Ghost House

Scénografie:

Thongchai Sittirat

Kostýmy:

Kim H. Ngo

Priemerné duchárske béčko, ktoré aspoň ponúklo dobrý námet a solídny dej, ktorý nenudil. Po atmosferickej stránke to však nebolo tak dobré akoby som čakal a to i napriek častým ľakačkám a niekoľkým vydareným záberom s babou Jagou. Záver tiež mohol trochu pritvrdiť, a nie všetko vyriešiť len ufiknutým prstom. Priemer. 60/100(24.9.2017)

• J*A*S*M

Naprosto tuctová duchařina, která se sice odehrává v exotickém a potenciálně zajímavém prostředí, ale ve skutečnosti na ní všechno působí okoukaně a povědomě. Řemeslně sice vysoustružené bez nějakých zásadních problémů, ale strašení na mě vůbec nezabíralo. Hřebíčkem do rakce je hlavní mužská postava, někoho tak nesympatického muselo dát fakt práci najít.(28.8.2017)

Horrory typu: "Američané jednou na dovolenou do exotických zemí... a chovají se tam, jako dobytek...", jsou většinou dobře natočeny. I na tento film se dalo koukat. I tady jsem si neodpustil poznámku: "To máš za to ty krávo!".... Drze všechno fotí, maká na věci, co ji nepatří a ještě ke všemu se motá na samotě, mimo turistickou trasu. Docela mi vadilo, že v Thajsku Američanům radí starý, tlustý, oplzlý běloch, který má prý o duchách nejvíce informací. To opravdu nebylo možné zajistit nějakého Thajce, který by zahrál mnicha?(9.9.2017)

Mladý pár se na zásnubních líbánkách v Thajsku konfrontuje s tamním hnutím hippies, zastoupeným duchem stařeny Watabe, neplést s Wasabi, která posedne duši mladé ženy, která má na vysvobození pouhé tři dny, než definitivně propadne asijskému peklu. Následovat budou všechny dostupné rady a vymítací procedury, což vede k jedinému, a sice k tomu, že nejlepší je sedět na zadku a nejezdit nikam. Hlavními taháky je exotický Bangkok, žádný kašír, fakt se zde natáčelo, a samozřejmě krasavice Scout Taylor Compton, která nemá problém ukázat nahou kůži. Zbytek castu není právě moc zajímavý, takže je moc dobře, že zde byla právě ona. Duch v podobě šedovlasé babice, zjevující se v pravidelných intervalech, spíše působí legračně, než aby navodil intenzivní hrůzu. Asijská herečka ale byla v rámci možností nalíčena extrovně, tudíž už jen chyběl známý reklamní slogan upravený na Get the Asian Scary Look. A Kate Moss už tak trochu scary vypadá. Největší problém, který s filmem vyvstal, je ten, že semlel vše, co už nějakou formou bylo k vidění v jiných, žánrově spřízněných duchařinách. Pokud máte v tomto žánru nakoukáno, budete zklamáni z nízké originality filmu. A jakékoliv strašení, byť sebevíce snaživější, na vás nebude mít účinek. Ke všemu má film kolovrátkový ráz. Pár jede na jedno místo, kde se dívce uleví, když se na chvíli vyzdraví po nějaké terapii či rituálu, poté se zase pár přemisťuje na další lokaci, když se dívce přitíží. V podstatě to se opakuje celý film až do finálního střetu s babiznou. A kupodivu nechybí vysvětlení, proč si babizna uzmula duši mladé ženy. Debutující režisér Rich Ragsdale, pro něhož je to celovečerní prvotina, je ovšem snaživec, který dostatečně okoukal režijní styly od svých slavných kolegů. Moc rád bych napsal, že je to nový James Wan, ale na to má dost času, aby teprve posbíral zkušenosti a dostal k ruce ostřílené scenáristy, než partu nováčků, kterým inovování žíly netrhá. S filmem jsem se nenudil, je to hlavně zásluha solidně nastaveného tempa událostí, množství scén má nádech (c)hutnější atmosféry, technicky i vizuálně film drží pohromadě. Příště, pokud tedy nějaké bude, musí režisér zapracovat na originalitě a strašit méně otřepaně a okoukaně. Jako slibný hororový kadet prošel. Vyhazov může přijít vždycky, že ano. 7/10(9.9.2017)

Jim a Julie prichádzajú do Thajska kvôli relaxu, ktorý im v New Yorku popri každodenných pracovných povinnostiach nie je nijak dopriaty. Ihneď po prílete do krajiny, spoznávajú veselého, veľmi ochotného taxikára Goga, ktorý im je s čímkoľvek ochotný výjsť v ústrety. Keď Julie prijme Jimovu žiadosť o ruku, všetko nasvedčuje tomu, že ich čakajú krásne chvíle plné lásky v krajine, ktorá je na takéto okamihy akoby predurčená. Lenže Thajsko, je taktiež kultúrou plnou mystiky a záhad, ktorej tradície treba rešpektovať viac, ako kdekoľvek inde na svete. A to obzvlášť, keď sa vďaka "náhodnej" známosti s dvomi neznámymi mužmi, chtiac nechtiac, zapletú s krutým duchom, zvaným "Watabe" ... Vôbec nie najhoršie ducharina. Kvalitu prevedenia na slušnej úrovni obohacuje pár solídnych, atmosferických pasáží. Čo sa týka vzbudenia laku ako takého, nie všetko na mňa zabralo, ale zas na druhú stranu, snaha sa tvorcom rozhodne uprieť nedá. Neviem či sa to bude pozdávať ostatným, no vďaka solídnemu tempu, kedy sa najmä v druhej polovici takmer neustále niečo deje, to na to priemerné hodnotenie zrejme bude.(25.8.2017)