• kocik1

Tak k nám do Česka vtrhnul Holywood lehce přišmrnclý Harlekýnem a přinesl s sebou hloupý příběh plný oslích můstků tak vysokých, že i Železník na Taxisu by měl co dělat, aby je přeskočil. Neříkám, natočeno je to příjemně, odlehčeně, o tom žádná, ale ten scénář je tak pitomý, že i teenegerské filmy o lásce jsou proti němu skvosty oplývající logikou. Nechci příliš zabíhat do podrobností a prozrazovat plytký děj, ale třeba ten prázdný hrobeček na vísce o 20. číslech, o jehož historii nikdo nic neví, včetně příbuzných, jedině snad Eliščina městská švagrová, ta teda má přehled, tak to teda bylo dílo. A takových do nebe volajících hloupostí je film plný.(29.11.2016)

• cross

Líbivě natočené, pohodová hudba, bezstarostná zábava - a tam to pro mě končí - zbytek je absolutní zklamání.... Postavy a jejich chování totálně postrádají smysl, králem všeho je pak Ondra Vetchý, který defakto bez příčiny v půlce filmu o 100% změní charakter své postavy... Langoš je své typické roli (hledám kdy vlastně hrál nějakou jinou?), Táborský jakbysmet - pitvořící se pro pobavení diváků... Ne, opravdu se mi to nelíbilo, hra na pozitivní českou vesnici s bezchemickým románkem dvou osůbek z jiné dimenze na mě bohužel nezapůsobila...a to jsem se těšil hodně:((26.2.2017)

Fajnová česká romantická komedie, která stojí hlavně na hereckém obsazení. Za mě teda ale spíš to mužské, protože zde producírující se ženské nijak zvlášť nemusím. Další devizou filmu jsou některé hodně trefné "hlody" při kterých jsem lehce prskal smíchy. V pár okamžicích, jsem film dokonce začal přirovnávat ke starým italským komediím (např. od Felliniho). A za to mohl hlavně Ondra Vetchý, který se tvářil nějak mezi kmotrem Mrázkem a Jirkou Luňákem. Což bylo roztomilé, ale celkovému dojmu z filmu to spíš přitížilo.(10.3.2017)

Jsem rád, že u nás stále dokážeme vyprodukovat odpočinkovou komedii, která není úplně debilní. Zároveň je ale velká škoda, když oslavujeme cokoliv z tohoto žánru pouze proto, protože se nejedná o úplné dno. Bezva ženská na krku by mohla zaujmout příjemným hereckým obsazením a malebným prostředním malé české vísky. Co mě ale osobně velice irituje je naprostá černo-bílá polarizace všech postav, aby bylo naprosto jasné, kdo jaký je a jaké má úmysly. Snad teda kromě hlavních postav, kde nám o tu zřejmou změnu jde. Což je docela škoda, film to lehce degraduje a automaticky to indikuje, že naše veřejnost musí mít naservírováno všechno na stříbrném podnose a jedná se tak o stádo tupců. Krom toho je ale Bezva ženská na krku příjemnou oddechovkou.(21.6.2017)

Povedená oddychovka, u které člověk nesmí přemýšlet a nechá se unášet příjemným humorem. Především Hřebíčková je krásná, příjemná a Vetchý je pro tuto roli snad stvořený. Cela souhra mezi nimi funguje bez nějakých přehnaných scén a vše směřuje k předem nalajnovanému závěru. Někdy je to moc pohádkové, ale vůbec to nevadí, spokojenost......7/10(18.10.2016)

• - Jedním z pozůstalých, kteří se dohadují, kdo vykope hrob místo zraněného hrobníka, je scenárista a producent filmu Jiří Vejdělek. (Martin_L)

• - Plakát filmu Bezva ženská na krku je inspirován plakátem filmu Pretty Woman (1990). (Bau.Baushka)

• - Václav Kopta, který si ve filmu zahrál řidiče autobusu, je znám svým dlouholetým zalíbením v této profesi. Ve svých padesáti letech si splnil sen a stal se držitelem řidičského oprávnění skupiny D. Jeho velkým koníčkem jsou i autobusy Škoda 706 RTO. (Martin_L)