My Little Pony Film

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA / Kanada, 2017, 99 min

Musím uznat, že je to hodně povedené a samotného mě to překvapilo. V celém filmu jsem se cca 3krát zasmál nicméně se mě hodně líbil příběh. I písně jsou povedené (nejslabší mě příjde ta poslední od Sii) i když žádná nebude jako Let It Go z Frozenu. Jediné mínus vidím v tom co udělaly z Storm Kinga mohl z něj být parádní záporák místo toho se z něj stal magor opojený mocí navíc mohl dostat více prostoru. 80 procent(23.12.2017)

Ano, mám dvě nezletilé dcery věku 4 a 6 let a Ano, byl jsem na těchto Čudlabudlech nebo jak se jmenují v kině. Nakonec jsem dokonalý otec, tak proč ne? S čím mám však větší problém je, že posledních X animáků (bavíme se o těch opravdu pro nejmenší, ne all familly pixarovkách) co jsem měl tu "čest" s holkami zhlédnout pracuje s úplně totožným scénářem. Veselá barevná vesnička (království, městys, s.r.óčko, jak chcete) a je jedno jací mírumilovní tvorové v ní bydlí..........a náhle lup, nejakej bubák škaredej jim chce škodit....pořád ta stejná písnička. Ale nakonec co. Je to hravé. Je to barevné. Je to veselé. Je to poučné. A jelikož nejsem cílovou skupinou této duhové taškařice, tak na můj názor s..e Pinki Pie.(21.11.2017)

• griph

Zpívající poníci? Různě svítící barvičky všude? Síly princezen? Neviděl jsem žádný díl těchto kjůt koníku s načesanými vlásky, trčícím rohem z mozku a ukňouraným hláskem, milovaný malými kidy.. Jak to tak bývá, klasika, dobro proti zlu, dobro vyhrává.. to známe, ale neznáme to ve stylu princezny a piráti za dobro proti bouřlivému zlu. Dospěl jsem konečně k zjištění proč jsou poníci furt šťastní, mají ten roh zarostly v mozku, takže nic neřeší a všemu se smějí, možná to za pár let bude nějaký lék, proti depresi, necháte si zapíchnout třeba okurku do mozku a máte o zábavu postaráno až do důchodu.. avšak nevím, jak to doopravdy je myšleno. Nakonec tady máte junikorna lustr. :)(13.1.2018)

Poslední dobou mám nějak štěstí na filmy - tohle už je snad šestý během tohoto týdne, kterému dávám čtyři hvězdičky. No dobrá, před dvěma lety jsem se ze srandy podíval na My Little Pony (byla to chyba?) a z nějakého důvodu se mi ten seriál prostě zalíbil. Co se dělo pak je příběh na dlouho, takže do současnosti - sehnal jsem film, titulky k tomu (ten kdo je dělal pro to musí mít velkou vášeň - protože v kolika titulkách vám někdo na začátku filmu popřeje hezkou podívanou?) a teď se na to konečně podíval. No a historie se opakuje - ten film se mi líbil. Příběh je zajímavě vedený, sice se dá odhadnout od začátku, co se stane, ale je mi to jedno, u dětských filmů jsem neodhadnutelný děj skoro nikdy nezažil. Postavy stejné, stále sympatické, stále fajn. Humor tu taky docela funguje, párkrát jsem se pobavil, třikrát snad i zasmál nahlas, což je pořád víc, než u dnešních komedií, kde i tři pousmání jsou celkem úspěch. Co se týče písniček, viděl jsem originál, takže se to dalo a jedna je tam naprosto skvělá (Open up your eyes). Konečně jsem se i dočkal 2D animace v mainstream animácích po několika letech! Dokonce za těch 100 minut jsem ani neměl náladu přetáčet, upoutalo to moji pozornost už ze začátku a drželo mě to až do konce. Vlastně jediné, co mi vadí, jsou díry ve scénáři. Ti na lodi to přežili jak? A co ten poskok té Bouře, co se s ním na konec stalo? Ale jinak jsem teda spokojený. Dokonce to ani není tak pestrobarevné jako seriál (třeba tady to je víc barevnější než tenhle film). Ale jinak jsem teda spokojený a tomuto filmu za sebe uděluji, tento týden snad už pošesté, 4*.(9.6.2018)

Viděno s dabingem, který se podařil (i písničky byly nazpívány dobře), dokonce v jedné části přinesl možná nechtěný vtip (Hippies). Animace, ač odlišná od seriálu, byla velmi pěkná, dalo se na ní rychle zvyknout. Líbilo se mi, jak bylo ukázáno, že svět daleko za hranicemi Equestrie je vlastně docela temné a násilné místo, na které Mane6 nejsou zvyklé. Hlavně je to nejvíce vidět na Twilight Sparkle, která se tomu přizpůsobila a v jedné scéně se zachovala dost nečestně. Padouchové jsou super, mají dobrý desgin a jejich vzducholodě jsou cool. Storm King je dobrý, ale ještě lepší je jeho pravá ruka Tempest Shadow, která byla zahrána skvěle. Čekal jsem však víc humoru a narážek na popkulturu, které jsou na seriálu vždycky to nejlepší. To tu bohužel není. Humor je spíš ohrané klišé. Písničky mě také moc neuchvátily, jen dvě od hostujících autorů byly dobré. V tomhle ohledu mohl film víc přidat a pak by si zasloužil 100 %. Takhle je to 90 %.(15.10.2017)

• - Kapitánka Celaeno dostala jméno po hvězdě v souhvězdí Býka a po jedné z harpyjí, které v řeckých bájích přemohl Aeneas. [Zdroj: Wikipedia.cz] (LindaKola)