My Little Pony Film

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA / Kanada, 2017, 99 min

Viděno s dabingem, který se podařil (i písničky byly nazpívány dobře), dokonce v jedné části přinesl možná nechtěný vtip (Hippies). Animace, ač odlišná od seriálu, byla velmi pěkná, dalo se na ní rychle zvyknout. Líbilo se mi, jak bylo ukázáno, že svět daleko za hranicemi Equestrie je vlastně docela temné a násilné místo, na které Mane6 nejsou zvyklé. Hlavně je to nejvíce vidět na Twilight Sparkle, která se tomu přizpůsobila a v jedné scéně se zachovala dost nečestně. Padouchové jsou super, mají dobrý desgin a jejich vzducholodě jsou cool. Storm King je dobrý, ale ještě lepší je jeho pravá ruka Tempest Shadow, která byla zahrána skvěle. Čekal jsem však víc humoru a narážek na popkulturu, které jsou na seriálu vždycky to nejlepší. To tu bohužel není. Humor je spíš ohrané klišé. Písničky mě také moc neuchvátily, jen dvě od hostujících autorů byly dobré. V tomhle ohledu mohl film víc přidat a pak by si zasloužil 100 %. Takhle je to 90 %.(15.10.2017)

Je to již 6 let co sleduji seriál MLP a i přes sem tam slabší chvilky mě seriál pořád baví. Po dokoukání filmu jsem plný emocí. Letos jsem nečekal že překoná něco To od Kinga ale MLP Film je jeden z nejlepších filmů za posledních pár let. Navíc tvůrci dost riskovaly jedná se o první 2D film v kinech který se vysílá celosvětově po 6 letech. Dnes je všechno jen 3D ale tvůrci si vyhráli a i když tady je pár 3D záběrů tak jsou skvěle vloženy do 2D animace. A 2D animace samotná(vypadá jinak než seriál) je nádherná a několikrát připomene Disneyho. Humor je tu solidní a párkrát se člověk zasměje. Docela mě překvapilo jak takový barevný poníci dokážou jít docela do násilí. Herci(teda spíše voice herci) byly dokonalý nebyly otravní a Emily Blunt v roli Tempest Shadow byla naprosto senzační. Navíc zloduši nebyly jednotvární a Storm King je fakt hajzl(i když se objeví téměř na konci). Co mě trošku zklamalo bylo to že se ve filmu neobjevilo plno postav ze seriálu, Shining armor tu vůbec není(ani když Cadence byla proměněna v kámen, kde se sakra flákal?), CMC tu nebylo ani sekundu a Starlight a Trixie tu byly tak možná na 3 sekundy, není to sice zas takový problém, přeci jenom se tvůrci museli vejít do určitého času, jinak by film trval asi moc dlouho. Hudba je dokonalá, první popík mě sice moc nechytl ale třeba taková "Time to be awesome" a HLAVNĚ "Open up your eyes" jsou scény které strčí do kapsy jakkýkoliv muzikál. A posledních 10 minut se skladbou od Sia, byl naprosto nádherně zanimovanej a epičtější než jakkýkoliv akční film. Film je parádní a neviděl jsem v něm moc věcí co by mi vadily. Nebo spíše žádné.(7.10.2017)

Nemyslím si, že fanoušci seriálu budou jakkoli zklamaní. Má to vše, co mám rád na seriálu a zároveň i potřebné filmové kvality. Jistě, dalo by se vytknout, že celá zápletka je tak trošku "klasická", ale komu by to vadilo, když zde dostanu svou dávku dobrodružství a všeho, co od titulu MLP já očekávám. Navíc některé momenty působí velmi kouzelně, atmosféra funguje, stejně jako i emoce - většinou (za mě až na jednu scénu skoro na konci, kdy přesně víte co se stane a tak se ve správný moment vlastně ani trochu nebojíte). Hudba je impozantní, písně jsou chytlavé a vůbec celý soundtrack skvěle funguje a rozhodně bych si dovedl představit, že bych si ho pustil i prostě jen tak pro zlepšení nálady. Vtípky baví, některé víc, jiné méně, ale že by tam byl některý, který by byl vysloveně hloupý, to jsem nezaregistroval. Animace je barevná a krásná, sice mi chvíli trvalo zvyknout si na tu kombinaci 2D a 3D, ale kouká se na to opravdu velmi dobře. Nové postavy jsou zajímavé a fungují přesně tak, jak by měly, některé jsou cool, jiné jsou vtipné, další zajímavé. Stormking je jako záporák také dobře vyvážený, je děsivý, takže budí určitý respekt a zároveň i docela vtipný, což zaručí, že se ho děti nebudou jen zběsile bát. A samozřejmě, co by to bylo za MLP, kdybychom se opět nepoučili něco o přátelství... Ve výsledku je vidět, že s filmem si dali autoři záležet a vše je skoro tak skvělé, jak jsem to já očekával, takže převažuje silné nadšení a tomu odpovídající hodnocení. 9,3/10(6.10.2017)

