Do tohodle filmu jsem se pustil spíš ze zvědavosti, protože spojení Hitchcock a Newman zní docela lákavě. Nečekal jsem, že by si film mohl získat nějak moji velkou pozornost, protože mi to celkem dělá problém u starších filmů. Ze začátku jsem se celkem nudil, ale od scény s plynouvou troubou se všechno změnilo a od tý doby se furt drželo příjemný napětí. Škoda, že ten konec byl tak trochu jednodušší, jako kdyby ten film Hitchcock chtěl mít už z krku. Ale scénka s autobusem je perfektní.(26.9.2010)

Nikdy bych nevěřil, že mě bude Alfred Hitchcock takhle nudit. Film jsem si pustil hlavně kvůli Newmanovi, ale ten tady nemá prakticky co hrát. Režisérovo tradiční cameo v úvodu filmu a Newmanova lest v divadle, jsou dva nejsvětlejší okamžiky Roztržené opony, ale není to málo na tak dlouhý film? Špionážní nuda a nebýt Paula Newmana, jdu pod tři hvězdy.(27.7.2014)

Jsem ten, který by s chutí odňal monopol na ochranu světového míru z "čestných" amerických rukou. Přesto mne tento špionážní Hitchcock hodně bavil, ač jsem v něm patrně viděl něco jiného, než autor. On po mně logicky chtěl, abych fandil statečnému americkému vědci na sebevražedné misi mezi východoněmeckými kolegy, ale já jsem viděl doktoráty ověnčeného absolventa prestižní placené univerzity, kterak se snaží ukrást myšlenku vědci, který promoval na bezplatné státní škole v NDR. Ovšem absenci napětí jsem nezaznamenal, takže u mne spokojenost.(1.1.2012)

Hodně solidní koncert Newmana. Problémy s Hitchem a jeho špionáží mám to že je považuji za strašně pomalý a občas nudnější. Ale nakonec se tenhle film povedl a to napětí tady je opravdu nervydrásající. Ano i tady se vyskytne sem tam nuda a příběh taky není nejlepší, ale luxusní konec a Newman film skvěle zachraňují. Není to lepší než Sabotér ale i tak se jedná o hodně slušnou filmařinu.(25.2.2019)

Na Hitchcocka slabota a Julii Andrews měli nahradit někým sympatičtějším (což není tak těžké), protože by Vám v ději vůbec nechyběla, kdyby prostě sbalila kufry a vyrazila na západ, jak jí to Paul říkal, přesto, z mého úhlu pohledu, zhýčkaného demokratickým režimem se jedná o zajímavý špionážní thriller (scéna s autobusem je vážně dobrá), i když místy dosti naivní, a navíc.......Paul Newman.(18.8.2010)

• - Roztržená opona byla inspirována příběhem zběhnutí britských a amerických špionů, kteří přešli na stranu Sovětského svazu, zejména Guye Burgesse a Donalda Macleana. [Zdroj: Vždyť je to jen film] (Pavlínka9)

• - Postava východoněmeckého vědce, který prozradí tajné záležitosti, týkající se jaderného zbrojení své země, připomíná pana Memoryho z filmu 39 stupňů. Podobně jako Memory je i dr. Lindt (jméno Hitchcockovy oblíbené čokolády) donucen k tomu, aby promluvil, v tomto případě proto,aby opravil své vědecké kolegy, kteří jsou, jak se nakonec ukáže, americkými špiony. [Zdroj: Vždyť je to jen film] (Pavlínka9)

• - Alfred Hitchcock zamietol hudbu Bernarda Herrmanna a namiesto neho dosadil na post skladateľa Johna Addisona. (Kubrickon)