Relativně dobře udělaný povídkový film o partě zejména vysloužilců 1. svět. války vyprávějících si v hospodě. Příběh Václava Lohninského mě úplně dostal, ten je jasně za 5. Bohužel ostatní povídky buď nemají sílu, nebo jsou strašně utahané a plné přehrávání. Povídka s Kemrem má naopak trošku milého vtipu, takže si oddechnete od vzpomínek na válku. V porovnání s tím hovnem co se dneska vydává za povídkové filmy je to neskutečně dobré, v porovnáním s tím co se udělalo v 60.tých letech(Spalovač...) je to průměr.(20.5.2010)

• sator

Nevím jestli je slabá předloha nebo to zavinil Balík ale povídkový film je pro mne nepřesvědčivý zdlouhavý a neuvěřitelně nudný.Když si k tomu přidáte disharmonickou hudbu a domršený zvuk,kdy buď neslyšíte co postavy říkají, nebo se sháníte po ovladači, abyste film ztlumili, tak nezbývá než dát 40 %.(7.3.2009)

Tak trochu neprávem zapomenutý film natáčený průběžně i v Karlových Varech na který si už dnes asi málokdo vzpomene..? Hosté z jedné zapadlé hospůdky v čele s panem Poďobaným dobrý (R. Hrušinský) se svěřují se svými traumatizujicími zážitky z první světové války. Film byl natočen podle známé povídky ze sbírky Josefa Kopty "Pět hříšníků U velryby", měl dobré herecké obsazení, kvalitní literární předlohu, ale to vše nepříliš dobře zpracováno. Hodnotím tedy jen průměrně 2,5/*.(26.7.2006)

Dobrý nástup-honička v opuštěných předměstských ulicích, pak lidová hospoda na rohu se sešlostí životem semletých štamgastů. Skvělá první povídka, působivě výtvarně podaná, rozbité městečko, kterým prošla fronta (snad nějaké likvidované městečko někde v pohraničním pásmu?), rozestavování židlí pro soud ve vymláceném kostele, pohledy mezi souzeným a písařem Lohniským. Tato povídka je za 5*. Pak film bohužel ztrácí na tempu i působivosti. Už druhá povídka, s triem skvělých herců a zajímavým námětem, je více než rozpačitá. Občas to zajiskří (úřednický ruch v několikapatrové budově), ale přes průměr se to již jako celek nedostane. Škoda.(12.12.2010)

Zpověď 5ti lidí, kteří odhalují nejhorší okamžiky ve svých životech, kde jinde, než v hospodě. Já myslím, že si stačí přečíst jména herců a musí ti být jasný, že to bude skvělá podívaná. Veškeré příběhy se odehrávají za války. To, který zážitek je nejhorší musí posoudit divák sám, každopádně pro vyprávějícího, je volba jasná.(2.12.2011)

• - Filmování probíhalo v dnes již zaniklém městě Doupov/Duppau ve vojenském újezdu Hradiště. (Frontie)