Vetchý je rovněž bezprostřední, ačkoli mu jeho role velí se držet zpátky. Takovému páru nelze nedržet palce.(13.8.2017)

Po delší době nějáká česká komedie, u které mě nebylo stydno a nemusel jsem se cejtit trapně kvůli nucenýmu humoru. I když mě ta romantika ve filmech moc nesedí, v podání Ondry Vetchého to bylo nakonec hodně koukatelný.(30.8.2017)

Možná jsem s hodnocením trochu přestřelil, ale tak proč ne. Ono totiž v dnešní době českého filmového patosu je tohle opravdu příjemný úkaz, který nám připomíná, že náš film ještě neumřel. Tvůrcům milerád odpustím i tu na můj vkus až moc klišovitou idealizaci venkova, respektive partnerských vztahů, neboť tohle je přesně ten typ komedie, kde to prostě není na škodu. Milá podívaná, dostatek vtipných scén a hlavně skvělé herecké obsazení, to vše nám vyloudí po konci úsměv na tváři. V rámci možností už to asi ani nemohlo dopadnout lépe.(19.3.2018)

Toto sem asi presiaklo z paralelného vesmíru, kde sa naivné veselohry postupne kultivovaly v prijateľné oddychovky(29.5.2018)

1 7 9 10 11 12 13 14 15 18 24