MLP film mám konečne za sebou a jedným slovom -EPIC. Aj keď priznávam, už niekoľko mesiacov dopredu som mala skoro celý film vyspojlerovaný, obzvlášť čo sa týka príbehu Tempest Shadow (keďže mám knihu o celom jej backstory) a vedela som z väčšiny, o čo tam pôjde, takže hlavný príbeh ma ničím neprekvapil, tak trochu mi je ľúto, že sa rozhodli pre klišé, no našťastie ide o nadpriemerne spracované klišé. Niektoré scény ma rozhodne nechali v šoku a slzách. Zvraty boli fakt silné a tým si ma film najviac získal. O humor tiež nieje núdza, hoci komédiou by som osobne film nenazvala. Na pomery MLP to bolo dosť akčné a miestami aj temné (v dobrom zmysle). Od druhej polovice (podľa mňa) to už naberá dobré tempo. Jediné, čo mi tak trochu chýbalo bol Storm King. Dúfala som, že sa objaví častejšie na to, že je hlavný záporák. Ale keďže som bola najviac zameraná na Tempest, ako svoju obľúbenkyňu, film rozhodne nesklamal. Aj koniec bol pre mňa viac-menej nečakaný. Animácia a hudba sú už prvky sami o sebe, inak ako nádherou sa popísať nedajú, vizuály sú parádne prepracované. A najlepšia pieseň je rozhodne "Open up your eyes", len pieseň samotná navodí zimomriavky a scéna počas nej je rovnako dychberúca, skutočný zážitok... Odporúčam vidieť. Moje celkové hodnotenie (zhliadnuté po 3. krát): 8,5/10(8.10.2017)

• tlesk

Větším letošním kvalitativním propadákem byl snad jen snímek Emoji ve filmu… Samozřejmě jsem si velmi dobře vědom toho, že nejsem cílovou skupinou tohoto počinu. Nutno však podotknouti, že v sále se krom mne nacházela spolu s rodiči řada dětských diváků (respektive divaček), a ani ti se filmem zrovna dvakrát nebavili. Ani jednou jsem neslyšel kohokoli zasmát se vyčpělým, stupidním vtípkům, či jakékoli humorné scéně založené na tajtrlíkování pestrobarevných charakterů (i ta Pinky Pie, která platí za jakousi stálou humornou vložku, tu působí celkem rozpačitě). Pochvalu si vedle nijakého českého dabingu, který mi připadal zoufale neprocítěný (což je vzhledem k jinak velmi vysoké laťce české lokalizace u jiných animáků průšvih), nezaslouží ani písně, jež byly spíše otravné, rozmělňovaly děj a neměly žádný výraznější motiv, který by utkvěl v paměti. Člověk si musí smutně povzdechnout hlavně při pomyšlení na písničky u Disneyovek, které nejdou z hlavy klidně i několik let (ano, narážím na Let it Go z Ledového království). A že srovnávám nesrovnatelné? Ano, možná. Ale stejně jako u čehokoli jiného vynikne to špatné nejvíce při srovnání s dobrým. A ohánět se mantrou, že je to přece film pro děti nic neomlouvá. Právě naopak. Předpoklad že děti neocení kvalitně natočený film, je úplně mimo. Více zde: http://nafilmu.cz/2017/10/recenze-my-little-pony-film-2017/(18.10.2017)