Ghost House

Scénografie:

Thongchai Sittirat

Kostýmy:

Kim H. Ngo

Jim a Julie prichádzajú do Thajska kvôli relaxu, ktorý im v New Yorku popri každodenných pracovných povinnostiach nie je nijak dopriaty. Ihneď po prílete do krajiny, spoznávajú veselého, veľmi ochotného taxikára Goga, ktorý im je s čímkoľvek ochotný výjsť v ústrety. Keď Julie prijme Jimovu žiadosť o ruku, všetko nasvedčuje tomu, že ich čakajú krásne chvíle plné lásky v krajine, ktorá je na takéto okamihy akoby predurčená. Lenže Thajsko, je taktiež kultúrou plnou mystiky a záhad, ktorej tradície treba rešpektovať viac, ako kdekoľvek inde na svete. A to obzvlášť, keď sa vďaka "náhodnej" známosti s dvomi neznámymi mužmi, chtiac nechtiac, zapletú s krutým duchom, zvaným "Watabe" ... Vôbec nie najhoršie ducharina. Kvalitu prevedenia na slušnej úrovni obohacuje pár solídnych, atmosferických pasáží. Čo sa týka vzbudenia laku ako takého, nie všetko na mňa zabralo, ale zas na druhú stranu, snaha sa tvorcom rozhodne uprieť nedá. Neviem či sa to bude pozdávať ostatným, no vďaka solídnemu tempu, kedy sa najmä v druhej polovici takmer neustále niečo deje, to na to priemerné hodnotenie zrejme bude.(25.8.2017)

Poněkud podhodnocené, solidní hororové béčko. Mám tyhle direct to DVD horory kde se tvůrci opravdu snaží budovat atmosféru a daří se jim to, mají slušný příběh i povedenýho bubáka v hlavní roli, mnohem radši než ty naprosto odfláknuté kino sračky, jako byl nový Poltergeist, Les sebevrahů nebo teď naprosto nudný a neskutečně zbytečný Amityville: The Awakening. Ghost House je sice neskutečná rutina, ale zábavná a zručně natočená. Kdo má rád horory a jsou pro něj nejdůležitějším žánrem jako pro mě, tak ten film ocení a na propršenou noční neděli odvede kus práce a to já umim ocenit. Zdejší hororový Guru by se měly naučit ohodnotit práci filmařů, kteří nemají velké prostředky a přitom dokážou s horšími herci a malým rozpočtem vlastně takové malé zázraky, na rozdíl od výše zmíněných hororů které mají velké herce i režiséry, na horor velký rozpočet a točí bezduché a bídné sračky. Až na neskutečně nesympatického a otravného herce v hlavní roli a lehce odfláknuté finále dobrý horor.55%.(21.10.2017)

Mladý pár z USA prichádza na exotickú dovolenku do Thajska. Zo začiatku funguje všetko perfektne. Vydarené zásnuby, noví priatelia a mnoho kultúrnych pamiatok k preskúmaniu. Z jednej výpravy si však Julie (Scout Taylor-Compton) prinesie so sebou nebezpečného ducha starej ženy, a má len obmedzený čas na to, aby sa ho zbavila. - Ghost House je na mojom radare už dlho, pretože po Zombieho Halloweene som si myslel a stále myslím, že Scout Taylor-Compton je jednou z najtalentovanejších hororových herečiek posledných rokov. Trochu však od svojho najvýraznejšieho úspechu stagnuje a bol som velmi zvedavý, ako sa jej zadarí po nepodarenom lete 7500. Ghost House mierne prekonal moje očakávania a preto dávam aj vyššie hodnotenie. To exotické prostredie, kultúra a zaujímavý pohlad na temné veci ma úplne pohltili a vďaka správnej chémii medzi všetkými postavami sa mi na to pozeralo príjemne. Nemôžem poprieť, že to celé je trochu podobné viacerým hororom z posledných mesiacov, ale tomu sa v tejto dobe už asi nevyhneme a nebudem kritizovať niečo len preto, že to nemá nádych osemdesiatych rokov. Záver trochu šialený a občas aj úsmevný, ale tiež ponúkol niečo neopozerané a mám velmi silný pocit toho, že o pár mesiacov dostanem velkú chuť pozrieť si Ghost House ešte raz. + herečka z Halloween, Halloween II a 7500 + herec z Recovery a Carnage Park + herec z Halloween II(25.8.2017)

Priemerné duchárske béčko, ktoré aspoň ponúklo dobrý námet a solídny dej, ktorý nenudil. Po atmosferickej stránke to však nebolo tak dobré akoby som čakal a to i napriek častým ľakačkám a niekoľkým vydareným záberom s babou Jagou. Záver tiež mohol trochu pritvrdiť, a nie všetko vyriešiť len ufiknutým prstom. Priemer. 60/100(24.9.2017)

Horrory typu: "Američané jednou na dovolenou do exotických zemí... a chovají se tam, jako dobytek...", jsou většinou dobře natočeny. I na tento film se dalo koukat. I tady jsem si neodpustil poznámku: "To máš za to ty krávo!".... Drze všechno fotí, maká na věci, co ji nepatří a ještě ke všemu se motá na samotě, mimo turistickou trasu. Docela mi vadilo, že v Thajsku Američanům radí starý, tlustý, oplzlý běloch, který má prý o duchách nejvíce informací. To opravdu nebylo možné zajistit nějakého Thajce, který by zahrál mnicha?(9.9.2017)