Žádné velké překvapení. Zklamáním je hlavně příliš čitelný děj a alespoň náznak vedlejších linek na nule. K tomu docela průměrné výkony (což zamrzí hlavně u Ondřeje Vetchého) a některé vtípky na hranici Kameňáku. Ale ve výsledku docela příjemná nenáročná podívaná s mimořádně krásnou Petrou Hřebíčkovou.(3.4.2017)

Nevím jak jiným, ale pro mě zde byl největší kámen úrazu Vetchý, který mi v dané roli neseděl. No a pak Petr Vaněk, ten mi zatím pokaždé přijde jako pěst na oko, jeho herectví je takové všelijaké, hlavně snaživé, nepřijde mi že by jeho postavy byly přirozené a tady se mi tedy vůbec nelíbil. S ostatními jsem problém neměl a i v těch menších rolích byli fajn. Hřebíčkovou zatím moc neznám, ale nakonec si mě získala a její postava byla fajn. Táborský a jeho moulové, na to má velký talent a nebo je sám moula, ale každopádně dobrej. Příběhově velmi, velmi zjednodušené pro hlavní romantickou linku s nabalením humorné masy v podobě vesnice a z toho plynocích věcí. Pobavila i Jenovéfa, která byla zase v úplně jiné roli, přesto mi trochu přijde, že hraje všude stejně ať už hraje jakýkoliv charakter. Uvidím až s ní uvidím vícero věcí, zda opravdu neumí rolím dodat osobitost, zda jako dosud co jsem viděl je postava vždy jinak zasazená, ale ona je pořád stejná. Langmajer hovado, co se hodí na hraní hovad, i když v posledních letech se už zřejmě napravil, ale kdo ví. Každopádně film mě bavil, dojmy z něj mám docela bohaté na obě strany, ale stejně se v tomto případě přikloním směrem nahoru.(24.8.2017)

Povedená oddychovka, u které člověk nesmí přemýšlet a nechá se unášet příjemným humorem. Především Hřebíčková je krásná, příjemná a Vetchý je pro tuto roli snad stvořený. Cela souhra mezi nimi funguje bez nějakých přehnaných scén a vše směřuje k předem nalajnovanému závěru. Někdy je to moc pohádkové, ale vůbec to nevadí, spokojenost......7/10(18.10.2016)

Na české poměry překvapivě slušná a zábavná romantická komedie, která sice ničím nepřekvapí, ale na druhou stranu ani neurazí a v rámci české kinematografie se jedná o to lepší, co ta česká režisérská verbeš vytvořila. Hlavní problém jsem bohužel viděl v Ondřejovi Vetchém, který je spíše otravný, než buransky vtipný.(30.3.2017)

V žánru romantické komedie už se jen výjimečně objeví něco opravdu nápaditého. Tenhle film na to zcela rezignoval a jen se snaží napasovat obvyklé žánrové schéma na bohatou paničku náhle přesazenou do idealizované verze české vesnice. A ta mechaničnost kopírování schémat je na něm prostě moc vidět. Nejsem cílová skupina, takže jsem vlastně nepochopil ani název, ale zejména ženy se zalíbením v o generaci starších mužích budou nejspíš spokojeny.(13.10.2016)

• - Štáb utratil zhruba 20 milionů korun a strávil necelých 30 natáčecích dní v půvabných vesničkách Martinice a Václavce. (Stoka)

• - Plakát filmu Bezva ženská na krku je inspirován plakátem filmu Pretty Woman (1990). (Bau.Baushka)

• - Jedním z pozůstalých, kteří se dohadují, kdo vykope hrob místo zraněného hrobníka, je scenárista a producent filmu Jiří Vejdělek. (Martin_L)