Ghost House

Scénografie:

Thongchai Sittirat

Kostýmy:

Kim H. Ngo

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $561,000▐ Úplne všedný video film, s otravnými hercami a utopený v naivite. Bol som hlavne zvedavý na herečku Katrinu Grey pochádzajúcu zo Slovenska ale tá sa tam sotva mihne. Nie je moc čo hodnotiť. /20%/(17.10.2017)

Aby bolo jasné, hnevám sa. Hnevám sa na režiséra, že v druhej polovičke urobil všetko pre to, aby som nemohol dať 70%, hoci spočiatku som bol presvedčený o tom, že ich dám. Ten začiatok je totiž vskutku vydarený, desivý a zaujímavý. Pripomína (americkú) Nenávisť a Seventh Moon (od Eduarda Sáncheza), kde sa Američania tiež ocitajú v exotickom, pre nich neznámom, poverčivom a mystickom prostredí, ktorému nerozumejú, nikto nerozumie im a nie vlastnou vinou sa zapletú do hrôzostrašných vecí, ktoré ich môžu zničiť. Výprava, atmosféra, strašidelné scény, to všetko Ghos House má a bol som z toho mierne, jemne, opatrne nadšený. No a potom prišla druhá polovica. A netvrdím, že bola mizerná. Nie, to vôbec nie. Ale začala sa strácať sama v sebe, začarovane sa motala v kruhu, príbeh sa stával nezáživným a nudným, dej sa príliš rozdroboval a bol rutinným a stereotypným, prestávalo to dávať zmysel a, nuž, proste ma to prestalo baviť. A koniec bol taký, že aby sme mali koniec a mohli konečne ísť domov. Škoda, ale v istých momentoch nadpriemerný film s pár fakt dosť hnusnými scénami. Lenže tých momentov je strašne málo a prevládajú nad nimi priemerné, až podpriemerné. Plus sa blbo držia palce páriku, ktorý sa strašne dojemne zasnúbi v cudzej krajine, potom týpek pozrie na zadok najbližšej miestnej slečny a tá jeho bosorka, ktorej tak čarovne dával prsteň, odhodí šperk do trávy. No tak ešte dobre, že vás posadli tí duchovia, lebo inak by som vášmu vzťahu fakt veľkú budúcnosť nedával. Blbí Amíci. Ale Mark Boone Junior potešil.(17.9.2017)

• J*A*S*M

Naprosto tuctová duchařina, která se sice odehrává v exotickém a potenciálně zajímavém prostředí, ale ve skutečnosti na ní všechno působí okoukaně a povědomě. Řemeslně sice vysoustružené bez nějakých zásadních problémů, ale strašení na mě vůbec nezabíralo. Hřebíčkem do rakce je hlavní mužská postava, někoho tak nesympatického muselo dát fakt práci najít.(28.8.2017)

Ghost House se v mnoha ohledech inspiroval biblickým příběhem o Adamovi a Evě, který je zde divákovi odvyprávěn v intencích východního esoterismu. Vskutku ambiciozní počin, jehož exekuce se režisér Rich Ragsdale zhostil takřka na výbornou. Ke všeprostupující potěmnělé atmosféře výrazně přispěla i obdivuhodná práce kameramana Pierluigiho Malavasiho, který vytěžil maximum z thajských krajinných specifik. Prostředí zaujme svou rozmanitostí a variuje od mlžných říčních delt až po zapadlé bankogské kluby. Sympatické hlavní postavy však v některých situacích jednají velmi podivně, čehož jsem si jakožto zdejší hororový expert pochopitelně nemohl nepovšimnout. Jejich chování sice vyloženě nepřechází v hloupost, ale ze snímku se přesto stihne vytratit ona hororová ladnost, která by byla zapotřebí na pět hvězd.(28.8.2017)

Solídny duchársky horor, odohrávajúci sa v nádhernom prostredí Thajska, v ktorom našťastie hrajú prím americkí herci (ázijské fejsy sa mi najmä v japonských a kórejských hororoch zvyknú pliesť...). Duchovi, ktorý terorizuje hlavných hrdinov je tu dopriaty dostatok priestoru, jeho maska je zlovestná a v závere dôjde aj na exorcizmus. Jediné, čo ma občas iritovalo, bol priblblý výraz predstaviteľa ústrednej mužskej postavy Jamesa Landry Héberta.(28.8.2017)