• ivan_drago

...nijaké od začátku do konce... film postrádá šmrnc a vystihnout by se dal slovem "meh"... paní která se celý svůj dospělí život stará jen o to aby měla vyholenou ká. und u se nastěhuje ke špinavému opilci, který není úplně špinyvý opilec a tak nějak se dají a nedají dohromady a on jue mrtvý nemrtvý... a tak nějak se to roztomile dokodrcá ke konci... česká "romkom" západního střihu, která ale svým zasezením neví jestli je vesnicky vybásněná nebo reálně vesnická... a to že se neumí rozhodnout je její největší mínus... Navíc každá figura je tak groteskně šablonovitá a neoriginální, že se už od žačátku odsuzeje k lhostejnosti a nezájmu o její osud...(20.2.2017)

Velmi svěží a pohodová romantická komedie. Pravda malinko jednodušší, za to nesmírně vtipná a naložená hláškami od začátku až do konce. Tedy alespoň já jsem se nesmírně bavil. "Jen si nabrousím kosu a jsem u Vás." Pomyslnou třešničkou na dortu pak zůstává závěrečná konfrontace tváří v tvář dvou nestárnoucích hereckých es Langmajer-Vetchý, kdy vše vypadá, jakoby si to pánové chtěli vyříkat po staru/chlapsku a ona milostná linka nabere neskutečné grády.(16.2.2017)

Příjemná romantická komedie, svojí neotravností na tuzemské poměry doslova výjimečná. V hlavních rolích krásná Petra Hřebíčková a supersympatický Ondřej Vetchý, v dalších třeba Miroslav Táborský, jehož historku o podobě s pradědečkem se povedlo vypointovat tak, že jsem smíchy prskal. Děj sice překvapivý není ani trochu, ale dívá se na to dobře a mám radost, že je pořád ještě možné natočit film o lidech z vesnice a lidech z města, aniž by bylo nutno z jedněch nebo druhých dělat naprosté idioty. Za jsem dal čtvrtou hvězdičku.(1.4.2017)

Krásná příjemná komedie, která se dokáže odlišit od trapných Kameňáků a Babovřesků. Slušná podívaná, ne jako promiskuitní Muži v naději atd. Škoda jen, že ukázky ukázaly to nejvtipnější, ale i tak má film co nabídnout. Po celých 97 minut jsem se jen usmíval a nechal jsem se unášet. Po Teorii tygra ( i když se jedná o zcela něco jiného ) , letošní dva nejlepší filmy od čechů.(4.11.2016)

Tak jsem zase na vážkách, zda být hodná nebo zlá. Na film o protikladech, které se přitahují, jsem byla zvědavá, ale hlavně v druhé půli jsem si nebyla jistá, jestli koukám na snímek český nebo emerický, ve kterém hrají čeští herci (toto nebyl kompliment, kdyby to někomu náhodou...). Po pravdě celý závěr byl příšerný. Jen před pár dny jsem úplně stejný motiv (který nebudu spoilerovat, pouze napíšu, že se tam utíká) viděla v jiném filmu. Prosím, vymyslete už něco jiného! V české vesničce, kde čas utíká jen podle řečí (jinak to opravdu nepoznáte, slunko tam svítilo pořád, krom chvil, kdy měli všichni depku, to pršelo) to vypadalo idylicky jako v oné kominíkově rodině, obě hlavní postavy jsou sympatické, až to bolí... No čerstvě po premiéře dám za 4*, protože na 3 hvězdy bych se musela o hodně míň smát, to já zase přiznám.(13.10.2016)

• - Václav Kopta, který si ve filmu zahrál řidiče autobusu, je znám svým dlouholetým zalíbením v této profesi. Ve svých padesáti letech si splnil sen a stal se držitelem řidičského oprávnění skupiny D. Jeho velkým koníčkem jsou i autobusy Škoda 706 RTO. (Martin_L)

• - Jedním z pozůstalých, kteří se dohadují, kdo vykope hrob místo zraněného hrobníka, je scenárista a producent filmu Jiří Vejdělek. (Martin_L)

• - Plakát filmu Bezva ženská na krku je inspirován plakátem filmu Pretty Woman (1990). (Bau.Baushka)