Jak se říká, v jednoduchosti je krása ... A tady se to přesně potvrzuje. Tenhle film mě moc mile překvapil. Čekala jsem, že mě bude bavit, ale ne až tak moc. Nepřináší dějově sice nic nového, ale na český film je to hodně povedený. Herci k sobě krásně ladili. Petra Hřebíčková v hlavní roli byla super. Víc takových českých filmů, na které se dá koukat i několikrát. 85%.(17.2.2017)

Ondřej Vetchý má bezva ženskou na brku a světe div se, nebyl jsem nasranej a ani mi nebylo trapně, dokonce jsem se chvílema přiblble usmíval. Ponechám bokem, že zápletka a děj jsou totálně mimo, absolutně neukotvené v realitě, bez jakéhokoliv smysluplného vývoje a budu se radovat, že jde u nás natočit film, jehož alespoň dílčí části a žánrové atributy fungují. Dokonce taková věc jako je sbližující montáž funguje příjemně a počesku variuje stokrát viděné, aniž by to působila těžkopádně. Tvůrčímu týmu všechno usnadňuje výborně nacastovaný duo Vetchý-Hřebíčková (asi dva nejsympatičtější herci současnosti u nás), i když Ondra hraje pořád Ondru... Chvilkama je to uspěchaný, zkratkovitý, ale díky tomu je stopáž únosná a jestli to je debut, tak pecka. Čtyři jsou moc, ale když si vzpomenu na Teorii tygra, Troškoviny a jim podobná zvěrstva, nemůžu jinak.(4.7.2017)

Idylickost, romantika, utopie. Toho všeho by chtěl být člověk součástí. Petra Hřebíčková má našlápnuto stát se novou českou komičkou. Ačkoli na první pohled vypadá jako prvoplánová kráska, odzbrojuje spíše bezprostředností. Šablonovitost příběhu nabourávají právě herci.Ondřej Vetchý je rovněž bezprostřední, ačkoli mu jeho role velí se držet zpátky. Takovému páru nelze nedržet palce.(13.8.2017)

Po delší době nějáká česká komedie, u které mě nebylo stydno a nemusel jsem se cejtit trapně kvůli nucenýmu humoru. I když mě ta romantika ve filmech moc nesedí, v podání Ondry Vetchého to bylo nakonec hodně koukatelný.(30.8.2017)

• Luk Skywalker

Ideální film na to něco u toho dělat (třeba být v práci) neboť už z upoutávek bylo jasné, jak to bude probíhat. Je to taková "americká" klasika, kdy se navzájem nesnáší a nakonec skončí spolu, jak jinak, akorát je tentokrát na české vesnici. Ale ani zde nechybí "holywoodské" momenty jako na poslední chvíli zvrátím její rozhodnutí. Takže naprosto neoriginální nespočetně krát omletý námět, který zdejší elita nevím proč vyhnala do relativně vysokého hodnocení. Jinak herci hrát umí a vše ostatní se zdá v pořádku, ale to jaksi na vyšší hodnocení u mě nestačí.(13.10.2017)

Možná jsem s hodnocením trochu přestřelil, ale tak proč ne. Ono totiž v dnešní době českého filmového patosu je tohle opravdu příjemný úkaz, který nám připomíná, že náš film ještě neumřel. Tvůrcům milerád odpustím i tu na můj vkus až moc klišovitou idealizaci venkova, respektive partnerských vztahů, neboť tohle je přesně ten typ komedie, kde to prostě není na škodu. Milá podívaná, dostatek vtipných scén a hlavně skvělé herecké obsazení, to vše nám vyloudí po konci úsměv na tváři. V rámci možností už to asi ani nemohlo dopadnout lépe.(19.3.2018)

Toto sem asi presiaklo z paralelného vesmíru, kde sa naivné veselohry postupne kultivovaly v prijateľné oddychovky(29.5.2018)

Nevěřil jsem, ale je to opravdu zábavný kousek. Ústřední dvojka funguje skvěle a hláškuje se jedna báseň.(14.10.2016)

Vydal jsem se takhle ve čtvrtek na večer z nudy do kina a odcházel jsem z něj s úsměvem na tváři...výborná oddychová komedie(15.10.2016)

Neafektované Babovřesky. Je tam všechno, co má romantimedie mít. Herci, klišé, fórsemfórtam, začátek a konec. Bohužel to nemá vejšku ani hloubku, ale přesto to dokáže pobavit.(17.10.2016)

Zábavné a milé od začátku až do konce, vesnické prostředí mi bylo jakožto hrdé vesničance velmi sympatické a nemůžu nezmínit skvělé obsazení - Ondřej Vetchý se svým roztomilým dobráckým kukučem opět nezklamal! Po dlouhé době komedie podle mého gusta :)(22.10.2016)

Skvělá zábava a oddychový film v duchu co se škádlívá to se rádo mívá. Se skvělým hereckým obsazením v čele s Miroslavem Táborským.(23.10.2016)

jako coze ? tu zapletku s krimimalem jsem nepobral.(9.11.2016)

Ve stylu americko-romantické komedie v českém podání, proč ne - 75 % určitě.(13.11.2016)

