My Little Pony Film

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA / Kanada, 2017, 99 min

Ako človek, ktorý do tohto projektu vstupoval bez toho, aby vedel čokoľvek o seriáli alebo vôbec o značke. A musím povedať, že My Little Pony: The Movie" vôbec nakoniec nie je najhorším filmom. Má to pár dobrých zvratov a vie príbeh dobre otáčať a neustále prinášať nové prekvapenia a postavy sú celkom okey. Možno by bolo super, keby som ich mohol viac spoznať, ale myslím si, že to zvládli celkom obstojne. Aspoň som sa o nich čo to dozvedel a videl ich schopnosti. Takže to vnímam ako okey. Animácie sú dobré a dávajú filmu pocit, že sa pozeráme na niečo pekne farebné a jasné a vyzerá to dobre. Ku koncu dospejeme k nejakým tým klišé, ale aspoň mám pocit, že všetky postavy sa niečo o sebe dozvedia a niečo pochopia a dáva to nejakú peknú lekciu. Ako nefanúšik "My Little Pony" poviem, že film je dobrý. Fanúšikovia ho budú milovať, hejteri hejtovať, a ja sa posadím niekam do stredu. Som rád, že som to videl, nepozrel by som si to znovu, ale ako chvíľková oddychová záležitosť to patrí medzi lepšie animáky z tohto roku. Hodnotenie: B(7.10.2017)

Jako fanoušek My Little Pony jsem se na film dlouho těšil. My Little Pony: The Movie jsem navzdory svému prvotnímu úmyslu zajít si nejprve na český dabing do kina viděl v originálním anglickém dabingu pár dní před premiérou. Jakýsi promítač v Německu film totiž zveřejnil na internetu a já neodolal se podívat dřív. Příběh je dle očekávání plný klišé, chování a vlastnosti některých postav se příliš podřizují příběhu. Fluttershy je opět brečící ustrašená bytůstka a Spike archeotyp nešiky, ale má ještě vůbec cenu stěžovat si, že je takhle scénáristé napsali? Hlavní záporák Storm King je nezajímavý, škoda. Naštěstí to zachraňuje jeho služebnice Tempest Shadow, která je mi velice sympatická. Tvůrci ji obdařili zajímavým osudem a prostými, smysl dávajícími, pohnutkami. Na rozdíl on Storm Kinga má charakter Tempest hloubku a není černobílý, svým vzhledem jako by se vzala z fanouškovského projektu Midnight Mares. Osamělá jednorožka s mocnými magickými schopnostmi a zlomeným rohem je romantickým typem hrdinky, což krásně kontrastuje s přátelstvím Twilight a jejích přítelkyň. Další nové postavy nejsou špatné, jejich potenciál se projevuje zejména při zpívání - ostatně soundtrack je jedním z hlavních taháků filmu. Všechny písničky zní dobře, zapamatovatelné a vyčnívající jsou pak "Off To See The World" od Lukase Grahama a "Rainbow" od Sii. Na nový vizuál se dobře kouká a ačkoliv bych našel pár drobných chybiček, je animace určitě jedním z taháků My Little Pony: The Movie. Jako fanouškovi poníků by se mi film pravděpodobně líbil, i kdyby byl o trochu horší - i proto jdu na český dabing do kina. Kvalita českého dabingu originálu bohužel zdaleka nedosahuje a film tak v našem jazyce ztrácí jeden z hlavních nosných pilířů - dobrý soundtrack. Pokud nejste malé dítě a chcete filmu dát šanci, berte českou verzi s rezervou. EDIT: Česká verze je navzdory mému očekávání snesitelná. Třeba písnička "buď boží" zní poměrně dobře. Překladatelé se navíc rozhodli nechat sklatby od Sii v originále, což je chvályhodné.(13.10.2017)

