Honorární konzul

• Velká Británie The Honorary Consul (více)

Doktor Eduardo Plarr, hlavní postava dobrodružného anglického filmu, se vydává po stopách uneseného otce. Seznamuje se s britským konzulem Charleyem Fortnumem a prostitutkou Klárou, jejíž krása si ho podmaní. V dramatické zápletce dojde k záměně osob a Fortnum je unesen místo amerického velvyslance. Prostředí Argentiny a zfanatizovaní revolucionáři dodávají příběhu zcela nečekané rozuzlení. (Cinema)

Pohrobek

Při zjištění toho, kdo tu má hrát onoho typického greenovského hrdinu, jsem se dost polekal. Ale jde to. I přes moje antipatie ke Gerovi se více jedná o greenovku než gereovku. ()

majo25

Nejapná dráma z argentínskeho prostredia, kde sa viac rieši milostný trojuholník než teroristické sprisahanie, ktorého chtiac-nechtiac sa stáva súčasťou aj hlavná postava. Gere i Caine sú v netypických roliach, hlavne Caine čoby notorický pijan-diplomat a ešte aj veľká naivka, je niečo, pri čom neviete, či sa máte usmievať alebo diviť. Záver je síce nečakané drsný - mám na mysli nulové vyjednávanie s teroristam a rukojemníkmi - ale ani ten nedokáže vytrhnúť film z príbehovej nudy a akéhosi slabšieho zápletkového rozuzlenia. ()

Mates Hradecky

Viděl jsem coby 17-cti letý student v kině v Lipsku v tehdejším NDR krátíce si tak čekání na přistavení lehátkového vagonu ČSD. Na tehdejší dobu odvážná erotická scéna způsobila, že tu noc jsem probděl ležíce na čemsi velmi tvrdém. ()