Ghost House

Scénografie:

Thongchai Sittirat

Kostýmy:

Kim H. Ngo

Solidně zvládnuté duchařské béčko držící takřka do puntíku žánrových pravidel. Atmosféra většinou slušná, místy výborná, lekačky fungovaly přibližně napůl a strašidlo tvůrci vystřihli na jedničku. Když to tak vezmu kolem a kolem, tak takovéhle klasické potvory už se tolik nevidí. Z herců mi sedla hlavní hrdinka, naopak její mužský protějšek byl na bombu. Nic převratného, ale na dobrou noc je to tak akorát. 60%(10.9.2017)

Aby bolo jasné, hnevám sa. Hnevám sa na režiséra, že v druhej polovičke urobil všetko pre to, aby som nemohol dať 70%, hoci spočiatku som bol presvedčený o tom, že ich dám. Ten začiatok je totiž vskutku vydarený, desivý a zaujímavý. Pripomína (americkú) Nenávisť a Seventh Moon (od Eduarda Sáncheza), kde sa Američania tiež ocitajú v exotickom, pre nich neznámom, poverčivom a mystickom prostredí, ktorému nerozumejú, nikto nerozumie im a nie vlastnou vinou sa zapletú do hrôzostrašných vecí, ktoré ich môžu zničiť. Výprava, atmosféra, strašidelné scény, to všetko Ghos House má a bol som z toho mierne, jemne, opatrne nadšený. No a potom prišla druhá polovica. A netvrdím, že bola mizerná. Nie, to vôbec nie. Ale začala sa strácať sama v sebe, začarovane sa motala v kruhu, príbeh sa stával nezáživným a nudným, dej sa príliš rozdroboval a bol rutinným a stereotypným, prestávalo to dávať zmysel a, nuž, proste ma to prestalo baviť. A koniec bol taký, že aby sme mali koniec a mohli konečne ísť domov. Škoda, ale v istých momentoch nadpriemerný film s pár fakt dosť hnusnými scénami. Lenže tých momentov je strašne málo a prevládajú nad nimi priemerné, až podpriemerné. Plus sa blbo držia palce páriku, ktorý sa strašne dojemne zasnúbi v cudzej krajine, potom týpek pozrie na zadok najbližšej miestnej slečny a tá jeho bosorka, ktorej tak čarovne dával prsteň, odhodí šperk do trávy. No tak ešte dobre, že vás posadli tí duchovia, lebo inak by som vášmu vzťahu fakt veľkú budúcnosť nedával. Blbí Amíci. Ale Mark Boone Junior potešil.(17.9.2017)

Horrory typu: "Američané jednou na dovolenou do exotických zemí... a chovají se tam, jako dobytek...", jsou většinou dobře natočeny. I na tento film se dalo koukat. I tady jsem si neodpustil poznámku: "To máš za to ty krávo!".... Drze všechno fotí, maká na věci, co ji nepatří a ještě ke všemu se motá na samotě, mimo turistickou trasu. Docela mi vadilo, že v Thajsku Američanům radí starý, tlustý, oplzlý běloch, který má prý o duchách nejvíce informací. To opravdu nebylo možné zajistit nějakého Thajce, který by zahrál mnicha?(9.9.2017)

Poněkud podhodnocené, solidní hororové béčko. Mám tyhle direct to DVD horory kde se tvůrci opravdu snaží budovat atmosféru a daří se jim to, mají slušný příběh i povedenýho bubáka v hlavní roli, mnohem radši než ty naprosto odfláknuté kino sračky, jako byl nový Poltergeist, Les sebevrahů nebo teď naprosto nudný a neskutečně zbytečný Amityville: The Awakening. Ghost House je sice neskutečná rutina, ale zábavná a zručně natočená. Kdo má rád horory a jsou pro něj nejdůležitějším žánrem jako pro mě, tak ten film ocení a na propršenou noční neděli odvede kus práce a to já umim ocenit. Zdejší hororový Guru by se měly naučit ohodnotit práci filmařů, kteří nemají velké prostředky a přitom dokážou s horšími herci a malým rozpočtem vlastně takové malé zázraky, na rozdíl od výše zmíněných hororů které mají velké herce i režiséry, na horor velký rozpočet a točí bezduché a bídné sračky. Až na neskutečně nesympatického a otravného herce v hlavní roli a lehce odfláknuté finále dobrý horor.55%.(21.10.2017)

Solídny duchársky horor, odohrávajúci sa v nádhernom prostredí Thajska, v ktorom našťastie hrajú prím americkí herci (ázijské fejsy sa mi najmä v japonských a kórejských hororoch zvyknú pliesť...). Duchovi, ktorý terorizuje hlavných hrdinov je tu dopriaty dostatok priestoru, jeho maska je zlovestná a v závere dôjde aj na exorcizmus. Jediné, čo ma občas iritovalo, bol priblblý výraz predstaviteľa ústrednej mužskej postavy Jamesa Landry Héberta.(28.8.2017)