Jak se říká, v jednoduchosti je krása ... A tady se to přesně potvrzuje. Tenhle film mě moc mile překvapil. Čekala jsem, že mě bude bavit, ale ne až tak moc. Nepřináší dějově sice nic nového, ale na český film je to hodně povedený. Herci k sobě krásně ladili. Petra Hřebíčková v hlavní roli byla super. Víc takových českých filmů, na které se dá koukat i několikrát. 85%.(17.2.2017)

• knihovna

Těšil jsem se, ale bohužel marně. Nejde o to, že je to naivní romantika. Proti tomu bych neměl žádné námitky, ale - je tam tolik zbytečných, zdůrazňuji zbytečných nesmyslů, které se daly lehce vyřešit, že to prostě scénáristovi odpustit nemůžu. Petra Hřebíčková je samozřejmě zajímavá žena, pan Vetchý dobrý herec, všechno pěkně barevné, ale bohužel to nestačí.(28.2.2017)

Für mich - 75%, - /přeslazené, naivní, romantické, ideální a pohádkové/, + /Ondřej byl fajn, pozitivně a vtipně natočeno a hudba taky šla/, hodnocení - zdařilá letní komedie s kino premiérou v říjnu, silně odpočinková, ale dost dobrá, na český poměry skoro zázrak, líbilo se(3.3.2017)

• bonscott

chcete-li vidět malebný francouzský venkov, švýcarské zdravotnictví, hollywoodský make up, módu, italské grimasy a indické (bollywoodské) výkony českých herců, tak jděte do kina na českou komedii ! Chápu, že hodnocení snímku na ČSFD stojí na mentální výbavě našich žen, které si přesně přejí tento příběh i ve vlastním obýváku, pochopitelně se stejným happyendem. Zítra budeme šťastní a na vánoce roku 2017 v celostátní televizi úplně všichni.(7.3.2017)

Závěr jasný už od začátku, paní "učitelka" Vomáčková s dokonalým účesem i po probuzení, idylická vesnička s dvaceti obyvateli, kde je každý za dobře s každým, na obloze ani mráčku a ta láska.... Usmívala jsem se po celou dobu filmu, ještě dlouho po něm a usmívám se i teď při psaní komentáře, když si na něj vzpomenu. Kéž by ve mě víc filmů zanechalo tento pocit klidu!(8.3.2017)

Pohodový filmík na večer, kdy se vám moc nechce přemýšlet o ději.(9.3.2017)

• PenelopaW

Letní film, který neurazí, ale ani nezanechá hlubší dojem. Petra Hřebíčková po dlouhé době hrála kladnou roli, která byla i uvěřitelná, jen mě mrzelo, že si tvůrci filmu více nepohráli s její absencí pedagogických zkušeností - byla prostě prezentovaná jako šikulka, která hned do všeho vpluje, je oblíbená a daří se jí. Oproti tomu postava Ondřeje Vetchého pro mě byla naprosto neuvěřitelná, už jen proměna zatvrzelého odpůrce žen v romantického chlapa, který běží za autem své vyvolené a slovně inzultuje jejího podvratného manžela (proč Langmajer hraje v poslední době buď detektivy nebo slizouny?). Ostatní postavy tvoří kulisy příběhu, zápletka se synem, kterého otec sleduje z povzdálí, mi nějak unikla. Na prázdniny příjemná oddychovka, u níž člověk může vypnout, ale nevím, zda mne svede k opakovanému shlédnutí.(12.3.2017)

Takový miloučký, od začátku předvídatelný filmeček na jedno shlédnutí. Nijak zvlášť nenadchne, ale také to není hovadina za kterou by se museli stydět. Každopádně Petra je pořád hezká ženská a celý film je jen o ní a jejím umu. Kdyby tam nehrála Hřebíčková, tak je to tak max 2*(12.3.2017)

