Jak se říká, v jednoduchosti je krása ... A tady se to přesně potvrzuje. Tenhle film mě moc mile překvapil. Čekala jsem, že mě bude bavit, ale ne až tak moc. Nepřináší dějově sice nic nového, ale na český film je to hodně povedený. Herci k sobě krásně ladili. Petra Hřebíčková v hlavní roli byla super. Víc takových českých filmů, na které se dá koukat i několikrát. 85%.(17.2.2017)

Lehce stravitelná komedie s příjemným humorem(18.2.2017)

• cineczeck

Dobrých bylo asi jen posledních 17 min. Bobr konečne přinesl do (ne)děje vtip a spád. A možná i chemie mezi hlavními hrdiny občas zafungovala. Jinak to byl další díl z nekonečného kinoseriálu pod názvem Česká telenovela a taškařice...(18.2.2017)

• astroweb

Nemohu zajásat jako zdejší většina komentářů. Velice trapná snaha znectít vesničany, připadalo mi to, když si odmyslím dobu, jako z poválečných Sudet, když tam nasadí chudinku učitelku. Nesmyslná postava skotačícího starosty, další debilní postava inspektora, které malé děti zkoušel jako ze všeobecného testu vzdělanosti a oni všechno uměli ! Ženy v pokušení proti tomu byla super oddechová a inteligentní zábava.(18.2.2017)

Mám averzi vůči české filmové tvorbě( stejně jako třeba francouzské) ani nevím proč. Nicméně existují vyjímky a přesně tou je tenhle film. Já si ho užil, protože vybočuje z pseudožravosti prvních dílů starších hitů, nebo filmů točených na sílu jen pro zisk. Film na nedělní odpoledne. Nenáročný byť s vskutku kolovrátkovou zápletkou, ale prostě v tomhle filmu fungující. Za jedna, teda vlastně za pět :-D(18.2.2017)

Jak tady někdo trefně podotknul, po filmu jsem měla dlouho úsměv na blbečka. Velmi příjemný, milý film, oddechovka. A Ondra Vetchý, je úžasný hrobník!(18.2.2017)

obas prolitne cerny forek, a proto i celkove povedene- Vetchy klasika-spise lepsi a hlavni hrdinka se Vam od poloviny filmu i zacne libit;)(19.2.2017)

Čekal jsem to zábavnější .... a jelikož příběhově je to hodně slabý, tak se to u mě v hodnocení dohrabalo tak nějak na průměr.(20.2.2017)

Romantická komedie po česku nedopadla tentokrát vůbec špatně. Prostě mám rád pohádky(21.2.2017)

Přiznám, že takovou Bezva ženskou, jako je Petra Hřebíčková, bych „na krku“ nějaký čas snesl. A možná i proto toleruji celkem snadno předvídatelné směřování děje až k happy endu, nad kterým zaplesají zejména srdce nás, kteří jsme nebyli vyvoleni žít v matičce měst, kdy venkovské dobro zvítězilo nad namachrovanou Prahou. To pak člověk odpustí i že se z buranského hrobaře a údajného vraha najednou vyklube stavební inženýr a milující dědeček, stejně jako šokující proměnu školního inspektora v podání Petra Vaňka. 70% už i kvůli skvělému Miroslavu Táborskému.(25.2.2017)

Konečně zase vtipná a koukatelná česká komedie. Krásná výprava (vesnice a okolí), dobrý výběr herců (především Vetchý super) i hudba. Scénář sice jednoduší, ale dostatečný (nic víc se nečeká a ani to není třeba). Jedinou vadou byl zbytečně trapný konec a až příliš kýčovitá historie hrobníka.(25.2.2017)

Po celkem dlouhé době český film, na který se dalo koukat. Bavil jsem se.(26.2.2017)

• knihovna

Těšil jsem se, ale bohužel marně. Nejde o to, že je to naivní romantika. Proti tomu bych neměl žádné námitky, ale - je tam tolik zbytečných, zdůrazňuji zbytečných nesmyslů, které se daly lehce vyřešit, že to prostě scénáristovi odpustit nemůžu. Petra Hřebíčková je samozřejmě zajímavá žena, pan Vetchý dobrý herec, všechno pěkně barevné, ale bohužel to nestačí.(28.2.2017)

