Na české poměry překvapivě slušná a zábavná romantická komedie, která sice ničím nepřekvapí, ale na druhou stranu ani neurazí a v rámci české kinematografie se jedná o to lepší, co ta česká režisérská verbeš vytvořila. Hlavní problém jsem bohužel viděl v Ondřejovi Vetchém, který je spíše otravný, než buransky vtipný.(30.3.2017)

• Gilmour93

Božíčku, to bylo tááák roztomilé.. Důsledně vyplněná jedna z šablon americké romantické komedie (cizinec dělající na novém místě tlustou čáru za minulostí), krkolomně zasazená do českých reálií. I když reálií.. Spíše jakési utopické vize bezstarostného a za každých okolností dobře naladěného venkova, za kterou jde cítit Vejdělek stejně neomylně, jako když jedete za vlečkou s hnojem. Vtipné mi to moc nepřišlo a tak jsem si nezabaven musel klást otázky, proč hraje při tradiční kompilační scéně sbližování anglicko-jazyčná píseň, proč to tak často sklouzává k pitvoření či jakpak se asi Božíček nachystá ve své improvizované venkovní umývárně na romantický večer. Chápu tu sázku na jistotu se zaměřením na cílovku, co prahne po něčem feel-good z domácího hřiště, ale mně přišlo to „nejisté čekání“, jestli Koprovka uteče hrobníkovi z lopaty, či ukáže znuděnému Langošovi, že je jednička, falešně idylické a místy až vlezlé. Jediné pozitivum asi je, že si Václav Kopta zašoféroval autobus..(20.2.2017)

Je to mile blbý, to se bude líbit!(12.11.2016)

U tohohle filmu hodně záleží, jestli máte rádi Petru Hřebíčkovu. Protože ač tu má Ondra prostoru dost (a je dobrej), je to spíš její film. To ona tu nejvíc mluví, směje se, hysterčí... prostě válí. A nuda není ani příběh, člověk se občas zachechtá, občas se usměje nad typickými, odlišnými rysy mužů a žen, a nakonec odejde z kina s příjemným pocitem, bez chaosu v hlavě. Česká romantika, která rozhodně stojí za zhlédnutí. 3,5*(20.1.2017)

V žánru romantické komedie už se jen výjimečně objeví něco opravdu nápaditého. Tenhle film na to zcela rezignoval a jen se snaží napasovat obvyklé žánrové schéma na bohatou paničku náhle přesazenou do idealizované verze české vesnice. A ta mechaničnost kopírování schémat je na něm prostě moc vidět. Nejsem cílová skupina, takže jsem vlastně nepochopil ani název, ale zejména ženy se zalíbením v o generaci starších mužích budou nejspíš spokojeny.(13.10.2016)

• - Václav Kopta, který si ve filmu zahrál řidiče autobusu, je znám svým dlouholetým zalíbením v této profesi. Ve svých padesáti letech si splnil sen a stal se držitelem řidičského oprávnění skupiny D. Jeho velkým koníčkem jsou i autobusy Škoda 706 RTO. (Martin_L)

• - Plakát filmu Bezva ženská na krku je inspirován plakátem filmu Pretty Woman (1990). (Bau.Baushka)

• - Pavla Tomicová s Ondřejom Malým hrajúci manželov Štetkovcov, sú manželmi aj v skutočnom živote. (Gareth_Jones)