Ghost House

Scénografie:

Thongchai Sittirat

Kostýmy:

Kim H. Ngo

Mladý pár z USA prichádza na exotickú dovolenku do Thajska. Zo začiatku funguje všetko perfektne. Vydarené zásnuby, noví priatelia a mnoho kultúrnych pamiatok k preskúmaniu. Z jednej výpravy si však Julie (Scout Taylor-Compton) prinesie so sebou nebezpečného ducha starej ženy, a má len obmedzený čas na to, aby sa ho zbavila. - Ghost House je na mojom radare už dlho, pretože po Zombieho Halloweene som si myslel a stále myslím, že Scout Taylor-Compton je jednou z najtalentovanejších hororových herečiek posledných rokov. Trochu však od svojho najvýraznejšieho úspechu stagnuje a bol som velmi zvedavý, ako sa jej zadarí po nepodarenom lete 7500. Ghost House mierne prekonal moje očakávania a preto dávam aj vyššie hodnotenie. To exotické prostredie, kultúra a zaujímavý pohlad na temné veci ma úplne pohltili a vďaka správnej chémii medzi všetkými postavami sa mi na to pozeralo príjemne. Nemôžem poprieť, že to celé je trochu podobné viacerým hororom z posledných mesiacov, ale tomu sa v tejto dobe už asi nevyhneme a nebudem kritizovať niečo len preto, že to nemá nádych osemdesiatych rokov. Záver trochu šialený a občas aj úsmevný, ale tiež ponúkol niečo neopozerané a mám velmi silný pocit toho, že o pár mesiacov dostanem velkú chuť pozrieť si Ghost House ešte raz. + herečka z Halloween, Halloween II a 7500 + herec z Recovery a Carnage Park + herec z Halloween II(25.8.2017)

Priemerné duchárske béčko, ktoré aspoň ponúklo dobrý námet a solídny dej, ktorý nenudil. Po atmosferickej stránke to však nebolo tak dobré akoby som čakal a to i napriek častým ľakačkám a niekoľkým vydareným záberom s babou Jagou. Záver tiež mohol trochu pritvrdiť, a nie všetko vyriešiť len ufiknutým prstom. Priemer. 60/100(24.9.2017)

Poněkud podhodnocené, solidní hororové béčko. Mám tyhle direct to DVD horory kde se tvůrci opravdu snaží budovat atmosféru a daří se jim to, mají slušný příběh i povedenýho bubáka v hlavní roli, mnohem radši než ty naprosto odfláknuté kino sračky, jako byl nový Poltergeist, Les sebevrahů nebo teď naprosto nudný a neskutečně zbytečný Amityville: The Awakening. Ghost House je sice neskutečná rutina, ale zábavná a zručně natočená. Kdo má rád horory a jsou pro něj nejdůležitějším žánrem jako pro mě, tak ten film ocení a na propršenou noční neděli odvede kus práce a to já umim ocenit. Zdejší hororový Guru by se měly naučit ohodnotit práci filmařů, kteří nemají velké prostředky a přitom dokážou s horšími herci a malým rozpočtem vlastně takové malé zázraky, na rozdíl od výše zmíněných hororů které mají velké herce i režiséry, na horor velký rozpočet a točí bezduché a bídné sračky. Až na neskutečně nesympatického a otravného herce v hlavní roli a lehce odfláknuté finále dobrý horor.55%.(21.10.2017)

Mladý pár se na zásnubních líbánkách v Thajsku konfrontuje s tamním hnutím hippies, zastoupeným duchem stařeny Watabe, neplést s Wasabi, která posedne duši mladé ženy, která má na vysvobození pouhé tři dny, než definitivně propadne asijskému peklu. Následovat budou všechny dostupné rady a vymítací procedury, což vede k jedinému, a sice k tomu, že nejlepší je sedět na zadku a nejezdit nikam. Hlavními taháky je exotický Bangkok, žádný kašír, fakt se zde natáčelo, a samozřejmě krasavice Scout Taylor Compton, která nemá problém ukázat nahou kůži. Zbytek castu není právě moc zajímavý, takže je moc dobře, že zde byla právě ona. Duch v podobě šedovlasé babice, zjevující se v pravidelných intervalech, spíše působí legračně, než aby navodil intenzivní hrůzu. Asijská herečka ale byla v rámci možností nalíčena extrovně, tudíž už jen chyběl známý reklamní slogan upravený na Get the Asian Scary Look. A Kate Moss už tak trochu scary vypadá. Největší problém, který s filmem vyvstal, je ten, že semlel vše, co už nějakou formou bylo k vidění v jiných, žánrově spřízněných duchařinách. Pokud máte v tomto žánru nakoukáno, budete zklamáni z nízké originality filmu. A jakékoliv strašení, byť sebevíce snaživější, na vás nebude mít účinek. Ke všemu má film kolovrátkový ráz. Pár jede na jedno místo, kde se dívce uleví, když se na chvíli vyzdraví po nějaké terapii či rituálu, poté se zase pár přemisťuje na další lokaci, když se dívce přitíží. V podstatě to se opakuje celý film až do finálního střetu s babiznou. A kupodivu nechybí vysvětlení, proč si babizna uzmula duši mladé ženy. Debutující režisér Rich Ragsdale, pro něhož je to celovečerní prvotina, je ovšem snaživec, který dostatečně okoukal režijní styly od svých slavných kolegů. Moc rád bych napsal, že je to nový James Wan, ale na to má dost času, aby teprve posbíral zkušenosti a dostal k ruce ostřílené scenáristy, než partu nováčků, kterým inovování žíly netrhá. S filmem jsem se nenudil, je to hlavně zásluha solidně nastaveného tempa událostí, množství scén má nádech (c)hutnější atmosféry, technicky i vizuálně film drží pohromadě. Příště, pokud tedy nějaké bude, musí režisér zapracovat na originalitě a strašit méně otřepaně a okoukaně. Jako slibný hororový kadet prošel. Vyhazov může přijít vždycky, že ano. 7/10(9.9.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $561,000▐ Úplne všedný video film, s otravnými hercami a utopený v naivite. Bol som hlavne zvedavý na herečku Katrinu Grey pochádzajúcu zo Slovenska ale tá sa tam sotva mihne. Nie je moc čo hodnotiť. /20%/(17.10.2017)