Sice moc nevěřím, že je v reálu možné všechny tyhle útrapy přestát s dokonalým make-upem a neuvadajícím úsměvem na tváři jako hlavní aktérka Eliška, ale faktem je, že se na to neuvěřitelně dobře dívalo. Bavilo to a povzbuzovalo, že žádný životní průšvih není tak velký, aby se nedal zvládnout. Petra Hřebíčková je neuvěřitelná sympaťačka a Ondřej Vetchý nestárne, nýbrž zraje jako víno.(16.11.2016)

Ono to vlastně není nic revolučního, má to jisté nedostatky, má to jisté trhliny, třeba jsem asi ne zrovna úplně pochopil tu zápletku (nebo smysl, důvod či záměr?) toho, že postava O. Vetchého si hraje na mrtvého...kvůli tomu, že seděl? Zabil manželku nebo ne? Nikdy neučící učitelka na místě učitelky? Ale co už, to je jedno. Ve výsledku je to taková milá česká komedie, která je sice místy hlavně v chování postav trochu naivní, o nějakých excelentních výkonech především vedlejších postav se moc mluvit nedá, ale ono to vlastně na vsích do jisté míry tak i dneska chodí. Zato Petra Hřebíčková i Ondřej Vetchý si to docela užili:). Za mně příjemná podívaná, nakonec tam ty čtyři dám.(12.12.2016)

• rigby

Příjemná komedie, i když jsem čekal něco trochu jiného. Na můj vkus to bylo až moc odlehčené. Některé postavy postrádaly hlubší smysl svého bytí a hromadné scény ve stylu Troškových filmů nemusím vůbec. Myslím, že ze zápletky ve formě výměny prostředí se toho dalo vytěžit víc, z funkce hrobníka také víc, než jen pár vět. A závěr se už nepovedl vůbec, ten byl vysloveně přitažený za vlasy. Nicméně docela jsem se bavil, dávám 2+(16.2.2017)

Velmi milý, naivní a příjemný snímek, který sice dělá z vesnice buranov první kategorie, ale ono to bohužel tak mnohdy je. Na stranu druhou poukazuje na plytkost velkosvětského pozlátka, byť jen v náznaku, takřka nevyřčeně. Výborné obsazení, humor a excelující Táborský jsou už jen onou pověstnou třešničkou na dortu. Skvělá filmová jednohubka, která má úroveň a mne rozhodně pobavila. Dávám 90%.(16.2.2017)

Na Bezva ženskou mě nalákal trailer v kině a to tak, až se skoro až dá říct, že jsem se na film těšil. Na snímek z ČR, já!, takový domácí ignorant... i když se teď trošku snažím jít do sebe:) První dobrá zpráva - trailer nebyl sběrem toho nejlepšího (jak už to tak někdy bývá) a má tedy smysl viděti více. Druhá dobrá zpráva - první třetina až polovina je svižná, přímočará a vtipná. Třetí dobrá zpráva - na Petru se příjemně dívá, ať už si o jejím herectví myslí kdo chce co chce. Vetchý a Táborský bez problémů, ostatní ani není třeba řešit, neboť v porovnání s touto trojicí mají minimum prostoru. Jenže s postupem času se zdánlivě dobře promazaný stroj začne zadrhávat a ke konci...:( Škoda (mluvit). Hudba - střídavě oblačno až zataženo. Humor - místy opravdu hodně dobrý, nepamatuju se, že bych se tak u tuzemského filmu nasmál. Ovšem místy také... řeknu to takto - když Izer s Dobrodinským v první polovině 90. let dělali svoji audio Policejní akademii, která byla de facto sbírkou mezi lidmi kolujících vtipů, bylo to fajn, protože "neexistoval" Internet. Dnes by scénáristé mohli mít už tolik soudnosti, aby ve filmu používali pouze humor svůj, originální... Své celkové hodnocení nakonec vidím na slabé tři hvězdičky. Dvě je mi líto dát, i když nebýt hezkého rozjezdu... za poslední třetinu bych neváhal. Opakování leda tak za několik let s nějakou bezva ženskou na krku, která film neviděla:)(16.2.2017)

• Andy.M

Ehm! Ta vesnice je asi něco jako fiktivní "Stars Hollow", kde by teda asi chtěl žít každý. Barevná, sluncem zalitá víska, plná upravených hezkých lidí, kteří jsou k sobě milí. Kromě toho, že je Hřebíčková nalíčená, i když zrovna vstane z postele, aby vykonala ranní potřebu, je taky součástí neskutečně tupého scénáře, kde to ani Vetchý nezachrání! Filmové finále, kdy se Hřebíčková rozhodne romanticky se zahrabat s místním hrobníkem "forever" by nežral ani hladovějící africký hošík.(17.2.2017)

Nechci říct,že je to naprosto úplně zbytečný film,on jím je,ale díky Táborskýmu tohle dokážu odpustit,protože tahle postava se vážně povedla.Vlastně to celé stojí na hercích,protože náměť je vcelku blbej a zachraňuje to měrou vrchovatou dobře napsané dialogy s takovým svým humorem,který možná nesedne všem,ale já se párkrát pousmál.Cílovka sice nejsem,ale je to taková pohodová rodinná záležitost,která nepřekvapí,ale zvláštní chemie mezi Eliškou a Božíčkem to zachraňuje.(19.2.2017)

1 7 9 10 11 12 13 14 15 18 23