Psal pro Cinemu, produkoval všechny ty lidičky v pokušení a v naději a nyní Tomáš Hoffman sám usedl už coby úspěšný byznysmen na režisérské křeslo. Logicky zůstal u osvědčené party, takže je cítit Jiří Vejdělek a hlavně žánr oddechové romance v řemeslně jistém podání se divácky vyplácí. Zakyslý hrobník, novopečená učitelka v jednotřídce, pár pitomých vedlejších postav a idealizovaný venkov. Jakýs takýs vztahový propletenec (které má Vejdělek rád) cítíme, ale tentokrát jdeme vyloženě vstříc romanticko-komediálnímu modelu. Tvůrci ovšem svůj příběh zbavují reality (sorry, jako), snaží se nám vnutit zaoceánskou šablonu, kterak někdo dělá tlustou čáru za minulostí a kterak se dvě odlišné duše (velmi uměle) nakonec sblíží. Stokrát použitý námět prostě nepřekvapí, navíc domácí ani neumějí moc dobře opisovat. A cokoliv přidali nového, tak dopadlo neslavně. Třeba boj o zachování základního vzdělávání (aktuální nedostatek žáků) na vesnici nebo moderní motiv jiné sexuální orientace. Obměkčování bručouna (jinak samozřejmě dobráka) je předvídatelné, ale fajn. Na americké sluníčkové žánrovky to ovšem nemá ani náhodou. Oceňuji nicméně ústřední herecké duo i tempo, které nemá moc hluchých míst.(12.8.2018)

Film je prostý a svým způsobem obyčejný, že by vás vlastně TÍM mohl zaujmout i mile překvapit. Hrobník - vesnice - učitelka, tady o tohle tu vlastně jde. Malinko filmu dává mínus, že už skoro od začátku víte jak to dopadne. Letní komedie měla původně dramatickou podobu, z první verze Martina Horského ji do úsměvné podoby přepsali Jiří Vejdělek a Tomáš Hoffman. Vynikající výkon ve filmu předvedl starosta Miroslav Táborský, který je mistrem improvizací a humorných situacích. Dodával snímku velký šmrnc, ale také nemůžu zapomenout ani na ostatní herce, co se týče Hřebíčkové a Ondřeje. Je to příjemná komedie, na kterou se dá rozhodně koukat a skvěle se u ní uvolníte. I přes určitá klišé se mi film líbil.(23.4.2017)

Po prvních deseti minutách jsem se zalekl, že uslyším vypnout, kravina. Naštěstí se z toho vyklubala normální tříhvězdičková komedie se všemi plusy a mínusy včetně amerického závěru. Hřebíčkové to s Vetchým sluší, Langmajer si v roce 2016 zahrál už druhou podobnou roli, Ruml a Svarinská jsou pěkným vzkazem pro filmové fanoušky. Komedie roku to zrovna není, ale oddechovou zábavu nabídne.(6.3.2017)

Mohl bych si trošku stěžovat na lehký filmový náběh do Kameňákova nebo Babovřesek tím pozitivním přístupem ke všemu, kterým se film prezentuje. Jenže ono mi při sledování tohoto filmu bylo tak strašně pěkně, že by byla škoda ho takhle jednou větou sejmout do průměru. Ondra Vetchej totiž opět předvedl skvělou roli a Petra Hřebíčková ho svojí vytříbenou postavou suprově doplňuje. K tomu i ostatní předvádějí skvělé karikatury a dobrosrdečnou náladu tak filmu zvedají stále výš. Z kina jsem tak šel s úsměvem na blbečka a nepřešlo mně to ani druhej den. Až takový na mě měl tento film vliv.(1.11.2016)

Na české poměry pro mě jedna z nejlepších komedii poslední doby. Ondřej Vetchý je náš král to bezesporu a Petra Hřebíčková je nádherná česká holka, která se zde náramně hodila. Příběh je takový jednodušší, ale bez problému funkční. Prvních 40 minut jsem se smál téměř nonstop, potom humor lehce poleví, ale stále moc příjemná zábava. Je to ze života a má to srdce. 80%(8.3.2017)

• - Natáčelo se v obci Dolní Kralovice. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Plakát filmu Bezva ženská na krku je inspirován plakátem filmu Pretty Woman (1990). (Bau.Baushka)

• - Podle UFD sa film v premiérovom víkende nasadili v 134 kinách s návštevnosťou 83 667 divákov a tržbami 11 378 821 Kč, čím sa radí na 17. miesto nejúspešnejších filmov v rámci historických premiérových víkendov. (Raccoon.city)