Reklama

Reklama

Sandman

(seriál)
  • USA The Sandman
Trailer 2
Drama / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, 2022, 8 h 4 min (Minutáž: 38–54 min)

Předloha:

Neil Gaiman (komiks)

Hudba:

David Buckley

Hrají:

Tom Sturridge, Gwendoline Christie, Charles Dance, Boyd Holbrook, Jenna Coleman, Vivienne Acheampong, Sanjeev Bhaskar, Asim Chaudhry, (více)
(další profese)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Existuje svět, kam se dostaneme, jenom když zavřeme oči a usneme – říká se mu Snění. A Pán snů Sandman (Tom Sturridge) tam umí zhmotnit naše nejhorší noční můry a představy. Když Sen nečekaně padne do zajetí, ve kterém stráví sto let, vyvolá jeho nepřítomnost dlouhou řadu událostí, které navždy promění svět spících i bdících. Sen se proto vydává na putování mezi světy i v čase a napravuje chyby, které udělal za dobu svojí dlouhé existence, musí znovu prozkoumat, kdo je přítel, a kdo nepřítel, a poznává taky nové bytosti – ať už kosmické nebo ze světa lidí. (Netflix)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (83)

Kothy 

všechny recenze uživatele

Nejdražší komix konečně spatřil světlo světa. První díl nám zatím toho moc neřekl. Sledujeme Sandmana, který je 100 let zavřený ve skleněném vezení v nějakém britském panství. Jeho nepřítomnost zanechala velké škody, a to jak ve světě snů, tak tom bdělém. Děj se posouvá a Morfeus se musí vypořádat s těmito následky. Postupně se tu odhalují další postavy, jak z Věčných, smrtelníci nebo sny. Chvíli trvá, než vlastně pochopíme, co čem to je a kdo je proti komu. Některé díly působí dost epizodně a jakoby moc nezapadají do celkového děje. Nečekejte nic epického, ale rozhodně jde o zajímavou a originální podívanou. Snad bude další série. Končí to trochu otevřeně. "Dej mi nesmrtelnost!" ()

AppleCore 

všechny recenze uživatele

Pokud se čecháček přenese přes fakt, že je celá série přehnaně homosexuální a rádoby inkluzivní, že z původně mužských komiksových charakterů jsou ženský, z žen muži a z těch zbylých gayové a lesbičky, dostane perfektní show se skvělou atmosférou, výborným soundtrackem, silným příběhem - s nečekaně širokým emocionálním rozsahem a bohatou tématikou. Některý epizody jsou vyloženě mistrovsky napsaný a zrežírovaný (Nonstop, The Sound of Her Wings!). Pokud vlastním homofobiím a rasismům dovolíte převzít kontrolu nad názorem, je to především váš problém, nikoliv seriálu (ač je fakt, že tý LGBT tématiky mohlo bejt míň). ()

Reklama

liskam 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Uff... Tak jsem to zmáknul. Ale bylo to o chlup. Nextduhoflux zřejmě úplně zapomněl na to, že na naší planetě žije (zcela určitě) 95% obyčejných heterosexuálů (kteří zrovna nedrží ve sklepě děti jen pro prachy)!! Ale kteří si vysnili krásný rodinný život s dostatkem peněz a chytrými a zdravými dětmi. Asi si jejich scénáristé myslí, že většina rodil jsou tmavý lesbičky, gayové, nevyhrazení/nerozhodnutí a nebo bezpohlavní a že heterosexuálové jsou menšina na kterou se může srát, chcát a blejt a házet všechen bordel světa. Začíná mi to připadat jak diskriminace a hon na "normálnost"....:-D  Dvě hvězdy dávám za Korinťana, sestru Smrt a pár dalších drobností které se během těch 10 dílů povedli. Zbytek je sračka! 38% a 2*. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mé původní obavy, jak si filmová políčka poradí s Gaimanovým comicsem, se poměrně brzy rozplynuly, a tak mi nezbývá, než seriál pochválit. Vskutku snový vizuál, zajímavé postavy, mnozí herci mne fakt potěšili. Nejlepší bylo Peklo, které jako by vypadlo z obrazů Hieronyma Bosche. Jasně, mohlo to být krvavější, i když na krev došlo, mohlo to být odvážnější, mohlo, mohlo....ale jako celek mne to nakonec více než uspokojilo. Snad jen v roli Lucifera bych raději viděl Tildu Swintonovou, avšak Gwebdoline Christieová je více než důstojnou herečkou pro tuhle roli - takže dobré. Zavřete oči, sny právě přicházejí... ()

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

Tolik duhové a gay propagandy tam nacpali (inu, Netflix) a ani tím se jim nepodařilo původní poetiku Sandmana úplně zničit. První díl, Souboj v pekle a Zvuk jejích křídel (z druhé poloviny na motivy mého vůbec nejoblíbenějšího sandmanovského příběhu) jsou pro mě tři nej epizody. Nebýt té naprosto zbytečné duhové křeče (měnění ras a pohlaví oproti předloze plus přílišné tlačení na pilu ohledně gay vyznění), bylo by to možná i na poctivé čtyři hvězdičky. Škoda. Pokud nechcete ztrácet čas s celým seriálem, podívejte se na díly č. 1, 4 a 6. Chcete-li to nejlepší z comicsu, přečtěte si Domeček pro panenky (v seriálu paradoxně jeden z nejslabších dílů). ()

Galerie (47)

Související novinky

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Měli jste pocit, že letošní léto bylo, alespoň co se nabídky v kinech a na streamovacích službách týče, doposud poněkud chudé? Pak vás nejspíš potěší zpráva, že srpen v tomhle směru ledacos napraví.…

Netflix chystá Sandmana

Netflix chystá Sandmana

01.07.2019

Kultovní komiks The Sandman se v Hollywoodu pekl už pěknou řadu let. Oceňované dílo spisovatele Neila Gaimana zkoušela studia přivést na plátna kin už někdy od počátku devadesátých let minulého…

Reklama

Reklama