John Stratton: V první linii

Stratton

Akční / Thriller

Velká Británie, 2017, 94 min

• verbal

Filmy o honění mohou být někdy vcelku snesitelné. Jako příklad bych uvedl třeba Cougar MILF perfect handjob, v němž kozatá barakunda zručně honí nějakého pokerovaného gumového chcípáka. Frajer se po dvou minutách vycáká a divák se nestihne ani moc otravovat. A pak jsou tu ty méně záživné jako tuhle Stretn, v němž vypleštěný Prýčr honí zcela bez invence jakéhosi ruského tenoristu, který je sice tvrdý dost, nicméně vyvrcholí až po téměř neúnosných 95 minutách. A to je o tenisový loket, protože po chvíli toho furtdokolového ubíjejícího stereotypního honění nevíte, co by nudou, a tak si u televize začnete leštit stříbrné příbory po babičce, hustit cyklistickou ruční pumpou pneumatiku od traktoru, čistit drátěným kartáčem dvoumetrovou, notně zkorodovanou železnou traverzu od rzi či vykonávat jiné typické domácí práce, enormně zatěžující dominantní ruku. Je to prostě učebnicový příklad zesatandarma prohoněného potenciálu. Evidentně měli prachy, měli herce, měli i slušného režiséra, avšak nebylo to nic platné, když scénář spatlal nějaký nenápaditý infekční narkoleptik a sériový uspávač hadů.(13.6.2017)

• Wacoslav1

West narazil na dno a Kretschmann si nevybírá dobrý projekty už delší čas. Naprostá žánrová žumpa ever.0%(28.8.2017)

• sochoking

Ja ked' vidím vo filme hi tech laptopy, ktoré majú otvorené ešte okrem hlavného sedem menších okien, v ktorých je točiaca sa zemegula a podobne, mám neblahé tušenie, že to bude chujovina.(8.5.2017)

• Jenda

Největší pozitivum by mohlo být obsazení. Ale tenhle film má otřesný a hloupý scénář, zejména co se týče dialogů.(14.5.2017)

• Lacike

Supernudny akcny thriller o honeni nejakeho ruskeho teroristu. Zapletka je ale strasne nezazivna. Akcia sterilna a blbo nasnimana. Youtube videofilmy vyzeraju profesionalnejsie. Aj napriek kratkej stopazi sa film neskutocne vliekol. Pritom film nevyzera uplne lacno, takze za mizerny vysledok môze bud nulova snaha alebo talent vsetkych zucastnenych. Simon West pre mna nikdy nebol velky talent, ale takuto sracku este nenatocil, takze to bude asi tou nulovou snahou. 1/10.(27.8.2017)

• Marze

Hloupý akční thriller. Násilí , velkohubý jazyk a nepůsobivé akční scény. Všechny ty přestřelky, honičky a výbuchy jsou pěkná klišé.(2.2.2019)

• kaylin

Nijak zásadně zajímavý akční film, který má v hlavní roli Dominica Coopera, jemuž toho akčního hrdinu moc nevěřím. Ale celkově nemá snímek scény, pro které by stálo za to se na něj dívat natož pak lapat po dechu, když dojde na nějakou akci. Film je lehce bourneovský, ale takových kvalit rozhodně nedosahuje.(26.8.2017)

Dôvod, prečo som pozerala film sa objavil v prvých piatich minútach, takže to bolo celkom sklamanie. Inak to nie je zlý film.Dobrá akcia, aj postavy sú celkom sympatické, aj napätie vybudovali slušne. Taká sympatická jednohubka.(23.4.2017)

