• ivan_drago

...nijaké od začátku do konce... film postrádá šmrnc a vystihnout by se dal slovem "meh"... paní která se celý svůj dospělí život stará jen o to aby měla vyholenou ká. und u se nastěhuje ke špinavému opilci, který není úplně špinyvý opilec a tak nějak se dají a nedají dohromady a on jue mrtvý nemrtvý... a tak nějak se to roztomile dokodrcá ke konci... česká "romkom" západního střihu, která ale svým zasezením neví jestli je vesnicky vybásněná nebo reálně vesnická... a to že se neumí rozhodnout je její největší mínus... Navíc každá figura je tak groteskně šablonovitá a neoriginální, že se už od žačátku odsuzeje k lhostejnosti a nezájmu o její osud...(20.2.2017)

Povedená oddychovka, u které člověk nesmí přemýšlet a nechá se unášet příjemným humorem. Především Hřebíčková je krásná, příjemná a Vetchý je pro tuto roli snad stvořený. Cela souhra mezi nimi funguje bez nějakých přehnaných scén a vše směřuje k předem nalajnovanému závěru. Někdy je to moc pohádkové, ale vůbec to nevadí, spokojenost......7/10(18.10.2016)

Fajnová česká romantická komedie, která stojí hlavně na hereckém obsazení. Za mě teda ale spíš to mužské, protože zde producírující se ženské nijak zvlášť nemusím. Další devizou filmu jsou některé hodně trefné "hlody" při kterých jsem lehce prskal smíchy. V pár okamžicích, jsem film dokonce začal přirovnávat ke starým italským komediím (např. od Felliniho). A za to mohl hlavně Ondra Vetchý, který se tvářil nějak mezi kmotrem Mrázkem a Jirkou Luňákem. Což bylo roztomilé, ale celkovému dojmu z filmu to spíš přitížilo.(10.3.2017)

Vůbec mě nevadí že vesnice byla vykreslena natolik idylicky, že by bylo zhola nemožné aby na takové vesnici někdo nechtěl bydlet. Vo filmech z Američky přeci sledujeme také dokonalé domečky, městečka, vánoční svátky a podobně, tak proč by Češi nemohli mít taky nějaký svůj vzor ideál. Film se mě přesně trefil do nálady a jak jsem pozoroval kolem sebe v kině, tak nejen mě. U filmu jsem dokonale vypnul, scénář ničím složitým neoplývá a tak jsem mohl sledovat to krásné sbližování mrzoutského Ondry Vetchého s krásnou učitelkou Petrou Hřebíčkovou, laskavého starostu v podání Miroslava Táborského nebo například ženskou od rány Pavlu Tomicovou. Zkrátka, bylo na co koukat a kdyby film trval další hodinu a půl vůbec by mě to nevadilo. Tohle prostředí se těžko opouštělo. I ten záporák nakonec dostal pěkně za vyučenou. 80%(7.11.2016)

Těžko hledat průměrnější film, vše přesně podle instantního návodu ani na chvíli nevybočí do zajímavějších končin. Jen díky dobrému a sympatickému obsazení se dá více než přežít, ale víc než oddychovku k domácím pracem nečekejte. S ohledem na ostatní české romantické komedie, můžeme být vlastně rádi.(9.3.2017)

• - Pavla Tomicová s Ondřejom Malým hrajúci manželov Štetkovcov, sú manželmi aj v skutočnom živote. (Gareth_Jones)

• - Václav Kopta, který si ve filmu zahrál řidiče autobusu, je znám svým dlouholetým zalíbením v této profesi. Ve svých padesáti letech si splnil sen a stal se držitelem řidičského oprávnění skupiny D. Jeho velkým koníčkem jsou i autobusy Škoda 706 RTO. (Martin_L)

• - Štáb utratil zhruba 20 milionů korun a strávil necelých 30 natáčecích dní v půvabných vesničkách Martinice a Václavce. (Stoka)