• maelcum

Vtipný a nápaditý scénář nemá chybu, všechno do sebe dokonale zapadá. Film ani náhodou castingem a provedením nepřipomíná primácké seriály. Hlavní hrdinka je bezva ženská, protože má nevěrného přítele, lesbické kamarádky, jde po hlavě do nové kariéry na venkově i do vztahu se samotářským hrobníkem. Šestým smyslem totiž rychle vytuší, že bručoun hrobník je tam někde hluboko uvnitř fajn chlap a tajný děda. Inženýr, co na záchodě občas louská Villona v originále a starostlivě sleduje dalekohledem milostné hrátky svého syna a jeho ženy. Bezva ženská na krku ale není jen film o tom, co všechno může spustit jedno falešné těhotenství. Zažitků z něj mám víc, ještě to zpracovávám, objevuju si jen tak pro sebe nuance děje a psychologii postav. Aktuálních 69 procent na csfd je pro nás fanoušky urážka a hozená rukavice, pojďme to společně napravit!(13.3.2017)

Konečně nějaká česká komedie, která nemusí byt vůbec nijak sprostá.. proto aby byla vtipná!(18.3.2017)

Dobrá komedie se skvělými herci,kteří mají chvílemi za úkol přehrávat.Žádný dementní humor se nekoná,děj je poměrně důstojný,všechno je až příliš nalajnováno.Škoda přeslazeného konce.(20.3.2017)

7/10(22.3.2017)

Kur...va na co lidi pořád nadávají. Nesnáším české filmy, které ukazují odpad naší společnosti, dlouhé postelové scény, když slova dojdou... a když už není, co říct, tak to zachránit nějakou vulgaritou... Bezva ženská je příjemné a oddechové koukání plné romantiky a "něžnosti", která se v českých filmech tolik nevidí. Hřebíčková a Vetchý podávají skvěle sehraný výkon a jejich postavy jsou koukatelné, stejně jako celý film přes svoji jednoduchost, který si rád po nějaké době pustím.(22.3.2017)

• Titi14

Myslel jsem si, tak nějak jsem doufal, ze česká kinematografie nemá po Babiovřeskách kam klesnout, mýlka.(24.3.2017)

za mě lehká letní venkovská oddechová komedie, při mé slabosti pro Ondru Vetchého o to lépe :-) jasně , že dost přitažená za vlasy, ale pobavila a účel i očekávání splnila :-) krásná hláška : Hřebíčková : " Přece nejsem hluchá a slepá!!" Vetchý: "Škoda, že nejste taky němá" :-D(24.3.2017)

Jéé, to je ale příjemná komedie :-)!, díky.(29.3.2017)

• rottencom

"Dobrej, tak už ste četli ten můj scénář?" "No, pane Vejdělek, upřímně, je to blbý jak vagon bláta...ale možná kdybyste tam šoupnul nějaký homosexuály nebo jiný menšiny, dyť víte, tak by se to dalo brát jako to....no...že sou ty venkovani jako to...jako progresivní, víte?" "Hele, žádnej problém, fakt ne. Esli to pak vezmete, tak tam našroubuju třeba Vietnamce! A z Pražáků udělat vychcaný kretény - tak to je jasný, to tam musí bejt, lidi to chtěj a de nám o vejdělek, no ne?!" "To máte fuk, co lidi chtěj - po pěti minutách stejně hoděj standby a bude jim stačit, že je to barevný, v češtině a hejbe se to..."(31.3.2017)

Příjemná oddychovka, ve které exceluje Ondřej Vetchý.(2.4.2017)

Mám rád Vetchého i Hřebíčkovou, tak mě zajímalo, jak to bude mezi nimi klapat. Škoda jen, že Božíčková minulost tu byla jen tak nakousnuta, chtělo by to více ukázat pravou příčinu jeho prvotní nerudnosti vůči ženám. To mi tam chybělo. Langmajerovi ti hajzlíci docela sedí. Pěkná česká oddechová komedie.(8.4.2017)

Příjemná feel good "hollywoodská" komedie po česku se sympatickým castingem, jedním zajímavým zvratem a poměrně dobrými vtipy. 75%(9.4.2017)

Bezva komedie na krku. První půlka se dá v pohodě vydržet, druhá už jen s jistou dávkou sebezapření. Docela pobavilo, ale podruhé to asi vidět nemusím, to je asi tak všechno, co bych k tomu dodal...(10.4.2017)