Kdejaká zrůdnost se už dnes může dočkat celovečerní verze. A nyní došlo i na My Little Pony jejíž pět dílů jsem kdysi nějakých 10 let nazpátek ve škole prospal a vůbec si z nich nic nevybavuji. Byl jsem si jistý, že film určitě neuvidím v kině a možná vůbec celkově. Nepřízeň osudu ovšem rozhodla, že ten film v kině prostě uvidím a.... překvapivě to bylo fajn. Pořád si nemyslím, že by to bylo nadčasové dílo ale.... překvapivě slušný průměr. Ono co se postav to není moc slavné (Pinky Pie je opravdu otravná .... a nejlepší postavy jsou ty co vznikli přímo pro film především dost cool generálka Bouře. Ono to trvá 99 minut a naštěstí to rychle uteče. Pořád se tam něco děje, když se zpívá je to celkově chytlavé, dabingové obsazení nenutí k řezání krků......... Když na to půjdete s malými dětmi (Jako já) můžete si to v klidu přežít. Jinak jsem si samosebou dělal poznámky, takže si to všechno rozebereme: a) Všichni poníci jsou nahatí kromě dvou bodyguardů kteří chrání Siu tedy pardon Serenadu b) Jak se ty poníci sakra množí, když je to poměr 500 žen ku 5 mužům? c) Proč měl ten cool kocour tak málo prostoru? d) Začnu kvůli tomuhle filmu sledovat seriál? (Jasná odpověd je, že ne!)(21.10.2017)

Nemyslím si, že fanoušci seriálu budou jakkoli zklamaní. Má to vše, co mám rád na seriálu a zároveň i potřebné filmové kvality. Jistě, dalo by se vytknout, že celá zápletka je tak trošku "klasická", ale komu by to vadilo, když zde dostanu svou dávku dobrodružství a všeho, co od titulu MLP já očekávám. Navíc některé momenty působí velmi kouzelně, atmosféra funguje, stejně jako i emoce - většinou (za mě až na jednu scénu skoro na konci, kdy přesně víte co se stane a tak se ve správný moment vlastně ani trochu nebojíte). Hudba je impozantní, písně jsou chytlavé a vůbec celý soundtrack skvěle funguje a rozhodně bych si dovedl představit, že bych si ho pustil i prostě jen tak pro zlepšení nálady. Vtípky baví, některé víc, jiné méně, ale že by tam byl některý, který by byl vysloveně hloupý, to jsem nezaregistroval. Animace je barevná a krásná, sice mi chvíli trvalo zvyknout si na tu kombinaci 2D a 3D, ale kouká se na to opravdu velmi dobře. Nové postavy jsou zajímavé a fungují přesně tak, jak by měly, některé jsou cool, jiné jsou vtipné, další zajímavé. Stormking je jako záporák také dobře vyvážený, je děsivý, takže budí určitý respekt a zároveň i docela vtipný, což zaručí, že se ho děti nebudou jen zběsile bát. A samozřejmě, co by to bylo za MLP, kdybychom se opět nepoučili něco o přátelství... Ve výsledku je vidět, že s filmem si dali autoři záležet a vše je skoro tak skvělé, jak jsem to já očekával, takže převažuje silné nadšení a tomu odpovídající hodnocení. 9,3/10(6.10.2017)

Viděno s dabingem, který se podařil (i písničky byly nazpívány dobře), dokonce v jedné části přinesl možná nechtěný vtip (Hippies). Animace, ač odlišná od seriálu, byla velmi pěkná, dalo se na ní rychle zvyknout. Líbilo se mi, jak bylo ukázáno, že svět daleko za hranicemi Equestrie je vlastně docela temné a násilné místo, na které Mane6 nejsou zvyklé. Hlavně je to nejvíce vidět na Twilight Sparkle, která se tomu přizpůsobila a v jedné scéně se zachovala dost nečestně. Padouchové jsou super, mají dobrý desgin a jejich vzducholodě jsou cool. Storm King je dobrý, ale ještě lepší je jeho pravá ruka Tempest Shadow, která byla zahrána skvěle. Čekal jsem však víc humoru a narážek na popkulturu, které jsou na seriálu vždycky to nejlepší. To tu bohužel není. Humor je spíš ohrané klišé. Písničky mě také moc neuchvátily, jen dvě od hostujících autorů byly dobré. V tomhle ohledu mohl film víc přidat a pak by si zasloužil 100 %. Takhle je to 90 %.(15.10.2017)