West má několik slušnejch zářezů,ale v poslední době už to jaksi není ono.Začíná se trochu blížit režisérskejm hvězdičkám minulýho(zlatýho)století,ve kterym tyhle direktoři točili jednu pecku za druhou,ale v současnu začinaj skomírat.Dnes tvůrci bojujou s Netfilckem,s přiblblou,a předlouhou seriálovou tvorbou,a hlavně jdou všechny prašule do komiksový(povětšinou tragický)tvorby,kterou si samosebou žádaj diváci,a na podobný kousky už prachy nejsou.Proto ani tohle nevypadá nijak velkolepě,béčko na jedno kousnutí.Sice jsem se nenudil,ale nadšení tady nečekejte.50%.(3.2.2019)

• Johnny.ARN

Príjemný, na nič sa nehrajúci akčňák s hi-tech hračkami a reálnou hrozbou. Ploché postavy, tuctový dej, jednotky na hlavu. Slabší scenár drží nad vodou len rutinérska Westova réžia v akčných scénach. 2 z 5(21.4.2019)

• JohnSmith

Říkal jsem si, že dvojka Postradatelných znovu nakopne Westovu kariéru, ale evidentně se nezadařilo. Stratton je podprůměrné béčko, strašně pomalé, průhledné a nijak zvlášť zajímavé. Akce byla spíš průměrná, ale hlavně jí chyběl šmrnc.(11.2.2019)

• iXtr3m3

Sterilné, snažiace sa, ale predsa len nezábavné, nestrhujúce, málo akčné. Pritom rozpočet nebol najmenší, takže na technickom spracovaní chyby nevidím. Len ten scenár bol jednoducho z prsta vycucaný. Škoda pár známejších mien.(8.2.2019)

• BOURQUE

Mal by to byť minimálne „lepší“ akčný film, aj vďaka známejším hercom. Výsledok? Nie je to tak. Takmer všetko B-ový: scenár, akčné scény, réžia a aj herecké výkony. Spackané príležitosti. Osobné hodnotenie: 65% (**) (15.6.2018)

• Solverino

Hodně blízko odpadu... děsivá laciná bejkárna s otřesným dabingem a šíleným nazvučením. Skoro se to nedalo vydržet. Zprasený jako prase!(8.2.2019)

• jokino

Film sa snaží hrať na niečo, na čo absolútne nemá. Navyše absolútna ne-logickosť a totálna ne-profesionalita tzv.agentov MI6, hovorí samo za seba, čo sa týka aj samotnej "kvality" filmu. A pritom to vyzerá, že do filmu nebolo vložených zrovna málo financií.. Scénár, dialógy, obsadenie, akčné scény, nevyzerajú zrovna lacno, ale žiaľ, sú nudné, nezáživné, bez akejkoľvek gradácie deja, proste film bez "života". Škoda času..(9.2.2019)

• brasek

Do filmu som sa zahľadel, pretože som si pomýlil Strattona so Stathamom! Keby som čakal až sa objaví na plátne, tak by som sa ho nikdy nedočkal a bol by som otrávený na plnej čiare, takto som otrávený iba trocha. Príbeh je veľmi nezáživný, nudný a od začiatku z neho sršala lacná akcia typu béčko - akčného filmu.(27.2.2019)

• notozjano

Tohle bylo slaboučké. Příběhově absolutně nevýrazné a tak jsem očekával aspoň nějaké dějové zvraty, kterých tam nakonec pár je, ale jinak lehký podprůměr, kterému od totálního průseru hodně pomáhá záporák a šikovný nápad.(15.2.2019)

Nebylo to vůbec špatný! Poctivé 3 1/2*** Ano, je to na jedno shlédnutí, ale nenudil jsem se.(12.8.2017)

Ja som sa k tomuto filmu dostal skrz nejaký článok kde ho hodnotili ako film ktorý kritici strhali. No a vcelku oprávnene. Film má super obsadenie ale je dosť pomalý, akcia je priemerná, tá na lodi na ktorú som veľmo tešil je rýchlo odbitá a s debilným strihom. Záporák v podaní Kretschmana nevýrazný, Cooper celkom ušiel, zvyšný herci nezaujali. za slabšie 3*.(19.5.2019)