Tak tohle byla moc příjemná letní komedie. Neurazila mě, a to je u české komedie nebývalý úspěch. Petra Hřebíčková byla krásná a měla skvěle napsanou roli. Jen teda...byli autoři někdy na vesnici? Aspoň pár hodiny? Je to strašně nereálné. Milé, ale nereálné. Romantické, ale nemůžu tomu věřit. Byla to zábava, ale znovu to vidět nemusím.(5.4.2017)

Žádné velké překvapení. Zklamáním je hlavně příliš čitelný děj a alespoň náznak vedlejších linek na nule. K tomu docela průměrné výkony (což zamrzí hlavně u Ondřeje Vetchého) a některé vtípky na hranici Kameňáku. Ale ve výsledku docela příjemná nenáročná podívaná s mimořádně krásnou Petrou Hřebíčkovou.(3.4.2017)

Film je prostý a svým způsobem obyčejný, že by vás vlastně TÍM mohl zaujmout i mile překvapit. Hrobník - vesnice - učitelka, tady o tohle tu vlastně jde. Malinko filmu dává mínus, že už skoro od začátku víte jak to dopadne. Letní komedie měla původně dramatickou podobu, z první verze Martina Horského ji do úsměvné podoby přepsali Jiří Vejdělek a Tomáš Hoffman. Vynikající výkon ve filmu předvedl starosta Miroslav Táborský, který je mistrem improvizací a humorných situacích. Dodával snímku velký šmrnc, ale také nemůžu zapomenout ani na ostatní herce, co se týče Hřebíčkové a Ondřeje. Je to příjemná komedie, na kterou se dá rozhodně koukat a skvěle se u ní uvolníte. I přes určitá klišé se mi film líbil.(23.4.2017)

Tak jsem zase na vážkách, zda být hodná nebo zlá. Na film o protikladech, které se přitahují, jsem byla zvědavá, ale hlavně v druhé půli jsem si nebyla jistá, jestli koukám na snímek český nebo emerický, ve kterém hrají čeští herci (toto nebyl kompliment, kdyby to někomu náhodou...). Po pravdě celý závěr byl příšerný. Jen před pár dny jsem úplně stejný motiv (který nebudu spoilerovat, pouze napíšu, že se tam utíká) viděla v jiném filmu. Prosím, vymyslete už něco jiného! V české vesničce, kde čas utíká jen podle řečí (jinak to opravdu nepoznáte, slunko tam svítilo pořád, krom chvil, kdy měli všichni depku, to pršelo) to vypadalo idylicky jako v oné kominíkově rodině, obě hlavní postavy jsou sympatické, až to bolí... No čerstvě po premiéře dám za 4*, protože na 3 hvězdy bych se musela o hodně míň smát, to já zase přiznám.(13.10.2016)

• cross

Líbivě natočené, pohodová hudba, bezstarostná zábava - a tam to pro mě končí - zbytek je absolutní zklamání.... Postavy a jejich chování totálně postrádají smysl, králem všeho je pak Ondra Vetchý, který defakto bez příčiny v půlce filmu o 100% změní charakter své postavy... Langoš je své typické roli (hledám kdy vlastně hrál nějakou jinou?), Táborský jakbysmet - pitvořící se pro pobavení diváků... Ne, opravdu se mi to nelíbilo, hra na pozitivní českou vesnici s bezchemickým románkem dvou osůbek z jiné dimenze na mě bohužel nezapůsobila...a to jsem se těšil hodně:((26.2.2017)

• - Štáb utratil zhruba 20 milionů korun a strávil necelých 30 natáčecích dní v půvabných vesničkách Martinice a Václavce. (Stoka)

• - Pavla Tomicová s Ondřejom Malým hrajúci manželov Štetkovcov, sú manželmi aj v skutočnom živote. (Gareth_Jones)

• - Jedním z pozůstalých, kteří se dohadují, kdo vykope hrob místo zraněného hrobníka, je scenárista a producent filmu Jiří Vejdělek. (Martin_L)