Für mich - 75%, - /přeslazené, naivní, romantické, ideální a pohádkové/, + /Ondřej byl fajn, pozitivně a vtipně natočeno a hudba taky šla/, hodnocení - zdařilá letní komedie s kino premiérou v říjnu, silně odpočinková, ale dost dobrá, na český poměry skoro zázrak, líbilo se(3.3.2017)

• bonscott

chcete-li vidět malebný francouzský venkov, švýcarské zdravotnictví, hollywoodský make up, módu, italské grimasy a indické (bollywoodské) výkony českých herců, tak jděte do kina na českou komedii ! Chápu, že hodnocení snímku na ČSFD stojí na mentální výbavě našich žen, které si přesně přejí tento příběh i ve vlastním obýváku, pochopitelně se stejným happyendem. Zítra budeme šťastní a na vánoce roku 2017 v celostátní televizi úplně všichni.(7.3.2017)

Závěr jasný už od začátku, paní "učitelka" Vomáčková s dokonalým účesem i po probuzení, idylická vesnička s dvaceti obyvateli, kde je každý za dobře s každým, na obloze ani mráčku a ta láska.... Usmívala jsem se po celou dobu filmu, ještě dlouho po něm a usmívám se i teď při psaní komentáře, když si na něj vzpomenu. Kéž by ve mě víc filmů zanechalo tento pocit klidu!(8.3.2017)

Pohodový filmík na večer, kdy se vám moc nechce přemýšlet o ději.(9.3.2017)

• PenelopaW

Letní film, který neurazí, ale ani nezanechá hlubší dojem. Petra Hřebíčková po dlouhé době hrála kladnou roli, která byla i uvěřitelná, jen mě mrzelo, že si tvůrci filmu více nepohráli s její absencí pedagogických zkušeností - byla prostě prezentovaná jako šikulka, která hned do všeho vpluje, je oblíbená a daří se jí. Oproti tomu postava Ondřeje Vetchého pro mě byla naprosto neuvěřitelná, už jen proměna zatvrzelého odpůrce žen v romantického chlapa, který běží za autem své vyvolené a slovně inzultuje jejího podvratného manžela (proč Langmajer hraje v poslední době buď detektivy nebo slizouny?). Ostatní postavy tvoří kulisy příběhu, zápletka se synem, kterého otec sleduje z povzdálí, mi nějak unikla. Na prázdniny příjemná oddychovka, u níž člověk může vypnout, ale nevím, zda mne svede k opakovanému shlédnutí.(12.3.2017)

• maelcum

Vtipný a nápaditý scénář nemá chybu, všechno do sebe dokonale zapadá. Film ani náhodou castingem a provedením nepřipomíná primácké seriály. Hlavní hrdinka je bezva ženská, protože má nevěrného přítele, lesbické kamarádky, jde po hlavě do nové kariéry na venkově i do vztahu se samotářským hrobníkem. Šestým smyslem totiž rychle vytuší, že bručoun hrobník je tam někde hluboko uvnitř fajn chlap a tajný děda. Inženýr, co na záchodě občas louská Villona v originále a starostlivě sleduje dalekohledem milostné hrátky svého syna a jeho ženy. Bezva ženská na krku ale není jen film o tom, co všechno může spustit jedno falešné těhotenství. Zažitků z něj mám víc, ještě to zpracovávám, objevuju si jen tak pro sebe nuance děje a psychologii postav. Aktuálních 69 procent na csfd je pro nás fanoušky urážka a hozená rukavice, pojďme to společně napravit!(13.3.2017)

Konečně nějaká česká komedie, která nemusí byt vůbec nijak sprostá.. proto aby byla vtipná!(18.3.2017)

Dobrá komedie se skvělými herci,kteří mají chvílemi za úkol přehrávat.Žádný dementní humor se nekoná,děj je poměrně důstojný,všechno je až příliš nalajnováno.Škoda přeslazeného konce.(20.3.2017)